• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי דרקוני על עבודה

תיאוריה לחוד ומציאות לחוד.
מספיק אנשים איבדו את היתרון היחסי שלהם ואיתו את ההכנסה שלהם בגלל הקורונה.
גם בלי קשר לקורונה, מספיק אנשים חיים בחרדה מתמדת שהמקצוע שלהם יעלם בעתיד.
אבל העיקר שהכלכלנים באוניברסיטה מבסוטים שהכלכלה עובדת לפי התאוריה.

אם מצד אחד, אנשים בתחום ההייטק, אפילו בפורום זה, אומרים שהם מקטינים משרה בגלל נטל המס , ומצד שני חברות ההייטק אומרות שחסרים עובדים מומחים בתחום, אז ברור שיש בעיה, ולא צריך להיות תאורטיקן גדול בכלכלה להבין זאת.

אין לי ספק שאנשי אגף התקציבים והמיסים באוצר מבינים זאת, פשוט זה יראה רע מאד פוליטית אם יורידו המס ל"עשירים". אבל סביר שדווקא הורדת המס תעלה את הגבייה. לפעמים התאוריה עובדת גם במציאות.

ראה מה קרה אחרי המחאה החברתית (על מחירי הדירות), העלו את מס רווח הון , והפלא ופלא , מחירי הדירות עלו ... אולי אם היו מתחשבים קצת בתאוריה היו מתנהלים בצורה חכמה יותר.

נערך לאחרונה ב:
נכון, אבל זה לחלוטין נוגד התאוריה הכלכלית שלפיה כל אחד אמור להתעסק בנושא שיש לו יתרון יחסי.
אין הגיון בזה שמנכ"ל יחליף צילינדר בדלת רק כי החסכון לשעה שהוא עושה פה גדול מהמשכורת שלו כמנכ"ל לשעה.

אני מסכים שברמת התיאוריה הכלכלית זה יוצר עיוות גדול שמוריד את הרווחה הכלכלית של כל המעורבים. אבל כמו שאמרתי, אני מעדיף להסתכל על הצד החיובי...

בפן האנושי, אני שואב הרבה השראה מהסולידית ומ-mr money moustache: ליכולת לבצע מגוון רחב של משימות יש תרומה אדירה לפיתוח שלך כאדם. בני אדם לא נולדו מהנדסי וריפיקציה או מרפאים בעיסוק, ולדעת להתמודד עם בעיות שונות בכוחות עצמך זה ערך בפני עצמו.

אם מצד אחד, אנשים בתחום ההייטק, אפילו בפורום זה, אומרים שהם מקטינים משרה בגלל נטל המס , ומצד שני חברות ההייטק אומרות שחסרים עובדים מומחים בתחום, אז ברור שיש בעיה, ולא צריך להיות תאורטיקן גדול בכלכלה להבין זאת.
בן אדם אחד בפורום אמר את זה. הוא רחוק מאוד מאוד מליצג את הכלל.
עוד לא נתקלתי במישהו בענף ההייטק שהקטין משרה כדי לשלם פחות מס.

כמו כן, לא צריך להיות תאורטיקן גדול בשביל להבין שהביקוש למשרות בהייטק גם ככה מטורף, הבעיה היא לא בביקוש אלא באיכות המועמדים שנלחמים על המשרות. ולכן הורדת מס הכנסה לבעלי הכנסה גבוהה לא הולכת להשפיע על מספר המשרות הלא מיואשות בהייטק.

אני אוהב לספר לעצמי שבלי המיסים שלי לא היה פה במדינה תחבורה ציבורית, כוחות הצלה וביטחון, בתי חולים, עזרה לעניים ממני - שנותנת לי שקט יחסי לחסוך מלא כסף עד שיצטבר מספיק וימאס לי לעבוד. כל השירותים שציינתי יהיו פה גם כשאפרוש :)

אבל כן גם אצלי הנטו הוא בערך 3/5 מהברוטו :(
אני שותף לתסכול, אבל מציע להסתכל על הצדדים "החיוביים":

1. לבעלי שכר גבוה משתלם מאוד להוריד אחוז משרה ולחיות באופן סולידי ורגוע, למשל 80% משרה תיתן 90% מהשכר.

2. המדינה מעודדת פיתוח כישורי חיים - אפילו אם אתה מתכנת או מנכ''ל, (יחסית) משתלם לך להחליף צילינדר בדלת בעצמך ולא לשלם כמה מאות ₪ למדינה במס הכנסה שלך ושל המנעולן (+מע''מ)

3. הכסף שהולך למס הכנסה משמש גם לדברים חיוביים בין היתר. אפילו אם אתה ליברטריאן אנרכיסט אפשר להעריך את זה שיש כבישים, בתי ספר וצבא (גם אם חברה פרטית היתה עושה את זה יותר טוב)

4. למי שפרש וחי על תיק ההשקעות שלו, המיסוי יותר נח...
צודקים, לא חשבתי על זה ככה.
אם המגשרת הייתה מגדילה את הכנסתה ואתה מוריד אז סך המיסים שהייתם משלמים היה קטן.
אם יש לכם ילדים, זה אפילו יותר קיצוני.
@המהנדל , זה ידרבן אותה?
התכנית האסטרטגית שלנו בנויה על כך שכרגע אני מנוע הצמיחה והיא תתמקד בפיתוח עיסוק ארוך טווח.

מקום העבודה הנוכחי שלה שולח אותה להרבה קורסים והכשרות, שבתורם מגדילים את אפשרויות העיסוק שלה בעתיד בתור מגשרת פרטית. פוטנציאל ההשתכרות במגזר הפרטי בתחום הגישור הוא עצום, והיא תוכל לטפל ב2-3 תיקים בחודש (אפילו לא 50% משרה) ולהנות מהכנסה נאה.

לפני שנתיים הוצע לה תפקיד עם שכר גבוה יותר, אבל כזה שמרחיק אותה מהמטרה אז היא סירבה בנימוס.

את נקודות הזיכוי או החזרי / פטור המס על הפרשות לחסכון שהיא לא מנצלת.
@המהנדל
אתה יכול להפריש מעצמך לכיוון אשתך. חושב שגם לילדים בעתיד ולקבל זיכוי ממס הכנסה.
תחפש לגבי סעיף 45/47.

מציע לראות את הסרט "חומות של תקווה".
לגבי משחקים של מס הכנסה.

ופנסיות תקציביות + סבסוד פנסיות לכולם.
זה נכו ואני שותף לביקורת שלך, אבל בנושא הזה אנחנו לא יחידים בעולם המערבי, בניגוד לבטחון וילודה.

אולי המהנדס ההוא נשוי למנכלית שמרוויחה כפול ממנו וישלם לפי חישוב זוגי יותר מס מהרוו
אולי, אבל אז המנכל הרווק ישלם יותר מאשתו של המהנדס. פיתוח הדוגמה שלך רק מחזק את הטענה לטענות אפלייה מצד רווקים.
אני בעד נישואים חד מיניים ומבחינתי כל מי שרוצה להצהיר על זוגיות שיעשה את זה. אתה שוכח שאם הם לא מנהלים משק בית משוטף לזה עם המשכורת הנמוכה אין אינטרס.
אני לא שוכח אלא על זה בדיוק אני מדבר. ההצעה שלך כוללת סרבול עצום של מערכת המס, כולל בדיקות פולשניות של זוגיות ונישואים וגירושים פיקטיביים, חדירה לפרטיות והעברת המון חומר מהבנקים ומוסדות אחרים לרשות המיסים כדי לוודא מי עומד בקריטריון שהצבת. ואני שוב מציע לך לקחת דוגמה מספרית של מדרגות מס לנשואים ורווקים ואז תראה שההצעה שלך לא משפרת את מצבם של הנישומים, אלא רק מעבירה את טענת האפלייה מקבוצה לקבוצה.
בגלל שהדירה השנייה על שם האישה? אז מה הבעיה?
או שהם אנשים נפרדים שמשלמים מס כל אחד לחוד או שהם תא משפחתי שמשלם יחד. המצב שזה פעם ככה ופעם ככה לפי איך תהיה יותר גביה הוא מה שמעצבן.
הבעיה היא שהמחוקק רצה שדירה להשקעה למי שיש לו דירת מגורים תמוסה בשיעור גבוה יותר והוא התייחס לזוג נשוי כמי שגרים באותה דירת מגורים. אתה יכול כמובן להציע למחוקק לקבוע אחרת וזה לגיטימי.
ההצעה שלך להתייחס לשני בני הזוג כנישום אחד התקבלה במקרים מסויימים גם לגבי הכנסת עבודה, אבל שם נקבע שהשכר ימוסה כמשכורת אחת וזה אכן אף פעם לא לטובת הנישום, כפי שההצעה שלך להתייחס כאילו כל בן זוג הרוויח כמחצית ההכנסה כמעט תמיד תיטיב איתו.

זה נכו ואני שותף לביקורת שלך, אבל בנושא הזה אנחנו לא יחידים בעולם המערבי
השאלה באיזה שיעורים, יש מישהו שבכלל באזור שלנו? אני לא יודע, אני באמת שואל.

השאלה באיזה שיעורים, יש מישהו שבכלל באזור שלנו? אני לא יודע, אני באמת שואל.
לא בדקתי (מעניין דווקא. אחפש בהזדמנות).
ההשערה שלי היא שאם מתייחסים לכלל קצבאות הזקנה, אז המדינות האירופאיות העשירות יותר נדיבות מישראל, אבל שאין מקבילה למקרה הישראלי של פנסיה למחצית חיי האדם כמקובל במערכת הבטחון בישראל, אליה התייחסתי כחריגה.
ואם מותר רגע של פולטיטקה - ראש הממשלה שייך למפלגה שהכי עויינת את זכויות עובדי המדינה (הרבה יותר מאשר הליכוד) ונדמה לי שגם מפלגת החליפי וזו של שר האוצר לא קשורות לארגוני העובדים כמו המפלגות הותיקות יותר. מעניין אם יטפלו בנושא הפנסיה התקציבית בקדנציה הנוכחית.

אתה יכול להפריש מעצמך לכיוון אשתך. חושב שגם לילדים בעתיד ולקבל זיכוי ממס הכנסה.
רק אם יש לו הכנסה לא מבוטחת (תמיד יש משהו, אבל לפעמים זה סכום מגוחך בהתחשב שצריך להפקיד 5% ממנו לפנסיה/גמל).

לאיזה סוג של טיפול היית מצפה?
למיטב זיכרוני העניין כבר טופל ולא מכניסים עובדים חדשים למנגנון של פנסיה תקציבית, אבל גם לא מוציאים ממנו עובדים שכבר נמצאים בו. ייקח עוד איזה 20 שנה עד שנגיע לשיא ההוצאה ואז היא אמורה לרדת בהדרגה, אם לא תהיה איזו פריצת דרך בהארכת תוחלת החיים.

לפי האג'נדה של ימינה, פגיעה משמעותית בזכויות מקבלי בפנסיה התקציבית.
לא זכור לי שאיזושהי מפלגה בכנסת הצהירה על כוונה לפגיעה כזו במצע שלה. בכל זאת, חברי הכנסת הם בין הנהנים ממנה...

למיטב זיכרוני העניין כבר טופל ולא מכניסים עובדים חדשים למנגנון של פנסיה תקציבית, אבל גם לא מוציאים ממנו עובדים שכבר נמצאים בו. ייקח עוד איזה 20 שנה עד שנגיע לשיא ההוצאה ואז היא אמורה לרדת בהדרגה, אם לא תהיה איזו פריצת דרך בהארכת תוחלת החיים.
זה נכון וגם מי שבתוכנית הפנסיה התקציבית משל דמי ניהול שלא היו קיימים בעבר.
הצעירים בתוכנית הפנסיה התקציבית, מחוץ למערכת הביטחון, הם בני 45-50.

לא זכור לי שאיזושהי מפלגה בכנסת הצהירה על כוונה לפגיעה כזו במצע שלה. בכל זאת, חברי הכנסת הם בין הנהנים ממנה...
רוב מכריע של חברי הכנסת בפנסיה צוברת מהכנסת. לחלק מהם פנסיה תקציבית ממקורות אחרים.

פוטנציאל ההשתכרות במגזר הפרטי בתחום הגישור הוא עצום, והיא תוכל לטפל ב2-3 תיקים בחודש (אפילו לא 50% משרה) ולהנות מהכנסה נאה.
נשמע ממש סבבה ובדרך הנכונה. גם אנחנו השקענו הרבה בהכשרה בתחילת דרכנו וסבלנו בגלל זה מהכנסות נמוכות אבל עכשיו, אנחנו נהנים מזה. זה לא היה מובן מפוסט הפתיחה שלך.
ההצעה שלך כוללת סרבול עצום של מערכת המס, כולל בדיקות פולשניות של זוגיות ונישואים וגירושים פיקטיביים, חדירה לפרטיות והעברת המון חומר מהבנקים ומוסדות אחרים לרשות המיסים כדי לוודא מי עומד בקריטריון שהצבת
בגלל זה אף פעם לא הבנתי למה זוגות חד מיניים (או בכלל) מתעקשים על הכרה ממשלתית כנשואים. לדעתי, המדינה לא צריכה להכנס לנו לחדר המיטות בכלל. תמסה כל ישות בפני עצמה וזהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
E מיסוי אופציות מיסים 12
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
I מיסוי בין בני זוג מיסים 11