• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת?

CompBoy

משתמש רגיל
דירוג
64
מעניין אותי לשמוע מה אנשים חושבים ומה היו עושים אחרת לו יכלו לחזור אחורה לאותו זמן.
לפני קניית הבית הראשון שלכם - על מה הסתכלם?
שכונה טובה? בניין חדש? בית להשקעה? קומה אחרונה? חובה מעלית?
אני די רחוק כרגע מקניית הבית הראשון, (בן 24 באמצע תואר) וזה מעניין אותי לחשוב על מה מסתכלים בהתחלה.
אני יודע שבכמה שנים הקרובות לא ארצה להיכנס לתחום הנדל״ן כי אני רוצה להתפתח במה שאני לומד כרגע בתואר. כלומר הבית הראשון שאקנה יהיה בהכרח למגורים.
אני גר כרגע עם ההורים במרכז הארץ בבניין ישן שעבר תמ״א. אז אני יודע/חותר לזה שהבית הראשון שאקנה יהיה פנטהאוז. מבחינתי זו דרישה ראשונה כל עוד הקלפים בידיים שלי.
אני רוצה את המרחב האישי שלי, בלי אנשים מעל הראש, ומרפסת גדולה.
כמובן שזה לא תלוי רק בי, אבל אם אפשר לחלום אז למה לא.
אני רואה חברים/קרובי משפחה/קולגות לעבודה שבורחים מהבית של ההורים מוקדם מדי, ואז מגיע השלב שההכנסות לא מספיקות כדי להשתדרג למשהו טוב יותר, אז נאלצים להישאר באותו מצב לטווח ארוך.
אז מה דעתכם?
מה הייתה ההחלטה שלכם דאז, ואם הייתם יכולים לשנות משהו מה הייתם עושים?

אם הייתם יכולים לשנות משהו מה הייתם עושים?
קודם כל הייתי משנה את החשיבה הזאת
אני יודע/חותר לזה שהבית הראשון שאקנה יהיה פנטהאוז. מבחינתי זו דרישה ראשונה כל עוד הקלפים בידיים שלי.
אני רוצה את המרחב האישי שלי, בלי אנשים מעל הראש, ומרפסת גדולה.

מאחל לך שתצליח. אבל, אתה יודע... החיים.

לא יודע מה מצבך הכלכלי, אבל אם אתה סטודנט בלי הורים עשירים - זה כנראה קצת יומרני. לפחות בתור נכס ראשון.

כלומר הבית הראשון שאקנה יהיה בהכרח למגורים.
אין הכרח כזה, ובכל מקרה גם בית שקונים למגורים רצוי לחשוב עליו כעל עסקת נדל"ן ולחתור לעסקה טובה ככל האפשר (עליית ערך צפוייה, השבחה אפשרית), אחרי הכל זה העסקה הגדולה והראשונה שעושים בחיים בדרך כלל ולכן אולי החשובה מכולן.
אז אני יודע/חותר לזה שהבית הראשון שאקנה יהיה פנטהאוז.
מחשבה נכונה יותר זה שכתשיג עצמאות פיננסית תפנק את עצמך בפנטהאוז.

נערך לאחרונה ב:
אני לא רוצה להיות בוטה, אבל הפוסט לא היה על מנת לכתוב מה אני רוצה שיקרה בעתיד ואיך אני מגיע לזה, אלא לשמוע אנשים מתארים מה היו המחשבות שלהם בעת הקנייה הראשונה. נטו מסקרנות ולראות נקודות מבט שונות על נושא כזה.
ברגע שאסיים את התואר או אחזור לשוק העבודה (המוקדם מבינהם) אחשוב איך אני מגיע לזה. נכון לכרגע זה לא יותר ממחשבה שצפה בראש.

@half-solid תודה על התגובה. מסכים שזה די יומרני, אבל שוב, בינתיים זה לא יותר ממחשבה שצפה בראש. זה כמו שאכתוב שבעוד כמה שנים האוטו הבא שלי יהיה פרארי. עד שזה יקרה יש זמן :)

@יהודה שוורץ אהבתי את קו החשיבה. :)

לא קניתי בית, אבל אני גרה בשכירות כבר הרבה שנים, ולכן בהרבה דירות. מכל אחת מהן למדתי על דברים שחשובים לי או לא חשובים לי. למשל, המיקום סופר חשוב לי - מרחק הליכה מהעבודה או תחבצ סבירה, זה הבדל באיכות חיים מבחינתי. ככה גם בית מואר ומבודד היטב. מה לא אכפת לי? מסתדרת מצויין בלי מרפסת, והשכנים שנמצאים לי "על הראש" לא מזיזים לי בכלל. אם יש אפשרות, מציעה לגור בכמה מקומות שהם לא הבית של ההורים (מניחה שזו לא הדירה הראשונה שלהם ושכאדם צעיר לא תוכל לקנות בסטנדרט הזה) ולברר מה חשוב לך באמת.

אני חושב שחשוב:

1. לא להתעצל ולראות הרבה נכסים עד שתרגיש בנוח עם איזור הרכישה (בעיקר במידה וזה להשקעה).

2. לתכנן עם ראייה קדימה (בעיקר אם אתה מתכנן לקנות דירת מגורים).

3. לחדד את יכולת קבלת ההחלטה ולא לחכות לעסקת החלומות - כי כנראה שזה יגרום לך להישאר מחוץ לשוק זמן רב.

מעבר לכל מה שנאמר כאן, אתה צריך להיות כנה עם עצמך לגבי יכולת ההשתכרות הנוכחית והעתידית, ושאר החסכונות שלך, לפני שאתה נכנס להרפתקה כזו, ולהימנע מ-FOMO כשאתה מתלבט לגבי דירה, כמו הרגשה שאתה 'חייב' דירה, או 'חייב' להשתדרג.

לגבי מחשבות בדיעבד, עד לא מזמן הייתי מאוד אנטי לקנות דירה, והיה לי מאוד קשה להגיע להחלטה הזו. זה דרש אקזיט וסיוע מההורים שמותנה בקניית נכס כדי להשתכנע לא להמשיך פשוט לשים את הכל על מדדים, ואני עדיין לא יודע אם אני 100% שלם עם זה.

אני חושבת שבראייה לאחור, אז זוג צעיר בתחילת הדרך, לא צפיתי את היכולת להגדיל את ההשתכרות שלנו. אם הייתי מבינה את זה, אולי הייתי קונה נכס איכותי יותר מההתחלה. אז נצמדתי לתקציב שמבחינתי, אז, היה דחוק ובדיעבד יכולנו לאפשר לעצמנו משמעותית יותר.

לא מצטערת, לא מתנצלת, לא ממליצה למתוח את התקציב מעבר ליכולת הריאלית.

הקניה הראשונה שלנו הייתה מאוד מוצלחת. נפלתי שלא נתתי דגש להנמכות גבס שקבלתי מהקבלן (כיערו את המטבח שהשקעתי בו הרבה מאוד כסף) אבל זה זול ויחסית פשוט לתקן. עוד נפילה הייתה בגודל של יחידת הורים שבקושי יכלה להכיל מיטה זוגית וארון (אבל היה חדר ארונות) ואת זה כבר לא היה ניתן לפתור.

יחידת דיור בבית
משדרג פלאים את התזרים החודשי, יכול אפילו להחליף את תשלומי המשכנתא
(כלל אצבע שלי אם יחידת דיור מכניסה 3.3K בחודש, אז הערך שלה בשבילי (בכלל הפרישה המוקדמת המתוכננת) הוא 1 מיליון
אז אם אני צריך להוסיף לעסקה סכום של 0.5 מיליון לטובת היחידה זה משתלם לי

זה גם מאוד עוזר להפוך את הבית למודולרי לפני ואחרי הילדים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
A היטל השבחה בדירה שהוקמה לפני 1950 נדל"ן 7
ה החלפת קרנות לפני סוף השנה שוק ההון 3
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
נ האם לפני השימוש בכסף כדי להעביר בהדרגה לנכסים סולידיים כדי להשאר רגוע שוק ההון 5
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
G דברים שכדאי לעשות לפני תחילת משא ומתן על רכישת דירה נדל"ן 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
S מסלול פיתוי - שאלות לפני ביצוע נדל"ן 9

נושאים דומים

Back
למעלה