• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון

RandomBit

משתמש רשום
דירוג
14
שלום לכולם,

בחודשים האחרונים ישנם דיווחים רבים באתרי חדשות ופורומים של נדלן ברחבי העולם על עליות דו-סיפרתיות במחירי הנדלן בשווקים בעולם ובעיקר בארה"ב ואנגליה.

מתוך כתבה שפורסמה ב-25.6 בכלכליסט:
1096151_0_0_2000_1446_0_x-large.jpg

יש ויכוח ער בשאלה האם המחירים ימשיכו לעלות בשל ביקוש קשיח וריביות נמוכות והאם עליית המחירים משקפת המצאות בבועה? (בכתבה מצטטים את נשיאת הבנק המרכזי האירופאי שטוענת שברוב המקומות המצב לא משקף בועתיות).

אשמח לשמוע מאנשים כאן שרוצים להשקיע ומשקיעים כבר בנדלן בחו"ל, מה הציפיות שלהם מהשוק לפי טווחים ומה האסטרטגיה שבה הם נוקטים כעת לפי שאיפות ההשקעה שלהם?

במקרה שלי, התחלתי ללמוד על אנגליה כיעד אפשרי להשקעה כאשר הדיווחים על עליות מחירים לא הופיעו עדיין בכל מקום באינטרנט.

שמתי לב שאיזורים בצפון שהמחירים בהם לא עלו כמעט ב10 שנים האחרונות, נהנו מרוב עליות המחירים בשנה האחרונה, דבר שהרתיע אותי במידה מסוימת.

מדיונים ב-property tribes ראיתי שמצד אחד יש את אלו שלא רואים את סוף עליות המחירים בשנתיים הקרובות, ומצד שני משקיעים ותיקים שמדברים על התרסקות מחירים כחלק ממחזוריות של עליות חדות של איזורים בצפון.

חלק מעליות המחירים מושפעות מ-stamp duty שהוארך עד 30.6 ובעקבות ההפחתה שלו גם נראו סימנים של ירידות בביקוש במהלך חודש יוני לפי כתבה שפורסמה ב-21.6 בבלומברג.
הפחתה משמעותית נוספת תהיה בסוף ספטמבר ואני משער שאיתה גם תגיע ירידה במחירים. כרגע ישנה אי וודאות לגבי עתיד המחירים במחצית השניה של 2021 בעקבות התמודדות נגיף הקורונה השפעתו על כמות המשרות בשוק והמשך קשיחות הביקושים גם במחירים הנוכחיים.

במצב כרגע ולאור הידע הצנוע שלי, בחרתי להשאר על הגדר במשך החודשיים הקרובים לראות איך המצב מתקדם ולעקוב מקרוב אחר שינויים בשוק.

גם אמרו שהכלכלה שלהם תקרוס בגלל הברקזיט, ומה קרה בסוף?
מציע לך לבדוק ולהחליט אם להשקיע לפי הנתונים על הנכס והעסקה ולא לפי כותרות בעיתונים.

מתייג את @רוני שיכול לתת את דעתו.

המחירים בצפון אנגליה בקושי עלו בשנים האחרונות, ורק לאחרונה התחילו לעלות. אני מדבר על מדדי מחירי דיור, לא על נכס או שכונה ספציפית.
כמשקיע נדלן לטווח ארוך - עליה קצרת טווח לא אמורה להניע אותך מהשקעה, הרי מה אופק ההשקעה שלך? פליפ של חצי שנה או אחזקה לעשור ומעלה?

התחושה שלי היא שהמחירים רק הולכים לעלות בכל העולם בשנים הקרובות, כסדרו של עולם.

נב - ההתייחסות לעליה של 30% במחירים של טורקיה זה בדיחה? יש שם אינפלציה של 20% וארדואן עושה ככל יכולתו להמשיך להשמיד את ערך המטבע.

למה? אם האוכלוסיה לא צומחת (כמו בישראל) במדינה כלשהי, איזו סיבה יש לעליה אצלה? ואיך זה יכול להיות שבכל העולם באותו זמן?

למה? אם האוכלוסיה לא צומחת (כמו בישראל) במדינה כלשהי, איזו סיבה יש לעליה אצלה? ואיך זה יכול להיות שבכל העולם באותו זמן?
אני לא בטוח אם התכוונת מזה שהאוכלוסייה בישראל צומחת או לא צומחת. היא בבירור צומחת ולא נראה סימן האטה באופק.
אני מדבר בעיקר על מדינות המפותחות המעניינות - ארהב, קנדה, אוסטרליה, אנגליה, גרמניה ועוד כמה, יש בהן גידול אוכלוסיה וגם בלי להניח גידול אוכלוסיה, כסף מכל העולם זורם להשקעות במדינות אלו, לא שצריך להדגים אבל רעי ערך ארהב, אנגליה, קנדה, גרמניה - המון כסף עשיר מהמזרח ומכל העולם זורם למדינות הללו כאפיק השקעה, שימור הון, פיזור הון, הרחקת הון מידי ממשלות לא סימפטיות וכד, זאת נהייתה כל כך בעיה שמדינות כמו קנדה חוקקו חוקים בשנים האחרונות של מיסוי נדלן ספציפי לזרים כדי להאט את הקצב (20% מס לזרים וזה עדיין לא עצר אותם). נדלן היה ונותר מקום שעשירים מזרימים לכיוונו את הונם.
ומעבר לזה, החשיבות של השקעת הון ויצירת נכסים ותזרים מזומנים נמצא בתודעה של כל המעמדות (לא רק העשירים) כדרך ליצור חוסן כלכלי מגיל צעיר, ומעולם לא היה קל יותר להשקיע כמו היום. בארהב סטארטאפים הפכו לחברות ענק רק על בסיס הרעיון של להפוך השקעה בנדלן לנגישה יותר - זילו, אופן-דור, רדפין. בארץ מדלן גם עשה תרומה לא קטנה. זאת מגמה שרק תתחזק בכל העולם.

אני לא בטוח אם התכוונת מזה שהאוכלוסייה בישראל צומחת או לא צומחת
צודק, הייתי צריכה לכתוב בניגוד לישראל.
המון כסף עשיר מהמזרח ומכל העולם זורם למדינות הללו כאפיק השקעה, שימור הון, פיזור הון, הרחקת הון מידי ממשלות לא סימפטיות וכד,
אני מניחה שההון הזה זורם לחלק מאד קטן בתוך כל מדינה, עיר הבירה ואולי עוד עיר אחת או שתיים. ומה חדש שדווקא עכשיו צפויות עליות לתחושתך? ועוד עליה כללית כזאת שתקפה לכל המדינות המפותחות ולכל חבל ארץ במדינה כזאת...
אני יכולה להבין אם בלונדון או ניו-יורק יש עליות (אם כי לגבי האחרונה דווקא דובר על ירידות), אבל למה זה משפיע על צפון אנגליה. איזה אטרקציות יש שם להון זר מסיבי?
ובכל מקרה, להגיד
שהמחירים רק הולכים לעלות בכל העולם
נשמע לי כמו לדבר על חו"ל. מי זה ומה זה כל העולם? האם דין צרפת כדין קנדה? האם יש משהו אוניברסלי שתקף לכולן?

אני מניחה שההון הזה זורם לחלק מאד קטן בתוך כל מדינה, עיר הבירה ואולי עוד עיר אחת או שתיים
לא רק לערי הבירה. ובלי קשר, כשהמחירים בערי הבירה עולים זה מעלה את המחירים גם בערי הפריפריה כי אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות במרכז קונים בפריפריה.
ומה חדש שדווקא עכשיו
לא חדש. פשוט מגמה שהולכת להמשיך, ואולי אף לגדול.
אבל למה זה משפיע על צפון אנגליה. איזה אטרקציות יש שם להון זר מסיבי?
ספציפית צפון אנגליה יש סיבות טובות למה הון זר ירצה להשקיע שם, אבל זה לא דיון על צפון אנגליה, אלא שבעיני המגמה העולמית של הון זר שמחפש בית בצורת נדלן רק תלך ותגדל.
האם דין צרפת כדין קנדה? האם יש משהו אוניברסלי שתקף לכולן?
כן - שהון זר מחפש בית בצורת נכסים ריאליים מניבים, שמדינות מערביות קפיטליסטיות מפותחות הן יעד נחשק לחניה של הון, שהאוכלוסיה במדינות מפותחות ממשיכה לגדול דרך ילודה והגירה, ושיותר אנשים רוצים ומוכנים להשקיע את הונם בנכסים למטרת בניית הון. אלו מגמות עולמיות (קרי חוצות מדינות, אך לא בכל המדינות).

שהון זר מחפש בית בצורת נכסים ריאליים מניבים,
אני לא לגמרי מבינה מה אתה אומר. הטענה שלך היא שמעכשיו צפויות עליות מחירים בכל העולם המפותח. הרי הון זר גם היה קודם, ולא בכל המקומות היו עליות מחירים בעשור האחרון. בניו-יורק יש ירידת מחירים בשנה האחרונה. לא מצליחה להבין על בסיס מה אתה מפתח תחושות.

אכן תופעה כלל עולמית, אם כי אני ממש לא מומחה. מהחוויה האישית שלי באירלנד בדיוק דווח על עליה שנתית של כ15 אחוז. באיזור רוצסטר ניו יורק אפילו מעבר לכך, עליות מטורפות.
באנגליה הייתה באמת התערבות ממשלתית כמו שציינת שדחפה את זה ונראה לי שכל שוק קצת שונה אבל מבין הגורמים שראיתי כיחסית "כלליים" (מתייחס בעיקר למה שראיתי באירלנד):
1. ירידה בהיצע בגלל הפסקת או האטת הבנייה בזמן הסדרים הארוכים שהיו.
2. ירידה בהיצע כיוון שבעלי דירות חששו לבצע צעד גדול כמו מכירת דירה בזמן משבר כלכלי אפשרי.
3. במדינות חזקות יחסית, ההכנסה של מעמד בינוני גבוה לא נפגעה ובגלל הסגרים דווקא הצליחו לחסוך יותר והגדילו את ההון העצמי.
4. רושם שלי שהעליות אפילו גדולות יותר באיזורים מחוץ למרכזי הערים בגלל רצון של האנשים לדירות מרווחות יותר ויותר עבודה מהבית.

אבל כמו תמיד, מציע לך לא להסתמך יותר מדי על תחזיות. מי צפה את הברקזיט שפגע בשוק הבריטי? מי צפה את הקורונה ואפילו מי צפה בזמן הקורונה שמשבר עולמי דווקא יביא לזינוק מחירים?

אני לא לגמרי מבינה מה אתה אומר. הטענה שלך היא שמעכשיו צפויות עליות מחירים בכל העולם המפותח. הרי הון זר גם היה קודם, ולא בכל המקומות היו עליות מחירים בעשור האחרון. בניו-יורק יש ירידת מחירים בשנה האחרונה. לא מצליחה להבין על בסיס מה אתה מפתח תחושות.
אם זה לא היה ברור, אני לא מדבר על חודש או רבעון קדימה, אלא על מגמות ארוכות טווח. יש הרבה גורמים שנותנים רוח גבית לעליית מחירים, ההון הזר הוא אחד מהם, זה לא ״מעכשיו״ זה מגמה שהייתה ונותרה והולכת להמשך.

לצד העליות במחירי הנדל"ן במטרופולינים מרכזיים, ישנה תופעה שמתרחשת בלא מעט מדינות של יישובים קטנים ומרוחקים שהולכים ונעלמים. הצעירים שנולדו באותם יישובים בורחים לערים הגדולות כדי להתפרנס (ושוכרים / קונים בתים) , והאוכלוסיה הוותיקה הולכת ומזדקנת ולבסוף נפטרת.
בנוסף, יש הגירה לכל מדינות אירופה שמפצה במידת מה על הקיטון בילודה (ולרוב אלו מהגרים גם מגיעים מתרבויות עם מספר רב של ילדים יחסית לאירופה, כך שככל שהאחוז שלהם באוכלוסיה גדל, כך גם הילודה לנפש תגדל).

אבל מבין הגורמים שראיתי כיחסית "כלליים"
נשמע לי הגיוני מה שכתבת. אז המעמד הבינוני-גבוה התחזק והוא יבחר לגור בפרוור של עיר גדולה במקום במרכז העיר (יותר מרווח, יותר פארקים, פחות וירוסים). התנועה הזאת של האמידים, אל מרכז העיר ואז אל הכפר/פרוור, כבר קיימת לא מעט שנים. גם בישראל היה טרנד של מעבר למושבים ליד ת"א ואז חזרה אל המגדלים במרכז העיר ואולי עכשיו ההיפך. עדיין לא רואה איך זה הופך את העניין לכלל עולמי או אפילו כלל מדינתי.
בסוף השאלה היא של ביקוש מול היצע בכל מדינה>מחוז>ישוב>שכונה.
אם בכל אירופה נעצרה הבניה בגלל הקורונה, ונוצר עודף ביקוש - הגיוני שהמחירים יעלו. כשידביקו את הקצב, זה יחזור לקדמותו.
אם בכל אירופה יש גידול ניכר באוכלוסיה - הגיוני שיווצר עודף ביקוש לאורך זמן, אבל האם זה נכון? מה התחזית?

אם בכל אירופה נעצרה הבניה בגלל הקורונה, ונוצר עודף ביקוש - הגיוני שהמחירים יעלו. כשידביקו את הקצב, זה יחזור לקדמותו.
אם בכל אירופה יש גידול ניכר באוכלוסיה - הגיוני שיווצר עודף ביקוש לאורך זמן, אבל האם זה נכון? מה התחזית
קודם כל אני חושב שזה לא קל להדביק את הקצב. גם בשיא הבניה בנו שם (מדבר על אירלנד) פחות ממה שהיה צריך ורק רגולציה מנעה ממחירי הדירות לזנק הרבה יותר ממה שזינקו (הגבלה על משכנתא).
שנית, אם עוד כמה שנים ידביק את הפער אז אולי מאותו רגע המחירים יפסיקו לעלות.
ושלישית כמו שאמרתי בכל מה שנוגע לתחזית אני מפקפק קשות בכל מי שמספק אחת כזו.

גם אמרו שהכלכלה שלהם תקרוס בגלל הברקזיט, ומה קרה בסוף?
מציע לך לבדוק ולהחליט אם להשקיע לפי הנתונים על הנכס והעסקה ולא לפי כותרות בעיתונים.
תודה, אני מבין שהיום הרבה מהכתבות הן רעש רקע, אני משתדל להמנע מאלו שמביעות דעות מאנשים שאני לא מכיר ולהסתכל על המספרים. בכל אופן, צריך לדעת משהו על השוק לפני שנכנסים לעסקאות ספציפיות.

מתייג את @רוני שיכול לתת את דעתו.

המחירים בצפון אנגליה בקושי עלו בשנים האחרונות, ורק לאחרונה התחילו לעלות. אני מדבר על מדדי מחירי דיור, לא על נכס או שכונה ספציפית.
כמשקיע נדלן לטווח ארוך - עליה קצרת טווח לא אמורה להניע אותך מהשקעה, הרי מה אופק ההשקעה שלך? פליפ של חצי שנה או אחזקה לעשור ומעלה?

נב - ההתייחסות לעליה של 30% במחירים של טורקיה זה בדיחה? יש שם אינפלציה של 20% וארדואן עושה ככל יכולתו להמשיך להשמיד את ערך המטבע.
בכתבה לפני חודשיים גם לבנון הייתה בתמונה, לפחות הם למדו חלקית.

המחירים בצפון אנגליה לא עלו במשך לפחות עשור ואז בשנה אחת התרחשה עלייה דו ספרתית במחירים, כמו גם במקומות אחרים בעולם, זה לא משהו רגיל ועל כן הדיון. בגדול אני מסכים שאפשר להניח שבטווח הארוך תהיה עליית מחירים בממוצע, אך בטווח הארוך עלולות גם להיות ירידות מחירים (במצבים מסוימים כעוצמת העלייה). אם נמשיך עם הדוג' של צפון אנגליה, המצב בשנה האחרונה לא נראה כמו עליית מחירים רגילה שרואים משנה לשנה, ולכן בביצוע עסקה ממוצעת שמחירי השוק עלו בצורה חדה בתקופה קצרה יש סיכון גדול יותר. האם היה שינוי גמור במגמה של מעבר מהכפר לעיר? יכול להיות.
אבל, אני לא יכול להתעלם מהעובדה שהיו קפיצות מחירים בצפון אנגליה שנגמרו בהתפוצצות וירידה שאחריה היתה סטגנציה למשך תקופות זמן ארוכות.
אשמח לשמוע את דעתך על הצד הזה.

אכן תופעה כלל עולמית, אם כי אני ממש לא מומחה. מהחוויה האישית שלי באירלנד בדיוק דווח על עליה שנתית של כ15 אחוז. באיזור רוצסטר ניו יורק אפילו מעבר לכך, עליות מטורפות.
באנגליה הייתה באמת התערבות ממשלתית כמו שציינת שדחפה את זה ונראה לי שכל שוק קצת שונה אבל מבין הגורמים שראיתי כיחסית "כלליים" (מתייחס בעיקר למה שראיתי באירלנד):
1. ירידה בהיצע בגלל הפסקת או האטת הבנייה בזמן הסדרים הארוכים שהיו.
2. ירידה בהיצע כיוון שבעלי דירות חששו לבצע צעד גדול כמו מכירת דירה בזמן משבר כלכלי אפשרי.
3. במדינות חזקות יחסית, ההכנסה של מעמד בינוני גבוה לא נפגעה ובגלל הסגרים דווקא הצליחו לחסוך יותר והגדילו את ההון העצמי.
4. רושם שלי שהעליות אפילו גדולות יותר באיזורים מחוץ למרכזי הערים בגלל רצון של האנשים לדירות מרווחות יותר ויותר עבודה מהבית.

אבל כמו תמיד, מציע לך לא להסתמך יותר מדי על תחזיות. מי צפה את הברקזיט שפגע בשוק הבריטי? מי צפה את הקורונה ואפילו מי צפה בזמן הקורונה שמשבר עולמי דווקא יביא לזינוק מחירים?
תודה, אני מסכים עם הגורמים שציינת. אני לא מכיר את השוק באירלנד אבל בתור משקיעה חשבת על למכור עכשיו חלק מהנכסים כדי להרוויח מהעלייה במחירים? האם היה לך תכנון לקנות נכסים חדשים בשנה הקרובה ועליית המחירים שינתה את דעתך?

בחודשים האחרונים ישנם דיווחים רבים באתרי חדשות ופורומים של נדלן ברחבי העולם על עליות דו-סיפרתיות במחירי הנדלן בשווקים בעולם

היי
זה בהחלט קורה במדינות מערביות גדולות, גרמניה 21%, קנדה 23%, אנגליה 13.4%, ארה"ב 13%.......
המאפיינים המשותפים לעליות מחירים בשווקים אלו הם ריבית נמוכה של המימון והיצע נמוך של נכסים.

מגמת שוק הנדל"ן מושפעת מפרמטרים שונים, לכן שינוי בפרמטרים אלו עלול להוביל לשינוי מגמה וההיפך.

משקיעה חשבת על למכור עכשיו חלק מהנכסים כדי להרוויח מהעלייה במחירים?
לא, התזרים על שכר דירה גבוה ואני מעריך שיש עוד פוטנציאל עליות ענק, הדירות שם מאוד זולות והמחירים מוחזקים באופן מלאכותי על ידי הממשלה על ידי הגבלה על המשכנתאות (מה שאוהבים לקרוא אצלנו ביקושים כבושים), מה שגורם למרמור אצל האנשים כי זה מאט את עליות המחירים אבל על חשבון זה שמלא אנשים פשוט לא מסוגלים לקנות.

אבל בתור משקיעה חשבת על למכור עכשיו חלק מהנכסים כדי להרוויח מהעלייה במחירים?

האם למכור כדי לשלם מס רכישה בשיעור של 25% ולהפסיד עליות עתידיות במחיר הנכס והשכירות ?

השאלה שצריכה להישאל כאן האם אתה מתכוון לקחת מימון בלון כנגד הדירה ולבצע השקעה נוספת !

מקור משיכה למהגרים.
יש נתונים על השפעת ההגירה על גידול האוכלוסיה? כי לא זכור לי שיש גידול מסיבי, אם בכלל, במדינות המפותחות.
בנוסף, צריך להבחין כמותית בין הגירה מהמעמד הבינוני-גבוה לבין פליטים מאפריקה, דר' אמריקה והמזה"ת. הראשונים רלוונטים לקניית/שכירת דירות באזורים איכותיים ולאחרונים יקח כנראה דור או שניים (אם בכלל). האם ידוע לך מה אחוז ההגירה "האיכותית" בתוך המדינות שציינת?
גרמניה , קנדה , אנגליה , ארה"ב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oferM נתונים על עליות מחירי דירות ושכירות ? נדל"ן 6
א האם הבנק מגלם בפקדונות עליות ריבית צפויות ? שוק ההון 6
P למה מודדים עליות וירידות של מניות באחוזים ? שוק ההון 5
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
M האם עליות המחירים פוגעת לכם בחיסכון? אוף טופיק 97
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
א האם אין סתירה בין עליות השערים בארה"ב לבין החלשות הדולר ? שוק ההון 2
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
S שאלה: מגמות מחירי דירות לפי מודעות נדל"ן 6
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
מ איך רפורמת המשפט תשפיע על מחירי הנדל"ן בישראל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 37
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
F אתר/גרף שמאפשר לראות את ירידת מחירי הדיור נדל"ן 12
L מחירי הדיור מסוכנים כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ד בזמן אינפלציה מחירי השכירות עולים או יורדים.? נדל"ן 1
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
I מחירי השכירות vs הריבית במשק? נדל"ן 13
F האם מחירי דירות 3 חדרים עולים מהר יותר מ-4 או 5? נדל"ן 24
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
א מחירי אגחים צמודי מדד שוק ההון 3
מכל מלמדי השכלתי קונספירציה על מחירי הדיור נדל"ן 121
Y גישה לפתרון עליית מחירי הדיור נדל"ן 13
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
A בירור מחירי נכסים שנמכרו -- לצורך הצעה ומו״מ נדל"ן 60
צ מחירי נדל"ן לתעשייה נדל"ן 4
קוף שמבין עליית מחירי הנדלן נדל"ן 15
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
unrealx ייבוא מחירי מניות של בורסות הארץ לאקסל - הפסיק לעבוד? אוף טופיק 1
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
I מחירי דירות ביד-2 נדל"ן 2
א כיצד מחירי הנפט עלולים להשפיע על מניות האנרגיה המתחדשת? שוק ההון 17
S אפליקציית IBKR מראה מחירי מניות בהשהייה של 15 דקות אוף טופיק 7
S מחירי הדירות בעוד 20 שנה נדל"ן 12
DavidA מחירי הדיור, ריביות ואשראי לדיור בישראל ( בגרף אחד) אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה