• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עם כמה כסף אתם פרשתם?

בן 50

משתמש רשום
דירוג
0
שאלה לאלה שפרשו או מתכננים לפרוש באזור גיל 55 -
עם כמה כסף אתם פרשתם?

1. האם כמו שדובר רבות 300-400 פעמים ההוצאה החודשית? או שלקחתם עוד מקדמי בטיחות? או אולי הפוך - בגיל כזה אפשר דווקא להוריד מקדמי בטיחות?
2. איך התייחסתם בגיל שכזה לכספי הפנסיה? (הון לכל דבר)?
3. האם אתם עושים הבדלה בין מיליון ש"ח שנזילים לכם בחשבון הבנק (מושקעים) לעומת אם הם בצורת דירה להשקעה שמניבה שכ"ד?

עם כמה כסף אתם פרשתם?

1. האם כמו שדובר רבות 300-400 פעמים ההוצאה החודשית? או שלקחתם עוד מקדמי בטיחות? או אולי הפוך - בגיל כזה אפשר דווקא להוריד מקדמי בטיחות?
3. האם אתם עושים הבדלה בין מיליון ש"ח שנזילים לכם בחשבון הבנק (מושקעים) לעומת אם הם בצורת דירה להשקעה שמניבה שכ"ד?
2. בגיל הזה נכון לדעתי לה יחס לצבירה בקרן הפנסיה כקצבה שמפחיתה את המשיכה החודשית בעתיד הקרוב.
למשל: 1 מליון תיק השקעות.
2.2 מליון בקרן פנסיה.
מחיה 10 k.

שלב ראשון: משיכה מהתיק עד גיל 60.
שלב שני, קצבה שמכסה את הוצ המחיה.
ולא לשכוח שבמשיכה מוקדמת יש פחות הטבות מס מאשר בגיל פרישה.

נערך לאחרונה ב:
1. מקדם בטחון.

2. כל מה שאי אפשר למשוך כמזומן מתייחס כלא קיים, לך תדע מה יקרה. החלק שאפשר למשוך נכנס לחישוב של הפי 300 400 500.

3. מתחשב רק בשכר הדירה כהכנסה ולא בשווי הדירה. לך תדע מה יקרה כאשר אנסה למכור.

נערך לאחרונה ב:
1. מקדם בטחון
2. הון לכל דבר

עם כמה כסף אתם פרשתם?

פרישה בגיל 55 נכנסת לתחום של יעוץ פנסיוני. הייתי הולך ליועץ שמתמחה בכך (יש שיקולי מס שונים), ולא שואל בפורום אנונימי כדי לקבל תשובות הזויות מבני 20+ שלא בטוח שיודעים כלל מה זה קרן פנסיה.

אחת הבעיות בתכנון הזה הוא שאי אפשר לדעת מראש מה יהיה המקדם בקרן הפנסיה, והמקדם צפוי לעלות בגלל העלייה בתוחלת החיים.

פרישה בגיל 55 נכנסת לתחום של יעוץ פנסיוני. הייתי הולך ליועץ שמתמחה בכך (יש שיקולי מס שונים), ולא שואל בפורום אנונימי כדי לקבל תשובות הזויות מבני 20+ שלא בטוח שיודעים כלל מה זה קרן פנסיה.
אפשר לקבל רעיונות פה ולאחר מכן לוודא ולקבל ייעוץ מאיש מקצוע. יש לשים לב שאתה הולך ליועץ בלתי תלוי שאתה משלם לו מכספך, ולא למשווק פנסיוני שמרוויח ממוצרים פנסיונים שהוא מוכר לך.

אחת הבעיות בתכנון הזה הוא שאי אפשר לדעת מראש מה יהיה המקדם בקרן הפנסיה, והמקדם צפוי לעלות בגלל העלייה בתוחלת החיים.

זו טענה שמתאימה לבני 20+.
האיש בן 50 ומתכנן לפרוש בגיל 55, כאשר יש מקומות עבודה שמאפשרים פנסיה מוקדמת מגיל זה, וגם יש קרנות פנסיה שמאפשרות פנסיה מגיל 60. אני חושב שבגיל הזה אפשר כבר לתכנן הפנסיה בודאות די גדולה.

זו טענה שמתאימה לבני 20+.
האיש בן 50 ומתכנן לפרוש בגיל 55, כאשר יש מקומות עבודה שמאפשרים פנסיה מוקדמת מגיל זה, וגם יש קרנות פנסיה שמאפשרות פנסיה מגיל 60. אני חושב שבגיל הזה אפשר כבר לתכנן הפנסיה בודאות די גדולה.
מי אמר שתוחלת החיים עוד עשור תהיה דומה להיום?
מי אמר שכדאי לפותש להתחיל לקבל קצבה דווקא בגיל 60 ולא בגיל 67?

פרשתי מזמן ולא דיללתי עדיין את תיק ההשקעות שלי למחייה.
כן, לפני 15 שנים מכרתי חלק מהתיק לטובת קניית דירה נקיה ממשכנתא ולא משלם מאז שכר דירה.
חיי בכיף בצניעות מכספי פנסיה קטנה, ביטוח לאומי ישראל וחו"ל.

