• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלכוד 22 - להשאיר את הרכב או להיפטר ממנו?

אפשר סיכום מנהלים למי שאין לו כרגע גישה לפייסבוק?
לאופטימית (אורה אריאל) יש ניסן אלמרה לבנה מודל 98 עם דפיקה בפגוש ובדלת.

ולי יש:
vBmTj58
https://ibb.co/vBmTj58

נערך לאחרונה ב:
אתם זוג?

אמידר והאופטימית?...
Fitch ממתי אתה סטלן? :lol:
שניהם גלויים לציבור בשמות המלאים שלהם בפייסכלוב ומסביב (למי שסקרן כמוני ואוהב לדעת מעבר).
על עמידר אני יודע ה-כ-ל והאופטימית נשואה לאיזה גיק חמוד עם שיער ארוך ואופנוע לשעבר.

טוב חמודים, עברה כמעט שנה מאז הפוסט האחרון, וכרגיל אני טורח לעדכן ולהתייעץ.

(למי שמתחיל את הקריאה מהפוסט הזה, ממליץ לקרוא מתחילת השרשור, יש פה תיעוד לא רע של השנים האחרונות)

אז בחודש האחרון ביקרתי פעמיים במוסך, ושילמתי את עלות הרכב בתיקונים (מפלג, רדיאטור, ויחד עם מה שעלה לי להגיע מהמוסך ואליו זה לגמרי באזור ה-5K).

בת הזוג put her foot down והודיעה שנגמרו המשחקים והגיע הזמן לומר יפה ביי ביי לרכב (שכרגע סגר 20 שנה, מתוכן 19 אצלי).

נתונים יבשים:
קילומטראז 378000, אבל מד המהירות הפסיק לפעול כמה חודשים, אז כנראה מדובר ב-390000...
ראש מנוע שופץ לפני חצי שנה
הוחלפו מפלג ורדיאטור בחודש האחרון
אני מקבל על הרכב החזר חודשי מהעבודה של כ-4000 ש"ח, ובנוסף משלמים לי את עלות ביטוח החובה והטסט השנתי (הכל בברוטו, כמובן).
אני נוסע בערך 25000 ק"מ בשנה (90 ק"מ ביום + סופ"שים להורים\טיולים + יציאות בערב פעם או פעמיים בשבוע)
יש לנו 2.5 ילדים (צפי נוכחי - ינואר 21) וכלבה גדולה (35 קילו)
לצערי אין לי כרגע אופציה לוותר על רכב, בבקשה אל תציעו את זה, זה לא רלוונטי

אופציות:
1. רכב חברה - אני מוותר מיידית על ה-4000 ש"ח, החזר הביטוח והטסט, ומתחיל לשלם מס לפי שווי שימוש (בערך 3000 לחודש). מקבל רכב חדש מהניילונים לשלוש שנים, וחוץ מלנסוע בו אין איתו שום התעסקות. הבעסה היחידה כאן שמדובר ברכב מסוג מאד ספציפי, ואין לי זכות בחירה. הרכב אגב - תואם את הצרכים שלנו.
2. קניית רכב:
2.1. חדש: זה הכי פחות משתלם לטווח הקצר, אבל כנראה הכי משתלם לטווח הארוך, תוהה לגבי כמה שנים צריך להחזיק אוטו כדי שיהיה משתלם מול האופציות האחרות.
2.2. יד שנייה וצפונה: מליסינג, מאדם פרטי או גוף אחר. יעלה פחות מחדש, אבל יכול להיות חתול בשק (ואם קראתם את השרשור, אתם כבר יודעים שאני לא מכונאי רכב).
3. ליסינג:
3.1. פרטי
3.2. תפעולי

על סעיף 3 אני אפילו לא יודע לפרט ולהסביר.

אשמח לקבל המלצות ושיקולים לכיוון. אם יש לכם ניסיון עם מצב דומה, אשמח לשמוע מה הכריע את הכף, ולמה.
ראיתי שרשור ש- @breezblock הגיב בו בנושא הזה, אז מתייג אותך כאן :)

תבוא הברכה על העוזרים!

נערך לאחרונה ב:
חדש: זה הכי פחות משתלם לטווח הקצר, אבל כנראה הכי משתלם לטווח הארוך, תוהה לגבי כמה שנים צריך להחזיק אוטו כדי שיהיה משתלם מול האופציות האחרות.
חדש לא משתלם,תמיד משומש יותר משתלם(כספית)
יד שנייה וצפונה: מליסינג, מאדם פרטי או גוף אחר. יעלה פחות מחדש, אבל יכול להיות חתול בשק (ואם קראתם את השרשור, אתם כבר יודעים שאני לא מכונאי רכב).
זה האופציה הכי משתלמת לדעתי.
לא צריך להיות מכונאי ולדעתי לק"מ שאתה עושה(ממה שאני זוכר)גם לא צריך ללכת על הכי זול.
בכמה עשרות אלפים אתה יכול לקנות רכב מודרני ואמין שיעשה את העבודה.

חפש לך רכב בן שנה עד 3 שנים. רצוי דיזל עם הק"מ שאתה עושה ותמשיך באותו הנוהלצ(רק תפתח שרשור חדש).

טוב חמודים, עברה כמעט שנה מאז הפוסט האחרון, וכרגיל אני טורח לעדכן ולהתייעץ.

(למי שמתחיל את הקריאה מהפוסט הזה, ממליץ לקרוא מתחילת השרשור, יש פה תיעוד לא רע של השנים האחרונות)

אז בחודש האחרון ביקרתי פעמיים במוסך, ושילמתי את עלות הרכב בתיקונים (מפלג, רדיאטור, ויחד עם מה שעלה לי להגיע מהמוסך ואליו זה לגמרי באזור ה-5K).

בת הזוג put her foot down והודיעה שנגמרו המשחקים והגיע הזמן לומר יפה ביי ביי לרכב (שכרגע סגר 20 שנה, מתוכן 19 אצלי).

נתונים יבשים:
קילומטראז 378000, אבל מד המהירות הפסיק לפעול כמה חודשים, אז כנראה מדובר ב-390000...
ראש מנוע שופץ לפני חצי שנה
הוחלפו מפלג ורדיאטור בחודש האחרון
אני מקבל על הרכב החזר חודשי מהעבודה של כ-4000 ש"ח, ובנוסף משלמים לי את עלות ביטוח החובה והטסט השנתי (הכל בברוטו, כמובן).
אני נוסע בערך 25000 ק"מ בשנה (90 ק"מ ביום + סופ"שים להורים\טיולים + יציאות בערב פעם או פעמיים בשבוע)
יש לנו 2.5 ילדים (צפי נוכחי - ינואר 21) וכלבה גדולה (35 קילו)
לצערי אין לי כרגע אופציה לוותר על רכב, בבקשה אל תציעו את זה, זה לא רלוונטי

אופציות:
1. רכב חברה - אני מוותר מיידית על ה-4000 ש"ח, החזר הביטוח והטסט, ומתחיל לשלם מס לפי שווי שימוש (בערך 3000 לחודש). מקבל רכב חדש מהניילונים לשלוש שנים, וחוץ מלנסוע בו אין איתו שום התעסקות. הבעסה היחידה כאן שמדובר ברכב מסוג מאד ספציפי, ואין לי זכות בחירה. הרכב אגב - תואם את הצרכים שלנו.
2. קניית רכב:
2.1. חדש: זה הכי פחות משתלם לטווח הקצר, אבל כנראה הכי משתלם לטווח הארוך, תוהה לגבי כמה שנים צריך להחזיק אוטו כדי שיהיה משתלם מול האופציות האחרות.
2.2. יד שנייה וצפונה: מליסינג, מאדם פרטי או גוף אחר. יעלה פחות מחדש, אבל יכול להיות חתול בשק (ואם קראתם את השרשור, אתם כבר יודעים שאני לא מכונאי רכב).
3. ליסינג:
3.1. פרטי
3.2. תפעולי

על סעיף 3 אני אפילו לא יודע לפרט ולהסביר.

אשמח לקבל המלצות ושיקולים לכיוון. אם יש לכם ניסיון עם מצב דומה, אשמח לשמוע מה הכריע את הכף, ולמה.
ראיתי שרשור ש- @breezblock הגיב בו בנושא הזה, אז מתייג אותך כאן :)

תבוא הברכה על העוזרים!
יש את הפוסט המעולה פה בפורום של איך לקנות רכב יד 2.

המלצה:
תתייעץ עם בת זוגך לחיים מה מתאים לה.
אני הייתי מתייחס לנוחות (דבר אישי) לא פחות מהמחיר, ולכן זה קנייה שיכולה לקחת יותר זמן עד שמוצאים משהו שמתאים לך.

בכללי יש בשוק יד 2 שהם פרקטיקלי חדשות ונמכרות בהרבה פחות. רק צריך לחפש הרבה ולהיות סבלני.

אם זורם לך רכב לא מאוד חדש, אפשר גם לקנות רכב בן 5+ בסכומים שמנצחים את הליסינג ממש ממש מהר.

אני קניתי לפני 9 שנים רכב בן 3 מליסינג. היו עליו 100 אלף ק"מ, ושילמתי 49,000 ש"ח. נוסעת בו כ- 12,000 ק"מ בשנה.
מאז, מלבד הטיפולים הרגילים, היו לי בסך הכל: פעמיים המצבר הלך, פעם אחת היה לי כנראה סדק ברדיאטור בחורף, ולכן ביום החמסין הראשון האוטו התחמם והחלפתי ראש מנוע. מלבד זה לא היו תיקונים שנדרשו בין טיפולים בכלל.
בסך הכל ההוצאות שלי על הרכב הן 1350 ש"ח בממוצע בחודש בחמש השנים האחרונות, כולל כביש שש, כולל חניה בת"א אם נוסעים לבלות שם, כולל פנגו, כולל הדלק, כולל הטיפולים, כולל הבלתמים, כולל מגבים בחורף, כולל ביטוחים (בשנתיים האחרונות רק צד ג'). האוטו שווה היום בטח 8000 ש"ח. הילדים, שהם נהג צעיר, הצטרפו אלי בשנים האחרונות ומחיר הביטוח עלה. המחיר הזה לא כולל את ירידת הערך, כמובן, אלא הוצאות ישירות מהכיס. אני לא יודעת אם יש עסקה אחרת שתהיה כל כך משתלמת עבורך כמו להחזיק רכב בעצמך.

קנה רכב טוב יד 2 בן 2-4 שנים
אתה עם משפחה ורשמת שאתה נוהג 40 ק"מ
טויוטה, מאזדה, קיה

כשהרכב הופך למיושן יש המון תקלות מניסיון
בהצלחה

וואו, זה מדהים
כמה ק''מ היו עליו? איך מוצאים כאלה מציאות?
מאוד תלוי בהיסטוריה וק"מ.
אין לי מושג מה הוא קנה ואולי זה דיל מעולה
אבל לאחת עם 200 אלף ק"מ יד 3 מליסינג,זה מעל מחיר השוק.
על תשכח שזה רנו,לא חסר אנשים בארץ שרואים את המדבקה "רנו לא רואה מוסך" ונתקפים בהתקף צחוק\בכי קטן(אני לא אומר שהרכב לא אמין רק השם ההיסטוריה והביקוש שלו לא משהו).

(אני מניח שאין ירידת ערך כי הרכב כבר עכשיו לא עולה יותר מ-5000)

רישיון רכב - 1000
טסט - 100
ביטוח חובה - 1300
ביטוח צד ג' - 1000
טיפולים ותיקונים (כולל כל מה שמופיע בשרשור הזה) - 3000
דלק - 12000 (כן, כל חודש יוצא 1000 כמעט עגול)

אז מה היה לנו פה?
סה"כ 18400.

בחישוב חודשי: 1535 בערך.

מה עכשיו?
אז הוצאת ב5 שנים האחרונות 15 אלף שח על טיפולים?

אז הוצאת ב5 שנים האחרונות 15 אלף שח על טיפולים?

מאמין שכן.

השאלות החשובות הן:

1. האם להסתכל רק על החמש שנים האחרונות זה דבר נכון לעשות? האם לא נכון להסתכל על פרק זמן רחב יותר?
2. האם לפני חמש שנים הייתי יכול לדעת את המידע הזה בהינתן שעד לאותה נקודה בזמן לא הוצאתי יותר מ-1500 ש"ח בשנה על טיפול? (למעט החלפות בלמים)
3. מה הנתון הזה משנה עכשיו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
M מלכוד 22 (מאיות האחוז עבור IRA שמתארגן בפורום) שוק ההון 16
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
C כרטיס דיירקט, להשאיר? צרכנות פיננסית 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
א כמה להשאיר בצד? פוסטים מאיכות נמוכה 9
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
1337justme קופת גמל לתגמולים - להשאיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Homer מה היתרונות להשאיר כסף בקופת גמל ? צרכנות פיננסית 6
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
איש יקר קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה. להשאיר או להעביר לשכר החודשי? שוק ההון 33
מ התלבטות- האם להשאיר סכום מסויים לרכישה כשתהיינה ירידות חדות? שוק ההון 66
M להשאיר בקה"ש VS לסגור משכנתא VS להשקיע בנדל"ן שוק ההון 30
B להשאיר בפר"י, להשקיע במניות, דילמות דילמות דילמות שוק ההון 3
אלכס האם כדאי להשאיר RSUs בדולרים? שוק ההון 8
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה