• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן?

כאן אתה מוכיח את הטענות שלי. אם השכונה התיקרה, זה אומר שגם הקבלנים שבונים נדלן, וגם מי שמוכר דירה של סבתא שנפטרה, מרויח יותר. זה פעפוע.

ונכון שהאינפלציה בישראל מאז הקורונה נמוכה משאר העולם. אבל קח למשל את ענף המסעדות שהמחירים עלו בו בשנתיים האחרונות ב-20-50%. גם זה פעפוע.

אז הקבלנים והמסעדנים מרויחים יותר ואז מוציאים יותר. נסה עכשיו להזמין איש מקצוע לתיקון או שיפוץ קטן. לאו דוקא נדלן. המחירים עלו בעשרות אחוזים, אז גם הטכנאים והמשפצים מרויחים יותר. זה המשך הפעפוע.

בדוק טיסות שיוצאות מישראל. או חופשות בארץ. ענף המלונאות מרויח המון מאז הקורונה. במיוחד בארץ. או מי שקרוב לארץ: חושה בנואיבה עולה יותר מחדר מלון בשארם בגלל הקרבה אלינו. וטיסה לשארם עולה כמו טיסה לספרד או פורטוגל.

נכון, הפעפוע לא אחיד. יש ענפים שנהנים ממנו יותר. אבל הוא בהחלט קים. והמחירים כאן עולים במיוחד בענפים שלא משתקפים במדד.
זה שהשכר גבוה יותר לא אומר שנשאר יותר בסוף החודש.
בדר"כ אם למישהו יש הרבה כסף והוא רוצה שישאר לו ממנו הוא לא מחלק אותו, אחרת דיי מהר הוא יגמר לו אלא הוא יודע איפה לשים אותו כדי שהוא יעבוד.
במקרה הזה אין שום פעפוע אלא הוא משלם את המינימום שהוא נדרש לשלם לפי מחיר השוק עבור השירותים שנדרשים לו כדי להרוויח יותר.
אם תיאוריית הפעפוע נכונה איך אתה מסביר שחלוקת המשאבים הינה א-סימטרית ומעט מאוד אנשים מחזיקים ברוב ההון?
או שאתה טוען שזה כמו דיפוזיה והפעפוע הוא איטי עד לא מורגש עבור רוב האנשים ביחס לתופעות אחרות שהן הרבה יותר משמעותיות ברמת הפרט.
כמובן ברמת המדינה לאותה דיפוזיה יש משמעות אבל עבור הפרט היא זניחה.

השרשור קצת ישן אבל במענה ישיר לכותרת, המחירים ירדו אם כל אלו שאיימו לעזוב את הארץ אם ההוא יבחר או אם X יקרה, אכן יממשו את מה שהבטיחו.
אני בספק אם זה יקרה ואם אכן תהיה ירידה

כאן אתה מוכיח את הטענות שלי. אם השכונה התיקרה, זה אומר שגם הקבלנים שבונים נדלן, וגם מי שמוכר דירה של סבתא שנפטרה, מרויח יותר. זה פעפוע
אני לא רואה כאן רווח.
אם אני בן 25 והדירות בשכונה בה גדלתי התייקרו כך שעלי לעזוב אותה, לא מנחם אותי שיום אחד אחרי 120 אקבל תשיעית דירה של הסבתא שגם היא התחיקרה.

ונכון שהאינפלציה בישראל מאז הקורונה נמוכה משאר העולם. אבל קח למשל את ענף המסעדות שהמחירים עלו בו בשנתיים האחרונות ב-20-50%. גם זה פעפוע.
תבדוק רווחים, לא מחירים. גם התשומות התייקרו.

נכון, הפעפוע לא אחיד. יש ענפים שנהנים ממנו יותר. אבל הוא בהחלט קים. והמחירים כאן עולים במיוחד בענפים שלא משתקפים במדד.
אני לא רואה למה עליית מחירים זה פעפוע. אתה יכול לקרוא לכל שקל מעתה 100 שקל מודרני והכל יעלה פי 100. זה לא באמת שיפור.

נערך לאחרונה ב:
השרשור קצת ישן אבל במענה ישיר לכותרת, המחירים ירדו אם כל אלו שאיימו לעזוב את הארץ אם ההוא יבחר או אם X יקרה, אכן יממשו את מה שהבטיחו.
אני בספק אם זה יקרה ואם אכן תהיה ירידה
לא צריך לעזוב את הארץ. די בכך שלא יקנו דירות.

לא צריך לעזוב את הארץ. די בכך שלא יקנו דירות.
זה מתקזז עם זה שלא בונים מספיק. אם יעזבו כמו שמאיימים, המחירים ירדו (לפחות בתיאוריה) כדי לממש ולברוח.
כאמור, סתם משהו שלא יקרה, בינתים כל אלו עדיין בארץ :)

שמע לא ראיתי את הכתבה, אבל גדלתי בפריפריה העמוקה.
מי שרוצה לעצמו ולילדים שלו עתיד טוב עובר למרכז, אין פה שאלה.
למה? עבודה, תשתיות, חברה, חינוך, רפואה. הכל טוב משמעותית במרכז. יש גבול למה שמדינת ישראל יכולה לעשות, ניסוי הנדסת האוכלוסייה כשל.

תצפה אחלה כתבה.

נערך לאחרונה ב:
זה מתקזז עם זה שלא בונים מספיק. אם יעזבו כמו שמאיימים, המחירים ירדו (לפחות בתיאוריה) כדי לממש ולברוח.
כאמור, סתם משהו שלא יקרה, בינתים כל אלו עדיין בארץ :)
אני לא יודע אם יתקזז או לא יתקזז. אולי יותר ואולי פחות.
בכל מקרה, עזיבה זה צעד רציני שדורש הרבה מחשבה והיערכות. לא לקנות, לעומת זאת, זה קל..

כשאתה רואה פקק בבוקר מאזור המעגל של אור יהודה לכיוון ת"א או מאזור המעגל של נתניה לכיוון ת"א, זה כי ברמת גן גבעתיים והשרון אין דירות פנויות וכשיש כבר תחלופה זה מנוצל לעליית מחיר.
אז למה המחירים עלו בנתיבות ?

שמע לא ראיתי את הכתבה, אבל גדלתי בפריפריה העמוקה.
מי שרוצה לעצמו ולילדים שלו עתיד טוב עובר למרכז, אין פה שאלה.
למה? עבודה, תשתיות, חברה, חינוך, רפואה. הכל טוב משמעותית במרכז. יש גבול למה שמדינת ישראל יכולה לעשות, ניסוי הנדסת האוכלוסייה כשל.
גם הכתבה (המגמתית אולי?) טוענת שלא רק שהמדינה לא עושה, היא אף מונעת תוכניות להקמת יחידות דיור ליהודים ומערימה קשיים, בזמן שיישובים ערבים ונוצריים נהנים מחיים קלים יותר, כולל בעניין מחיר הדירות. גם הראו כמה תמונות לוויין בהן ניכר שיישובים ערבים גדלים בקצב מהיר יותר מיישובים יהודיים.

לא יודע אם זוהי האמת לאמיתה.

נ.ב. - ברור שניסוי הנדסת האוכלוסייה כשל, ערים מודרניות (מתפקדות) לא אמורות להתפתח סתם ככה כי ממשלה זו או אחרת החליטה.
האמת שגם בשנים עברו כבר הבינו שפיזור האוכלוסייה בישראל לא כלכך עבד:

גם בסוף התקציר מצוין איזה משפט לגבי זה שהפיזור הצליח רק איפה שהיה אינטרס כלכלי שהוא יצליח (כיאה להתפתחות תקינה של ערים).

נערך לאחרונה ב:
גם הכתבה (המגמתית אולי?) טוענת שלא רק שהמדינה לא עושה, היא אף מונעת תוכניות להקמת יחידות דיור ליהודים ומערימה קשיים, בזמן שיישובים ערבים ונוצריים נהנים מחיים קלים יותר, כולל בעניין מחיר הדירות. גם הראו כמה תמונות לוויין בהן ניכר שיישובים ערבים גדלים בקצב מהיר יותר מיישובים יהודיים.

לא יודע אם זוהי האמת לאמיתה.

נ.ב. - ברור שניסוי הנדסת האוכלוסייה כשל, ערים מודרניות (מתפקדות) לא אמורות להתפתח סתם ככה כי ממשלה זו או אחרת החליטה.
האמת שגם בשנים עברו כבר הבינו שפיזור האוכלוסייה בישראל לא כלכך עובד:

גם בסוף התקציר מצוין איזה משפט לגבי זה שהפיזור הצליח רק איפה שהיה אינטרס כלכלי שהוא יצליח.
לערבים יש א' יותר כסף מליהודים המתגוררים בפריפריה וב' הם לא כ"כ שמים על חוקי בנייה.
יהודים מהפריפריה שיש להם כסף או שעוברים לעיר גדולה יותר בפריפריה עם בניה חדשה, מסיבית ויחסית זולה (עפולה), או שעוברים למרכז.

לערבים יש א' יותר כסף מליהודים המתגוררים בפריפריה וב' הם לא כ"כ שמים על חוקי בנייה.
יהודים מהפריפריה שיש להם כסף או שעוברים לעיר גדולה יותר בפריפריה עם בניה חדשה, מסיבית ויחסית זולה (עפולה), או שעוברים למרכז.
אז בעצם כל תושבי עומר, להבים מיתר וכרמית רוצים לגור בבאר שבע או במרכז אך לא יכולים להרשות זאת ?

האם מניות ת"א נדל"ן מתחילות לספר לנו מה צופן לנו העתיד הקרוב?

• אהבתי
Reactions: d4c
האם מניות ת"א נדל"ן מתחילות לספר לנו מה צופן לנו העתיד הקרוב?
חברות הנדל"ן לא עוסקות רק בנדל"ן למגורים אלא בשפע של מוצרים ותחומים (תשתיות, נדל"ן מסחרי, נדל"ן למגורים,מרלו"גים, בתי אבות, נדל"ן בחו"ל ועוד).
המניות של אותן חברות אינן אינדיקציה למחירי הדיור בישראל אלא מושפעות היטב מהמצב המאקרו כלכלי בכללותו.

ההימור שלי, תל אביב תהיה בין המובילות של הירידות בתקופה הקרובה
נימוקים:
1- נקודת פתיחה גרועה ביותר. כמות הדירות למכירה הרבה מעבר לממוצע הארצי.
2- קצב גידול של דירות למכירה גבוה ביותר (2% בשבוע. סקירה של פרק זמן קצר, אבל 'דגימה')
3- משבר ההייטק המתפתח. כשת"א הכי נהנתה מהפריחה היא הכי תסבול מהמשבר.
4- כנראה שת"א כרגע באווירה הפאסימית ביותר בארץ. בגלל הממשלה והחוקים. (יותר שמאל - יותר פאסימי)
5- קצב התחלות בנייה גבוה.

משרד האוצר מתכנן להכניס מספר שינויים מרכזיים במיסוי שכר דירה במסגרת חוק ההסדרים.
לפי הכתבה בגלובס בטיוטת חוק ההסדרים (לא הצלחתי למצוא את הטיוטא עצמה באתר החקיקה. אם מישהו מוצא אותו אשמח אם יוסיף קישור למקור) ישנם מספר סעיפים מרכזיים הנוגעים למיסוי שכר דירה:
1. חובת דיווח על הכנסות משכר דירה גם מתחת לתקרת הפטור - התכנית כבר הוצגה בעבר ונגנזה עקב התנגדות גדעון סער.
2. ביטול הצמדת התקרה למדד המחירים לצרכן, כך שתקרת הפטור תישחק לאורך השנים.
3. מי ששוכר וגם משכיר יוכל לקזז את הוצאת השכירות מגובה ההכנסה.

אני מעריך שאם ההצעות יתקבלו יהיה להם השפעה לא קטנה על שוק המשקיעים וכמובן על השוכרים.

אז הקבלנים והמסעדנים מרויחים יותר ואז מוציאים יותר. נסה עכשיו להזמין איש מקצוע לתיקון או שיפוץ קטן. לאו דוקא נדלן. המחירים עלו בעשרות אחוזים, אז גם הטכנאים והמשפצים מרויחים יותר. זה המשך הפעפוע.
זה נקרא אינפלציה, אבל בפריפריה אני עדיין מזמין איש מקצוע שמגיע להחליף גוף תאורה ב100 שקל, ואפשר לשלם לו בביט והוא מתאם עם הדייר בעצמו.

1. חובת דיווח על הכנסות משכר דירה גם מתחת לתקרת הפטור - התכנית כבר הוצגה בעבר ונגנזה עקב התנגדות גדעון סער.
בשעה טובה, אני משער שמעלימים המון מס בתחום ומאמין שזה יעזור אם יקרה כמו שצריך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9
מ מתי לא שווה לפתוח קרן השתלמות כעצמאי שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה