פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל

הנושא בפורום 'פרישה מוקדמת' פורסם ע"י JonathanMiz, ‏24/3/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. JonathanMiz

JonathanMiz משתמש רשום

היי,
    אני די חדש בעולם ההון, התחלתי לקרוא את הבלוג לפני כמה חודשים ואני לאט לאט מתקדם לכניסה לשוק.

אני רוצה לראות אם הבנתי נכון, כרגע השוק נמצא בירידה והוא ימשיך לרדת עד שהתקופה הזו תיגמר ואז יחזור לעלות ואפילו ישבור שיאים חדשים. נניח ואני מתכנן לפרוש בעוד כעשור, ובשנה ה-8 השוק קורס בגלל איזה וירוס שמסתובב חופשי, לפי מה שראיתי לקח לשוק מינימום של שנה לחזור למצבו הקודם ומקסימום 8 שנים. האם אני כמשקיע פאסיבי אצטרך לחכות עד שהשוק יתאושש ואז להישאר בשוק עוד כמה זמן שנותר לי (נגיד שנתיים) כדי להגיע ליעד שהצבתי?

תודה!

2. Shaz

Shaz משתמש בכיר

לאף אחד אין כדור בדולח ואף אחד לא יכול לומר לך כמה זמן יקח לשוק לחזור והאם תגיע לתשואה הרצויה לך..
    זה שיש גבולות היסטורים של מינימום ומקסימום לקריסות (שאתה הגדרת אותן ככאילו) לא אומר שזה המינימום והמקסימום העתידיים..
    אתה צריך להיות יותר ספציפי לגבי הנתונים שלך כדי שלפחות יהיה אפשר לתת חוות דעת שלפחות (בהסתברות מסויימת היא הגיונית)
    ושוב אף אחד לא יכול תכלס להבטיח לך שום דבר.. לא עוד עשור ולא עוד 30 שנים

3. yanosh34

yanosh34 משתמש ותיק

תחת כל ההנחות שרשמת ותחת ההנחה שבשנים הנוספות שיעור החיסכון שלך הוא 0%, התשובה היא בגדול כן.

4. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

Spinier אוהב/ת את זה.
  5. AlexNOSAM

AlexNOSAM משתמש ותיק

כמובן שאי אפשר לסמוך. לגמרי יכול להיות מצב שתיכנס בשיא לפני קריסה, תהיה מפולת ואז כל יתר העשור אתה רק תתאושש מההפסד ההתחלתי.

אני חושב שלהציב מסגרות זמנים זה באופן כללי לא חכם. צריך לחשוב במובנים של טווחים שבהם אתה מחכה להזדמנות. לא לעבוד כמו רובוט.
    זה בעצם היופי בפרישה מוקדמת. אין לך לחץ כבר ״לברוח לעזאזל״ אל החירות מפאת זה שאתה כבר מבוגר וממילא אין לך הרבה שנים. אתה יכול להרשות לעצמך מרחב תמרון.

6. FullStack

FullStack משתמש ותיק

כמה שנים לפני הפרישה המתוכננת נהוג למזער סיכון ולהטות את התיק לאפיקים פחות תנודתיים?
    יש איזה כלל אצבע?

7. Mr. Bigglesworth

Mr. Bigglesworth משתמש ותיק

יש כל מיני כללים שתלויים במטרות שלך ובאופי שלך כמשקיע

לדוגמא - חשיפה לשוק המניות ששווה ל 100 פחות הגיל שלך (באחוזים מהתיק)

אבל נראה לי שכדאי שתחשוב קודם מה המטרות שלך ובהתאם תתאים את התיק שלך בכל שלב.

noa877 אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הנוסחא האופטימלית לתשלום מס נמוך בפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת ‏ביום שלישי ב- 12:03
תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת ‏10/3/20
פרישה מוקדמת במדינה זרה פרישה מוקדמת ‏4/2/20
שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת ‏2/2/20
פרישה מוקדמת - בחינת המכשירים לבניית ההון פרישה מוקדמת ‏22/1/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.