• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סגירת עסק באמצע שנה ענייני מיסוי

ramhal

משתמש רגיל
דירוג
289
היי, רציתי לשאול אם יש פה מישהו שמבין מניסיון בסיטואציה כזו.
מכרתי את החלק שלי בעסק באמצע השנה כלומר מחודש יוני אני כבר לא עובד.
מבחינת מס הכנסה אני יודע שזה לא כל כך משנה הרווח מתחלק על כל השנה (לא יהיו עוד הכנסות השנה חוץ מזה).
מבחינת ביטוח לאומי לפי הרוח שלי לא סגרתי את התיק והיא פרסה לי את הרווח לכל השנה כי אם הייתי מחלק את הרווח לחמישה חודשים בלבד אז המדרגות של הבטל היו עולות והייתי משלם יותר.
אני מעוניין לסגור את התיק כדי לפנות לבטל ואולי בעקבות הקורונה מגיעות לי איזושהן זכויות.
אני יודע שלפי החוק היבש כנראה שלא מגיע לי כיוון שאני עצמאי אבל מניסיוני עם ביטוח לאומי אם יודעים לדבר עם הפקיד והוא מעוניין לעזור הם כן מצליחים להעביר כסף לפי איזשהו סעיף.
רציתי להתייעץ אם כדאי לקחת את הסיכון לסגור את התיק וזהו או שיש איזושהי דרך שגם בלי לסגור את התיק ולהעלות סכום הבטל השנתי יש דרך להוציא איזה מסמך שמעיד שאין לי הכנסות מחודש יוני וללכת איתו לבטל.

אני מניח שהיה לך גם תיק במע"מ ולעניות דעתי זה הראשון שצריך לסגור כי אז תוכל לדווח לביטוח לאומי שאתה לא עובד והתשלומים ירדו לרמה של מובטל.
במקרה שלך אני חושב ורצוי ליווי של רואה חשבון שיתנהל מול מס הכנסה. זה לא בדיוק סגירת תיק במס הכנסה, זו התאמה למצב חדש כי עדיין תחוייב להגיש דיווחי מס לשנת 2020. אני פנסיונר ויש לי תיק במס הכנסה ורק כך אני יכול לקבלי החזרי מס על ריווחי הון/דבידנדים/ריביות.
אני מציע לא 'לסגור וזהו', זה עלול לחזור אליך כבומרנג עוד שנה, שנתיים או מתי שתצטרך אותם.
מסמך שמעיד שאין לי הכנסות מחודש יוני וללכת איתו לבטל.
מה? לא נתת לעצמך משכורת ולא דיווחת? אז עכשיו רואה חשבון ימסור את חוזה מכירת חלקך בעסק לרשיות המס ואם מכרת 'מתחת לשולחן' אז אתה בבעייה.

אני מניח שהיה לך גם תיק במע"מ ולעניות דעתי זה הראשון שצריך לסגור כי אז תוכל לדווח לביטוח לאומי שאתה לא עובד והתשלומים ירדו לרמה של מובטל.
במקרה שלך אני חושב ורצוי ליווי של רואה חשבון שיתנהל מול מס הכנסה. זה לא בדיוק סגירת תיק במס הכנסה, זו התאמה למצב חדש כי עדיין תחוייב להגיש דיווחי מס לשנת 2020. אני פנסיונר ויש לי תיק במס הכנסה ורק כך אני יכול לקבלי החזרי מס על ריווחי הון/דבידנדים/ריביות.
אני מציע לא 'לסגור וזהו', זה עלול לחזור אליך כבומרנג עוד שנה, שנתיים או מתי שתצטרך אותם.

מה? לא נתת לעצמך משכורת ולא דיווחת? אז עכשיו רואה חשבון ימסור את חוזה מכירת חלקך בעסק לרשיות המס ואם מכרת 'מתחת לשולחן' אז אתה בבעייה.
שום דבר לא היה מתחת לשולחן, התיקים נמצאים בניהול של רואה חשבון.
הסיטואציה היא רווח גדול שהצטבר מינואר עד מאי ומכירת העסק במאי. מיוני העסק מדווח 0 הכנסות. מעמ אני לא בטוח אם התיק סגור או לא זה לא כל כך משנה כי ההכנסות הן כאמור 0. מס הכנסה זה לא כל כך משנה גם מתי אני יסגור את התיק כי הרווח מבחינת מס הכנסה מתפרש על כל השנה גם אם הרווחת אותו רק בינואר. הבעיה מתחילה עם ביטוח לאומי שבגללה אני לא יכול לסגור את התיק לגמרי. מבחינת ביטוח לאומי הרוח המליצה לחלק את הרווח ל12 חודשים במקום ל5 וככה לחסוך כמה אלפי שקלים מה שאומר שהתיק שם פתוח אני עדיין משלם לשם מקדמות כביכול עד סוף השנה.
השאלה שלי הייתה אם כדאי לסגור את התיק בכל מקרה לשלם את העלייה במדרגות של הבטל (בערך 10000) ואז לגשת לבטל בתור מובטל.
שוב לפי החוק היבש וההמלצה של הרוח אין טעם בכלל לגשת לבטל בתור עצמאי שיצא לאבטלה כיוון שאין לנו שום זכויות ולא מגיע לי שקל.
אני מניסיון יודע שפנייה לביטוח לאומי לפעמים נותנת פירות גם אם לפי החוק היבש לא מגיע לי כלום.
זו שאלה קצת מסובכת אני מבין בגלל זה אמרתי למי שיש ניסיון במקרה ספציפי כזה של מכירת עסק באמצע השנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
א סגירת משכנתא מהחלק ההוני/הקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J סגירת מסלול משכנתא אל מול השקעה בפקדון נדל"ן 9
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
M סגירת פוזיציה לסכום נקוב ביורו לשנה בכ 6% באפיק סולידי. שוק ההון 11
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
cypriano de rore סיכון סגירת חשבון של אינטרקטיב בסיטיבנק שוק ההון 17
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פיטר גריפין קרנות השתלמות לעצמאים אחרי סגירת עוסק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M סגירת מסלול משכנתא? נדל"ן 4
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
tomchoook סגירת פק״ם לשנה בבנק צרכנות פיננסית 24
מ דלימה סגירת חוב צרכנות פיננסית 8
D סגירת חשבונות של אקסלנס שוק ההון 1
R רכישת קרקע או סגירת המשכנתא נדל"ן 20
R סגירת חלק מהמשכנתא נדל"ן 32
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה מעבר בנק בזמן הליך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 1
א קרן השתלמות במעמד עצמאי לאחר סגירת תיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
C סגירת משכנתא או תיק השקעות נדל"ן 15
sogi סגירת realsense באינטל אוף טופיק 7
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
J שתי שאלות על משכנתא: (1) משכון נכס קיים לטובת סגירת משכנתא אחרת (2) ריהוט וגמר נדל"ן 8
P החזרי מס אחרי סגירת חברה? מיסים 2
פדידה סגירת משכנתא האם כדאי? נדל"ן 2
O משכון נכס נקי לטובת סגירת משכנתא קיימת שוק ההון 1
ג סגירת משכנתא, השקעות כפויות והערך הכספי של הזמן צרכנות פיננסית 9
Y סגירת קרנות נאמנות שוק ההון 5
N סגירת סניף פועלים Be online צרכנות פיננסית 6
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
א סגירת חשבון ב-Interactive Brokers צרכנות פיננסית 11
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ITS סגירת תיק השקעות בבית השקעות ישראלי - איך לבצע נכונה? צרכנות פיננסית 2
Rahash אסטרטגיית סגירת משכנתא נדל"ן 9
ק רכישת דירה ללא היתר בנייה (סגירת מרפסת) נדל"ן 14