• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה/למידה מרחוק

עידו ג

משתמש רגיל
דירוג
769
שלום! סטודנט (מפונה) שמתחיל בראשון למידה מרחוק.
מאוד חושש מעניין הסדר, ריכוז, מוטיבציה וכו'.
מה עוזר או עזר לכם בזמן עבודה/למידה מרחוק?

אשמח לטיפים בעיקר בתחום המוטיבציה, ריכוז ולמידה. טיפים לדברים שאפשר לעשות כהכנה לשיעורים או בזמן שיעור, כל דבר יתקבל בברכה.
למשל, אני דואג היום לעשות סדר מוחלט בחדר ולנקות את השולחן מעשרות דפים שהצטברו במהלך השנים, בשביל הסדר והריכוז. אך עדיין חושש מאוד שאני לא אשלוט בעצמי ואגלוש באינטרנט, במחשב הנייח, בעקבות בעיות קשב וריכוז. לצערי אין לי חדר אחר ללמוד בו (שבו לא יהיו הסחות דעת או הסחות דעת מעטות יותר).
כבר ארגנתי בטאבלט את כל המקצועות והמחברות שאהיה צריך בשביל סדר וארגון.

אבל מה עם השיעורים עצמם? אני בדרך כלל מוצא את עצמי לא מסוגל לצפות בסרטון של 10 דקות בלי להעביר קדימה או לעלות מהירות סרטון. יש טיפים לשמירה על ריכוז?

התחלת מצוין.
בהנחה שאין לך בעיה ״להתיישב״, המטרה שלך צריכה להיות יצירת סביבה נטולת גירויים. יש כל מיני אפליקציות ותוספים לדפדפן שחוסמים גלישה.
יש אנשים שצריכים לקחת הרבה הפסקות. אז אתה יכול למשל לעבוד בשיטת פומודורו או משהו דומה. לי למשל זה עובד פחות טוב.

יש טיפים לשמירה על ריכוז?
לסכם את ההרצאה בכתב יד (לא במחשב!)
להתקין בדפדפן חוסם אתרים כדוגמת stayfree.
לא להעביר קדימה או להעלות מהירות :)
להגיע לשיעור שמתקיים בלייב (אם מתקיים) אפילו אם אפשר לצפות בהקלטה אחר כך.

אני דואג היום לעשות סדר מוחלט בחדר ולנקות את השולחן מעשרות דפים שהצטברו במהלך השנים, בשביל הסדר והריכוז. אך עדיין חושש מאוד שאני לא אשלוט בעצמי ואגלוש באינטרנט, במחשב הנייח, בעקבות בעיות קשב וריכוז. לצערי אין לי חדר אחר ללמוד בו (שבו לא יהיו הסחות דעת או הסחות דעת מעטות יותר).
סביבת הלמידה יש לה חשיבות גדולה, אז זה טוב שאתה מסדר ומנקה אותה.
מכיוון שאין לך מקום שקט ללמוד בו בבית, אז אולי כדאי שתלך ללמוד בספריה הציבורית.
לפעמים רק העובדה שאתה צריך להתלבש ולצאת מהבית כדי ללכת ללימודים, זה לבדו יכול להשפיע לטובה על הריכוז שלך.

אבל מה עם השיעורים עצמם?
הם הולכים להיות מעניינים?
אם בחרת ללמוד משהו שמעניין אותך אז לדעתי לא יהיה צורך בכל הטריקים האלו, הריכוז יבוא מתוך העניין.

בהצלחה!

מעבר לשאר הטיפים הטובים שניתנו כאן אני ממליץ על הקפדה על כושר, שינה ותזונה. כשאתה מקפיד על אילו הרבה יותר קל להתרכז. להרחבה ממליץ על הספר הזה שעוסק בקשר בין כושר למצב מנטלי

להתקין בדפדפן חוסם אתרים כדוגמת stayfree.
מעולה. לחסום את הפורום/אתרי ספורט למינהם. לא ידעתי שקיים משהו שיכול לחסום אתרים נקודתית, אבדוק את זה!
מכיוון שאין לך מקום שקט ללמוד בו בבית, אז אולי כדאי שתלך ללמוד בספריה הציבורית.
לפעמים רק העובדה שאתה צריך להתלבש ולצאת מהבית כדי ללכת ללימודים, זה לבדו יכול להשפיע לטובה על הריכוז שלך.
אכן אופציה, תכננתי אתמול להתקשר לספרייה לבדוק אם אני יוכל ללמוד שם (ומדי פעם לשאול שאלה בזום, בשקט).
אני לגמרי מסכים עם מה שרשמת ואוסיף שאופן אישי, מחוסר נוחות. אני גם אהיה יותר ערני מאשר בבית. מתכנון לבדוק במהלך השבוע אם יש אפשרות ללמוד שם ואם יש מרחב מוגן (מאמין שיש, אם אין אז המקום סגור כך שלא רלוונטי).
הם הולכים להיות מעניינים?
אם בחרת ללמוד משהו שמעניין אותך אז לדעתי לא יהיה צורך בכל הטריקים האלו, הריכוז יבוא מתוך העניין.
מאוד! יכול להיות שזה עניין טראומתי, בגלל נשירה מהתיכון וחווית לימודים מאוד גרועה בעבר. מקווה לחוויה מתקנת.
מעבר לשאר הטיפים הטובים שניתנו כאן אני ממליץ על הקפדה על כושר, שינה ותזונה. כשאתה מקפיד על אילו הרבה יותר קל להתרכז. להרחבה ממליץ על הספר הזה שעוסק בקשר בין כושר למצב מנטלי
לגמרי מסכים. יש לי אופני כושר בחדר, חשבתי על לעשות 5-10 דקות של אופניים בבוקר ואולי גם במהלך ימים ארוכים בהפסקה. רק כדי לעלות דופק ולהתעורר, לאו דווקא בגלל הפאן המנטלי, אבל גם מנטלית זה לא יזיק. יש לי קשיי שינה ובעיית הירדמות (דווקא שאני ער אני נרדם, שאני מנסה לישון אני ער) :)

תודה על הטיפים!

מדובר על שיעורים בלייב, או שיעורים מוקלטים? אם שיעורים בלייב - השתתפות פעילה יכולה לעזור לשמור על ריכוז ועניין - לשאול שאלות, להגיב לאמירות של המרצה.

ובהצלחה בלימודים! שיהיה לך מעניין ומעשיר

נערך לאחרונה ב:
לייב ויש אופצייה לצפות מוקלט. קצת יהיה קשה להיות אקטיבי עם 100+ סטודנטים :)

עוד משהו שמאוד עוזר למשמעת העצמית זה להשיג חברותות ללמידה.ממש לקבוע עם מישהו מהקורס שבשעה X יושבים ביחד לשעה. לא חייבים ללמוד את אותו נושא (למרות שזה עוזר). אפשר גם לעשות את זה עם אנשים רנדומליים מהאינטרנט. אגב, אני גם אשמח לשותפים ללמידה מקוונת. אז אם אתה או מישהו אחר בעניין מוזמנים לכתוב לי בפרטי.

כל הכבוד על המודעות העצמית ובכלל, שאתה נדרש למסגרות מחייבות בתקופה כללית לא פשוטה. דברים עשויים להפוך לקלים יותר מכאן והלאה כי מדובר במצב באמת לא שגרתי לרוב האנשים.

במקומך הייתי שולח הודעה פרטית למשה ושואל לגבי טקטיקות למידה או ייעול הלמידה. יש לו כמה פנינים.

כמו כן, התגובה שלו מהווה לדעתי עניין מאוד חשוב שאותי דיי הציל בשנה שבה יצאתי לגמרי מהמסלול:
האמת היא שלא הכושר או השינה בפני עצמם הם שהחדירו בי את המשמעת, אלא עצם הטקסיות שבעניין, המודעות הרצונית שהקדשתי להרגלים הללו וחוסר הרצון לסטות לצדדים, זה מה שהחזיק אותי. לכל אחד יש טריגרים אחרים שמפעילים את מנגנון המשמעת העצמית, אבל מה שבטוח, חשוב מאוד להפעיל אותו. אצלי זה התחיל בהליכה כל בוקר בשביל להזרים את הדם, ומהר מאוד הכושר והשינה השתפרו גם הם כתוצאה מזה וכעת אני מתמיד גם בהם.

אם צריך, יש לי קישור לקבוצת וואצפ' שבה אנשים מתאמים מפגשי פרודוקטיביות דרך Google groups - Meetup. שלח הודעה אם עשוי להיות רלוונטי.

נ.ב. - "הניצוץ" ספר נהדר שמספק מוטיבציה להיכנס לכושר בגלל ההשפעה שלו על כל היבט בחיינו, כולל: הפאן הרגשי, הקוגניטיבי, המיני והנפשי. גם החברתי נכלל כמובן.

בהצלחה.

לסכם את ההרצאה בכתב יד (לא במחשב!)
לא מסכים בקטע הזה, זה הכי קל בעולם להקליד על המחשב, לשנות, לערוך, למחוק, לשים גרף מתוך המצגת, לשלוח לחברים או לקבל מהם, אתה שם את זה בדרייב וזה נגיש מכל נקודה בעולם ומכל מכשיר, זה לא סיוט אחר כך לקרוא את זה, אי אפשר לאבד את זה, אפשר לעשות ctrl+f לחיפוש וכו'.

אני למדתי חלק מהתואר בזום באדיבות הקורונה ולא הצלחתי להתרכז כ"כ בשיעורים כי זה פשוט סיוט והקצב של המרצה לרוב הרבה יותר איטי מהקצב שלך (שלא לדבר על הרצאות של 3+ שעות) והשאלות של הסטודנטים לרוב לא מעניינות, וגם ככה רק תזכור בערך ותצטרך ללמוד הכל מחדש לפני המבחן.

השיטה שלי הייתה פשוט לוודא שיש לי את כל החומר שאני צריך למבחן בסיכום שאני מכין לעצמי מההקלטות, אם יש לך הקלטות אתה מסודר, אתה פשוט צופה בקצב שלך שבוע לפני המבחן או כמה זמן שאתה צריך, מדלג על השיט הלא מעניין, מכניס לסיכום כל שקופית של המרצה + מוסיף את החלקים הרלוונטיים שהוא אומר בעל פה (יהיו הרבה "זה ייכנס למבחן"), ויש לך סיכום מושלם. גם אם יש לך סיכום מחברים עדיף לא לסמוך עליהם כי הם או רושמים משהו לא נכון או מפספסים חלק מהחומר, רק כשאתה עובר על כל ההקלטות מההתחלה עד הסוף אתה יכול להיות בטוח שלא פספסת כלום. מרגע שיצרת את הסיכום המושלם נשאר רק ללמוד אותו שוב ושוב עד שהוא יושב טוב. לא עובר לנושא הבא עד שאתה שולט בקודם. עדיף להדפיס ולא לקרוא מהמחשב, זה הרגע שבו צריך להתרכז (אני אוהב להדפיס ולשדך תת-נושאים בנפרד ולא להחזיק 70 עמודים ביחד, ואז כל פעם אני יושב על ~10 עמודים). זה לא קל אבל ככה מסיימים בממוצע 95+.

ככה יורד ממך הלחץ להקשיב לכל דבר בשיעור ולא לפספס כלום, תשב בכיף שלך ואל תחשוב שאתה צריך להיות קשוב 100% מהזמן, אני לא חושב שזה בכלל קיים היום. אני גם באתי במוטיבציה גבוהה להקשיב לכל דקה כי הנושא היה מרתק, אבל גם כשמדובר בתואר שמרתק אותך יש הרבה שיט משעמם בין לבין. תהיה קשוב במידה כזאת שתדע בערך על מה המרצה מדבר, שכשתבוא אחר כך ללמוד זה יישמע לך מוכר, לא צריך יותר מזה.

לא יודע מה הבעיה שלי שכל הודעה אני חופר את החיים

חחח תודה על התגובה והחפירה. בדרך עקיפה נתת רעיון מצוין לתקופה שלפני המבחנים.

את האמת, אני מוצא עצמי בלי חומר בכלל. יש לי דיסקגראפיה משמעותית. אני לא מסוגל לכתוב בכתב יד, זה ייקח לי שעות על גבי שעות (בהקלדה חצי שעה גג). אבל לחזור לשיעורים, לעצור הקלטה איפה שצריך, לסכם, בהחלט יעזור. במיוחד כי אין לי חומר כלל וכלל. גם בגלל שאני שנה א' אני לא מכיר את החברים לחוג ואין ממי לבקש חומר.

לא יודע מה הבעיה שלי שכל הודעה אני חופר את החיים
תן לאדם נייר ועיפרון הוא יסכם את החומר
תן לו מקלדת והוא יתחיל לחפור את החיים :lol:

לייב ויש אופצייה לצפות מוקלט. קצת יהיה קשה להיות אקטיבי עם 100+ סטודנטים :)
גם אם לא בשיעורים עצמם אפשר להיות אקטיבים בקבוצת הוואטסאפ של המחזור. חוץ מזה גם בשיעורים רוב החברה יהיו על תקן עציץ.

גם אם לא בשיעורים עצמם אפשר להיות אקטיבים בקבוצת הוואטסאפ של המחזור. חוץ מזה גם בשיעורים רוב החברה יהיו על תקן עציץ.
לא יודע. השבוע הראשון בשבילי בנתיים הלם תרבות גדול. אנשים לא סוגרים מיקרופונים וצועקים. גם רוב הסטודנטים מפונים במלונות או אצל המשפחה, אז מלא רעשי רקע.
אולי כי זה שבוע ראשון, אבל המרצים בקושי מעבירים משפט לפני שקופצים עליהם עם שאלות... אין לי מושג על איזה עציצים אתה מדבר :)

חסמתי את האתר בעזרתו של optimum, חסימת אתרים מאוד עוזרת לי.
את האמת? הולך על הפנים בלימודים. אבל מסתגל לאט לאט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ז עבודה כעצמאי בנוסף לעבודה כשכיר התפתחות אישית 11
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה