• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיפורו של דייג

לחסוך 1628ש"ח דמי המרה ועמלות קניה בקניה הראשונה זה כמה ש"ח?
לדעתי בהחלט כן.
קח בחשבון שעמלות המרה בארץ זה משהו שניתן להתמקח עליו, בפסגות אומרים שזה ללא דמי המרה בכלל .

לדעתי בהחלט כן.
קח בחשבון שעמלות המרה בארץ זה משהו שניתן להתמקח עליו, בפסגות אומרים שזה ללא דמי המרה בכלל .
מדבר על אגורה לדולר דמי המרה, סנט למניה מינימום שמונה דולר. אפשר גם להעביר לבית השקעות ישראלי חלק מקרנות מחקות למכור ולהמיר בחמישים אלף ש"ח בעלות של 162 ש"ח למי שלא רוצה להגיש דו"ח שנתי. מי שלא רוצה למכור כל כך ולקנות כל חודש קרן מחקה כמו VT זה די משתלם עם שום טרחה.

אז עוד רבעון חלף ויש עדכון קטן.
הספקתי לחסוך יפה בחודשים האחרונים והחלטתי לרכוש דירה ראשונה להשקעה בארץ.
אחרי חקר שוק שערכתי, רכשתי דירה בצפון עם מימון מהבנק.
כעת ממשיך לחסוך כדי להתאזן בחזרה, המטרה תוך שנה לקנות נכס נוסף.

תודה לכולם על הפידבקים
חג חנוכה שמח,
דייגוס.

בגלל שאני במעמד דומה לשלך (רק +4 שנים ו -50k .... אולי בעצם לא כל כך דומה) וחשבתי גם לרכוש דירה להשקעה אבל אז ראיתי שאין לי מספיק הון ראשוני.
תוכל לפרט (רק אם תרצה) איפה בצפון וכמה מימון לקחת ?
כי מהיכרותי עם דירות בקריות/חיפה דירת 3 חדרים עולה באזור ה800k~1m וצריך הון עצמי של 30% בשביל לקבל משכנתא מהבנק ...

בגלל שאני במעמד דומה לשלך (רק +4 שנים ו -50k .... אולי בעצם לא כל כך דומה) וחשבתי גם לרכוש דירה להשקעה אבל אז ראיתי שאין לי מספיק הון ראשוני.
תוכל לפרט (רק אם תרצה) איפה בצפון וכמה מימון לקחת ?
כי מהיכרותי עם דירות בקריות/חיפה דירת 3 חדרים עולה באזור ה800k~1m וצריך הון עצמי של 30% בשביל לקבל משכנתא מהבנק ...
היי
הדירה נמצאת בטירת הכרמל, מחיר הרכישה היה נמוך מהמחירים שכתבת (גם נקנתה מתחת למחיר השוק בגלל מצבה).
כמו שאמרת, היה ברשותי 25% מההון העצמי הנדרש שזה מספיק כדי לקחת משכנתא.
אם כבר כותב בפוסט, אז אעדכן שהרכישה הושלמה ועוד שבועיים מסיים שיפוץ בנכס לפני שהוא יוצא להשכרה.
כיאה לשיפוץ ראשון שאני עושה בחיים היו כמה בלתמים שלא צפיתי שבאים לידי ביטוי בעלות שיפוץ קצת גבוהה מהמתוכנן.

העדכון הבא יהיה לאחר מציאת שוכר.
סופ"ש נעים לכולם.

טוב אז עדכון ראשון שמסכם את תקופת הקורונה
לגבי הדירה: השבועיים שבהם היינו אמורים לסיים את השיפוץ הפכו לחודש וחצי בגלל שהזמנות לא הגיעו.
גם אחרי שהשיפוץ הסתיים בגלל התקופה דיירים לא הגיעו לראות את הנכס ולכן רק שבוע שעבר הנכס הושכר.
בנוסף, התקופה פינתה לי זמן והחלטתי להשקיע אותו בפרויקט אישי שעם הזמן יוסיף הכנסה צדדית.
מטרתו הכללית היא ליצור אפיק הכנסה נוסף שאני ובת זוגתי נוכל לתחזק מהבית. אני מקווה שעוד שנים בודדות נקים משפחה וככה נוכל להסתמך פחות על אחת המשכורות במידה ונרצה שאחד מאיתנו ישאר בבית לתקופות ממושכות יותר (ואם לא, אולי נגיע לעצמאות כלכלית מהר יותר ;)).

שים לב שסיכוי טוב שאתה זכאי להחזר מס הכנסה בגלל חודשי האבטלה והשינוי הגדול בשכר.
מעדכן שקיבלתי עבור 2019 החזר של כמה אלפי שקלים ממס הכנסה. תודה על הטיפ החשוב.

שנת קורונה מאתגרת הסתיימה לה והגיע הזמן לעדכן
מעבר עבודה במהלך השנה הביא איתו עלייה בשכר והספקתי להתקדם עוד קצת בלימודים.

