• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק בסיכון ממוצע

• פותח הנושא sky
  • פורסם בתאריך

sky

משתמש רשום
דירוג
1
הבנק הגדיר אותי כלקוח בסיכון ממוצע לפי התכנה שלהם, אמרתי ליועץ שאני איפשהו בין סיכון נמוך לממוצע.
אמרו לי תשואות האג"חים היום לא טובות, ובנו לי תיק 75% אג"ח "זבל" ו-25% מניות (כמה ETFים). המילה "זבל" לא הוזכרה בייעוץ, אם היה איזשהו ספק.
חזרתי לביתי, והתחלתי לקרוא כתבות על הסיכונים הגדולים באג"ח זבל וכמה לא מומלץ, אפילו מסוכן ממניות. ראיתי את התנודתיות, נחתכו 50% ולא התאוששו אחרי משבר עולמי. חשכו עיניי ומכרתי תוך כמה ימים את כל ה75%, בהפסד של כמה מאות שקלים בגלל עמלות.
מהי עמדתכם לגבי התקרית מול הבנק? איך מומלץ להרכיב את החלק הבטוח של התיק בימנו, כשהתשואות נמוכות, וסיכוי למשבר\בועה? כרגע מעשית אני עם תיק קטן בשווי 50 אלף שקל שהוא 100% מניות, אופק בינוני. מחפש להעשיר את התיק. יש משהו שמתנהג שונה ממניות בעתות משבר? דעתכם על קרנות ריט בחו"ל?

לדעתי זה שכר לימוד טוב ועשית בשכל כשבאת הביתה, קראת ולמדת את הנושא וגיבשת דעה. לבנקים יש אינטרסים שונים ממך ועדיף ללמוד לבד ולהתאים לעצמך תיק לפי שנאת הסיכון שלך. אין לי משהו מעניין לומר על אגח זבל אבל אני ממליץ לעבור על כל הבלוג של הסולידית.

חזרתי לביתי, והתחלתי לקרוא כתבות על הסיכונים הגדולים באג"ח זבל וכמה לא מומלץ, אפילו מסוכן ממניות
תשמע, הגזמת קצת. אצלי בתיק אג"ח זבל (ישראלי) נתן את התשואה הגבוהה ביותר מבין האג"חים. נכון שמדי פעם הוא יורד בפראות ואז אני מקלל את עצמי שאני ממשיך להחזיק אותו, אבל כשמסתכלים בצורה קרה על כמה שנים אז הוא היה האג"ח המשתלם ביותר.
מנקודת מבט אחרת, אם זה היה מוצר כל כך גרוע שיש בו רק פוטנציאל להפסד ענקי בלי אפשרות לרווח, המחיר שלו היה נופל לנקודה שבה התשואה מצדיקה את הסיכון. בפעולה שלך הצהרת שאתה יותר "חכם" מהשוק.

אמרו לי תשואות האג"חים היום לא טובות, ובנו לי תיק 75% אג"ח "זבל" ו-25% מניות

דווקא נראה לי תיק סביר למי שמנסה לגרד קצת ריבית בימינו. כמובן שזה תמיד בא במחיר סיכון.

עכשיו, נראה לי שסיבולת הסיכון שלך היא לא נמוכה, אלא אפסית. אתה נלחצת ומכרת עוד לפני שהיו הפסדים בכלל. כדאי לך להבין טוב מה מטרת ההשקעה, טווח ההשקעה ויכולת הסיכון לפני שאתה נכנס שוב לשוק ההון.

כרגע מעשית אני עם תיק קטן בשווי 50 אלף שקל שהוא 100% מניות, אופק בינוני
הרבה יותר מסוכן מהאג"ח שמכרת.

משקיע שלא מבין כלום וסומך על היועץ שיבנה לו תיק וינהל אותו מקבל החלטה סבירה לטעמי, בהתחשב בנסיבות.
משקיע שלא מבין כלום, סומך על היועץ, ואחרי כמה ימים בעקבות הפסד זניח וכתבות בצהובונים מחליט למכור נכסים שטיבם בכלל לא ברור לו על דעת עצמו, כנראה קיבל שתי החלטות גרועות.

ואני מבטיח לך שהיועץ לא קנה לך 75% אג"ח זבל.
וגם לא 25% ETFים.
יותר סביר שיש לך 0 ETFים, ואחוז זניח (אם בכלל) של אג"ח זבל באמצעות קרנות אג"ח חברות אקטיביות.

לא אמרו פה שאג"ח זבל מתנהגים כמו מניות ושאם רוצים את האקסטרה תשואה הזאת, עדיף פשוט להגדיל את הנתח המנייתי של התיק?

• אהבתי
Reactions: sky
משקיע שלא מבין כלום וסומך על היועץ שיבנה לו תיק וינהל אותו מקבל החלטה סבירה לטעמי, בהתחשב בנסיבות.
משקיע שלא מבין כלום, סומך על היועץ, ואחרי כמה ימים בעקבות הפסד זניח וכתבות בצהובונים מחליט למכור נכסים שטיבם בכלל לא ברור לו על דעת עצמו, כנראה קיבל שתי החלטות גרועות.

ואני מבטיח לך שהיועץ לא קנה לך 75% אג"ח זבל.
וגם לא 25% ETFים.
יותר סביר שיש לך 0 ETFים, ואחוז זניח (אם בכלל) של אג"ח זבל באמצעות קרנות אג"ח חברות אקטיביות.
למה לא סביר? רכשו לי hys ו-jnk

נערך לאחרונה ב:
תפרט בבקשה את כל הניירות שנקנו בתיק, ואת הסכומים.

לא אמרו פה שאג"ח זבל מתנהגים כמו מניות ושאם רוצים את האקסטרה תשואה הזאת, עדיף פשוט להגדיל את הנתח המנייתי של התיק?
התחלתי בלקרוא פוסט של הסולידית על אג"ח זבל שלא מחבבת אותם בלשון המעטה. המשכתי בלקרוא כתבות רציניות על הנושא (לא צהובונים) ולסקור את ההיסטוריה שלהן. בכל מקום היה כתוב שצריך להיזהר ולהכיר טוב את הנושא, ולא לשלב בתיק מעבר לחלק יחסי קטן. לא הכל היה שלילי, חלק אמרו שזה תורם כחלק קטן. אני מעדיף לסמוך על מדגם גדול של דיעות מאשר על יועץ בנק שיש לו אינטרס (למשל שכשיתחיל לרדת נחליף והבנק יקבל עוד עמלות). פחות מעניינת התשואה אם יש סיכוי שיצנחו בלי להתאושש במשבר הבא...

רב הנסתר על הנגלה
מאחר ואין פרוט של האלוקציה ברמת משפחות ה assets
ובוודאי לא ברמת הניירות
אז כל מה שנכתב על ידי פותש. והשאר
הינו אמת צרופה באותה מידה ...

לא נסתר. התיק: ITA MOAT IPAY SKYY 25%
HYS JNK 75%
דיעות? לי המניות נראות די סבבה חוץ מאחת שנראית בועתית. לאגחים נתונים היסטוריים גרועים יותר מהמניות

לא נסתר. התיק: ITA MOAT IPAY SKYY 25%
HYS JNK 75%
דיעות? לי המניות נראות די סבבה חוץ מאחת שנראית בועתית. לאגחים נתונים היסטוריים גרועים יותר מהמניות
החלק היחיד שהגיוני בתיק שלך זה האגח.

אפשר כנראה לבנות תיק יותר טוב באותה רמת סיכון.

ג"נ: מחזיק אגח זבל (ANGL) ושוקל לחזק עם זבל גלובאלי.

מה לא הגיוני בתיק? אני בכל מקרה שוקל לסגור אותו בשל אובדן אמון בבנק. והוא נראה לי לגמרי לא מפוזר
למה 75% אגח זבל זה כן הגיוני לסיכון נמוך-בינוני? 75% אמור להיות החלק הסולידי, זה שאתה ישן איתו טוב בלילה

הבנק נתן לך ייעוץ בתיק של 50K ? זה חדש לי. להבנתי חלק גדול מהבנקים עושים את זה רק לתיקים של מעל כמה מאות אלפים.

הבנק נתן לך ייעוץ בתיק של 50K ? זה חדש לי. להבנתי חלק גדול מהבנקים עושים את זה רק לתיקים של מעל כמה מאות אלפים.
לא, זה תיק של 200 אלף. 50 אלף מניות, 150 אלף אגחים. אחרי שמכרתי את האגחים נותר לי תיק מניות של 50 אלף...

איזה אחוז אגח זבל אתה מחזיק אם מותר לשאול? ואיך היית מחזק את התיק אם היית במקומי? ראיתי את האגח זבל שלך ביאהו. נראה סבבה. עולם אחר ממה שהציעו לי מבחינת תנודתיות ויכולת התאוששות

נערך לאחרונה ב:
א. אני חדש לא פחות ממך ואולי אפילו יותר.
ב. אני עובר על הרשימה של http://www.hasolidit.com/25-תיקי-השקעות-להרכבה-עצמית
ורואה את הביצועים של התיקים גם בתקופות קשות של השוק באתר https://www.portfoliovisualizer.com

מה שלמדתי עד כה זה שהתיק של הארי בראון לא סתם נקרא התיק ה"קבוע".
על הטוב והרע שבזה...

תיק 6 בכתום, תיק 11 באדום, תיק 7 בכחול.
5256518.PNG

ברור שזה העבר ולא העתיד, אבל בהחלט היה מעניין לראות איך אופי התיקים השונה התמודד עם המשבר ב 2003 ו2008...

ג. אני ממש חדש בכל זה, ברור שאני לא מייעץ.
כן ממליץ לקרוא את רשימת 25 התיקים.

לא, זה תיק של 200 אלף. 50 אלף מניות, 150 אלף אגחים. אחרי שמכרתי את האגחים נותר לי תיק מניות של 50 אלף...
אני מניח שקיבלת כסף תמורת האג"חים שמכרת, ולכן: יש לך עדיין תיק של 200 אלף, מתוכו 25% מניות ו-75% מזומן.

בכל אופן, ממליץ בחום רב על קריאת שני הפוסטים הבאים:
http://www.hasolidit.com/אגח-קונצרניות-תספורות
http://www.hasolidit.com/אגח-זבל-למצוא-פנינים-באשפה
אמ;לק - בשביל תשואה תשקיע במניות. בשביל כרית ביטחון תשקיע באג"חים שעומד מאחוריהם מנפיק חזק. תערבב היטב ותגיש קר.

S
ניחוש שלי ש @sky נכנס ליאהו פיננס וראה רק את גרף המחיר כמו זה:
http://retrolyzer.com/?input=%0Aprice(HYG)

@sky - שים לה שרוב האתרים לא מציגים תשואה שכוללת השקעה מחדש של דיבידנדים.
תשתמש ברטרולייזר בשביל לראות תשואה שכוללת השקעה מחדש של דיבידנדים בניכוי מס דיבידנדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
cypriano de rore לשלוט בסיכון – כך תאזנו את תיק ההשקעות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 21
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה