• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מלאה עד גיל 30-35

שיר הלל לטבע

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
אני חייל משוחרר בגיל 22, כבר למעלה משנתיים אני חשוף לעולם ההשקעות, פרישה ופיננסים בכללי.
מטרת העל שלי היא לא להיות תלוי במקום העבודה, שיהיה לי את הזמן הפנוי שלי להתנדבות, התפתחות, ציור וכינור.
לעסתי את הנושא מבחוץ הרבה מאוד, ועכשיו אני מרים את הכפפה ופותח תיק השקעות עצמאי, גייסתי לשם ההתחלה כ-30,000 שקלים, והפקדה חודשית (או רבעונית, מה שמומלץ) של 80%+ כל חודש מהמשכורת, ככל הנראה 4,000 שקלים בחודש, בתכנון שהמשכורת תעלה וכך גם ההפקדה החודשית.
המטרה שלי היא 15K בחודש, משהו שיאפשר לי שכירת דירה נאה וכסף לפנאי שלי, כמובן בהתחשבות שככל הנראה אקים משפחה (ילד אחד שניים גג).
קודם כל - האם זה אפשרי? באמת יש מצב בהינתן הנתונים הנוכחים שאוכל לפרוש בגיל 35?

אני רוצה לפתוח תיק השקעות 100 אחוז מניות ולקראת גיל 30 לאזן ל-15% אגח ארה"ב.
חשבתי על סנופי, עולמי גלובלי ושווקים מתפתחים, ואגח ארה"ב.

אשמח לעזרה ותודה מראש

לפי כלל 300 אתה תצטרך תיק של 4.5 מליון ש"ח בפרישה.
ב12 שנה את הרוב הסכום הזה תצטרך להכניס בעצמך לפי תשואות היסטוריות.
אתה רואה את עצמך מרוויח וחוסך סדרי גודל כאלו?
דרך אגב 15000 לחודש ליחיד זה רף הוצאות מטורף. זה סביר למשפחה עם ילד שניים. לדעתי.

לפי כלל 300 אתה תצטרך תיק של 4.5 מליון ש"ח בפרישה.
ב12 שנה את הרוב הסכום הזה תצטרך להכניס בעצמך לפי תשואות היסטוריות.
אתה רואה את עצמך מרוויח וחוסך סדרי גודל כאלו?
דרך אגב 15000 לחודש ליחיד זה רף הוצאות מטורף. זה סביר למשפחה עם ילד שניים. לדעתי.
מרוויח 4.5 מיליון שקל ב-12 שנים פחות נראה לי... וזה בדיוק מה שרשמתי, משפחה עם שני ילדים גג, אבל לקראת גיל 30 בלאו הכי.
כמובן שאין מנוס מלהתאים את עצמי לסיטואציה ואם פרישה מלאה לא אופציונלית, אז לפחות חלקית של 10K בחודש.
השאלה שלי זה איך אני יכול לעשות את זה / מה אני צריך לשנות.

צר לי לאכזב אותך. אפשרי רק אם תזכה בטוטו פעמיים עד אז.
אז איך כל מי שפורש מוקדם עושה זאת? מפקיד 10K בחודש ומקבל תשואה דו ספרתית בשנה?

אז איך כל מי שפורש מוקדם עושה זאת?
לא פורש כל כך מוקדם, לא עושה ילדים, יורש.

בגדול לפי מה שמצטייר פה מהפורום, כדאי לך להשקיע את השנים הקרובות ברכישת מקצוע שיביא אותך להיות שיאן שכר כמה שיותר מהר.
נכון להיום מדמ"ח נראה כמו הימור יחסית בטוח.

בהצלחה!

מוציא פחות.
ברוב המקרים פרישה כ"כ מוקדמת זה אל הוריים (לא עשיתי מחקר אבל זה מה שראיתי פה בפורום ומסביב) וגם אז זה די נדיר.
רובם גם אנשים שהצליחו להרוויח הרבה בגיל מוקדם או לפתוח איזשהו עסק מאד מצליח מ0 שזה הימור גדול ברוב המקרים ובכל מקרה דורש בשנים הראשונות הרבה יותר השקעה משכיר.
תקרא יומני מסע בשביל לקבל תמונה של חלק מהמשתתפים.
@שיר הלל לטבע

שלב א לדעתי הוא לרכוש השכלה/למצוא עבודה עם שכר מכובד שאפשר באמת לחסוך ממנו, עם 5000 שח בחודש לא תחסוך כמעט כלום כשתגור לבד.
התשואה הכי טובה מתואר אקדמי/עבודה כהיום היא בתחום הפיתוח בהייטק, אבל אולי זה לא מתאים לך, אתה צריך לחשוב על זה.

מעבר לבעיות ההתכנות הכלכליות כפי שתיארו כאן אחרים אני רואה ראוי לציין שני דברים-
1. אל תדאג כל כך הרבה לעתיד, נצל את היתרון של גיל 22 חסר הדאגות, זה יתרון כלכלי מובהק! מי שבגיל 22 בוחן את ההחלטות שלו בפריזמה של הפנסיה בעוד שישים שנה בהכרח ימנע מלקיחת סיכונים שבגיל הזה לעיתים הכרחיים על מנת להגדיל הכנסות עתידיות.
2. אל תרדוף אחרי חלומות של אנשים אחרים, מנוסחים טוב ככל שיהיו ומגניבים ככל שיהיו. להכנסה סדירה ממשלוח יד יש יתרונות כלכליים ברורים מקיום על פני שישים שנה מחסכונות בלבד, ויתרונות חברתיים ונפשיים ברורים עוד יותר. ההחלטה לוותר על היתרונות האלו לא מתוך ניסיון אישי (שאין בגיל 22) שגויה לדעתי ומובילה לפספוס הזדמנויות, ראה סעיף 1.

האם זה אפשרי? באמת יש מצב בהינתן הנתונים הנוכחים שאוכל לפרוש בגיל 35?
אם הייתה פורש לפני 12 שנה באותם תנאים (ומשקיע 100% ב S&P500) הייתה היום עם כ1.5 מליון שקל, שליש ממה שאתה צריך בשביל הסכום החודשי שאתה מחפש...
וזה עם אחד העשורים הטובים של הS&P500 אחרי הקריסה ב2008.

בקיצר, אין סיכוי..
תוריד את הסכום מחיה העתידי ותעלה את המשכורת כדי שתוכל לחסוך יותר, הרבה יותר.

נ.ב 15K ליחד זה המון, אפילו בכסף של עוד 12 שנה, ואם זה לא ליחד אז תקח בחשבון את הכסף של השותפה...
נ.ב 2 אם אתה מרוויח 5K היום וחוסך מהם 4K אז למה אתה צריך סכום של 10-15K ?
נ.ב 3 גם כשכולנו אומרים לך שבתנאים האלה זה לא אפשרי, תתחיל, ככה שעוד שנתיים/שלוש/ארבע כשתגיע לתנאים שכן מאפשרים חסכון מספק יהיה לך בסיס לא מבוטל.

באמת יש מצב בהינתן הנתונים הנוכחים שאוכל לפרוש בגיל 35?

אפשרי!

לפני שאסביר למה זה כן אפשרי להגיע בגיל 35 להכנסה פאסיבית של 15K בנתונים שלך
אני רוצה כן להסכים עם כל מה שכתבו מעלי
אתה עוד צעיר ומה שרואים עכשיו ישתנה לאורך הדרך
וכן הדרך מאוד חשובה ובמקרה הזה יותר מהמטרה

ל"התכלב" ולחסוך במשך 12 שנה, בשביל להגיע לגיל 35 ולחיות בפזרנות או לפצות על תקופה
זה לא מתכון ממש בריא, וגם יקשה עליך בהתנהלות היום יומית בשני התקופות

הכסף בסוף הוא אמצעי אחד רק מתוך רשימה לא קצרה לדברים שיכולים לעזור לך לחיות חיים מאושרים (אני גם לא הייתי שם אותו בראש הרשימה)
ממימוש עצמי ותחושת ערך ונחיצות לדעתי הרבה יותר חשובים ואת זה לדעתי האישית מקבלים ממשפחה ומעבודה מעניינת

וכמובן אם אתה רוצה משפחה וילדים אתה בסיפור הזה לא לבד, ויש עוד צד לדברים וזה צריך להיות בשיתוף והבנה (אני אישית לא רואה את עצמי פורש אם אישתי תמשיך לעבוד - אבל זה רק אני)

מבחינת המספרים עצמם בשביל להגיע לאן שאתה רוצה (לא ממליץ, נחמיר אפילו ממליץ להימנע מללכת כרגע בדרך כזאת קיצונית)

השכר שהצגת כרגע (5K) הוא מאוד נמוך הוא פחות משכר מנימום, מניח שבגלל שאתה חייל משוחרר טרי זה עבודה מזדמנת ולא במשרה מלאה
השכר הממוצע היום במשק הוא סביב ה10.5K
מניח שאם מעט מאמץ תוכל להגיע לשכר שכזה, גם אם זה אומר לעשות שעות נוספות או אחוז משרה יותר גדול מ100 אחוז|
כל זה כמובן ללא ללכת ללימודי תואר ראשון (אישית אני חושב שזה נכון ללמוד מקצוע שמעניין אותך וגם יתרון לשכר שלך וזה הסיבה העיקרית שלא ממליץ להמשיך בכיוון הזה)

בשביל לפשט את החישוב נניח שאתה מרוויח 10K בחודש (ברוטו וגם נטו, בפועל מרוויח קצת יותר ואז יותר הפרשות פנסיוניות ויש לך נקודות זיכוי מס לנצל וכו - פשוט רוצה לפשט את החישובים)
על ה10K אתה זכאי בחוק ל21 אחוז הפרשות לפנסיה מהברוטו, ובחלק גדול ממקומות העבודה גם לקרן השתלמות של עוד 10 אחוז מהשכר ברוטו.

כלומר נכנס לך כסף של 13.1K כל חודש
בהנחה שתשמור על מה שהצהרת של 80 אחוז חיסכון ותוציא רק 2K בחודש (סביר מאוד אם תגור נגיד אצל ההורים)
אז כל חודש יכנס לך לחסכונות 11.1K
אם תריץ את זה במשך 12 שנים עם תשואה של 6 אחוז (יחסית תשואה ממוצעת של השוק לתיק של 85-15 כמו שהצגת, לתיק מניות מלא זה אפילו היה מעט יותר גבוה לדעתי)
בגיל 35 אתה תעמוד על שווי תיק של 2,541K

עכשיו כמו שאמרו אם ההכנסה הפסיבית שאתה רוצה בשביל המשפחה שלך היא 15K (שזה הוצאה סבירה מאוד למשפחה עם ילד או שניים)
אז יש לך כמובן במשוואה בת זוג, ובהנחה שהיא תיהיה באותו ראש שלך (כנראה שאם לא יהיה לכם בכל מקרה קשה להסתדר)
אז החסכונות של שניכם יהיו 5,082K שזה לפי כלל ה4 אחוז כמעט 17K חודשי
מתוך הסכום עצמו 1,700K יהיה רווח הון ש31 אחוז ממנו פתור ממס (בהנחה שתמשוך את הפנסיה בצורה נכונה ללא מיסוי - שזה כבר נוסא בפני עצמו אבל אפשרי)
כלומר רק 1,173K מחויב במס רווחי הון שזה 23 אחוז מהתיק
אז במקסימום תשלמו 25 מס רווחי הון על 23 אחוז מהמשיכה החודשי של ה17K שזה קצת פחות מ1K
בפועל בגלל הנקודות זיכוי מס (בטח אם תיהיו הורים לילדים קטנים) לא תשלמו כנראה בכלל מס רווחי הון

קיצר המסלול אפשרי, אבל הוויתור הגדול הוא בעצם ב12 שנה עכשיו של להימנע מפיתוח אישי, ללמוד מקצוע, לעשות ולחוות את כל מה שיש לחיים להציע
וכנראה זה יהיה עם הרבה העבודה קשה בדרך.

המלצה שלי ומה שאני מנסה לעשות
זה למצוא את האיזון בין ההכנסה להוצאה (אחוז חיסכון) שהוא נכון עבורך בכל תקופה ללא קשר אם פרשת או לא פרשת מהעבודה
כך שהוצאות שלך לא ישתנו אחרי שתפרוש, לא רק כי אתה לא יכול להוציא יותר אלה כי אין לך צורך בכך
זה אולי יאריך לך את תקופת החיסכון במעט אבל יתן לך ביטחון מאוד גדול ל50 שנה שאחרי הפרישה
ויגרום לך לאזן את עצמך והוצאות שלך בין התקופות ככה שתקופת החיסכון לא תיהיה "תקופה קשה"

כמובן שלחייל משוחרר יש את היכולת לגור אצל ההורים ולחסוך את כל ההכנסה שלו וזה יכול להתאים לתקופה מסויימת ולתת לך גם "קיצור דרך" לפרישה מוקדמת אז הייתי מציע לך כן להמשיך אבל לא לוותר על לימודים/ בחירת מקצוע/ קשרים חברתיים/ רומנטים בשביל להגיע לאיזה יעד פרישה מאוד חד משמעי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N התיעצות פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה