• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב.

@אנון נימוס ממה שאני זוכר את דבריו של דעת (שמוזמן לתקן אם טעיתי), יש לו תיק דיבידנדים "ציבורי" קטן יחסית שהוא הקים לאחרונה למטרות חינוכיות בלבד שהוא מציג בבלוג שלו ומדגים עליו את אופן ניהול התיק. זה רחוק להיות עיקר הנכסים שלו שהם תיק מניות משמעותי הרבה יותר ונכסים אחרים (כולל נדלן).
רק שעל פניו התיקים האחרים נראים יותר אטרקטיביים לפרישה מאשר תיק הדיבידנדים כי התיק הנ"ל יצריך הרבה כסף (לפי התשואות והמיסוי אני מעריך שלשם השגת 4000 נטו צריך כ 2.4 מיליון ש"ח) אבל בפועל יש כאן תיק קיים שמחזיק אותו ללא הכרח לעבוד ואם התיק קטן יותר אז זה בהחלט מעניין.

@אנון נימוס אני בספק (ושוב - דעת מוזמן לתקן אותי) שכשדעת אומר שהוא "הגיע לעצמאות כלכלית", זה על בסיס התיק הקטן שהוא מציג לציבור למטרות לימודיות, אלא הוא מתכוון לכלל הנכסים שלו (ששוויים והתשואה מהם אינם מוצגים לכלל).

אם יורשה לי להוסיף משהו שאופ-טופיק לשירשור אבל בעקיפין זאת השקפת העולם שלי
אין דרך מהירה לעשות כסף, אין שיטה לעשות כסף מהר, יש מירוץ של צבים וההבדלים בין הצבים הוא עובי השריון שהם סוחבים על הגב.
עכשיו שהשתמשתי במילה "מירוץ", אני אחליף אותה במילה "שאיפות", כי אנחנו לא מתחרים אחד בשני, אנחנו לא יושבים סביב שולחן פוקר אחד והקופה משותפת לנו, אולי ברמה הגלובלית במידה מסויימת כן, אבל כל מה שאנחנו קוראים\עושים\משתפים כאן זה לצורך למידה והסקת מסקנות עצמית
אני אוהב ויכוחים אנונימיים כי הם משקפים שונות (מהמילה שוני) והדעות בפורום הזה כל כך מגוונות שאם תהיה הסכמה זה ישעמם ולא תתבצע שום למידה של דברים חדשים, יש אנשים שאנונימיים יותר ויש אנונימיים פחות, אני מאמין בשיטת "יגעת ומצאת - תאמין" ו"ידע זה כוח" שבזכותו מוצאים (מצליחים).
לנושא השירשור, לכל אחד יש את ה"סטיות" (לא במובן השלילי) שלו וזה מרגיש לי כאילו אפשר לעשות משהו אחד רוב הזמן ואת ההיפך חלק מהזמן, כל עוד זה לא גורם נזק לטווח ארוך, לפעמים ניתן להתנתק מהשיטה הסטנדרטית ולהעיז וזה מה שעושה את כולנו מיוחדים בדרכינו גם אם זה לא נראה בעין טובה לאחר.

נ.ב
לי יותר כיף לכתוב כי לוקח לי זמן לגבש את המילים הנכונות, לאחר יותר כיף לדבר כי הוא אוהב לשכנע ואחד אוהב לקרוא כי אוהב להבין, זה לא מחייב להיות רק אחד מאלה.

התיקים האחרים נראים יותר אטרקטיביים לפרישה
לפי איזה סכום משיכה שנתית אתה בודק את "שאר התיקים" שאתה מדבר עליהם?
אני עובד לפי כלל ה-3% ולפי כלל זה תיק דיבידנדים מספק עבורי משכורת יציבה וגדלה בצורה שמתאימה לי יותר מתיק מדדים פסיבי או נכס נדל"ני כלשהו.

אין דרך מהירה לעשות כסף, אין שיטה לעשות כסף מהר, יש מירוץ של צבים וההבדלים בין הצבים הוא עובי השריון שהם סוחבים על הגב.
+1

אני אוהב ויכוחים אנונימיים כי הם משקפים שונות (מהמילה שוני) והדעות בפורום הזה כל כך מגוונות שאם תהיה הסכמה זה ישעמם ולא תתבצע שום למידה של דברים חדשים
+1

לפי איזה סכום משיכה שנתית אתה בודק את "שאר התיקים" שאתה מדבר עליהם?
אני עובד לפי כלל ה-3% ולפי כלל זה תיק דיבידנדים מספק עבורי משכורת יציבה וגדלה בצורה שמתאימה לי יותר מתיק מדדים פסיבי או נכס נדל"ני כלשהו.
אתה פירסמת שהתיק של הדיביבדנדים הכניס 424 דולר לשנה, לדעתי הוא עמד על 18000 דולר שזה בערך 2.4% (מיקדום יצא לי 2.65% ) הנחתי שמדובר בברוטו כלומר כלומר אם נניח הוצאה חודשים של 4000 ש"ח נקבל נטו של 2 מיליון ש"ח או ברוטו לפני מס 2.6 מיליון ש"ח
אז אני מבין שיש לך תיק דיבידנדים אמיתי גדול יותר, אבל האם הוא העיקר ? כשאתה אומר שהגעת לעצמאות כלכלית זה בעיקר ( 80%, 50% ?)בגלל חיים מתיק הדיבידנדים או שהוא עדיין מהווה מרכיב קטן בכלל התיקים שלך, ואז נשאלת השאלה מה כן המודל שאיתו הגעת היום בפועל לעצמאות.

@אנון נימוס
התיק של דעת מורכב ממניות דיבידנד ומדירה להשכרה. בנוסף, יש לו כסף שהוא רואה כאבוד בקרן הגשמה, בקרן השתלמות ובקזינו אופציות, ויש לו קרן פנסיה שהוא לא בונה עליה.
דעת כתב שאילו היה הדבר תלוי בכסף בלבד, הוא היה מוכר את הדירה וקונה מניות דיבידנד, ושאילו היה עושה זאת, התיק הכולל שלו כיום היה גדול בהרבה. כך, הוא עקבי עם הטענה שהוא חי מהדיבידנדים.

בקזינו אופציות
רק בשביל פרופורציות זהו סכום נמוך יותר מההוצאה החודשית הזו (שאני לא משלם)
אני לא יודע עד כמה אפשר להגדיר מוצר בידור שכזה כחלק מתיק ההשקעות.
אם זו הגישה אז אני צריך להוסיף "לתיק ההשקעות" שלי הוצאות כמו חשמל (בלי זה אין מחשב), אוכל במסעדות וכרטיס מפעל הפיס שעולה 65 בחודש ופעם בכמה חודשים מחזיר 11...

שים לב לכך שנזהרתי מכך בניסוח.
שמתי לב - רק רציתי לתת לזה פרופורציות מבחינת סכום.
אני מחשב את זה כחלק מההוצאות השוטפות שלי ולכן בחישוב החודשי שלי אני שם את הנושא בתוך "הוצאות בידור" ולא "השקעות".
מבחינתי המיקום הפיזי שבו מתבצעת ההוצאה (חשבון באינטראקטיב או כרטיס אשראי) אינו משנה את הקיטלוג.
ההגעה ל-"עצמאות הכלכלית" כוללת בתוכה את הנתון הזה כחלק מההוצאות שההכנסה הפסיבית צריכה לתחזק ולא כחלק מההכנסות.

התשובה ניתנה במפורש בפורום יותר מפעם אחת.
כל מה שאתה צריך בשביל לדעת אותה זה לקרוא דברים שכתבתי בעבר.
צריך לדעת לחפש ולהתאמץ. עשיתי את זה, להלן.
בל אם יש לו דרך להגיע לעצמאות כלכלית היום שלא דרך התיק שהתחיל לפי מה שהבנתי לפני שנה (?) אז מה השיטה ? (בגדול) ולמה לדבר על תיק דיבידנדים כאשר יש מנגנון אחר שעובד עכשיו והוא חי ממנו ?
זה קצת מוציא את העוקץ מתיק הדיבידנדים,
ממה שהתרשמתי עד כה, ההגעה לעצמאות כלכלית נבעה בעיקר משיעור החיסכון ולא מתשואת יתר על פני המדד, הסיבה להרכב התיק נובעת משיקולי מנוחה לילית שקטה בלבד ;) (קבלת תזרים מזומנים גם בתקופות שפל)
אתה פירסמת שהתיק של הדיביבדנדים הכניס 424 דולר לשנה, לדעתי הוא עמד על 18000 דולר שזה בערך 2.4% (מיקדום יצא לי 2.65% ) הנחתי שמדובר בברוטו כלומר כלומר אם נניח הוצאה חודשים של 4000 ש"ח נקבל נטו של 2 מיליון ש"ח או ברוטו לפני מס 2.6 מיליון ש"ח
דעת כתב לפני תקופה שתקבולי הדיבידנדים שלו קרובים מאוד לסך הוצאותיו והוא קרוב לעצמאות כלכלית:
עדיין לא פרשתי (אני צפוי לעבור את סף ה-"הכנסות>הוצאות" במהלך השנה) אבל אני גם לא מתכנן להפסיק לעבוד.
לאחרונה אף עדכן שהגיע כבר לעצמאות כלכלית:
החשבון הגדול שלי (שמאפשר לי כבר היום עצמאות כלכלית מדיבידנדים) והחשבון הקטן (מאוד) שאני מפרסם בבלוג שלי תחת השם "תיק דיבידעת".
בנוסף הוא טען מספר פעמים שתיק דיבידעת הינו לדוגמה בלבד ואינו משמש אותו אישית (גם בציטוט מעל),
בכל מקרה, אפילו אם ה/ישתמש בתיק דיבידעת עבור תיק הדיבידנדים האישי שלו תניח שמדובר במכפלה מסוימת של דיבידעת ואל תסיק מכך לגבי שווי הונו, התיק החל את דרכו עם סכום של 10K$ והסכומים שנקובים בבלוג מייצגים את התיק הדמיוני הזה ממש כמו תיק שוקולד מריר של הסולידית (במחילה ממנה על ההשוואה)

מתכנת - מה בדקת פעם נוספת? :)
מי אמר את זה:
לא קראתי את רוב מה שאמרת - ארוך לי מדי :(

נערך לאחרונה ב:
הסכומים שנקובים בבלוג מייצגים את התיק הדמיוני הזה
תיק דיבידעת הוא תיק אמתי שמנוהל בביטריידר בחשבון נפרד (יש לו מספר חשבון וטפסים שאני צריך להגיש למס הכנסה) מהתיק הרגיל שלי.
בניגוד לשוקולד מריר שמנוהל אך ורק על דפי האינטרנט לתיק דיבידעת אני מפקיד כסף בכל חודש (עדיין חלק קטן ממה שאני מפקיד לתיק הכולל שלי).

הוא כנראה דמיוני למי שלא מאמין בשיטת ה DGI....
לי הוא די נראה הגיוני, יש לי עסק שפועל על כמעט אותה שיטה אם מישהו היה משקיע בעסק שלי ואם לא היה לי 100% מהמניות כנראה שהייתי קונה אותם כדי לקבל את הדיבידנד :) וגם הייתי מגדיל אותו בעקביות, פשוט נכון להרגע זה לא משתלם לשלם את המיסוי הכבד אז החברה משלמת פחות הוצאות מימון, ברגע שלא אצטרך את המימון בכלל, אכין את הסכין לחתוך את העוגה ולחלק ל"בעלי המניות" וכל חודש אקבל פרוסה נאה

המונח "עצמאות כלכלית" הוא בעייתי. אני מעדיפה את התרגום המילולי של המילה independence, קרי אי-תלות, או אי-תלות פיננסית. המונח הזה מתאר מצב דברים עובדתי: האדם כבר לא תלוי בגורם חיצוני כדי לממן את הוצאותיו (מעסיק או לקוח). במילים אחרות, זה מצב שבו אין עוד צורך למכור זמן תמורת כסף. אדם נעשה עצמאי כלכלית כאשר ההכנסה הפסיבית שלו מכסה את הוצאות המחייה שלו. כדי להאיץ את התהליך, אפשר (1) להגדיל הכנסות (2) להקטין הוצאות (3) גם וגם.

עצמאות כלכלית, באינטרפרטציה שלי, משקפת מצב שבו אדם בלתי-תלוי כלכלית (ר' לעיל) מצליח ליצוק לזמן הרב שהתפנה לו תוכן חלופי. אני, בין היתר, כותבת את הבלוג הזה, לומדת באוניברסיטה, עושה מוזיקה, מציירת, ועוד כמה דברים. הדגש המרכזי הוא לנצל את הזמן הפנוי כדי להיות מאושר יותר. במקרה שלי, אושר פירושו 1) התרחקות מסבל 2) צבירה והפצה של ידע.

"פרישה" או "פרישה מוקדמת" היא מילה איומה לתיאור הרעיונות בבלוג הזה, משום שרוב האנשים מזהים "פרישה" עם רביצה בקופות חולים / שיניים תותבות / היערכות כללית לפרידה מהחיים. זה ההיפך המוחלט מכוונתי. כשאני חושבת על זה, זו הייתה טעות לכנות את תת הפורום הזה פרישה מוקדמת.

"פרישה" או "פרישה מוקדמת" היא מילה איומה לתיאור הרעיונות בבלוג הזה, משום שרוב האנשים מזהים "פרישה" עם רביצה בקופות חולים / שיניים תותבות / היערכות כללית לפרידה מהחיים. זה ההיפך המוחלט מכוונתי. כשאני חושבת על זה, זו הייתה טעות לכנות את תת הפורום הזה פרישה מוקדמת.
את יכולה לתקן נגיד "פרישה מוקדמת ממרוץ העכברים" :)

נערך לאחרונה ב:
@הסולידית
תוכלי לכתוב פוסט על איך התחלת לעשות מוזיקה אלקטרונית?
(משהו בסגנון - איך להתחיל בלוג מאפס)
זה אולי נשמע מטומטם אבל אני רציני

כן, פרישה מוקדמת היא בעלת קונוטצניות שליליות יותר מעצמאות כלכלית אבל רוב האנשים מתאהבים במילה "מוקדמת" ואת המילה הנ"ל אני מתכוון לחבר לצמד המילים "עצמאות כלכלית" כך שהמטרה של הרוב פה היא להיות עצמאי כלכלית בצורה מוקדמת עם אופציה לפרישה בגיל מוקדם יחסית לכלל האוכלוסיה

@קפה שחור בהשראת הפוסט שלך יש לי רעיון לשם נוסף
"עצמאות כלכלית מוקדמת"

@קפה שחור בהשראת הפוסט שלך יש לי רעיון לשם נוסף
"עצמאות כלכלית מוקדמת"
זה בדיוק מה שאמרתי ב" ואת המילה הנ"ל אני מתכוון לחבר לצמד המילים "עצמאות כלכלית""
שם מושלם לרוב המבקרים פה
דורין, תעשי סקר שינוי שם או סתם תלחצי על כפתור :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
I פרישה מוקדמת האם ריאלי? שוק ההון 29
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
יבגני_ל מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Fitch פרישה (לא כל כך מוקדמת) של אמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 37
א פרישה מוקדמת בחול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ד פרישה מוקדמת עם פנסיה תקציבית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
פרפרים האם פרישה מוקדמת זו אופציה ריאלית למשפחות? אוף טופיק 16
Z פרישה לא מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
amikal מחשבון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ש פרישה מוקדמת באירופה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ה פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות נדל"ן 19
A פרישה מוקדמת בגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121
M פרישה מוקדמת Here we come פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 69

נושאים דומים

Back
למעלה