• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עבודה חלקית בהייטק

• פותח הנושא Limit
  • פורסם בתאריך

Limit

משתמש רגיל
דירוג
301
בזמן הקרוב מתחיל עבודה בהייטק באחת החברות הגדולות. כרגע הנושא מאוד מעניין ויהיה נחמד לעבוד במשרה מלאה ולתרום באופן משמעותי. לא רואה סיבה שדברים יהיו שונים ב 10 השנים הקרובות.

אבל, עוד 10+ שנים, יכול להיות שיהיו לי מספיק הכנסות סולידיות, או שסתם ימאס לי לעבוד במשרה מלאה. הייתי רוצה לבנות את היכולת לעבוד גם במשרה חלקית (יום/יומיים/שלושה בשבוע), כך שאוכל להוריד את עומס העבודה בלי לפרוש ב 100% ובלי להסתכן בשיעמום בבית.

שאלתי היא: מה אני יכול לעשות היום כדי שבעוד 10+ שנים תהיה לי את היכולת לעבוד באופן חלקי?
ממה שקראתי באינטרנט (וקצת בפורום), כנראה שמאוד קשה להיות שכיר במשרה חלקית, ולכן השאלה איך בונים את הקריירה כך שתהיה אפשרות למשרת ייעוץ.
מאיזה שלב כדאי להתחיל לחשוב על פרישה חלקית? האם 10 שנים זה רחוק מידי?
אם יש רעיונות נוספים אשמח מאוד לשמוע. תודה.

+1 על החשיבה קדימה

שאלתי היא: מה אני יכול לעשות היום כדי שבעוד 10+ שנים תהיה לי את היכולת לעבוד באופן חלקי?
1. תחסוך מלא.
2. תשקיע את הכסף בתבונה.
3. אל תפחד לקחת סיכונים אבל קח בחשבון שיתכן והם יתממשו.

בזמן הקרוב מתחיל עבודה בהייטק באחת החברות הגדולות. כרגע הנושא מאוד מעניין ויהיה נחמד לעבוד במשרה מלאה ולתרום באופן משמעותי. לא רואה סיבה שדברים יהיו שונים ב 10 השנים הקרובות.

אבל, עוד 10+ שנים, יכול להיות שיהיו לי מספיק הכנסות סולידיות, או שסתם ימאס לי לעבוד במשרה מלאה. הייתי רוצה לבנות את היכולת לעבוד גם במשרה חלקית (יום/יומיים/שלושה בשבוע), כך שאוכל להוריד את עומס העבודה בלי לפרוש ב 100% ובלי להסתכן בשיעמום בבית.

ממה שקראתי באינטרנט (וקצת בפורום), כנראה שמאוד קשה להיות שכיר במשרה חלקית, ולכן השאלה איך בונים את הקריירה כך שתהיה אפשרות למשרת ייעוץ.
מאיזה שלב כדאי להתחיל לחשוב על פרישה חלקית? האם 10 שנים זה רחוק מידי?
אם יש רעיונות נוספים אשמח מאוד לשמוע. תודה.
לא פירטת מה התחום שלך, אבל בתחומים שאני מכיר (לא הייטק - משפטים, חשבונאות, כלכלה וכיוצ"ב), אם אתה מעולה שבמעולים מבחינה מקצועית אז מאד יבואו לקראתך בתנאי עבודה, כולל משרה חלקית, כולל ייעוץ, כולל ימים מהבית וכו'.
10 שנים זה בדרך כלל קרוב מדי כדי להגיע לזה, אבל כנראה גם תלוי תחום.
וכל הכבוד על החשיבה קדימה.

לא פירטת מה התחום שלך, אבל בתחומים שאני מכיר (לא הייטק - משפטים, חשבונאות, כלכלה וכיוצ"ב), אם אתה מעולה שבמעולים מבחינה מקצועית אז מאד יבואו לקראתך בתנאי עבודה, כולל משרה חלקית, כולל ייעוץ, כולל ימים מהבית וכו'.
10 שנים זה בדרך כלל קרוב מדי כדי להגיע לזה, אבל כנראה גם תלוי תחום.
וכל הכבוד על החשיבה קדימה.
מתכנת ב C++, מערכות גדולות, כרגע קצת נוגע בתחום של Machine learning.
הייתי כמובן שמח להיות מעולה שבמעולים, אבל נראה לי שזה יותר גנטיקה :) (ואם זה דורש להיות 16 שעות ביום במשרד, נראה לי שאוותר).

1. תחסוך מלא.
2. תשקיע את הכסף בתבונה.
3. אל תפחד לקחת סיכונים אבל קח בחשבון שיתכן והם יתממשו.
בהחלט חוסף ומשקיע, אחרת כנראה שהייתי קבור במשרד ב 30 שנה הקרובות. אבל גם אם יהיה לי מספיק כסף לפרישה מלאה נראה לי שאעדיף פרישה חלקית כדי לשמור על המוח חד (או לפחות, אני רוצה לשמור על האופציה פתוחה).

האם אין בכלל משרות חלקיות בהייטק, או שפשוט השכר נמוך מאוד?
הרי יש משרות סטודנטים בהייטק.

אני גם מאוד הייתי רוצה לפרוש חלקית בעוד כך וכך שנים, וביררתי ממש קצת על הנושא וההתרשמות שלי מהאפשרות היא לא חיובית, כשאתה עובד במשרה חלקית ללא "הצדקה" (תואר אקדמי/מצב בריאותי/בעיה משפחתית חמורה) אתה מכניס את עצמך לשתי פינות בעייתיות:
1. מנהלים לא יודעים להתמודד עם עובד במשרה חלקית ואתה עשוי למצוא את עצמך מקבל שכר חלקי אך משימות בהיקף של משרה מלאה. במידה ונתקלת במנהל שיודע לנהל משימות ולא מעמיס עליך מעבר לאחוז המשרה שהוסכם - אתה מוסיף לו כאב ראש די רציני משום שאתה "לא סטנדרטי" שצריך לחשוב פעמיים לפני שפונים אליך.
2. היעדר הזמינות 24/7 יגרום לכך שלא תקבל משימות דחופות או בעלות חשיבות מכרעת ולכן החיוניות שלך לארגון והרלוונטיות שלך יקטנו עם הזמן עד שתגיע למצב שבו לא מוצדק להחזיק אותך במשרה חלקית.

כמובן שמה שרשמתי למעלה רלוונטי רק אם אתה "תותח" מספיק כדי שיסכימו להעביר אותך למשרה חלקית, אחרת יסרבו לך והשעון יתחיל לתקתק.

בקיצור - עבודה במשרה חלקית בהייטק נושאת בחובה סיכון לפיטורים שקיים סיכוי טוב שיתממש תוך זמן לא רב, כתלות בכישוריך.
אשמח להתבדות :(

הגישה שלי בתחומים האלה זה לעבור לאט לאט לעצמאי, לדעתי ככל שהזמן עובר העסקה לא ישירה(כשכיר) תגדל.
זה מאפשר גמישות גדולה יותר למעסיק ולא מחייב אותו בחוקים הסוציאלים שקיימים בארץ או בכל מדינה אחרת לצורך העניין.
תנסה לבנות לעצמך פרוטפוליו מקצועי וקשרים עסקיים בפלטפורמות העסקיות השונות(בין לאומי). תלמד דרך coursera ודומיו
נושאים חדשים או שילובים שיש בהם מעט מתחרים. ותגדיל את סל הכישורים שלך.
לעבוד יומיים בשבוע כעצמאי/כיועץ זה לא בשמיים. יש אוכלוסיה שלמה(נוודים דיגיטליים) שחיים בצורה כזאת.

אתה הולך לעבוד בחברה גדולה בתפקיד גנרי.

שזה אומר, עמיתים ומנהלים שלך יודעים את מהות העבודה שלך, מבינים אותה ויכולים בקלות לכמת אותה.
כל זה גם אומר שיכולים להחליף אותך בקלות (גם אם תהיה סופר-תותח) מבלי לפגוע מהותית בפעילות השוטפת.

מעסיק שהוא חברה גדולה, רוצה שקט תעשייתי, אחידות עד כמה שניתן, ויציבות. בתפקיד גנרי מסוים עובדים אותן שעות +/-, מקבלים שכר דומה +/-. קשה, עד בלתי אפשרי, לנהל עשרות/מאות עובדים, במשרות "מוזרות". תתפלא, אבל יש חברות שמערכות CRM/HR שלהם לא תומכות בחלקיות משרה. מעבר לכך, המעסיק גם לא רוצה שיעשו לו "בלאגן" בתפקידים גנריים, מהסיבה שכל עובד יתחיל לבוא עם בקשות בסגון "אם לו נתנו אז גם אני רוצה". יותר מדי כאב ראש, הכי קל לשלוח אותך הביתה ולקחת מישהו אחר. זה נכון למתכנת בחברת היי-טק, עורך דין במשרד עורכי הדין ורו"ח במשרד רו"ח.

לכן, מניסיוני, תתחיל לבנות לעצמך תפקיד שהוא לא גנרי, הכי ייחודי שיכול להיות, כך שייראו אותך כפיצ'ר ולא כבאג.

לכן, מניסיוני, תתחיל לבנות לעצמך תפקיד שהוא לא גנרי, הכי ייחודי שיכול להיות, כך שייראו אותך כפיצ'ר ולא כבאג.
אבל תפקיד נישה יכול להיות מינוס בחיפוש הג׳וב הבא...

אתה הולך לעבוד בחברה גדולה בתפקיד גנרי.
מיסכתי קצת יותר מידי :$. C++ זה רק השפה. המשרה מחקרית ולא מאוד גנרית (אני בקרוב ד"ר למדמ"ח). למיטב הבנתי בתחום של Machine learning יש הרבה מאוד חוסר כרגע.
ועדיין, כפי ש @yossik ציין, בסוף כנראה הההייפ יגמר.
תנסה לבנות לעצמך פרוטפוליו מקצועי וקשרים עסקיים בפלטפורמות העסקיות השונות(בין לאומי). תלמד דרך coursera ודומיו
נושאים חדשים או שילובים שיש בהם מעט מתחרים. ותגדיל את סל הכישורים שלך.
לעבוד יומיים בשבוע כעצמאי/כיועץ זה לא בשמיים. יש אוכלוסיה שלמה(נוודים דיגיטליים) שחיים בצורה כזאת.
למדתי דרך קורסרה.
אבל, מה הכוונה בפורטפוליו מקצועי וקשרים עסקיים? אני אעבוד בעיקר עם עובדים אחרים של החברה (בכל העולם). כיצד זה מקדם אותי ליכולת למשרה חלקית? חברות מובילות (ברמה של FAANG) לא מאוד אוהבות אנשים שלא מחוייבים ב 100% לעבודה.

לא יצא לי לפגוש אף נווד דיגיטלי בארץ. לא אומר שלא קיימים כאלו, אבל זה סט כישורים שהייתי שמח ללמוד ולא בטוח איך להתחיל.

מבטיח לך שעוד 10 שנים לא תהיה לך בעיה כי זה לא יהיה רלוונטי. ככל שהחיים מתקדמים ההוצאות גדלות, ומה שכיום נראה לך כמו הרבה כסף, עוד 10 שנים ייראה כמו קצת מדי.
אני מבטיח לך שלא יהיה לך מספיק כסף לפרוש, גם לא למשרה חלקית, עוד 10 שנים (אלא אם יש לך ירושה מכובדת באופק). כולם כאן יושבים וחולמים על פרישה מוקדמת ,שרק מתרחקת להם כל הזמן

מיסכתי קצת יותר מידי :$. C++ זה רק השפה. המשרה מחקרית ולא מאוד גנרית (אני בקרוב ד"ר למדמ"ח). למיטב הבנתי בתחום של Machine learning יש הרבה מאוד חוסר כרגע.
ועדיין, כפי ש @yossik ציין, בסוף כנראה הההייפ יגמר.

למדתי דרך קורסרה.
אבל, מה הכוונה בפורטפוליו מקצועי וקשרים עסקיים? אני אעבוד בעיקר עם עובדים אחרים של החברה (בכל העולם). כיצד זה מקדם אותי ליכולת למשרה חלקית? חברות מובילות (ברמה של FAANG) לא מאוד אוהבות אנשים שלא מחוייבים ב 100% לעבודה.

לא יצא לי לפגוש אף נווד דיגיטלי בארץ. לא אומר שלא קיימים כאלו, אבל זה סט כישורים שהייתי שמח ללמוד ולא בטוח איך להתחיל.

-להיות חבר ומפרסם בקבוצות מקצועיות רלוונטיות.
-להשתתף בכנסים רלוונטים בעולם ובארץ.
-ליצור קשרים עם אנשים בעלי תפקידים דומים (לא עצמאיים)בעולם. ולשלוח להם מזל טוב כל שנה...
-שחלק מהעבודות שאת עושה יהיו חשופות לכולם ותחת שמך(לא תמיד פשוט בחברות כשכיר)

מה נסגר איתך? מה אתה סתום?

1. מי מתכנת ב c++ ¿¡ ועוד למחקר? ועוד בתחום כמו ml ?!

2. נכון להיום, בתת תחום הצר שלך, אתה לגמרי יכול להכתיב תנאים למעסיקים... אם תישאר בתחומים שהם באמת cutting edge לא תהיה לך בעיה לקבוע את תנאי ההעסקה שלך...

אתה עשוי למצוא את עצמך מקבל שכר חלקי אך משימות בהיקף של משרה מלאה
זו הבחירה שאני עשיתי, ואכן יוצא שעובד הרבה מהבית אבל זה בגלל שזה אופיו של מחקר. הערך שאתה נותן פחות תלוי בשעות העבודה ויותר בהבנה אמיתית של מה שאתה עושה.
הצעה הטובה ביותר שיש לי זה לעבוד על כושר המיקוח שלך, כי זה מה שיקבע את השכר שתקבל.
ההצעה השניה היא לפרסם מאמרים מרשימים ולעשות הרבה PR בכנסים.
ג.נ. לא עושה אף אחד מהם. לא אוהב את ה overhead של כנסים מאמרים ו PR. המאמרים שלי הם משיתופי פעולה עם אחרים. אישית אני מתרכז במחקר, מתפשר על שכר, ונותן המון ערך.
לכן השאלה איך בונים את הקריירה כך שתהיה אפשרות למשרת ייעוץ.
כל משרות היעוץ שנתקלתי בהם הן של פרופסורים בולטים בתכומם.
אולי @השמח בחלקו יודע על דברים אחרים

מה נסגר איתך? מה אתה סתום?

2. נכון להיום, בתת תחום הצר שלך, אתה לגמרי יכול להכתיב תנאים למעסיקים... אם תישאר בתחומים שהם באמת cutting edge לא תהיה לך בעיה לקבוע את תנאי ההעסקה שלך...
כשהמחקר משולב במוצר שדורש latency נמוך, כנראה שזה מה שיש...

בהחלט יכול להכתיב תנאים כמו שעות גמישות או עבודה מהבית. אבל מהתרשמותי, מעסיקים שונאים משרות חלקיות. הם רוצים לקבל את כל הזמן שלך. במיוחד בדברים שמשמעותיים עבור החברה.

חיפוש קצר במודעות דרושים ל ML
הדרישות די דומות עם וריאציות שמתאימות לפרויקט כזה או אחר של החברה [לפעמים נדרש גם תואר גבוה מ BS]:
תואר BSc לפחות מאוניברסיטה מובילה
ניסיון של 3 שנים לפחות בפיתוח תוכנה
ניסיון של שנה לפחות בתחום של Machine Learning/Deep Learning
ניסיון של שנה לפחות בפיתוח Python
עבודה עם בסיס נתונים בקנה מידה גדול
רצון לעבוד בסביבה מהירה ודינאמית
ידע וניסיון בתחום של Computer vision - יתרון
ניסיון עם טכנולוגיות צד שרת- linux bash scripting, NodeJS, Mongo-DB- יתרון

מבטיח לך שעוד 10 שנים לא תהיה לך בעיה כי זה לא יהיה רלוונטי. ככל שהחיים מתקדמים ההוצאות גדלות, ומה שכיום נראה לך כמו הרבה כסף, עוד 10 שנים ייראה כמו קצת מדי.
אני מבטיח לך שלא יהיה לך מספיק כסף לפרוש, גם לא למשרה חלקית, עוד 10 שנים (אלא אם יש לך ירושה מכובדת באופק). כולם כאן יושבים וחולמים על פרישה מוקדמת ,שרק מתרחקת להם כל הזמן
מודע לעובדה שההוצאות גדלות. אם הייתי נשאר ברמת הוצאות של רווק בן 20 הייתי פורש כבר אתמול. שמח להשקיע בדברים שחשובים לי.
מודע לעובדה שיכול לקחת קצת יותר מ 10 שנים. זה הסיבה שרשום פלוס ליד העשר.
גם מודע לעובדה שאם יהיה משהו רציני לא צפוי (אישי או גלובלי) יכול להיות שלא אוכל לפרוש.

מבטיח לך
אני מבטיח לך
עדיף לא להבטיח אם אי אפשר לקיים.

כמובן, אם לא אתכנן שום דבר לעוד 10 שנים, כנראה שזה גם לא יקרה.

מבטיח לך.
אם תסתכל בפורום הזה ובאחוז האנשים מתוכו שפרשו בפועל, קודם כל לא תמצא הרבה שפרשו מוקדם, ובטח לא כאלה שפרשו בגיל צעיר יחסית.
צרבית האנשים כאן יושבים בקיוביק שלהם ומריצים אקסלים שגורמים להם להאמין שהם יפרשו מוקדם, אבל זהנכל הזמן מתרחק מהם. אני עשיתי את זה בערך 10 שנים לפני שהאתר קם, ואם יש משהו שלמדתי זה שתכניות לחוד ומציאות לחוד, אז זנחתי את האקסלים ואני נותן לחיים פשוט לזרום, כי החיים מתקדמים, ורגע שעבר לא יחזור, ואי אפשר לנהל חיים שלמים מתוך חלום על פרישה מוקדמת, להקדיש את החיים למטרת הפרישה המוקדמת, ובמיוחד כשיש ילדים, כי הם לא אשמים שאבא שלהם רוצה להפסיק לעבוד.
אני אגיד לך עוד משהו, היתה לי תקופה כשעברנו לקנדה שלא עבדתי במשך שנה, ויש לי שתי מסקנות מזה, אתה מתחיל להשתעמם בבית כי זה לא פרישה בלוקסוס שאתה מטייל בעולם ועושה דברים אלא אתה משתדל לחסוך אפילו יותר משיגרה רגילה. השניה, קשה לחיות כשאתה רואה שאתה אוכל מהחיסכון שלך, זה מלחיץ, וכל הקשקשת על התשואה והמשיכה של 3%, זה יפה בתאוריה, אבל לא בפועל כשאתה ממש פורש ואין לך מקור הכנסה נוסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
ש מעבר לאירופה תוך כדי עבודה חלקית מהבית בחברה ישראלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
י לא מוצא עבודה כבר שנה וחודשיים התפתחות אישית 9
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה