• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה מוקדמת האם ריאלי?

Invet101

משתמש רגיל
דירוג
49
שלום רב,
אשמח לקבל מהמנוסים יותר חוות דעת על אפשרות לפרישה מוקדמת.
בין 42 מתכנן לפרוש בעוד 10 שנים.
פרוט ה"תכולה":
תיק השקעות בIBI סכום של 460K ש"ח מנייתי באפיקים הבאים:
VTI 40%
SCHD 40%
VXUS 20%

בנוסף קרן השתלמות באלטשולר מסלול כללי: 170K
במזומן: 200K

מקפיד להשקיע חודש בחודשו 7K ש"ח בתיק ההשקעות.
לפי חישוב שעשיתי בהנחה של ריבית 6% בעוד 10 שנים תיק ההשקעות וקרן ההשתלמות (שאותה אני לא מושך) אמורים לצבור כ2,300,000.
בהנחה (האם ריאלית) שאוכל למשוך יותר מ4% שנתי (על פי חוק 300) מאחר וישנם גם דיבידנדים אני מניח של 2-3%
האם סביר שאוכל למשוך כ-6-7% מהתיק שנתי מבלי לפגוע בערכו? שזה שווה ערך ל10K בחודש לאחר 25% מס.

שאלה נוספת: באיזה שלב כדאי להעביר יותר השקעות לאג"ח ולאזן את התיק, לא ממש מבין למה אבל נראה שזו קונספקציה שמתקרבים לפרישה.

תודה!

בין 42 מתכנן לפרוש בעוד 10 שנים.
כמה יש בקרן הפנסיה? יש לך 15 שנים עד לגיל פרישה רשמי, לאפשר להתחיל למשוך עוד לפני אם אתה הפרישה, אז נכון להתייחס גם לזה.

באלטשולר מסלול כללי:
מה ההגיון להחזיק מסלול כללי דווקא בקרן השתלמות? היא דווקא אמורה להיות הכי מנייתית.

שאוכל למשוך יותר מ4% שנתי (על פי חוק 300) מאחר וישנם גם דיבידנדים
למיטב ידיעתי, 4% כבר כולל דיווידנדים. אז לא.

בהצלחה בדרך לפרישה!

כמה יש בקרן הפנסיה? יש לך 15 שנים עד לגיל פרישה רשמי, לאפשר להתחיל למשוך עוד לפני אם אתה הפרישה, אז נכון להתייחס גם לזה.

מה ההגיון להחזיק מסלול כללי דווקא בקרן השתלמות? היא דווקא אמורה להיות הכי מנייתית.

למיטב ידיעתי, 4% כבר כולל דיווידנדים. אז לא.

בהצלחה בדרך לפרישה!

יש בפנסיה בסביבות 600K
אני מודע לכך שבקרן ההשתלמות זה לא אידיאליף שוקל לשנות למנייתי.
מדוע לדעתך 4% כולל דיבידנדים?

אשמח לשמוע מדוע
כי הכלל מדבר על 4% ללא כישלון (כלומר התיק מתאפס), אתה רוצה למשוך 6%-7% בלי לפגוע בערך התיק.
איך אתה מצפה להשיג את זה במכפילים הנוכחיים של השוק עם סיכון רצף תשואות?
ומה התרחיש היותר ריאלי לדעתך
3%-3.5% בהנחה שרוב גדול מהתיק מושקע במניות.

האם יש איזושהן פעולות שאני יכול לבצע עכשיו על מנת להשיג את היעד של משיכה בסדר גודל של 10k ?

אני חושב שאם תשקיע את הכסף בעו"ש ותיהיה תשואה ממוצעת של 5 % בשנה על התיק אם תמשיך לחסוך כסף ותחשיב את הפנסיה כחלק מהחסכון אתה אמור להיות שם (לפי הסימולציות אקסל שהרצתי).

האם יש איזושהן פעולות שאני יכול לבצע עכשיו על מנת להשיג את היעד של משיכה בסדר גודל של 10k ?
לחסוך יותר,להשקיע יותר באפיקים מניבים,לבנות תוכנית שמתחשבת בכספי הפנסיה שלך,לחשוב האם יש עוד מקורות הכנסה(ירושות,בית,קופת גמל,בת זוג עמידה,עבודה חלקית אפילו פעם בשבוע וכו)שיכולים להשתלב בתוכנית.

להגדיל את ההפקדה החודשית
לדחות את הפרישה המוקדמת
לבחור השקעות יותר מסוכנות (זה פחות "בטוח" מהשניים הקודמים)

ובנוסף להצעות הקודמות, להיות מסוגל להשיג איכות חיים של 10K בפחות כסף. תלוי רק בך, מאוד בטוח (לא תלוי בגחמות השוק), ועם השפעה גדולה על כמות הכסף שאתה צריך לצבור עד לפרישה.

תודה על התגובות המעניינות, בגלל שיש לי הבנה מוגבלת בתחום אני כנראה אחפש להשתמש בשרותי יועץ פיננסי/פנסיוני (המלצות בפרטי בשמחה) על מנת לבדוק אפשרות לצרוך אחוז מסוים מהחסכון עד גיל 60 ואז להתחיל להשתמש בכספי הפנסיה, שכמובן יהיו פחותים מהסכום שאקבל בגיל 67 אבל מעניין אותי מה תהיה יתרת החסכון במקרה כזה ומה הסכום החודשי המקסימלי שאוכל למשוך ולאיזו תקופה על מנת בכל זאת לשמר חלק ארי מהחסכון ולהעביר ליורשים, לא יודע איך לבצע חישוב כזה, מצריך ידע שאין לי לצערי.
שאלה נוספת, באיזה שלב לדעתכם יש להתחיל לרכוש אגח? האם כלל 4% לא ייפגע במידה ומערבים אגחים
?

אני חושב שאם תשקיע את הכסף בעו"ש ותיהיה תשואה ממוצעת של 5 % בשנה על התיק אם תמשיך לחסוך כסף ותחשיב את הפנסיה כחלק מהחסכון אתה אמור להיות שם (לפי הסימולציות אקסל שהרצתי).

אשמח לצפות בסימולציה

לפי חישוב שעשיתי בהנחה של ריבית 6% בעוד 10 שנים תיק ההשקעות וקרן ההשתלמות (שאותה אני לא מושך) אמורים לצבור כ2,300,000.
בהנחה (האם ריאלית) שאוכל למשוך יותר מ4% שנתי (על פי חוק 300) מאחר וישנם גם דיבידנדים אני מניח של 2-3%
האם סביר שאוכל למשוך כ-6-7% מהתיק שנתי מבלי לפגוע בערכו? שזה שווה ערך ל10K בחודש לאחר 25% מס.
תודה!

ה"חוק" הזה כולל בתוכו גם דיבידנדים אז זה 4% שנתי שחלק מזה הם ה 2-3% דיבידנדים

https://engaging-data.com/visualizing-4-rule/

לא אומר שלא אפשרי אבל סיכון גדול מאוד

https://prnt.sc/vly78z

ברוב התרחישים (ככה נדמה לי) התיק שלך יהיה קטן יותר בעוד 20 שנים מיום הפרישה וככל שנחשב יותר שנים מההיסטוריה הקיימת המצב רק יחמיר..

שאלה נוספת: באיזה שלב כדאי להעביר יותר השקעות לאג"ח ולאזן את התיק, לא ממש מבין למה אבל נראה שזו קונספקציה שמתקרבים לפרישה.
כל המידע (ואף יותר) תוכל למצוא כאן:
https://earlyretirementnow-com.cdn....e-withdrawal-rates-part-19-equity-glidepaths/

כמו כן תוכל להריץ חיפוש בפורום על "מודל U", יש על זה כמה דיונים.

באיזה שלב לדעתכם יש להתחיל לרכוש אגח? האם כלל 4% לא ייפגע במידה ומערבים אגחים
תלוי מה היקף האג"ח, לפי מחקר טריניטי משיכה של 4% מתיק 50\50 ייתן 95% הצלחה ל30 שנה (מתואם אינפלציה)
מצד שני בזמן הרלוונטי שהמחקר בדק (1926-1995) הריביות על האג"חים לא היו סביב אפס.
מצד שלישי, בתקופה הזו היו גם אחוזי אינפלציה דו ספרתיים בחלק מהשנים.
אז אין לדעת באמת.

להגדיל את ההפקדה החודשית
לדחות את הפרישה המוקדמת

בנוסף, אם אתה לא מנצל עד הסוף את הטבות המס להפקדה לפנסיה, תחשוב על להגדיל את ההפקדות לפנסיה.
כמו כן תחשוב על להעביר אותה למסלול שמתאים לך (אם עדיין לא עשית את זה).

תלוי מה היקף האג"ח, לפי מחקר טריניטי משיכה של 4% מתיק 50\50 ייתן 95% הצלחה ל30 שנה (מתואם אינפלציה)
מצד שני בזמן הרלוונטי שהמחקר בדק (1926-1995) הריביות על האג"חים לא היו סביב אפס.
מצד שלישי, בתקופה הזו היו גם אחוזי אינפלציה דו ספרתיים בחלק מהשנים.
אז אין לדעת באמת.
נניח 50% אגח, אני 10 שנים לפני היעד אז אני מניח שכבר עכשיו צריך לרכוש? או שזה ייפגע בתשואה..
כמו כן לא ברור לי האם יש כלל אצבע לגבי מה למכור מתיק המניות ב4% השנתי שאני אמור למשוך, האם את הWINNERS או הLOSERS?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שיחות חברים על פרישה מוקדמת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
I פרישה מוקדמת באמצעות חברת ארנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
R פרישה מוקדמת, כאשר מתחילים רק בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ו פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S פרישה מוקדמת Vs. זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 54
יבגני_ל מכירים את הבחור הזה? (סרטון פרספקטיבה על פרישה מוקדמת) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Fitch פרישה (לא כל כך מוקדמת) של אמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 37
א פרישה מוקדמת בחול פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ד פרישה מוקדמת עם פנסיה תקציבית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
פרפרים האם פרישה מוקדמת זו אופציה ריאלית למשפחות? אוף טופיק 16
Z פרישה לא מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
amikal מחשבון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
ש פרישה מוקדמת באירופה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ה פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות נדל"ן 19
A פרישה מוקדמת בגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ע פרישה מוקדמת - אמא במשרה מלאה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 36
לא חשוב שמות פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121
M פרישה מוקדמת Here we come פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 69

נושאים דומים

Back
למעלה