• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מלכוד 22 - להשאיר את הרכב או להיפטר ממנו?

יש לי תופעה דומה ברכב עם גיר רגיל והבעיה בקלאצ מחליק, הפתרון להחליף קלאצ. במקרה שלי אני נוסע ככה כבר שנה וחצי פשוט על טורים נמוכים ואין החלקה. שלך אוטומט?
יאפ, אוטומט :)

באופן מפתיע, עברה כמעט בדיוק שנה מאז שפתחתי את השרשור, ואני מרגיש שהרכב עומד (שוב) בפני אותה בעיה. היא עדיין לא התחילה, אבל מהניסיון שלי איתו לפני שנה, אנחנו אוטוטו כנראה נגיע לשם.

האם עדיין ישתלם לי לתקן במידה וזה יקרה? או שמראש לוותר ולהגיד יפה שלום ל"חבר" הכי ותיק שלי? :)

מה עשית בפעם הקודמת ? כמה זה עלה ?
אם עד עכשיו לא תיקנת מה גורם לך לחשוב שפתאום זה יתקלקל ?
ובכלל עדיין עלות תיקון נמוכה יותר מירידת ערך של רכב חדש יותר (ובכל מקרה אמרת שאתה מקבל תוספות לשכר על הרכב שהן יותר מהוצאות הרכב ככה שבכל מקרה כדאי להחזיק).

זו בהחלט הייתה טעות להחליף גיר.
אתה מחליף נבלה בטרפה.
עדיף לשפץ. אפשר למצוא גם ב3500 שקל.
לכל מי שהציעו להחליף לבד... לא הייתי מתחיל תחביב של מכונאות רכב בהחלפת גיר.
זו פעולה מסובכת בהחלט

לגבי אם שווה לשפץ או לא, קשה לומר... השאלה מה האלטרנטיבה.
אם האלטרנטיבה היא לקנות רכב ב10K שח, הייתי משפץ. שוב, כי לקנות רכב בסכום כזה זה להחליף נבלה בטרפה.
שים לב שהערך הנוכחי של הרכב שלך הוא פחות או יותר אפס, לצורך חישוב עלות החלפתו

להחליף גיר זה בלתי אפשרי בתנאים ביתיים אלא אם כן כבר שיפצת מנוע בעצמך ודברים ברמה הזאת. זה הדבר הכי מסובך להחלפה באוטו פחות או יותר.. גם חלק גדול וכבד וגם יושב מתחת לאוטו ולא במיקום נגיש וגם מחובר עם המון ברגים וצירים.

הבעיה עם גיר אוטומטי היא בדיוק זאת - הוא פשוט לא אמין כשהוא ישן.
לכן הייתי ממליץ לך בפעם הבאה כשהוא מתקלקל, לקנות אוטו ידני פשוט וחסכוני יותר.
ב15 אלף אתה יכול לקנות איזה פיאט פנדה ידנית 2010 (אני מנחש, אולי יותר חדשה) הצריכת דלק תרד ב50% והאוטו יהיה בטיחותי ואמין יותר.
קשה למצוא אוטו שמור, אבל אם תקדיש כמה נסיעות לראות מכוניות ותקנה אחת מושלמת ממבוגר שעשה טיפולים ונסע קצת אז היא תהיה אמינה, לא לקנות את האוטו הממוצע הראשון שרואים.

מה עשית בפעם הקודמת ? כמה זה עלה ?
אם עד עכשיו לא תיקנת מה גורם לך לחשוב שפתאום זה יתקלקל ?

בפעם הקודמת החלפתי את הגיר למשופץ, מרכב אחר. ההצעות שקיבלתי לשיפוץ הגיר שלי היו יקרות בהרבה מהחלפה.
זה עלה 4000 ש"ח.
מה גורם לי לחשוב שזה יתקלקל? כשאתה מכיר מכונה מספיק זמן (15 שנה), ומכיר כל צליל ורעש שהיא עושה, אתה מזהה מהר מאד מתי היא עושה רעש "אחר" ומתי רעש "רגיל".

דוגמא קלאסית - אם אתה מספיק מבוגר כדי לזכור את ידי המודמים העליזים, אתה יודע שכל ילד זב חותם שביצע מספיק התחברויות ל-BBS-ים ולספקי שירות של אינטרנט ידע להגיד תוך 5 עד 7 שניות, לפי הרעש שהמודם עשה, אם הוא יצליח להתחבר, ואם החיבור יהיה מהיר או איטי :)

ב15 אלף אתה יכול לקנות איזה פיאט פנדה ידנית 2010

ואתה גם אומר שזה רכב שנוח להעביר בו משפחה עם כלב של 35 קילו ותינוק, על כל ציודו?
יש לנו מספר מגבלות נוספות, לא רק כספיות...

כי מצד אחד אני מת להיפטר מהרכב, אכן צרכן של תשומת לב וכסף שניתן לחסוך, ומצד שני מדובר על אובדן הכנסה מיידי. (משער שלא קראת את כל השרשור, אחרת היית מבין את זה מהר...)

כי מצד אחד אני מת להיפטר מהרכב, אכן צרכן של תשומת לב וכסף שניתן לחסוך, ומצד שני מדובר על אובדן הכנסה מיידי. (משער שלא קראת את כל השרשור, אחרת היית מבין את זה מהר...)
זאת סתם דילמה זה לא מלכוד 22

ואתה גם אומר שזה רכב שנוח להעביר בו משפחה עם כלב של 35 קילו ותינוק, על כל ציודו?
יש לנו מספר מגבלות נוספות, לא רק כספיות...
מצד אחד אתה שוקל להפתר מהרכב ומהצד השני יש לך דרישות נורא ספציפיות ממנו
ההורים שלי נסעו בפיאט פנדה עם 3 ילדים מאחורה, אחרכך אני נסעתי איתה לצבא עם עוד 4 חיילים וכל תיקיהם..
לא נוח כמו איזה אוניה אבל בפורום הסולידית אני מניח שיכולים למצוא את הפתרונות בשביל לחסוך לא מעט כסף.

לפי ויקיפדיה:
Strictly speaking, a "Catch-22" is "a problematic situation for which the only solution is denied by a circumstance inherent in the problem or by a rule."[14] For example, losing something is typically a conventional problem; to solve it, one looks for the lost item until one finds it. But if the thing lost is one's glasses, one can't see to look for them - a Catch-22. The term "Catch-22" is also used more broadly to mean a tricky problem or a no-win or absurd situation
נראה שעמידר אכן מציג מילכוד 22. זריקת הרכב לפח תביא לאובדן כספים בניגוד למטרה של זריקת הרכב. לא מדובר באדם שטוען שהוא רוצה להיפטר מהרכב כדי לחסוך כסף, אבל מצד שני הוא צריך להביא את ילדיו למוסדות חינוך בבוקר ,והיפטרות מהרכב תקשה עליו. זו דילמה.

עוד דוגמא למילכוד 22 זה שאתה צריך רכב בשביל לקנות רכב...
כשהייתי צעיר ועוד לא היה לי רכב, חפשתי רכב בלוחות המודעות, הבעיה היא שמצאתי רכבים במקומות נידחים שהייתי צריך רכב כדי להגיע אליהם :)

אם מישהו רוצה לקנות מיצובישי שנת 2000 במצב מצוין ומחיר מצוין אפשר לפנות אלי בפרטי (מקווה שזה בסדר שפרסמתי פה, השרשור הזה הרים לי להנחתה :))

@לנצח נתהה
הקטע זה האבסורד, מלכוד שלכאורה לא ניתן לצאת ממנו -
If one is crazy, one does not have to fly missions; and one must be crazy to fly. But one has to apply to be excused, and applying demonstrates that one is not crazy. As a result, one must continue flying, either not applying to be excused, or applying and being refused. The narrator explains:
"
There was only one catch and that was Catch-22, which specified that a concern for one's safety in the face of dangers that were real and immediate was the process of a rational mind. Orr was crazy and could be grounded. All he had to do was ask; and as soon as he did, he would no longer be crazy and would have to fly more missions. Orr would be crazy to fly more missions and sane if he didn't, but if he were sane he had to fly them. If he flew them he was crazy and didn't have to; but if he didn't want to he was sane and had to. Yossarian was moved very deeply by the absolute simplicity of this clause of Catch-22 and let out a respectful whistle. (p. 56, ch. 5)
"

מידע נוסף שאולי יכול להשפיע על קבלת ההחלטה:

בנוסף לתיקון הרכב הנוכחי, יש שתי חלופות נוספות:
1. שכירת רכב במסגרת ליסינג פרטי (תשלום חודשי קבוע ביני לבין חברת ליסינג כלשהי, ואני משלם על הדלק לפי צריכה. חברה הליסינג דואגת לתחזוקת הרכב, טיפולים, טסט וביטוח, ואני ממשיך לקבל את "ההטבות" בשכר).
2. לקיחת רכב ליסינג מהחברה עצמה. כאן מדובר על אובדן "ההטבות" בשכר, אך כל מה שקשור ברכב מטופל במלואו על ידי החברה, כולל דלק. (ביקשתי סימולציית שכר מהמחלקה הרלוונטית בחברה, כדי להבין על מה מדובר מבחינה מספרית).

@amidar , פתחת את השירשור הזה לפני שנה + 2 ימים.
אז הרכב משך שנה שלמה והדילמה, לכאורה נפטרה.
גם אני נוסע עם רכב מקולקל כבר 5 שנים...

בהמשך לתגובה של @yossik וסתם כי נחמד לי לחלוק את הדילמה (או המילכוד, לא סגור מה החלטנו) איתכם כדי לקבל תגובות, להלן המצב הנוכחי:

הרכב הוכנס לשיפוץ גיר מלא (בעלות 3800 ש"ח לפני מע"מ) ולא להחלפת גיר. לדברי אנשים שמתמצאים בתחום, כל עוד המצב המכני של הרכב (מנוע ומכלולים אחרים) טוב, אפשר יהיה לקבל עוד 100,000 ק"מ לפחות מהמכלולים הללו, ואין סיבה שהגיר לא יחזיק מעמד.
שכרתי באופן זמני רכב למספר ימים (600 ש"ח) - מציין לחיוב את היעילות והמהירות שקיבלתי. חברת השכרת הרכב ברחוב ליד המוסך, הרמתי טלפון מהמוסך, הזמנתי רכב, הגעתי לשם ברגל והרכב חיכה לי. תענוג. (שלמה סיקסט אזור תעשיה חולון).

להזכירכם, החלופות שעמדו על הפרק היו כדלהלן:
1. קניית רכב אחר (חדש או יד שניה) - הוצאה של לפחות 10,000 ש"ח (בדיקה? ביטוח? זמן ונסיעה של בדיקת רכבי יד שניה, רכב חדש בכלל היה עולה הרבה יותר)
2. לקיחת רכב בליסינג תפעולי - תשלום מיידי של 7500 ש"ח + תשלום חודשי קבוע של לפחות 1300 ש"ח לדגם הזול ביותר.
3. לקיחת רכב בליסינג מהחברה שאני עובד בה - עלות חודשים קבועה של בערך 3700 ש"ח מהנטו + הורדה של 4000 ש"ח מרכיב אחזקת רכב חודשי בברוטו.
4. תיקון הרכב (החלפת הגיר או שיפוץ שלו) - כ-5000 ש"ח בערך.

מה אתם אומרים?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
M מלכוד 22 (מאיות האחוז עבור IRA שמתארגן בפורום) שוק ההון 16
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
C כרטיס דיירקט, להשאיר? צרכנות פיננסית 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
א כמה להשאיר בצד? פוסטים מאיכות נמוכה 9
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
1337justme קופת גמל לתגמולים - להשאיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Homer מה היתרונות להשאיר כסף בקופת גמל ? צרכנות פיננסית 6
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
איש יקר קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה. להשאיר או להעביר לשכר החודשי? שוק ההון 33
מ התלבטות- האם להשאיר סכום מסויים לרכישה כשתהיינה ירידות חדות? שוק ההון 66
M להשאיר בקה"ש VS לסגור משכנתא VS להשקיע בנדל"ן שוק ההון 30
B להשאיר בפר"י, להשקיע במניות, דילמות דילמות דילמות שוק ההון 3
אלכס האם כדאי להשאיר RSUs בדולרים? שוק ההון 8
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה