עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך

T4Tomer

משתמש רשום
דירוג
0
אז אני סיימתי לימודי הנדסת חשמל בהיתמחות מתח גבוהה במכללה שהשם שלה בלשון המעטה הוא לא משהו . הבנתי שהתחום מאד מאד לא נחוץ כי אין מספיק תקנים בשביל למהנדסי חשמל בתחום כולם מעדיפים לקחת הנדסאי חשמל שהמשכורות שלהם הרבה יותר נמוכות . בלית ברירה ניסיתי לחפש עבודה בתחום אבל לא מצאתי שום דבר טוב ומצאתי רק עבודה כחשמלאי . עבדתי בדיוק קיץ אחד עד שהחלטתי לברוח מהעבודה הזאת . למזלי היו לי כמה קשרים אז התחלתי לעבוד בתור מרצה להנדסאים. כרגע אני מרוויח בסביבות ה 12 ברוטו . אבל הבעיה היא שאין לי תקן של קביעות וכל סמסטר בקיץ המשכורת שלי יןרדת באופן דרסטי ל4 ברוטו בלחץ . כי אין כמעט הרצאות בקיץ. לכן החלטתי לעשות הסבה למדעי המחשב בפתוחה . אני לומד 9 קורסי חובה במקום 10 כמו כל סטודנט רגיל של מדמח ועושה 2 קורסי בחירה במקום 5\6(תלוי בנקז). העניין הוא שבקורסים החשובים כמו מבני נתונים ואלגוריתמים קיבלתי 70 סופי כל אחד . למדתי לאלגוריתמים חודש שלם כל יום כמעט 8 שעות ועדיין סופי קיבלתי 70 . העניין הוא שאני ממש מפחד שהממוצע שלי נמוך . ואני לא יודע אם יש לי זמן לשפר את הקורסים החשובים הללו . כי אני לא בדיוק צעיר לתחום . אז השאלה שלי כמה קריטי הציונים שלי בקורסים האלו ? בנוסף יש לי את הפחד הזה שאני מבזבז את הזמן והכסף שלי . כי מלחתחילה הלכתי ללמוד במכללה זה כי באותו זמן לא היה לי ראש להשקיע בלימודים אז העדפתי כבר ללמןד במכללה .בדיעבד אני ממש מצטער על ההחלטה הזאת כי למרות שאני עובד איכשהו הצלחתי להוציא ציון 70 בקורסים שנחשבים כבדים . והלוואי שהיה לי את הרצון והמוטיבציה להצליח לפני שהתחלתי את הלימודים המיותרים האלה . הדבר היחידי שמנחם אותי היא שאני לא נשוי ואין לי ילדים . אחרת אין מצב שהייתי מצליח לשלב את העבודה שלי עם הלימודים האלו .

נערך לאחרונה ב:

Yuvalbuz3

משתמש ותיק
דירוג
144
קורסים חשובים כמו מבני נתונים ואלגוריתמים רצוי לשפר .
לא יודע איך הקורס היה אצלכם וכמה טוב לימדו אתכם, אבל בתור סטודנט בפתוחה אני יכול לומר לך שהמרצים של הקורס מעולים (ויש הקלטות של כל המרצים ככה שאם תרצה אחד ספציפי תוכל להשתמש בהקלטות), והבחינות ברמה גבוהה אבל הוגנות והבדיקה מטיבה עם הסטודנט , סהכ אנשים שמשקיעים יוצאים עם ציונים מעולים אצלנו במבני נתונים .
אז זו דוגמה אחת , לדעתי תיעזר בסטודנטים של הפתוחה (תצטרף לקבוצת הפייסבוק ודרכה לקבוצות בווצאפ) ותברר על הקורסים השונים שאתה מעוניין לשפר(ושבאמת חשוב לשפר , כי לדוגמה בדידה לא קריטי כמו אלגוריתמים לעבודה) ומה הרמה שלהם / מה התפלגות הציונים .(לדוגמה מבוא למדמח בפתוחה הוא 10 רמות מעל כל מבחן שראיתי ממכללה ואפילו מאוניברסיטה , גם מתכנתים עם ניסיון נכשלים בו, אז נגיד וקיבלת בזה מעל 70 במכללה, לא הייתי ממהר לשפר את זה בפתוחה ).
תאסוף מידע אודות הקורסים ותחליט בהתאם לזמן הפנוי שלך מה אתה מעוניין לשפר והאם זה יהיה קל יחסית.

