• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

במה משקיע אדם ממוצע

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,041
רציתי לקבל תמונה של במה "האדם הממוצע" משקיע באמת, ללא ה-self selection bias שיש בפורום.
בשביל לקבל תמונה כזאת, תשאלתי חברים בפייסבוק בסדר אלפבתי.
שאלתי שאלות פתוחות מהסוג של "ספר לי במה אתה משקיע" עם כמה שפחות הכוונה, וקטלגתי את התשובות לקטגוריות צרות ורחבות ועם שלוש סוגי תשובות נפוצות: השקעתי בעבר, משקיע היום, מתכנן להשקיע בעתיד.

גודל המדגם הוא 53.
לאוכלוסיה כן יש bias-ים משמעותיים, רובה מורכבת מהייטקיסטים גברים לבנים יהודים ישראלים בגילאי ה-30.
הפרטים פה, וזה סיכום כללי:
(לא יודע עד כמה זה תורם למשהו, אבל זאת התוצאה שקיבלתי בכל מקרה)

XNAVKmY.png

הלינק שלך לא פתוח ודורש בקשת גישה.

נראה לי שיצא לך סקר, במה משקיע "אדם" ממוצע , 53 גברים ,אשכנזים,הייטקיסטים בני 30 ...

נראה לי שיצא לך סקר, במה משקיע "אדם" ממוצע , 53 גברים ,אשכנזים,הייטקיסטים בני 30 ...
ממש לא כולם גברים אבל הרוב כן. זה לא מתיימר להיות יותר ממה שזה - עשיתי את זה מסקרנות. עדיין, גם בתוך הפלח הזה - אפשר אולי ללמוד משהו על הרגלי ההשקעה של אנשים. אולי לא.

ממש לא כולם גברים אבל הרוב כן. זה לא מתיימר להיות יותר ממה שזה - עשיתי את זה מסקרנות. עדיין, גם בתוך הפלח הזה - אפשר אולי ללמוד משהו על הרגלי ההשקעה של אנשים. אולי לא.
בהחלט רק שזה לא "האדם הממוצע"
זה יותר דגימה באזור שלך (וגם זה מועיל)
אבל תודה שאתה והנדגמים אינכם האדם הממוצע

לא בטוח. לצורך העניין, אם היית עורך את הסקר הסקרני הזה בעיתון, או אולי בשכונות של אנשי קבע, או אולי במתחם הבורסה, יתכן והתשובות היו אחרות. הפייסבוק מייצג סקטורים צרים מידי מהחברה (לרוב צעירים, לרוב מבינים דבר או שניים במחשבים ויתכן ויש קשר בין היותם חלוצי דור המסכים לבין טיב השקעתם וכן הלאה).

בוא נסכם שלא ה-"אדם הממוצע" הוא זה שהשיב על הסקר שלך.

אבל תודה שאתה והנדגמים אינכם האדם הממוצע
בוא נסכם שלא ה-"אדם הממוצע" הוא זה שהשיב על הסקר שלך.
ציינתי את זה במפורש:
לאוכלוסיה כן יש bias-ים משמעותיים, רובה מורכבת מהייטקיסטים גברים לבנים יהודים ישראלים בגילאי ה-30.

מגניב. הדבר היחיד שקצת הפתיע אותי זה שכל כך הרבה משקיעים באגחים בתקופה הנוכחית.
מה זה 'high entry bar'?

מה שמפריע לי בסקר הזה שהתשובה היא בינארית ולא %
יכול להיות שרוב מוחץ של הנדגמים בסקר מושקעים 90% בדירת המגורים ורק 10% מפוזרים להם פה ושם בשוק ההון.
כלומר זה שהנגדם קונה פה ושם מניות זה שקול מבחינתי לאפס אם זה מספיק קרוב לאפס לעומת הנכסים האחרים שלו.

מה שמפריע לי בסקר הזה שהתשובה היא בינארית ולא %
יכול להיות שרוב מוחץ של הנדגמים בסקר מושקעים 90% בדירת המגורים ורק 10% מפוזרים להם פה ושם בשוק ההון.
כלומר זה שהנגדם קונה פה ושם מניות זה שקול מבחינתי לאפס אם זה מספיק קרוב לאפס לעומת הנכסים האחרים שלו.
לא רציתי לסבך. מבחינתי זאת כן בעיקר של במה ולא כמה. הכמה הוא אינדיבידואלי ותלוי משאבים.
ה״במה״ נובע מהעדפות מוקדמות. אדם לא רוצה להשקיע בשוק ההון היא זה ״הימורים״ לא ישקיע 1000 שח ולא 100,000 שח.

אדם לא רוצה להשקיע בשוק ההון היא זה ״הימורים״ לא ישקיע 1000 שח ולא 100,000 שח.
אני לא מסכימה, בתקופה לפני שנים רבות שבה חשבתי ששוק ההון זה הימורים, כן השקעתי אלפי ש"ח בודדים בשוק ההון, אבל לא הייתי משקיעה סכומים שנראים לי משמעותיים.

מה שקפץ לי לעין זה ש-"past" קיים רק בשוק ההון.
כן. מהשיחות שלי אני מבין שאנשים חוסכים בשוק ההון (זה כולל גם דברים כמו חשבון מנוהל, פוליסה פיננסית וכד) ואז קונים דירה עם כל הכסף, אבל לא בכיוון ההפוך. בנוסף יש תחלופה בשוק ההון, אנשים שסיפרו שפעם השקיעו באופן אחד (נגיד מניות פרטניות) ואז עברו לאופן אחר (נגיד מנוהל).
עכשיו שאני חושב על זה - נראה לי שהאיחוד של past-present-future לקטגוריות לא מאחד מעבר מהשקעה אחת בשוק ההון לאחרת בתור present. אז זאת אינדיקציה גם לchurn בתוך שוק ההון ולא רק בין קטגוריות.
אני חושב שזה יותר מעיד על הגיוון הרב בדרכים להשקיע בשוק ההון מאשר על העדפות משקיעים.
סך האנשים שבוחרים להשקיע בשוק ההון לעומת נדלן ולעומת דברים אחרים זאת אינדיקציה משמעותית בהרבה.
הטיית הביתיות בנדלן להשקעה בארץ לעומת חול גם בולט. אין סיכוי שזאת החלטה כלכלית שקולה נטו. הטיית הביתיות משחקת כאן תפקיד גדול ולא רציונאלי.

הסקר מיותר כי הוא מעיד יותר מכל על הקבוצה הנסקרת ולא משקף כלום מעבר.
אם אתה רוצה לדעת מה הממוצע, זה פשוט: דירה קודם כל. במקביל מוצרים פנסיונים. ואם יש עוד אז עוד דירה/חסכונות ופקדונות בנקאיים/תיקים מנוהלים/מיועצים.
כל השאר - די בשוליים.

בנוסף יש תחלופה בשוק ההון, אנשים שסיפרו שפעם השקיעו באופן אחד (נגיד מניות פרטניות) ואז עברו לאופן אחר (נגיד מנוהל).
הצצתי בגליון וספרתי. נטישה: 6. תחלופה: 2.
ט.ל.ח.

הסקר מיותר כי הוא מעיד יותר מכל על הקבוצה הנסקרת ולא משקף כלום מעבר.
לא מסכים. אוכלוסיית ההייטק מייצגת כמחצית מחברי הפורום, וזה יכול לתרום להם לפרספקטיבה.
מעבר לכך אוכלוסיית ההייטק מייצגת פלח גדול מהאוכלוסיה בארץ ופלח גדול עוד יותר מאוכלוסיית המשקיעים בארץ. הסקר הזה ספציפית כנראה צר מדי אבל זה לא נכון שלא ניתן לקבל ערך גם מסקר שמוגבל לאוכלוסיה מסויימת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
Y שיפוץ צפוי בבניין - השערות במה מדובר? נדל"ן 3
נ שאלה על קרנות אג"ח זר, לוודא במה משקיעות שוק ההון 0
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
M מתלבט במה להשקיע כסף ששוכב בבנק שוק ההון 25
S שאלת נדל"ן, במה הייתם בוחרים? נדל"ן 17
L חישוב מס רווחי הון. במה מותר להתחשב? שוק ההון 6
SpidiMan זקוק לעצה מהמומחים - במה להשקיע בארץ? שוק ההון 29
R המחקר של כל הזמנים: במה היה כדאי להשקיע? שוק ההון 2
ממהרת במה כדאי להתמקד בקריאה בפורום אוף טופיק 9
ל במה אפשר להשקיע סולידית/פאסיבית ב-IRA? שוק ההון 19
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 23
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 363
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה