• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול?

הבנתי. מעולה, תודה.

יש לך נסיון או איזה סימוכין לגבי זה שדמי הניהול בפנסית ברירת מחדל לא יעלו בלי הפקדות ?
לא, אין לי סימוכין בשלוף.
זוכר שקראתי את זה בכמה מקומות.

בכל מקרה, כל עוד את תחת ריסק זמני סביר שגם פנסיה רגילה לא תעלה דמי ניהול

נערך לאחרונה ב:
לא, אין לי סימוכין בשלוף.
זוכר שקראתי את זה בכמה מקומות.

בעל מקרה, כל עוד את תחת ריסק זמני סביר שגם פנסיה רגילה לא תעלה דמי ניהול
מעולה. תודה!

ה16 אחוז הם מהמשכורת הקודמת ברוטו?
הם 16% מהתאוריה שעליה את מפקידה. כלומר אם את מפקידה עצמאית 1600 שח מחושב לך שההשתכרות שלך היא 10000 לחודש ומכאן נגזרים הביטוחים.

די בטוח שבפנסיה ברירת מחדל התנאים לא תלויים בכך שהפנסיה תיהיה פעילה. כלומר אני די בטוח שדמי הניהול לא ישתנו.
אני חושב שברירת מחדל מוגבלים בדמי ניהול 0.3% מצבירה לעומת 0.5% המסורתי. חוץ מזה לא מכיר הגבלה עליהם.

אני חושב שברירת מחדל מוגבלים בדמי ניהול 0.3% מצבירה לעומת 0.5% המסורתי. חוץ מזה לא מכיר הגבלה עליהם.
אתה מתבלבל עם דמי ניהול בפרישה. שם אכן ברירת מחדל גובים 0.3 בעוד השאר לרוב גובים 0.5.

אני לא מכיר הגבלה שאומרת שהתנאים שלהם בזמן הצבירה מוגבלים רק לתקופה שיש בה הפקדות.
יותר מזה, אני זוכר דיונים של אנשים בלי הפקדות שניידו לברירת מחדל בדיוק בגלל שדמי הניהול שם לא מושפעים מהפקדות בפועל

הם 16% מהתאוריה שעליה את מפקידה. כלומר אם את מפקידה עצמאית 1600 שח מחושב לך שההשתכרות שלך היא 10000 לחודש ומכאן נגזרים הביטוחים.
תודה רבה!!

1. אני בקרן פנסיה ברירת מחדל של מיטב דש עם דמי ניהול מובטחים לעשר שנים. האם דמי הניהול נשארים נמוכים גם ללא הפקדות חדשות? במידה ולא, מה נכון לעשות כדי לצמצם את דמי הניהול. אפשר לנייד?
  2. ארצה להפקיד עצמאית לקרן פנסיה. כמה יש להפקיד כדי לא לפגוע בביטוחים שלי? אם אני מפקידה עצמאית אוכל לקבל את דמי הניהול הנמוכים הנכחיים?
  3. על ההפקדות העצמאיות האלו כבר שילמתי מיסים. האם ימסו אותי עליהם שוב בפרישה? אם לא, איך צובעים אותם כדי להמנע ממיסוי נוסף?
4 בקרן ההשתלמות שלי יופסקו ההפקדות.
האם הם יעלו את דמי הניהול המוסכמים?
האם ניתן לנייד קרן השתלמות ללא הפקדות חדשות?

1. לא דמי הניהול מובטחים לתקופה של 10 שנים
2. במידה ומדובר בתקופה קצרה יתכן וכדאי לעשות הסדר ריסק. כדאי לשמר את אותו שכר תראי מה השכר המבוטח שלך ותכפילי אותו ב -16%
3. יהיה עלייך להציג לקרן דוח שנתי שמעיד שלא קיבלת הטבות מס על הפקדה שלהן (רצוי לבדוק אם הקרן מה הם רוצים לראות)
4. בהפסקת הפקדות הקרן רשאית לעלות את דמי הניהול. לא תמיד הן עושות זאת לפני שחלפו חמש שנים ממועד מתן ההטבה.

1. לא דמי הניהול מובטחים לתקופה של 10 שנים
2. במידה ומדובר בתקופה קצרה יתכן וכדאי לעשות הסדר ריסק. כדאי לשמר את אותו שכר תראי מה השכר המבוטח שלך ותכפילי אותו ב -16%
3. יהיה עלייך להציג לקרן דוח שנתי שמעיד שלא קיבלת הטבות מס על הפקדה שלהן (רצוי לבדוק אם הקרן מה הם רוצים לראות)
4. בהפסקת הפקדות הקרן רשאית לעלות את דמי הניהול. לא תמיד הן עושות זאת לפני שחלפו חמש שנים ממועד מתן ההטבה.
1. יופי! טוב לשמוע שלא יעלו את דמי הניהול.
הם מחוייבים לזה , נכון?
2. תכננתי על בערך שנה לעשות הפסקה.
אולי יותר
3. לא הבנתי את הפרוצדורה.
איזה דוח בדיוק יש לתת לקרן? ממי אני מקבלת אותו?
מס הכנסה יתחשב בזה בפרישה?

1. יופי! טוב לשמוע שלא יעלו את דמי הניהול.
הם מחוייבים לזה , נכון?
2. תכננתי על בערך שנה לעשות הפסקה.
אולי יותר
3. לא הבנתי את הפרוצדורה.
איזה דוח בדיוק יש לתת לקרן? ממי אני מקבלת אותו?
מס הכנסה יתחשב בזה בפרישה?

1. במידה והצטרפת במסגרת ברירת המחדל (משנת 2016) הם מחוייבים לדמי הניהול
2. זה תלוי בגובה השכר המבוטח. מקסימום אפשר לעשות הסדר ריסק בקרן ולהפקיד באופן עצמאי לגמל ובהמשך לנייד את הכספים
3. עלייך להגיש דוח שנתי כשכירה למס הכנסה. במידה ואכן את לא זכאית להטבות מס על ההפקדה הזאת תפני אל הקרן לתיקון הסיווג של הכספים. במידה ואלה סכומים מהותיים וקצבת הזקנה שלך תעלה על כ- 10,000 ש"ח הקצבה מהסכומים האלה תחשב קצבה מוכרת.

תמיד אפשר לחכות - אבל את מסתכנת בכך שעד שיפנו אלייך יכול להיות שתצברי גם ריבית פיגורים.
אבל ברגע שצריך לשלם לבד ביטוח לאומי ומס בריאות הם אמורים קודם לשלוח לה מכתב שמורה על כך, איך היא תשלם לבד אם אין לה עדיין דרישת תשלום?. ולמה שהיא תצבור ריבית פיגורים לפני ששלחו לה דרישת לתשלום?.

אבל ברגע שצריך לשלם לבד ביטוח לאומי ומס בריאות הם אמורים קודם לשלוח לה מכתב שמורה על כך, איך היא תשלם לבד אם אין לה עדיין דרישת תשלום?. ולמה שהיא תצבור ריבית פיגורים לפני ששלחו לה דרישת לתשלום?.
אתה יכול לראות את דרישת התשלום באתר הביטוח הלאומי (עוד לפני ששולחים לך מכתב הביתה).

כמובן בתנאי שהמעסיק עידכן את תאריך סיום העבודה.

אתה יכול לראות את דרישת התשלום באתר הביטוח הלאומי (עוד לפני ששולחים לך מכתב הביתה).
על זה אני מדבר.
יש אפשרות לעשות הוראת קבע באשראי באזור האישי, אבל אני לא רואה טעם לעשות אותה לפני שאתה מקבל דרישת תשלום ראשונה באזור האישי, לא ככה?

על זה אני מדבר.
יש אפשרות לעשות הוראת קבע באשראי באזור האישי, אבל אני לא רואה טעם לעשות אותה לפני שאתה מקבל דרישת תשלום ראשונה באזור האישי, לא ככה?
לא הייתי סומך על זה.
במקרה שלי, כמעט שנה שהייתי אמור לשלם בט"ל באופן עצמאי, לא הופיעה באתר שום דרישה או סימון שאני צריך.
וזאת על אף שהמעמד שלי היה מעודכן נכון והגדרתי הוראת קבע.
לא יודע אם זה היה באג נקודתי או שהמערכת שלהם פשוט לא טובה.

בכל אופן, אתה מחוייב לשלם לפי ההגדרות בחוק ולא לפי מה שרשום באתר.
אחרת זה יכול להיות כאב ראש ובסוף בכל מקרה תדרש לתשלום.
זה גם כאב ראש להבין איך אפשר לשלם כשאין אופציה באתר או שוברים.... אבל ככה זה

לא הייתי סומך על זה.
במקרה שלי, כמעט שנה שהייתי אמור לשלם בט"ל באופן עצמאי, לא הופיעה באתר שום דרישה או סימון שאני צריך.
וזאת על אף שהמעמד שלי היה מעודכן נכון והגדרתי הוראת קבע.
לא יודע אם זה היה באג נקודתי או שהמערכת שלהם פשוט לא טובה.

בכל אופן, אתה מחוייב לשלם לפי ההגדרות בחוק ולא לפי מה שרשום באתר.
אחרת זה יכול להיות כאב ראש ובסוף בכל מקרה תדרש לתשלום.
זה גם כאב ראש להבין איך אפשר לשלם כשאין אופציה באתר או שוברים.... אבל ככה זה
בדיוק סיימתי לקבל אבטלה ב1.7.21 ואני צריך לשלם לבד בט"ל ובריאות, לא מופיע לי כלום באזור האישי (0 חוב ולא קיבלתי אף הודעה).
אני מבין שאין לי מה לחכות להודעה או לכך שיופיע לי סכום לחיוב תחת "גביה"...אם כך, איך אני אמור לדעת מתיי לשלם? ואיך אני משלם אם אין לי שום דרישת תשלום וסכום לחיוב?.

אני אמור ליזום לבד הזמנת שוברי תשלום מכאן?:

נערך לאחרונה ב:
בדיוק סיימתי לקבל אבטלה ב1.7.21 ואני צריך לשלם לבד בט"ל ובריאות, לא מופיע לי כלום באזור האישי (0 חוב ולא קיבלתי אף הודעה).
אני מבין שאין לי מה לחכות להודעה או לכך שיופיע לי סכום לחיוב תחת "גביה"...אם כך, איך אני אמור לדעת מתיי לשלם? ואיך אני משלם אם אין לי שום דרישת תשלום וסכום לחיוב?.

אני אמור ליזום לבד הזמנת שוברי תשלום מכאן?:

דווקא בלינק שצירפת כתוב שעבור חודש יולי משלמים באוקטובר.

אני במקומך הייתי מסדיר את הוראת הקבע לפני התאריך שרשום שם, ומתקשר למוקד על מנת לוודא שהכל תקין.
לדעתי עדיף להתעסק בזה עכשיו מאשר לשבור את הראש איתם כאשר כבר יש חוב.

אגב, את המכתבים שהם שולחים אפשר לראות באזור האישי. כולל במקרים שהמכתבים לא מוצאים את דרכם אלייך :roll:
עכשיו במקרה פשפשתי באתר ושמתי לב שיש שם מכתב מפברואר שרק עכשיו גיליתי

אני במקומך הייתי מסדיר את הוראת הקבע לפני התאריך שרשום שם, ומתקשר למוקד על מנת לוודא שהכל תקין.
זהו שבמקוד אמרו לי שאין להם מושג מה תאריך התשלום הראשון שלי וזה יהיה רשום במכתב שאקבל :roll: ....מניח שמה שרשום בלינק נכון...

בקיצור, הכי טוב זה להרשם בהקדם להוראת קבע באשראי דרך האזור האישי ולדאוג שב-15/10/2021 מחייבים לי את האשראי עבור החודשים יולי, אוגוסט וספטמבר?

אגב, את המכתבים שהם שולחים אפשר לראות באזור האישי. כולל במקרים שהמכתבים לא מוצאים את דרכם אלייך
כן אני יודע, פשוט אמרת שלא קיבלת בכלל מכתב

בקיצור, הכי טוב זה להרשם בהקדם להוראת קבע באשראי דרך האזור האישי
לדעתי, כן.
15/10/2021 מחייבים לי את האשראי עבור החודשים יולי, אוגוסט וספטמבר?
שים לב שהחלק הרלוונטי להוראת קבע זה הטבלה בהמשך העמוד, בה כתוב תשלום חודשי.
ככה אני משלם לפחות, למרות ששמתי לב שבתאריכים שונים ממה שרשום בטבלה. לא שזה משנה, גם ככה זה יורד יחד עם החיוב החודשי של האשראי.
כן אני יודע, פשוט אמרת שלא קיבלת בכלל מכתב
לא קיבלתי מכתב על התקופה ההיא.
עכשיו שמתי לב שיש מכתב באזור אישי, שלא הגיע אליי, מלפני חצי שנה. גם ראיתי שלא קיבלתי SMS שמחכה מכתב, על אחרים כן קיבלתי.

בקיצור, לא לסמוך על מה שמופיע שם. זה בוודאי לא מחייב. בט"ל יודע לבוא לדרוש את החוב גם אחרי שנה ושנתיים.
תוודא שיורד לך החיוב החודשי בגובה המתאים, כל עוד אתה צריך לשלם עצמאית.

שים לב שהחלק הרלוונטי להוראת קבע זה הטבלה בהמשך העמוד, בה כתוב תשלום חודשי.
החיוב עבור יולי יהיה רק ב22.10, כלומר במשך כ3 חודשים לא אמורים לחייב אותי בשום תשלום? (כאמור אני חייב לשלם לבד החל מהחודש הנוכחי)

1. במידה והצטרפת במסגרת ברירת המחדל (משנת 2016) הם מחוייבים לדמי הניהול
2. זה תלוי בגובה השכר המבוטח. מקסימום אפשר לעשות הסדר ריסק בקרן ולהפקיד באופן עצמאי לגמל ובהמשך לנייד את הכספים
3. עלייך להגיש דוח שנתי כשכירה למס הכנסה. במידה ואכן את לא זכאית להטבות מס על ההפקדה הזאת תפני אל הקרן לתיקון הסיווג של הכספים. במידה ואלה סכומים מהותיים וקצבת הזקנה שלך תעלה על כ- 10,000 ש"ח הקצבה מהסכומים האלה תחשב קצבה מוכרת.
המון תודה.
לגבי 2: אני בקרן פנסיה, אין לי קופת גמל. איזה יתרון יש לי לעשות הפקדה עצמאית לגמל ? (לעומת הפקדה עצמאית לקרן פנסיה, או להעביר לתיק ההשקעות הממוסה שלי)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י זומנתי לראיון עבודה מחר (לתפקיד של כלכלן/תמחירן) התפתחות אישית 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ז עבודה כעצמאי בנוסף לעבודה כשכיר התפתחות אישית 11

נושאים דומים

Back
למעלה