מי אמר שתוחלת החיים עוד עשור תהיה דומה להיום?
מי אמר שכדאי לפותש להתחיל לקבל קצבה דווקא בגיל 60 ולא בגיל 67?
אחת השאלות החשובות לשאול את היועץ היא אכן מתי כדאי להתחיל לקבל קצבה.

. כל מה שאי אפשר למשוך כמזומן מתייחס כלא קיים, לך תדע מה יקרה.
ניתן למשוך את כספי הפנסיה ולשלם מס על כספים לא פטורים. זה כסף שלך.
אחת השאלות החשובות לשאול את היועץ היא אכן מתי כדאי להתחיל לקבל קצבה.
התשובה תלויה באם אתה מאמין שתחיה מעבר לתוחלת החיים או פחות.

התשובה תלויה באם אתה מאמין שתחיה מעבר לתוחלת החיים או פחות.
נכון, אבל בזה דווקא היועץ לא יכול לעזור.
הוא כן יכול לעזור בשאלה הנוספת שהיא מהן השלכות המס של כל אופציה, מה כדאי לעשות לפני הפרישה (רצף קצבה?), חלופות לפרישה (הורשה?) ועוד.

אני לא הבנתי כמה דברים. איך הסולידית חסכה 3 מיליון שקל עד גיל 30? כמה היא חסכה כל חודש כדי להגיע לסכום כזה וכמה היא הרוויחה? בנוסף לא ראיתי התיחסות בכלל הזה לאפשרות לעבור למדינה עם יוקר מחיה נמוך, זה יכול להקטין בחצי את הסכום שיש לחסוך. וגם לא ראיתי התיחסות לכך שבשלב מסויים אפשר גם להתחיל לבזבז את החיסכון, זה גם מקטין את הסכום הדרוש בשביל הפרישה.

אני לא הבנתי כמה דברים.
איך הסולידית חסכה 3 מיליון שקל עד גיל 30?
לא ראיתי שום מקום שהיא כתבה כמה היא חסכה עד גיל 30. צרף מקור.
כמה היא חסכה כל חודש כדי להגיע לסכום כזה
כנראה שסכום קצת שונה כל חודש ועם ההשתפרות בסגפנות שאופיינה לה בתחילת הדרך כנראה גם יותר כל פעם.
וכמה היא הרוויחה?
זכור לי שהרוויחה סכום יפה שעבדה בלונדון. גם זכור לי המספר 14k אבל לא באמת יודע מתי ולכמה זמן וכו'.
בנוסף לא ראיתי התיחסות בכלל הזה לאפשרות לעבור למדינה עם יוקר מחיה נמוך, זה יכול להקטין בחצי את הסכום שיש לחסוך.
בכלל גם אין התייחסות לזה שיכולה לדרוס אותך משאית, זה לא אומר שזה נוגד את זה.
אם אתה מתכוון לבזבז פחות, אז הסכום הכולל שאתה צריך לחסוך הוא מופחת. מה לא מסתדר לך?
וגם לא ראיתי התיחסות לכך שבשלב מסויים אפשר גם להתחיל לבזבז את החיסכון, זה גם מקטין את הסכום הדרוש בשביל הפרישה.
הכלל אומר שאתה מוציא 3-4% מהחיסכון כל שנה ומבזבז אותו על הוצאות שאתה רוצה.
לא הבנתי את המשפט שכתבת

אני לא הבנתי כמה דברים. איך הסולידית חסכה 3 מיליון שקל עד גיל 30?

כולנו נשמח לדעת מאיפה הידע הזה...
או שאתה סתם זורק מספרים לאוויר?

כנראה שטעיתי, שלושה מיליון זה לא המספר אם ככה. אולי זו הייתה דוגמא שקראתי. אז אני מבין שהיא לא מספקת פירוט פרטני של איך היא ביצעה את הפרישה? (מתי התחילה לחסוך, כמה הרוויחה בחודש, כמה חסכה בחודש. כמה חיסכון היה לה בפרישה? )

כן אז יותר נכון להתיחס לאחוז הרווח מהחיסכון בשנה ולהוצאות בחודש ולפי זה לחשב את הסכום ולא לפי המספר 300.

מה שהתכוונתי זה שאפשר גם להוציא מעל ארבעה אחוזים מהחיסכון אם אין כוונה להוריש אותו למישהו.

כנראה שטעיתי, שלושה מיליון זה לא המספר אם ככה. אולי זו הייתה דוגמא שקראתי. אז אני מבין שהיא לא מספקת פירוט פרטני של איך היא ביצעה את הפרישה? (מתי התחילה לחסוך, כמה הרוויחה בחודש, כמה חסכה בחודש. כמה חיסכון היה לה בפרישה? )
למה זה משנה? הרעיון שהיא מדברת עליו (שגם היא לא מיישמת היום באותו אופן) לא תלוי באף אחת מהשאלות שכתבת.
מה שהתכוונתי זה שאפשר גם להוציא מעל ארבעה אחוזים מהחיסכון אם אין כוונה להוריש אותו למישהו.
הכלל של 4% מדבר על שרידות התיק, כלומר, בלי להניח הורשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
U עכשיו כשהשוק קורס כמה כסף אתם משאירים בעו"ש ? אוף טופיק 27
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 15
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה