• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ממוצע התואר בשנה הראשונה- עד כמה קריטי?

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
פותח כאן כי יש כאן הרבה שלמדו מדמ"ח. אני סטודנט למדמח בבן גוריון בשנה א' ועכשיו אחרי שנגמרו מועדי א' אני רואה שאני עם ממוצע 76, אחרי שבמתמטיקות דווקא הצלחתי די סביר אבל עם נפילה במבוא למדמ"ח שהוריד לי את הממוצע, עכשיו השאלה שלי היא כזאת, אני הבנתי שכדי להתקבל לחברות הטובות צריך בתור סטודנט 85+, אני יודע שסמסטר א' בדרך כלל עם הציונים הכי נמוכים בגלל השוק הראשוני אבל השאלה שלי היא כזאת:האם כדאי לגשת למועד ב'? מאמין שאני יכול לעלות את הציון במדמח ל80 דבר שיעלה לי גם את הממוצע של הסמסטר ל80 אבל מצד שני אני צריך את החופש הזה אחרי תקופה קשוחה, עד כמה יהיה קשה לי להגיע לממוצע 86 אם אני מסיים את המסטר על 76? או שזה קריטי להגיע ל80+ בסמסטר א' כדי לשמור על סיכוי ל85+?
או שבכלל גם 80 זה לא טוב לסמסטר א' וכדאי לי גם לנסות לשפר 90 ל100 באלגברה שמאמין שאני יכול רק ידרוש כוחות לחזרה על החומר שוב שלא בטוח שכבר יש לי..
וגם, האם בשנה ב' כשאני אבוא לראיונות לעבודת סטודנט יסתכלו ספציפית על הקורס הזה מבוא למדמח כי לכאורה חשוב להם יותר הציון בו מאשר בלוגיקה וכו'?
ובכללי, לאיזה ממוצע לשאוף? מה נקרא ממוצע טוב

נערך לאחרונה ב:
ציון? קריטי
אפשר לעלות מ-76 ל 80+

אפשר לעלות מ76 בסמסטר א ל85 אחרי זה? כי הבנתי שהציונים עולים בשנים ב וג'
האם אפשר?
תחשב את נ"ז של שנה א
ואת נ"ז של שנה ב ו-ג
תראה איזה ממוצע אתה צריך כדי להגיע למטרה שלך
משוואה בנעלם אחד :)

האם בשנה ב' כשאני אבוא לראיונות לעבודת סטודנט יסתכלו ספציפית על הקורס הזה מבוא למדמח כי לכאורה חשוב להם יותר הציון בו מאשר בלוגיקה וכו'
ברור שיותר מעניין מה עשית במבוא למדמח או במבני נתונים או באלגוריתמים, מאשר בחדו"א או לינארית

אין לך את הפריבילגיה להתפנק.

וחוץ מזה מבוא למדמ"ח זה קורס חשוב ועדיף שתשלוט בחומר.
ממוצע 80 בסמסטר א יספיק כנקודת התחלה טובה? או שאפילו לנסות לשפר את 90 ל100? או אפילו לקחת סיכון ולנסות לשפר בקורס מסנן 75ל90
האם אפשר?
תחשב את נ"ז של שנה א
ואת נ"ז של שנה ב ו-ג
תראה איזה ממוצע אתה צריך כדי להגיע למטרה שלך
משוואה בנעלם אחד :)
כן אבל זה לא באמת כי הקורסים בעתיד עם הקורסים בחירה וכו' מעלים את הממוצע לכולם

ממוצע הוא סופר חשוב כי בד"כ זה כל מה שיש למעסיק לראות בקורות חיים.
אפשרות נוספת היא ממש להראות עניין בתחום ולצבור נסיון בפרוייקטים עצמאיים אבל מעטים הסטודנטים שעושים זאת.

מבוא למדמ"ח הוא קורס בסיסי והבנה לקויה בו תשפיע על המשך הדרך בקורסים המתקדמים.
מעבר לממוצע, אני (ואחרים) מסתכל על הרכב הציונים. ממוצע טוב כי קיבלת 100 באיטלקית א+ב ו100 בשחייה צורנית (אמיתי) אבל 60 במנמ"א או מבוא למדמ"ח זה די מוריד.

לסיכום: אם אתה מרגיש שזאת הייתה נפילה חד פעמית ואתה באמת מבין את החומר, תתקדם והממוצע כנראה יעלה. אחרת, הייתי שוקל לתקן כי זה הבסיס.

ממוצע הוא סופר חשוב כי בד"כ זה כל מה שיש למעסיק לראות בקורות חיים.
אפשרות נוספת היא ממש להראות עניין בתחום ולצבור נסיון בפרוייקטים עצמאיים אבל מעטים הסטודנטים שעושים זאת.

מבוא למדמ"ח הוא קורס בסיסי והבנה לקויה בו תשפיע על המשך הדרך בקורסים המתקדמים.
מעבר לממוצע, אני (ואחרים) מסתכל על הרכב הציונים. ממוצע טוב כי קיבלת 100 באיטלקית א+ב ו100 בשחייה צורנית (אמיתי) אבל 60 במנמ"א או מבוא למדמ"ח זה די מוריד.

לסיכום: אם אתה מרגיש שזאת הייתה נפילה חד פעמית ואתה באמת מבין את החומר, תתקדם והממוצע כנראה יעלה. אחרת, הייתי שוקל לתקן כי זה הבסיס.
מבין מעולה בסימולציות הלך טוב לא יודע מה קרה שם...
השאלה אבל אם אני עכשיו באמת אשפר את מבוא למדמח ואגיע לממוצע 80 יש לי למה להמשיך גם באחרים? למשל אצלנו לוגיקה זה מסנן אנשים מקבלים 56 אומרים תודה אבל אני בסימולציות הייתי על 90-100, במבחן עצמו עוד לא קיבלנו ציונים אבל מאמין שבאיזור ה75 (בכללי השנה כל המבחנים אצלנו ממוצע 10 מהשנים שעברו, רוצים לדעתי להוריד את הממוצע בגלל שנה שעברה),האם כדאי גם מ'מש להסתכן ועל קורס כזה קשה לגשת על 75 עם הסיכון להיכשל ושזה יחסום אותי?
השאלה גם לאיזה ממוצע לשאוף? בתכלס הוא רק כדי להגיע לראיון אחרי זה זה כבר אם הצלחת שם

תמיד יש ספקולציות שרוצים להוריד ממוצע. מהיכרות אישית עם כמה מרצים, זה לא נכון. מצד שני, אף אחד לא יקל עליך כדי שכל הקורס יקבל 100.
יש לך עוד הרבה קורסים לשפר ממוצע אבל קח בחשבון שהקורסים בחלקם עולים ברמת הקושי.

אם אתה מבין מעולה, תיגש שוב למבחן. תלמד כמה ימים לפני ותשפר. אין צורך לקחת שוב את הקורס. זה נכון לכל קורס חשוב.
קח בחשבון שאולי התחושה שלך לא בהכרח משקפת את המציאות.

לא מתכנת אבל רואה לאיזה מחלקות אצלנו מגיעים החבר'ה עם הציונים הנמוכים אם בכלל. תיגש למועד ב', אין התלבטות בעיני.

הממוצע לדעתי חשוב מאוד לעבודות הראשונות, ועלול להשפיע על מסלול הקריירה, למרות שעדיין אפשר לדעתי לתקן את המסלול תוך כמה שנים.

אני סיימתי עם ממוצע די נמוך (בחשמל, לא מדמ"ח, אבל עובד בתור מתכנת), ורק בעבודה השלישית הגעתי לחברה שהיא טובה בעיניי מבחינת תגמול, צורת עבודה, ואתגר מקצועי. גם בקודמות היה אתגר מקצועי, אבל היה חסר תהליך פיתוח מסודר, והתגמול לא היה משהו.

לא מתכנת אבל רואה לאיזה מחלקות אצלנו מגיעים החבר'ה עם הציונים הנמוכים אם בכלל. תיגש למועד ב', אין התלבטות בעיני.
אז זאת גם השאלה שלי, 80+ יהיה כבר ממוצע סבבה או שצריך 85+? כי מתרגלים אצלנו אמרו שרק בערך 5% מקבלים 85+ ואני לא חושב שאני שם...
תמיד יש ספקולציות שרוצים להוריד ממוצע. מהיכרות אישית עם כמה מרצים, זה לא נכון. מצד שני, אף אחד לא יקל עליך כדי שכל הקורס יקבל 100.
יש לך עוד הרבה קורסים לשפר ממוצע אבל קח בחשבון שהקורסים בחלקם עולים ברמת הקושי.

אם אתה מבין מעולה, תיגש שוב למבחן. תלמד כמה ימים לפני ותשפר. אין צורך לקחת שוב את הקורס. זה נכון לכל קורס חשוב.
קח בחשבון שאולי התחושה שלך לא בהכרח משקפת את המציאות.
זהו אבל אחרי שיחות עם אנשים בשנים ב' וג' הם אמרו לי שהממוצע שלהם בשנה א' היה ברצפה ואז הוא עלה די הרבה השאלה שלי היא אז כמה זה ריאלי לעלות? ברור לי שלעלות מ60 ל85 יהיה בלתי אפשרי אבל מ75 כן?

אז זאת גם השאלה שלי, 80+ יהיה כבר ממוצע סבבה או שצריך 85+? כי מתרגלים אצלנו אמרו שרק בערך 5% מקבלים 85+ ואני לא חושב שאני שם...

זהו אבל אחרי שיחות עם אנשים בשנים ב' וג' הם אמרו לי שהממוצע שלהם בשנה א' היה ברצפה ואז הוא עלה די הרבה השאלה שלי היא אז כמה זה ריאלי לעלות? ברור לי שלעלות מ60 ל85 יהיה בלתי אפשרי אבל מ75 כן?
אתה זה אתה, לא משנה איזה אתה בתור ב5% שספציפית גם נרשמו איתך לאותו שנתון..
אתה שם אם אתה רוצה להיות שם.

לדעתי: אם אין לך פנאי ומוטיבציה, תוותר על זה ותמשיך הלאה.
אם כן יש לך מוטיבציה, תנסה לשפר את מה שיכול להעלות את הממוצע הכי הרבה, בהכי פחות מאמץ.
לפי דעתי מבוא למדמ'ח עונה על הדרישה הזו, אבל תנסה להבין אם גם אצלך

רלוונטי לעבודות סטודנט, והתחלת קריירה.
אף אחד לא יסתכל על הממוצע כמה שנים מעכשיו, יסתכלו על הניסיון, איפה היית, מה עשית.
כמובן שציון טוב עוזר להתברג על ההתחלה למקום טוב, ומשם לעלות למקום יותר טוב וכן הלאה,
אבל זה לא שאי אפשר להדביק את הפער.
העצות פה קצת סובייטיות, אם אתה אדם שצריך את החופש אחרי תקופה קשוחה, אתה כנראה לא אדם שמתאבסס על נקודה בממוצע, ויתרום לך יותר מאשר לגשת שוב ושוב ועוד יותר להיות עם הלשון בחוץ. זה לא רע, התחרותיות קצת מגוחכת בעיניי
אם מדובר על מועד ב', לא קורסים חוזרים עכשיו ומיוחדים, וזה לא מאמץ מאוד גדול, נגיד זה טרי בראש שלך (לא יודע מה הסיכוי) אז אולי כן (למרות שלא יודע אם בוחרים את האחרון\הגבוה, זה באמת קריטי)

וגם, האם בשנה ב' כשאני אבוא לראיונות לעבודת סטודנט יסתכלו ספציפית על הקורס הזה מבוא למדמח כי לכאורה חשוב להם יותר הציון בו מאשר בלוגיקה וכו'?
קודם כל כבר אם הגעת לראיון עבודה אז שום דבר בקורות חיים ובציונים כבר לא משנה, מה שמשנה זה הראיון עצמו.

במשרות מסוימות יסתכלו על קורס ספציפי ויכולים לסנן אותך ע"פ זה למרות שהממוצע גבוה. לדעתי מבוא למדמח הוא לא קורס שיסננו אותך בגלל הציון שלו. מבני נתונים, אלגוריתמים, למידת מכונה.. אולי יסננו תלוי בתפקיד וצרכי החברה.
כמובן שככל שהממוצע יותר גבוה כך יסתכלו פחות על קורסים בודדים.

חייב להגיד שאני לא מאוד מסכים עם הלך הרוח פה.
אני קיבלתי את המשרה הראשונה ללא קשר לציון, וגם בתור מנהל מגייס הייתי בוחר חברה לפי קריטריונים אחרים.
העדפתי תמיד חברה עם ניסיונות לפרוץ את עולם האקדמיה הסגור עם פרויקטים עצמאיים, יזמות, התנדבויות עם רקע מעניין. לשמחתי היום הרבה סטודנטים חושבים ככה גם כן ולכן יש היצע יפה, ולא נדרשתי להיכנס לעולם הציונים (כמובן שהיכולות האמיתיות יבחנו במבחנים ולא רק על סמך הרקע והקו"ח).
פשוט כי שמתי לב שאין התאמה גבוהה בין הציון לבין הצלחה בעבודה או בתהליך הגיוס לציון.
לעומת זאת, יש התאמה גדולה בין תואר במכללה לתואר באוניברסיטה להצלחה בהמשך ולכן אני ממליץ לחברה לפני תואר לא להתפשר על המוסד.

עריכה: ארחיב ואגיד שכאשר אני מסתכל היום על חברות שדורשות ציון סף לרוב אלו לא חברות שאני מתחבר לאופי והתרבות שלהן (למשל אלביט, אינטל ויש עוד דוגמאות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
E מה הסיכוי המספרי לנצח את מדד ה-S&P 500 כמשקיע ממוצע לאורך 5,10,15 שנים? שוק ההון 28
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ע חישוב ממוצע למחיר מניה שוק ההון 9
oz1987 חישוב ממוצע שנתי לשנת 2017 שוק ההון 8
adamshalev במה משקיע אדם ממוצע שוק ההון 36
S תיק בסיכון ממוצע שוק ההון 27
waskindalost אז כמה רכוש יש לאמריקאי ממוצע ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
R להמשיך במסלול התואר או לרדוף אחרי החלום העצמאי? התפתחות אישית 6
L להשלים את התואר או לעבוד התפתחות אישית 31
R משבר של אמצע התואר התפתחות אישית 27
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
M חושב לעזוב את התואר התפתחות אישית 9
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13
ש איך יודעים כמה רווח הון מומש בשנה הנוכחית (לפני שמגיע 867)? שוק ההון 3
י למה מניות הביוטק נופלות בשנה האחרונה? שוק ההון 11
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
S מחזור מכירות מעל 2.5 מיליון ש"ח בשנה מיסים 15
1337justme פתרון לצורך להדפסת מסמכים פעם בשנה בממוצע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
U מיליון בשנה או שקל בשנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 49
G מה עדיף - להאריך בשנה את מונה ההפסדים בשאיפה ש2021 תהיה ריווחית ואז הרווחים ב2021 יקזזו את ההפסדים שוק ההון 3
D האם לדחות לימודים בשנה? התפתחות אישית 18
D הכנסה של 1M בשנה כעצמאית - האם כדאי לפתוח חברה בע"מ ? התפתחות אישית 7
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
N משפחות עם 2 ילדים ומעלה כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל גמל פנסיה והשתלמות)? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
M תיאום מס לצורך מכירת rsu בשנה ללא הכנסה שוק ההון 31
Z אם תרוויחו מיליון ש"ח בשנה? תהייה... אוף טופיק 61
4 יצירת תיק שיכניס 12 אלף בשנה שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה