• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוד אחד שרוצה לצאת מהמירוץ עכברים

• פותח הנושא cr500
  • פורסם בתאריך

cr500

משתמש רשום
דירוג
27
שלום לכולם,
אני בן 36 נשוי +2 ומתגורר בשכירות באזור המרכז.
את המסע שלי לעצמאות כלכלית התחלתי כבר איפשהו ב-2014 עת התפטרתי מעבודתי כשכיר ויצאתי לעצמאות (עוסק מורשה).
החזקתי כעצמאי סביבות השלוש שנים ואז ב-2018 חזרתי לעבודה כשכיר. היו מספר סיבות לחזרה שלי לשוק השכירות אשר בראשן הסיבה הכלכלית (המתח הנפשי הכרוך באי ידיעה כמה ארוויח בסוף כל חודש הייתה לי קשה והעדפתי לחזור לביטחון הכלכלי).
במהלך עצמאותי (ועוד לפני) פעלתי להקמת תשתית אינטרנטית שתשמש לי כהכנסה פאסיבית (טוב, אין באמת דבר כזה פאסיבי, אולי חצי אוטומטי). והיא עובדת די טוב. כעת אפרט את שווי הנכסיי ותיק ההשקעות שלי:
משכורת: 14,600 נטו
הכנסה פאסיבית מאתרי אינטרנט: ~3500 שח (משתנה מחודש לחודש אבל זה בגדול הממוצע)
עו"ש: 170K
מט"ח: $2000
בלנדר: 50K (מושקע שם כבר 3 שנים ומרוצה)
טריא:50K (מושקע שם חודשיים)
BTB: 50K (מושקע שם 4 חודשים)
מיטב דש מנג'ר (20% מניות) : 41K (מושקע שם כמעט שנה ובינתיים התושאה היא בערך 4%)
פסגות פרו (20% מניות) 50K (מושקע חצי שנה והתשואה סביב ה-1%)
eloan- כ- 5k (פחות אהבתי את הפלטפורמה)
קופת גמל אלטושלר שחם: 10k
בנוסף עוד 2 קופות גמל ל-2 הילדים עם הוראת קבע של 100 שח בחודש לכל אחד.
אשתי,יש לציין, היא עצמאית (עוסק פטור) שכרגע העסק שלה לא פעיל.
יש גם קרן השתלמות ופנסיה ממקום העבודה ובנוסף מפריש כל חודש 800 שח פנסיה עצמאית לאשתי.
לפני כמה חודשים, אספנו כ-400K כהון ראשוני לצורך רכישת דירה אבל הגענו למסקנה שעם הסכום הזה לא נוכל לקנות את הדירה שאנחנו רוצים וגם תשלומי המשכנתא יחנקו אותנו אז עשינו חישוב מסלול מחדש והחלטנו להקפיא את עניין רכישת הדירה כ-5 שנים לצורך הגדלת הון. מחישוב שעשיתי, בחמש השנים הקרובות אצליח להגדיל את ההון לכ-650k.
יש לציין, שממש בקרוב אנחנו עוברים לדירה אחרת אשר דמי השכירות שלה נמוכים בהרבה ובנוסף הבן הגדול עובר מגן פרטי לגן עירייה כך שמדובר על חיסכון נוסף של 2500 שח בחודש שיעבור גם הוא לאפיק חיסכון כלשהו.
בגדול, יש לנו 2 מטרות עיקריות.
1. לקנות בעתיד הלא רחוק בית שיהיה מתאים לצרכים שלנו ולא להתפשר על בית קטן או ישן (אבל גם לא וילה מטורפת). באזור שלנו ניתן לקנות בית קרקע פרטי באזור 1.7-2.0 מיליון שח.
2. מטרה יותר רחוקה - להגדיל את ההכנסות הפאסיביות, לעזוב שוב את העבודה כשכיר ולחזור להיות עצמאי (בשינוי תכנית עסקית קטנה) ולצאת למסע נוודת בעולם (חצי שנה-שנה) עם המשפחה כאשר המסע יממון מהשכרת הבית ומההכנסות הפאסיביות שלי ומעבודתה של אשתי באופן מקוון).

הייתי רוצה לשמוע את דעתכם על ההתנהלות שלנו, פיזור תיק ההשקעות, איפה כדאי להשקיע בנוסף את ה-170K שנמצאים בעו"ש? אפשרות מסוימת שחשבתי היא קניית דירה קטנה להשקעה בפריפריה הצפונית כאשר מחיר הדירות שם הוא 450K וההכנסה משכירות היא 1600-2000 שח (כאשר אצטרך לקחת משכנתא של 250K בערך). אפשרות נוספת היא לרכוש או להקים בכסף הזה נכנסים אינטרנטיים נוספים.

תודה לכל מי שקרא עד לכאן, מקווה שלא שכחתי כלום ומצטער על החפירה:) אשמח לענות על שאלות רלוונטיות.

הייתי רוצה לשמוע את דעתכם על ההתנהלות שלנו, פיזור תיק ההשקעות, איפה כדאי להשקיע בנוסף את ה-170K שנמצאים בעו"ש?
דעתי היא:
1. שאולי שווה לעשות קונסולידציה לכל ההשקעות, אין טעם לדעתי בסכומים כאלה לפזר בכ"כ הרבה מקומות.
2. הייתי חותך את כל גוזרי הקופונים בהשקעות, הם על חשבונך.
3. כלכלית אין טעם בלקחת משכנתא ולהיות מושקע ברמת הסיכון שלך. לכשתרצה לרכוש את הדירה המעשה הכלכלי יהיה להנזיל את כל ההשקעות כולל קרן ההשתלמות ולקחת פחות משכנתא.
4. כסף בעו"ש זה הפסד וודאי, אין סיבה לכך.

1. שאולי שווה לעשות קונסולידציה לכל ההשקעות, אין טעם לדעתי בסכומים כאלה לפזר בכ"כ הרבה מקומות.
2. הייתי חותך את כל גוזרי הקופונים בהשקעות, הם על חשבונך.
+1

דמי ניהול גבוהים זה על חשבונך, יש לך משהו כמו 250k מפוזרים בין מוצרים מנוהלים שונים שלוקחים לך עמלה גבוהה (או גוזרים קופון מהתשואה שלך בדרך אחרת) ונראה שהתשואות שהזכרת כאן לא מצדיקות את זה. תעיף מבט במה עשו מדדים שונים בתקופת ההשקעה שלך(S&P500 או MSCI WORLD, זו התשואה האלטרנטיבית שאתה הפסדת, תוודא שאתה מסתכל בגרפים הכוללים דיבידנדים)
גם יש חוסר עקביות מסוים בהשקעות שלך - אתה מחזיק במיטב ובפסגות קרנות ב"סיכון נמוך"*, אבל משקיע את כל שאר הכסף בסיכון גבוה מאוד (P2P למיניהם זה סיכון גבוה).

לפני שאתה עושה משהו תחשוב על אסטרטגיית ההשקעה שלך. מה אתה רוצה להשיג? באיזה טווח זמן? מה רמת הסיכון הנסבלת מבחינתך? האם אתה יודע איך מודדים סיכון בשוק ההון?

4. כסף בעו"ש זה הפסד וודאי, אין סיבה לכך.
אם הם לייעדים להוציא את הכסף בשנים הקרובות להוצאה ספציפית, אין סיבה לסכן אותו לטווח קצר.

* "סיכון נמוך" בגרשיים מכיוון שאין לך מושג מה הם עושים עם הכסף שלך, גם עם אג"ח אפשר להיות בסיכון גבוה מאוד ולכן המושג הזה הוא בגרשיים כפולות ומכופלות.

שלום לכולם,
במהלך עצמאותי (ועוד לפני) פעלתי להקמת תשתית אינטרנטית שתשמש לי כהכנסה פאסיבית (טוב, אין באמת דבר כזה פאסיבי, אולי חצי אוטומטי). והיא עובדת די טוב. כעת אפרט את שווי הנכסיי ותיק ההשקעות שלי:
משכורת: 14,600 נטו
הכנסה פאסיבית מאתרי אינטרנט: ~3500 שח (משתנה מחודש לחודש אבל זה בגדול הממוצע)

סחטיין על השיתוף, תוכל לפרט קצת על ההכנסה הפאסיבית מאתרי אינטרנט?

1) דירה - חשבת ללכת על מחיר למשתכן ? בגלל שיטת התמחור של מחיר למשתכן המחיר למטר הוא קבוע גם לדירת 3 חדרים וגם למי שרוכש בית פרטי וזה יתרון גדול ברכישת בית פרטי כי המחיר נמוך משמעותית בהשוואה למחיר שוק . אם כבר חשבת לקנות דירה קטנה להשקעה בפריפריה אולי כדאי לשקול במקום זה לרכוש דירת 3 חדרים במרכז דרך מחיר למשתכן בעלות של 800 - 900 אש"ח שאותם תוכל להשכיר ב-3000-3500 ש"ח, השכירות + הרווח העתידי מהמכירה בעוד 5 שנים יתן לך תשואה גדולה יותר מרכישת דירה בפריפריה.

2) לא ציינת אם אשתך עובדת כשכירה במקביל להיותה עוסקת פטורה, במידה וכן ייתכן מאוד שאין חובה להפריש לה פנסיה כי היא מגיעה לסכום המינמאלי שחייבים להפריש דרך התלוש.

3) שים לב לפני שאתה רושם את הילדים שלך לגן עירייה תוודא שהגן רשום במשרד התמ"ת, ברמת ההכנסות שלכם אתה תהיה זכאי להנחה בצהרונים במידה וכן.

+1

גם יש חוסר עקביות מסוים בהשקעות שלך - אתה מחזיק במיטב ובפסגות קרנות ב"סיכון נמוך"*, אבל משקיע את כל שאר הכסף בסיכון גבוה מאוד (P2P למיניהם זה סיכון גבוה).
.
תודה על התגובה. אני לא רואה מוצרי P2P כסיכון גבוה. ההלוואות שם מפוזרות בסכומים נמוכים, יש קרן ביטחון, לקחותי הלוואות בסיכון נמוך יחסית ויש לי פיזור על פני מספר פלטפורמות.

סחטיין על השיתוף, תוכל לפרט קצת על ההכנסה הפאסיבית מאתרי אינטרנט?
יצירת אתרי אינטנרט בארץ ובחו"ל ויצירת רווחים מפרסומות, תוכניות שותפים ומוצרים דיגטליים

תודה על התגובה. אתה יכול להרחיב טיפה למה כוונתך?
כן. אתה יכול להשיג תשואות גבוהות יותר באותו הסיכון אם תשקיע לבד ללא אנשים שמנהלים בשבילך את הכסף.
ני לא רואה מוצרי P2P כסיכון גבוה.
אתה יכול לראות את זה איך שבא לך, בפועל מדובר על השקעה בסיכון בינוני.
יש קרן ביטחון,
זה החרטוט הכי גדול ששמעתי, זה כסף שאתה מעביר מכיס ימין שלך לכיס שמאל שלך וגורמים לך להאמין שבכך הסיכון לכסף שלך יורד, זה לא נכון.

באזור שלנו ניתן לקנות בית קרקע פרטי באזור 1.7-2.0 מיליון שח.

בעוד 5 שנים תהיה בן 41, לקחת משכנתא מעל מליון ש"ח ל 20 שנים,
זה אומר להשקיע, את כל המשאבים הכלכליים בבית למגורים.

בעת סילוק המשכנתא, אתה מבטל את החשיפה לעלויות הדיור החודשיות,
אך אתה צריך לתת את הדעת לגבי יצירת הכנסות פסיביות
לגיל הפרישה, כיצד אתה מתכוון להתמודד עם זה ?

אך אתה צריך לתת את הדעת לגבי יצירת הכנסות פסיביות
לגיל הפרישה, כיצד אתה מתכוון להתמודד עם זה ?
כבר יש לי הכנסות פאסיביות (ראה את הפוסט המקורי)

זה מה שחברי הפורום חושבים על הלוואות עמית לעמית:
לצערי זה שרשור ארוך ומבולגן אבל לדעתי כדאי לך לקרוא.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/הלוואות-עמית-לעמית-בארץ.1680/

בנוגע לשאר התיק,
למה הוא כל כך מפוזר?
אני בספק אם אתה יכול אפילו להעריך בקירוב כמה עמלות ודמי ניהול אתה משלם, ומה התשואות האמיתיות של התיק.
ממליץ לך להסתכל איך ולמה בנויים התיקים של חברי הפורום בשרשור/גלריה
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/גלריית-התיקים-שלנו.1465/

עדכון 29.8.19
לפני כשבועיים רכשתי אתר ב- 22.5K ש"ח. קניתי את האתר במכפיל 15 (כלומר עבור 15 חודשי הכנסה ממוצעת של 1500).
מאז שרכשתי אותו, האתר כבר הרוויח יותר מ-800 ש"ח. חשבו אתם את התשואה ;)
בשאר תיק ההשקעות עדיין לא נגעתי אבל הירידות בבורסה בחודש האחרון אכן השפיעו לרעה.
עובר על התגובות שלכם ומנסה להפיק לקחים. תודה למי שקרא!

עדכון 24.10.19
פתחתי תיק השקעות במיטב טרייד בסכום של 25k שח
התיק מורכב בעיקר ממניות דיבידנד לפי הבלוג של דיבידעת. התשואה באוקטובר עומדת על %1.25.
eloan שנרכשה על ידי מיטב דש סוגרים את הפלטפורמה. כל רבעון הכסף שנמצא שם מתקבולי הלוואות משתחרר בחזרה לחשבון.
בנוסף, לקראת סוף השנה עומד לפתוח קרן השתלמות לעצמאי בהלמן אלדובי (0.48 דמי ניהול)

עדכון 10.03.2024
זוכרים את האתר שקניתי ב-2019 ב-22.5K?
היום האתר מכניס 35K בחודש (!)
בנוסף, בהתאם לתכנית, לאחר (כמעט) 5 שנות חיסכון רכשנו בית.
פדיתי כמעט את כל החשבונות השקעות המפוזרים והיום הכל תחת מסחר עצמאי בבית השקעות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
E לא יכול לקנות עוד מנייר ערך מסוים שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
P עוד זליגת תמונות ת"ז של אזרחים? אוף טופיק 24
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
yossik עוד פרסומת אחת וחזרנו... אוף טופיק 3
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה