• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להמשיך במסלול התואר או לרדוף אחרי החלום העצמאי?

radeonr9

משתמש רשום
דירוג
5
שלום רב לחברי הפורום, אני בחודשים האחרונים נלחם בקונפליקט פנימי לגבי מסלול חיי בשנים הקרובות.
אני סטודנט שלומד תואר "נחשק" באוניברסיטה טובה, אני בדיוק באמצע התואר כרגע עם ממוצע די טוב. בשנתיים האחרונות אני עובד לעבר המטרה הזו במטרה בסוף לעבוד בהייטק (בגדול גם יש נישה ספציפית שישבה לי בראש שתהווה התאמה, כמובן שמדובר במשהו דינמי שצריך לחוות בשטח). אני לא במשרת סטודנט אגב, להבנתי בכל אופן המצב די נורא שם בחוץ ולא התעמקתי בצפי לגבי מתי העניינים יתרוממו בחזרה (אם מישהו רוצה לשפוך אור בנושא לידע כללי, זה מבורך).
העניין הוא שישנו תחום נוסף בחיי שהינו מרכזי ביותר, אני גם די טוב בו, אני מאוד מנוסה בו ואני מאוד אוהב אותו. הרעיון לגבי הקמת עסק בתחום הזה תמיד ישב בראש באיזו פינה כלשהי אבל המסלול ה"בטוח" של תואר טוב במוסד טוב ועבודה מתגמלת בעתיד השקיט את הצד והרצון הזה במשך הרבה מאוד זמן. ככל שעובר הזמן אני יותר ויותר מתרחק בהרגשה מהרצון להמשיך במסלול הנוכחי (עם כל הפלוסים שהוא טומן בחובו) והרבה יותר נמשך אל עבר הרצון לממש את עצמי בתחום הנוסף (עם כל החסרונות שכרוכים בדבר כיוון שמדובר בלהיות עצמאי בסופו של דבר). לצערי אני גם מתרשל בהשקעה בלימודים בעקבות חוסר החלטיות (שזה מאוד לא אופייני לי כיוון שאני נוטה להתגאות במשמעת העצמית שלי).

אני יודע שלהיות שכיר ולהיות עצמאי אלו שתי חיות שונות לגמרי ולכל אחד מהמסלולים האלו יש את היתרונות והחסרונות שלו. העניין הוא שאני מפחד שהמשך צעידה במסלול הנוכחי יוביל אותי (גם אם לא עכשיו, אבל בעוד כמה שנים) לתחושת שחיקה, פספוס והחמצת התשוקה האמיתית שלי שגם אם היא לא תהיה מתגמלת באותה מידה (ואני לא בטוח שאכן כך הדבר), היא תהיה שווה את הסיפוק הנפשי בעיסוק במשהו שבאמת מרגיש הרבה פחות כמו עבודה. אני כן אציין שאני באמצע שנות ה-20 לחיי, אין לי שום התחייבויות כלכליות כרגע והעלות של הקמת עסק כזה (שבסיסו באונליין) היא מאוד נמוכה.
ההחלטה איך להמשיך כמובן תלויה אך ורק בי בשורה התחתונה, אבל הייתי שמח לשמוע מניסיון חיים של אחרים כיצד הייתם פועלים ואם מישהו אכן מכיר/חווה דבר דומה כיצד הוא פעל והאם בדיעבד הוא היה פועל אחרת. תודה מראש.

ואם העסק לא יתרומם...אז תהיה קירח מכאן ומכאן.
אני מציע לסיים את הלימודים. כבר עכשיו תתחיל לקדם את העסק.זה לא סותר את הלימודים.
ככל שתתקדם יהיה לך מושג יותר טוב האם אפשר לפתח את העסק או לא למשהו משמעותי.
בסיום הלימודים תהיה לך אפשרות בחירה.

גילוי נאות: עובד במשרת שכיר בהייטק ומקים עסק עצמאי במקביל.

נערך לאחרונה ב:
הייתי בדילמה דומה העסק קרס שמח שיצאתי עם תואר ביד :lol:

חשוב לזכור שרוב העסקים לא מצליחים. זה לא אומר שיזמות זה רע (בדיוק פתחתי עסק חדש) אבל שווה לפזר סיכונים בחיים. שילוב של משהו בטוח יחסית (תואר) עם משהו בעל הסתברות נמוכה להצלחה משמעותית (פתיחת עסק) יועיל יותר ברוב התרחישים מהימור מסוכן על כל הקופה.

אם אתה בכל אופן מחליט ללכת על הקמת עסק הייתי מתחיל עם בחינה של השטח ורק אחרי שהייתי רואה שיש ביקוש קבוע מקדיש לזה יותר זמן במקביל לתואר. התואר יגמר בקרוב ויהיו לך חיים שלמים לפניך להקים עסקים.

אני עובדת על הקמת עסק אונליין (באינסטגרם ובהמשך כנראה אקים גם אתר) בחודשים האחרונים ושכירה במקביל.
תתחיל בפיתוח הרעיון לעסק-מי קהל היעד שלך? תדייק אותו (פילוח נוסף מעבר להגדרה ראשונית).
מה הערך המוסף שאתה נותן? למה שיקנו ממך?
מה אתה עושה שונה מאחרים?

אם אין לך תשובות לשאלות הנ''ל בתור התחלה, אין סיבה להקים עסק. כי להקים עסק שדומה לאחרים ולהתחרות איתם על אותו פלח שוק (''אוקיינוס אדום'')-
כשהם כבר מבוססים יותר ממך-זו תכנית גרועה.

בשביל מה אתה קם בבוקר? בשביל להיות שכיר או עצמאי?

כדי להקים עסק צריך אופי יזמי, נחישות, התמדה (ועוד כל מיני תכונות) ובהתחלה לעשות הכל-שיווק, מכירות, שירות לקוחות ועוד (עד שתגיע למצב בעסק שבו משתלם לך להעסיק עובדים-כשיהיו לך הרבה הכנסות). אפשר גם לעשות שת''פ עם בעלי עסקים אחרים או בארטר כדי לחסוך בהוצאות.

גם כשיש עסק-ההמלצה הראשונית בגדול היא להישאר בעבודה השכירה תוך כדי הקמת העסק. אני מבינה ממה שכתבת שאתה לא עובד? אתה גר אצל ההורים?

עסק ידרוש ממך די הרבה כוחות נפשיים (כן, גם עסק אונליין-זה לא ''שגר ושכח'').

אתפטר בשמחה מהעבודה ברגע שהעסק ירוץ.
ממליצה שתקרא על עסקים -בין אם זה בחיפוש ברשת\ספרים\יוטיוב- כך שיהיה לך מושג ראשוני (מאוד) במה כרוכה הקמת עסק.

אחרי שתקרא\תצפה בתוכן על עסקים ויהיו לך תשובות לשאלות הנ''ל יהיה לך מושג ראשוני על עסקים.
יש כאלה שמתאים להם יותר להיות יזמים ויש כאלה שמתאים להם יותר להיות שכירים.

יזם הוא ''ראש גדול'', שכיר הוא ''ראש קטן''-מה מתאים לך יותר?

נערך לאחרונה ב:
שכיר זה ממש לא ראש קטן. צורת חשיבה מאוד לא נכונה
בתור שכירה כל חיי הבוגרים ועצמאית מתחילה (+היה לי עסק שלא הצליח לפני כעשור) אני שמה לב להבדלים המהותיים בין שכיר לעצמאי.

לשכיר יש תקרה-גבולות העבודה שלו, גבול השכר שלו וכו'. לעצמאי אין גבולות והוא צריך לחשוב על הכל ולעשות הכל (כמובן חלק מהדברים כדאי להעביר למיקור חוץ או לעובדים אם יש).

בתור שכירה אני עושה את העבודה שלי והולכת הביתה ולא שומעת מהמעסיק עד היום הבא.
בתור עצמאית אני עובדת שעות על גבי שעות בעסק. יש המון מה ללמוד על יזמות ועסקים.

שכיר לא צריך לדאוג לתשלומי מיסים וכל מה שקשור לעסק. עצמאי כן.

תור שכירה כל חיי הבוגרים ועצמאית מתחילה (+היה לי עסק שלא הצליח לפני כעשור) אני שמה לב להבדלים המהותיים בין שכיר לעצמאי.

לשכיר יש תקרה-גבולות העבודה שלו, גבול השכר שלו וכו'. לעצמאי אין גבולות והוא צריך לחשוב על הכל ולעשות הכל (כמובן חלק מהדברים כדאי להעביר למיקור חוץ או לעובדים אם יש).

בתור שכירה אני עושה את העבודה שלי והולכת הביתה ולא שומעת מהמעסיק עד היום הבא.
בתור עצמאית אני עובדת שעות על גבי שעות בעסק. יש המון מה ללמוד על יזמות ועסקים.

שכיר לא צריך לדאוג לתשלומי מיסים וכל מה שקשור לעסק. עצמאי כן.

לשכיר יש יותר גבול מבחינת שכר, אני מסכים (לפחות בטווח הזמן הבינוני קצר). אבל זה לא קשור לראש קטן
לשכיר יש יותר גבול מבחינת אחריות בעבודה - מסכים חלקית. במשרות רציניות תמיד יש מקום לקחת יותר אחריות, להשתלב בעוד תחומים ולראות איפה עוד אפשר להוסיף ערך לארגון (ומכאן להתקדם)
עושה את העבודה והולך הביתה - מסכים חלקית. נכון שאין דאגה יומיומית מבחינת פרנסה כמו עצמאי אבל זה גם לא קשור לראש קטן.
עובד שעות ויש המון ללמוד על יזמות ועסקים - לא מסכים. גם בתור שכיר במשרות רציניות את יכולה ללמוד עוד ועוד על התחום שאת מתעסקת בו ולהתקדם מקצועית.
שיכר לא צריך לדאוג לתשלומי מיסים - גם לא קשור לראש קטן או ראש גדול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
L להמשיך להחזיק באגח ממשלתי צמוד 5-10? שוק ההון 5
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
M כלכלה וחשבונאות או להמשיך בלימודי הנדסת תעשיה וניהול? התפתחות אישית 1
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
מ כסף לדירה - להמשיך בתיק מנוהל או קרן כספית? שוק ההון 4
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
ה להמשיך לרכוש S&P500 בדולרים? שוק ההון 1
י האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה? התפתחות אישית 6
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
I איך להמשיך הלאה שוק ההון 6
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
Y מתלבט אם עדיף לרכוש דירה זולה , או להמשיך ולהשקיע בקופת גמל ולהשכיר דירה שוק ההון 20
H חבר שואל להגיד שיש לו עבודה או להמשיך לחתום אבטלה? אוף טופיק 11
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
N האם ניתן להמשיך להפקיד בקרן השתלמות לאחר שהיא נפתחת? צרכנות פיננסית 8
R זוג בתחילת הדרך האם להמשיך את הסיבוב של הגלגל? יומני מסע אישיים 3
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T בחירה במסלול דומה בטרייד למסלולים הפנסיונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השקעה בש"ח ב IB במסלול דמוי קרן כספית שוק ההון 3
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס פנסיה במסלול מחקה s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
עפרי קביעת אחוזי פיצויים ותגמולים במסלול מחקה מדד S&P 500 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
נ קרן פנסיה במסלול פאסיבי מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F קרן פנסייה במסלול מנייתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower כספי פיצויים במסלול S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13

נושאים דומים

Back
למעלה