• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על SDIV...

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
היות ואני לא רוצה המלצה או ייעוץ, אני כן אשמח לחוות דעת לגבי SDIV.

מה זה חוות דעת?
למשל - למה להתרחק משם כמו מאש?
או - מה יכול להיות בעייתי בקנייה שלהם?

בסופו של דבר, מדובר על הוצאות של 0.58% מתוך תשואה של 7.07% שנתי. ואני מחפש איזה אפיקון דיבידנדי לתיק שלי בשביל קצת הכנסת מזומנים קבועה.

מה דעתכם? גרוע? טוב?

אני מחפש איזה אפיקון דיבידנדי לתיק שלי בשביל קצת הכנסת מזומנים קבועה.
הדיבידנדים לא קבועים כך שאני לא רואה איך זה יעזור לך להשיג את המטרה.
על סמך העובדה הפשוטה שהמטרה שלך לא מושגת באמצעות רכישת נייר זה אני לא הייתי מתקרב אליו.

@daat99 למה אתה טוען שהדיבידנדים לא קבועים? (שים לב שאני לא מדבר על גובה הדיבידנד, אלא על העובדה שבכלל מדובר על חלוקה חודשית קבועה שלהם)

אלא אם אני לא מבין את מה שכתוב כאן וכאן... (תסתכל בראייה שנתית, מיום הקמת הקרן)

זו בדיוק הקרן שתגרום לי לקבל את הכסף שלי כל חודש, עם עלות כאב ראש אפסית (של כ-0.58%, ליתר דיוק), לא?

תסתכל כאן:
זו בדיוק הקרן שתגרום לי לקבל את הכסף שלי כל חודש
תסתכל על הגרף כאן:
https://www.dividendchannel.com/symbol/sdiv/

תספור כמה פעמים הדיבידנד עלה וירד בין 2011 ל-2013.
מה אתה יודע על הדיבידנד הזה במשבר הבא?

כמו כן יש המון סיבות ללמה הדיבידנד של הקרנות אינו בטוח ומלווה בסיכון גבוה מאוד של פגיעה אנושה בתשואה.
כתבתי בדיוק על הנושא הזה מאמר לפני כשבוע כך שאתה יכול לראות שם פרטים נוספים.

1. אכן, הדיבידנד היה גבוה יותר בשנים קודמות אבל התייצב על $0.12 למניה בשנה האחרונה.
2. תשלום חודשי זה "נחמד" מאד ...
3. התעודה פרושה על מדינות רבות (הגדולות: ארה"ב 30%, אוסטרליה 16%, אנגליה 9%).
4. יש הטייה לתחום הפיננסי, משכנתאות ו REITS. כשהריבית תתחיל לעלות התחומים האלה ככל הנראה יושפעו (אולי מהותית).
5. מחזיק ולא ממליץ לכאן או לכאן ...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ישנו יחס מאד חזק בין קרנות סל שמחלקות דיביבדנד גבוהה לתשואה נמוכה ואף שלילית.
תסתכל על תשואת המחיר של הקרן הזאת מיום היווסדה ועד היום.
אי אפשר להסתכל רק על הדיבידנד.
אם אתה קונה קרן שנותנת 100% תשואה בשנה ויורדת 100% בערכה בשנה אתה מרוצה?
אם היא נותנת 50% בשנה ויורדת בערכה 50% אתה מרוצה?
אם היא נותנת 8% דיבידנד ותשואה שלילית על המחיר אתה מרוצה?

זה נחמד להרגיש שאתה מקבל 8% דיבידנד אבל זה קצת מרגיש לי קצת כמו "fools gold".

ראשית - תודה לכל העונים.
שנית - אולי שווה שאני אוסיף קצת מידע לטובת הבהרת המטרה:
1. כל שקל שנכנס לתיק ההשקעות ישאר בתיק ההשקעות במשך 20 שנה.
2. ההשקעה היא של כמה אלפים כל חודש (רק לצורך הדיון, בואו נגיד שמדובר ב-1000$ כל חודש).
3. אני מעוניין להוסיף רכיב דיבידנדי לתיק, אבל בלי הצורך להתעסק עם מניות ספציפיות.
4. לא מפריע לי לקנות כל חודש ETF אחר וככה לייצר את ההכנסה הנוספת.
5. בשנה הקרובה אני מתכנן לייעד את כל הכסף שיכנס לתיק לטובת הרכיב הדיבידנדי.

@daat99 , היות ואתה "חי" מדיבידנדים, האם זו לא אסטרטגיית "כאב הראש" הקטנה ביותר?
@adamshalev , אני יוצא מהנחה שערך הקרנות שאקנה לא מעניין אותי, כיוון שאני בונה על הכסף שהן יכניסו לי לחשבון כל חודש. אני יודע שגובה הסכום לא קבוע, אבל מבנה הקרנות הוא כזה שהן תמיד ישקיעו במניות דיבידנד לפי תנאים מוגדרים מראש, כך שתמיד יהיו דיבידנדים כלשהם לחלוקה, גם אם גובהם לא יהיה קבוע. מבחינתי, היות שמדובר ב"מנוע לייצור מזומן" חודשי, בנוסף לכסף שאני ממשיך להכניס כל חודש, האם זה לא מנוע איכותי לטווח ארוך? (כאמור, 20 שנה לפחות).

האם התשובות שלכם משתנות? מתעדכנות?

נערך לאחרונה ב:
ראשית - תודה לכל העונים.
שנית - אולי שווה שאני אוסיף קצת מידע לטובת הבהרת המטרה:
1. כל שקל שנכנס לתיק ההשקעות ישאר בתיק ההשקעות במשך 20 שנה.
2. ההשקעה היא של כמה אלפים כל חודש (רק לצורך הדיון, בואו נגיד שמדובר ב-1000$ כל חודש).
3. אני מעוניין להוסיף רכיב דיבידנדי לתיק, אבל בלי הצורך להתעסק עם מניות ספציפיות.
4. לא מפריע לי לקנות כל חודש ETF אחר וככה לייצר את ההכנסה הנוספת.
5. בשנה הקרובה אני מתכנן לייעד את כל הכסף שיכנס לתיק לטובת הרכיב הדיבידנדי.
הקרן הזו משקיעה במניות עם תשואת הדיוידנד הכי גבוהה ללא תשומת לב לפרמטרים כלשהם של איכות. מכאן שזה הגיוני להניח שיהיו לך הפסדי הון לצד תשואת דיוידנד מעל הממוצע.

נניח מאמצע 2011 הקרן ירדה ב-17% בערך, וחילקה משהו כמו 7% בשנה בדיוידנד. אז נטו יש לנו 28% דיוידנד ב-4 שנים מינוס 17% = 11% בארבע שנים. מה?!

תסתכל למשל על ה-S&P500 לשם השוואה. +52% באותה תקופה וגם 3% דיוידנד בערך. סך הכל משהו כמו 64%.

שלא לדבר על העובדה שדמי הניהול בקרן הזו גבוהים בחצי אחוז ביחס ל-VOO למשל.

בקיצור מדובר ככל הנראה בבדיחה לא מוצלחת.

נניח מאמצע 2011 הקרן ירדה ב-17% בערך, וחילקה משהו כמו 7% בשנה בדיוידנד. אז נטו יש לנו 28% דיוידנד ב-4 שנים מינוס 17% = 11% בארבע שנים. מה?!

תסתכל למשל על ה-S&P500 לשם השוואה. +52% באותה תקופה וגם 3% דיוידנד בערך. סך הכל משהו כמו 64%.
מחזק את דבריו של אדואר למעלה.
@amidar לטמון את הראש בחול ולהגיד ש"ערך הקרנות לא מעניין אותי" לא נשמע לי כמו "מנוע איכותי לטווח ארוך".
אל תסתנוור מהערך הגבוהה של תשואת הדיבידנד.
מה שאתה רואה זה לא תיבת אוצר נוצצת, זה פנסים של משאית זבל בכביש חשוך.
אפילו אם אתה בוחר ללכת בכיוון של ETF שמחלק דיבידנדים תעשה שיעורי בית קודם, יש הרבה אופציות, זה רק חלק מהן:
VIG, DVY, SDY, VYM, HDV, SCHD, FGD, DLN, PEY, NOBL, VDIGX, QDF, FVD, DES, DGRO, QINC, SYLD, DIV, SPFF, SRET, ALTY, IDV, DEM, IQDF, IFGL, QDXU, DLS, PID, DWX, FYLD, SDIV, SDEM

@amidar לטמון את הראש בחול ולהגיד ש"ערך הקרנות לא מעניין אותי" לא נשמע לי כמו "מנוע איכותי לטווח ארוך".
הזכרת לי משפט - "השקעה לטווח ארוך היא השקעה לטווח קצר שלא צלחה"

אני יוצא מהנחה שערך הקרנות שאקנה לא מעניין אותי,
אני אקצין את זה בשביל להמחיש את הבעייתיות בזה - אפשר לקנות קרן ב-100 ש״ח שתפריש לך 5 ש״ח כל שנה במשך 20 שנה (דיבידנד יפה ויציב, לא?), רק מה - אחרי 20 שנה ערכה יירד לאפס וזהו.

@amidar
הרשימה שפירטתי היא רשימת קרנות הסל הזרות שמתמקדות בחלוקת דיבידנדים שאני עוקב אחריהן (יתר נכון מנהל מאגר ידע שלהן).
SDIV היא אחת מהן. זה לא אומר שאני ממליץ עליה או על אחת מהאחרות ברשימה. ממש לא.

@daat99 , היות ואתה "חי" מדיבידנדים, האם זו לא אסטרטגיית "כאב הראש" הקטנה ביותר?
הדבר הראשון שאתה צריך להבין (לפי הניסוח שלך אני חושב שלא הבנת) זה שהקרן אינה משרתת את המטרה שלך.

קודם כל אתה צריך להחליט מה המטרה האמיתית שלך, לקבל "סכום דולרי קבוע" בכל חודש?
אם כן אז במקום קרן של מניות דיבידנד הייתי הולך על אג"ח ארצות הברית - יש לך סיכוי הרבה יותר גדול להשיג תשואת יתר מול קרן מניות דיבידנד שכזו.

אני ממש לא מצליח לראות איך קרן מניות דיבידנד מייצרת תזרים דיבידנדים יציב.

האם זה לא מנוע איכותי לטווח ארוך?
עם הסיכוי הגדול מאוד של פגיעה בדיבידנד של החברות בקרן אתה לא מקבל תזרים מזומנים יציב (קל וחומר איכותי).
עם התרסקות מחיר המניות (שהקטינו את הדיבידנד) בעשרות אחוזים אני לא רואה איך אתה יכול להשיג מקרן כזו הגדלת ערך.

אם אין לך תזרים דיבידנדים יציב ואין לך הגדלת ערך אז מה בדיוק אתה מקבל מהקרן הזו?

המילה "דיבידנד" בפני עצמה לא הופכת את הקרן להשקעה טובה.

מה שאתה רואה זה לא תיבת אוצר נוצצת, זה פנסים של משאית זבל בכביש חשוך.
אתה בטוח שאלו לא שני אופנועים בכביש הערבה?

@amidar לצערי הרב אין כאן קיצורי דרך מוצלחים.
אם אתה מחפש תזרים קבוע דרך קרן אז קרן אג"חית עדיפה בהרבה.
אם אתה מחפש גדילה אז קרן מנייתית עדיפה בהרבה.

אם אתה מחפש תזרים קבוע שגדל בעקביות אז אתה חייב לרכוש מניות עצמאית - אין אפילו קרן סחירה אחת שעושה זאת בגלל מגבלות של איך הקרנות פועלות.
ואם אתה ממש מתעקש לא לבחור מניות אז תמצא מנהל תיקים שינהל לך את הכסף ותכתיב לו מה לעשות.
אני בטוח שאם תחפש מספיק ותגיד לו שהוא צריך רק לרכוש מניות דיבידנד לפי קריטריונים שאתה מכתיב ולא למכור כל עוד הדיבידנד לא נפגע אז תוכל למצוא כזה גם עם דמי ניהול של 0.5 אחוז בשנה שזה אפילו פחות מ-SDIV (וכאן אולי בשלב מסויים תגיד - אני יכול לעשות אותו דבר לבד - למה לשלם לו?).

ישנו יחס מאד חזק בין קרנות סל שמחלקות דיביבדנד גבוהה לתשואה נמוכה ואף שלילית.
תסתכל על תשואת המחיר של הקרן הזאת מיום היווסדה ועד היום.
אי אפשר להסתכל רק על הדיבידנד.
אם אתה קונה קרן שנותנת 100% תשואה בשנה ויורדת 100% בערכה בשנה אתה מרוצה?
אם היא נותנת 50% בשנה ויורדת בערכה 50% אתה מרוצה?
אם היא נותנת 8% דיבידנד ותשואה שלילית על המחיר אתה מרוצה?

זה נחמד להרגיש שאתה מקבל 8% דיבידנד אבל זה קצת מרגיש לי קצת כמו "fools gold".
פעם קראתי או שמעתי שאידאלית, היה קן אופקי בגרף עם תשואת דיבידנד מסויימת.

הדבר הראשון שאתה צריך להבין (לפי הניסוח שלך אני חושב שלא הבנת) זה שהקרן אינה משרתת את המטרה שלך.

קודם כל אתה צריך להחליט מה המטרה האמיתית שלך, לקבל "סכום דולרי קבוע" בכל חודש?
אם כן אז במקום קרן של מניות דיבידנד הייתי הולך על אג"ח ארצות הברית - יש לך סיכוי הרבה יותר גדול להשיג תשואת יתר מול קרן מניות דיבידנד שכזו.

אני ממש לא מצליח לראות איך קרן מניות דיבידנד מייצרת תזרים דיבידנדים יציב.

עם הסיכוי הגדול מאוד של פגיעה בדיבידנד של החברות בקרן אתה לא מקבל תזרים מזומנים יציב (קל וחומר איכותי).
עם התרסקות מחיר המניות (שהקטינו את הדיבידנד) בעשרות אחוזים אני לא רואה איך אתה יכול להשיג מקרן כזו הגדלת ערך.

אם אין לך תזרים דיבידנדים יציב ואין לך הגדלת ערך אז מה בדיוק אתה מקבל מהקרן הזו?

המילה "דיבידנד" בפני עצמה לא הופכת את הקרן להשקעה טובה.

אתה בטוח שאלו לא שני אופנועים בכביש הערבה?

@amidar לצערי הרב אין כאן קיצורי דרך מוצלחים.
אם אתה מחפש תזרים קבוע דרך קרן אז קרן אג"חית עדיפה בהרבה.
אם אתה מחפש גדילה אז קרן מנייתית עדיפה בהרבה.

אם אתה מחפש תזרים קבוע שגדל בעקביות אז אתה חייב לרכוש מניות עצמאית - אין אפילו קרן סחירה אחת שעושה זאת בגלל מגבלות של איך הקרנות פועלות.
ואם אתה ממש מתעקש לא לבחור מניות אז תמצא מנהל תיקים שינהל לך את הכסף ותכתיב לו מה לעשות.
אני בטוח שאם תחפש מספיק ותגיד לו שהוא צריך רק לרכוש מניות דיבידנד לפי קריטריונים שאתה מכתיב ולא למכור כל עוד הדיבידנד לא נפגע אז תוכל למצוא כזה גם עם דמי ניהול של 0.5 אחוז בשנה שזה אפילו פחות מ-SDIV (וכאן אולי בשלב מסויים תגיד - אני יכול לעשות אותו דבר לבד - למה לשלם לו?).
VIG או SDY

לפי מה שהבנתי כוללות מניות עם היסטורית הגדלת הדיבידנד לאורך שנים.
הערה: אני משקיע בינתים רק במניות בודדות.

לאחרונה התעניינתי ב SDIV כמו @amidar

@adamshalev מה הכוונה שאתה מנהל מאגר ידע של הקרנות האלה?
האם אתה לומד מהם וקונה מניות בודדות לפי המידע ומסקנות שאתה משיג מהאחזקות של הקרנות אלה ?

אני לא בטוח ש SDIV תיהיה שווה פחות ממה שהיא שווה עכשיו עוד 20 שנה אבל לגבי התשואה הכוללת (דיבידנד+רווח הון) אני לא בטוח בכמה היא תעקוף קרנות סל יותר סולידיות/מסורתיות על השוק האמריקאי.
זה מאד מפתה לקבל 7% בלי כאבי ראש כל חודש אבל לך תדע מה אתה מקריב בשביל זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45