עד כה סיימתי 2/3 מתואר B.sc במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה (כבר מחכה ליום שאוכל לעדכן פה שסיימתי אותו)
שווי אחזקה שלי בדירה בצפון 350k (לאחר שסגרתי חלק יקר במשכנתא) תזרים הדירה משכ"ד חיובי, יש צפי לסגור עוד כ-50k משכנתא מהמשתנה הצמודה בשנתיים הקרובות.
30k עו"ש
20k קרן השתלמות
סה"כ שווי עצמי עומד על כ-400k (מסתכל על שווי עצמי ולא על שווי זוגי, כיוון שלמרות שלבת זוגתי חסכונות יפים משלה איננו נשואים).

מטרות מרכזיות ל-2021:
לסיים 3 קורסים נוספים באוניברסיטה (מטרה צנועה לאור העובדה שאני עובד במשרה מלאה)
להמשיך לחסוך ולסייע לבת הזוג לרכוש דירה להשקעה משלה (שבשלב הזה נוכל לעבור לגור שם בעצמנו)
למצב את עצמי כבורג משמעותי במקום העבודה, כחלק ממטרה רחוקה יותר לנהל צוות

נערך לאחרונה ב:
עדכון יולי 2021
אז לאחר כמה שנות זוגיות ותקופה ממושכת בה גרנו יחד, הדייגים החליטו להינשא
הורי הדייגת החליטו לעזור ברכישת דירה למגורים בלבד וכתוצאה, החלטנו לאחד חשבונות ולקבל את העזרה לצורך רכישת דירה במרכז (כרגע בחיפושים).
היות ורכשתי דירה בצפון לפני כשנה וחצי ועל מנת לא לשלם מס רכישה על הדירה היקרה, החלטנו למכור אותה ולנצל את הפטור ממס שבח על דירה יחידה.
בינתיים, המשפחה הסכימה להלוות כסף שיוחזר מההון העצמי שנקבל לרשותנו לאחר מכירת הדירה בצפון.
לשם רכישת הדירה הגדרנו תקציב של 2,200k, מתוכו 900k הון עצמי ו-1,300k משכנתא
לכן מצבנו העדכני
537k נזיל
800k דירה קיימת
435k- התחייבויות
82k קרנות השתלמות
262k פנסיה
----------------------
984k ערך משותף
1,246k ערך משותף כולל חסכונות פנסיונים

עדכון סוף שנת 2021
אז רכשנו את הדירה במרכז ומכרנו את הדירה להשקעה בצפון, מעתה אנחנו השוכרים של עצמנו.
הצעד הראשון שלנו כבעלי הדירה היה להשקיע כ-50k על שיפוץ הדירה והתאמתה אלינו.

נכסים:
2,250k בית למגורים
127k מזומן - מייעד חלק לקרן חירום וחלק בקרוב נזרים למסלול משתנה צמודה יחסית יקר במשכנתא שנלקח לצורך פיתוי
98k קרנות השתלמות
317k פנסיות

התחייבויות:
1,360k בתשלום חודשי של כ-7k

לכן הערך המשותף הוא 1,150k וכולל חסכונות פנסיוניים 1,467k

תודה על העדכון.
מאוד מרשים לראות ההתקדמות מאז הפוסט הראשון מ 2018..

כל הכבוד, אתה בשנה האחרונה בקצב עליית שווי של כ-400 אלף ש"ח ברבעון, זה מרשים מאוד.
אשמח אם תפרט עד כמה שתוכל על החוויה שלך מתחום הנדל"ן בצפון. מה הייתה התשואה הפירותית? כמה הדירה עלתה בין רכישה למכירה מינוס הוצאות נלוות?

כל הכבוד, אתה בשנה האחרונה בקצב עליית שווי של כ-400 אלף ש"ח ברבעון, זה מרשים מאוד.
אשמח אם תפרט עד כמה שתוכל על החוויה שלך מתחום הנדל"ן בצפון. מה הייתה התשואה הפירותית? כמה הדירה עלתה בין רכישה למכירה מינוס הוצאות נלוות?
נראה לי שהוא ובת הזוג קיבלו תמיכה כלשהי מהמשפחה לצורך רכישת דירה למגורים וגם הוא איחד חשבונות איתה לאחר שהתחתנו.
לא יודע כמה אלה אירועים שיחזרו על עצמם באופן שנתי :)