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
725
למה דווקא מדעי המחשב? יש המון עבודה למהנדסי חשמל בתעשיית החומרה. רוב המשרות הן בצפון אבל יש גם במרכז.
אם אתה כבר הולך על תואר חדש, למה לא ללכת שוב על הנדסת חשמל במכללה טובה או אוניברסיטה? תבדוק אילו פטורים תקבל. לדעתי זה יהיה מסלול קצר יותר.
רק מעלה אפשרות אחרת.

לגבי האו"פ, מנמ"א הוא קורס יחסית פשוט אבל אם הגעת ממכללה לא טובה אז הפער מובן. יש לך עוד הרבה קורסים לעשות והממוצע ישתפר ובכל מקרה, גם עם ממוצע 75 מהפתוחה תוכל להתקבל למקום כלשהו ולהתחיל לצבור נסיון.

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
670
אם למדת הנדסת חשמל יש סיכוי שאתה בעל רישיון חשמלאי. אם למדת במכללה מוכרת סבירה אולי אפילו קיבלת רישיון חשמלאי ראשי. כדי לקבל רישיון חשמלאי מהנדס אתה צריך לעבוד בתחום לצבור ותק לעבור בחינות ושמישהו ימליץ עליך. כרגע אתה באמת לא יותר מוכשר לעבודה מעשית מרוב ההנדסאים בתחום.
כל זה היה צריך להיות ידוע לך מתחילה כי שיטת הרישיונות בארץ בנויה ככה. זה שלמדת מהנדס רק אומר (בתחום הזה) שאין לך תקרת זכוכית ותוכל להתקדם עד למהנדס בודק ושם השמיים פתוחים.

T4Tomer

משתמש רשום
דירוג
0
למה דווקא מדעי המחשב? יש המון עבודה למהנדסי חשמל בתעשיית החומרה. רוב המשרות הן בצפון אבל יש גם במרכז.
אם אתה כבר הולך על תואר חדש, למה לא ללכת שוב על הנדסת חשמל במכללה טובה או אוניברסיטה? תבדוק אילו פטורים תקבל. לדעתי זה יהיה מסלול קצר יותר.
רק מעלה אפשרות אחרת.

לגבי האו"פ, מנמ"א הוא קורס יחסית פשוט אבל אם הגעת ממכללה לא טובה אז הפער מובן. יש לך עוד הרבה קורסים לעשות והממוצע ישתפר ובכל מקרה, גם עם ממוצע 75 מהפתוחה תוכל להתקבל למקום כלשהו ולהתחיל לצבור נסיון.
כי מיציתי את תחום החשמל והציונים של בתואר ראשון לא מביאים לי שום פטורים באוניברסיטה מוכרת וגם הלימודים הם במתכונת מלאה ואני בכל צריך לפרנס את עצמי לכן הפתוחה בתחום מדעי המחשב זה הדבר היחידי שמאפשר לי איכשהו להתפרנס בכבוד ובמקביל ללמוד .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 33
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 6
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 31
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 20
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
ק איך וורן באפט עושה את זה שוק ההון 29
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
ל בהחלט עושה חשק להשקיע... שוק ההון 14
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
א הסבה, וייעוץ תעסוקתי - מומלץ? התפתחות אישית 15
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
D הסבה להוראה התפתחות אישית 5
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
ה הסבה להייטק התפתחות אישית 1
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
ה הסבה להייטק התפתחות אישית 7
G שינוי מקצועי - התלבטות בין הסבה ליעוץ פנסיוני, פיתוח BI או הסבה לתכנות התפתחות אישית 6
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 19
I הסבה / תואר נוסף התפתחות אישית 28
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23
א הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
F מחפש דרך יעילה לביצוע הסבה עצמית לתוכנה התפתחות אישית 20
ב מחפש הסבה מקצועית התפתחות אישית 9
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
E הסבה בגיל 42 מהוראה להייטק התפתחות אישית 3
ד הסבה להוראה התפתחות אישית 3
ב יונדאי i25 2014 הסבה לגז - נסיעה שנתית כ - 20K מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
D הסבה מתכנות C++ התפתחות אישית 20
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
ש הסבה מקצועית אוף טופיק 6
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
Fitch קורס מקצועי / הסבה מקצועית / העשרת השכלה התפתחות אישית 37
Y מעבר מהנדסה אזרחית להיי טק התפתחות אישית 12
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27

נושאים דומים

למעלה