תודה על העדכון.
מאוד מרשים לראות ההתקדמות מאז הפוסט הראשון מ 2018..
תודה רבה
חזרתי אחורה לראות ופתאום מרגישים את ההבדל.
היום הזה התקרב? :)
הלוואי. לצערי היה לי קשה מאוד לשלב עם העבודה ועשיתי רק קורס אחד.
מצד אחד זה היתרון של הפתוחה, שאני יכול לעשות את זה בקצב שלי. מצד שני, זה גם החסרון..
@KickR הסביר נכון, קיבלנו מתנה לצורך רכישת הדירה המשותפת מההורים ובנוסף כאשר התחתנו איחדנו חשבונות, לכן העלייה לא גדולה כפי שנראית.
למרות זאת, הזכרת את הדירה בצפון ולכן מעבר לחסכונות החודשיים, גם היא הניבה תשואה יפה.
הדירה נרכשה ב2019 ב700 אלף שח ונמכרה אחרי שנתיים ב-850 אלף שח, העלייה נבעה משילוב של השוק, קידום תכנית פינוי בינוי במתחם והשבחת הנכס על ידי.
בתקופה הזאת קיבלתי שכירות של 2700 שח לחודש, ולכן בסיכום הכללי התוצאות הן:
שכירות: 64,800
מכירה: 850,000
סה״כ הכנסה מהדירה 914,800
רכישה הדירה: 700,000
עלויות רכישה ועלויות מכירה משוקללות (תיווך ועורך דין גם במכירה וגם בקניה): 50,000
שיפוץ הדירה: 60,000
סה״כ הוצאות על הדירה 810,000
לכן סיכום כללי יהיה רווח של כ-105 אלף שח בשנתיים מהדירה בצפון.
את הדירה רכשתי עם הון עצמי של 300 אלף שח ו-400 אלף משכנתא, כך שמההסתכלות שלי רווח של 105 אלף שח על 300 אלף הון עצמי בשנתיים זו תשואה נאה מאוד.
אם מסתכלים נטו על תשואה מהשכירות אזי עלויות קניה והשבחה הגיעו ל-790,000 ושכירות 2700 יוצא כ-4% שנתי.
נראה לי שהוא ובת הזוג קיבלו תמיכה כלשהי מהמשפחה לצורך רכישת דירה למגורים וגם הוא איחד חשבונות איתה לאחר שהתחתנו.
לא יודע כמה אלה אירועים שיחזרו על עצמם באופן שנתי :)
מדויק מאוד. יחד עם זאת, שנינו חוסכים בממוצע 50% מההכנסה שלנו, לכן עדיין הצפי הוא לעליית ערך גדולה יותר בסכומים אבסולוטיים.

עדכון סוף שנת 2021
אז רכשנו את הדירה במרכז ומכרנו את הדירה להשקעה בצפון, מעתה אנחנו השוכרים של עצמנו.
הצעד הראשון שלנו כבעלי הדירה היה להשקיע כ-50k על שיפוץ הדירה והתאמתה אלינו.

נכסים:
2,250k בית למגורים
127k מזומן - מייעד חלק לקרן חירום וחלק בקרוב נזרים למסלול משתנה צמודה יחסית יקר במשכנתא שנלקח לצורך פיתוי
98k קרנות השתלמות
317k פנסיות

התחייבויות:
1,360k בתשלום חודשי של כ-7k

לכן הערך המשותף הוא 1,150k וכולל חסכונות פנסיוניים 1,467k
שמתי לב לטעות בחישוב, ערך הנכסים הוא
2,250k+127k+98k-1,360k = 1,115k ולא 1,150k כפי שנכתב.
כתוצאה מזה, ערך כולל פנסיה הוא 1,433k
בנוסף החודש נמכרה דירה זהה לשלנו ב-2,350k, אך עד שנבין אם זה משקף עליית מחיר אמיתית נשאיר את ערך הדירה על 2,250.
מעתה אחזור לעדכן באופן חודשי כדי לשפר את המעקב ולשקף בצורה טובה יותר את השינויים.

עדכון 01/2022

2,250k בית למגורים
132k מזומן - מייעד כ-50k לקרן חירום וחלק בקרוב נזרים למסלול משתנה צמודה יחסית יקר במשכנתא שנלקח לצורך פיתוי
104k קרנות השתלמות - כרגע קרן ההשתלמות מהווה את החלק הנזיל היחיד שלנו במניות
331k פנסיות
1,355k- התחייבויות
-------
לכן הערך המשותף הוא 1,131k וכולל חסכונות פנסיוניים 1,463k
שזה משקף עלייה חודשית של 16k בהון העצמי ו-14k בפנסיה!

בנושאים אחרים

בת זוגתי בקרוב עוברת עבודה לאחר 5 שנים רצופות בעבודה הנוכחית ועד שתתחיל היא תקבל אבטלה (כ-3 חודשים) מה שצפוי שיקטין את ההכנסה בחודשים הללו.
נשאלת השאלה האם לנצל את הסיטואציה ולמשוך את כספי הפיצויים הפטורים ממס ולהלן השיקולים:
1. שנינו צופים עוד חסכון ארוך לפנסיה ומשתכרים היטב בשלב הזה.
2. הכסף ייועד לקיצור המשכנתא (בתור שונא התחייבויות גדול), או התחלה של תיק השקעות.
3. הכספים עכשיו כשהם פטורים ממס ואנחנו עומדים על למעלה מ-40 שנה עד הפנסיה.
לא ידוע אם אשתי תעבוד עוד 32 שנה עד הפנסיה (שכן המטרה היא לפרוש קודם), אבל זאת אופציה.

נשמח לדעות בעניין, כרגע אנחנו נוטים לעשות זאת
סוף שבוע נעים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
נ סיפורו של נטול גלוטן יומני מסע אישיים 50
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה