• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
מינוי שופט לבית המשפט העליון הוא קבוע, ולכן הוא לא חייב כלום לאף אחד
כך היה לפני המהפיכה. זה הולך להשתנות כך שפוליטיקאים יבחרו גם את נשיא בית המשפט.

מי יבחר את השופטים?
אולי מספיק עם הסיפור הזה? הם שליש מהועדה.
החלופה היום כופה פשרה בין פוליטיקאים, מקבלי השירות והשופטים.
כרגע אותם אנשים בכלל לא שם. זה מפגש מחזור של מפגיני שוד הגז. לא משונה בעיניך?
לא משונה בעיניך שאלו הפגנות של העשירון העליון?
לא יודע כמה הם מרוויחים.
כדי לדעת על מי מגן בית המשפט אני מעדיף לקרוא פסקי דין מאשר לנחש כמה מרוויח מי שבא להפגנות ולמה מי שקיבל סעד מבית המשפט נשאר בבית בזמן ההפגנה.
ולעניין ההצבעה, היא קשורה בגורמים רבים. לדעתי לרוב האנשים זה לא הנושא הראשון במעלה.

נערך לאחרונה ב:
זאת האכזבה שמלווה דמוקרטיות. כי דמוקרטיות מבוססות על בני אדם.
לגמרי.
"הדמוקרטיה היא שיטת המשטר הגרועה ביותר הקיימת, מלבד כל יתר שיטות המשטר שנוסו עד היום."- צרציל
האם הגיוני שהם יבחרו את עצמם?
השופטים לא בוחרים את עצמם. יש ועדה לבחירת שופטים, שיש בה נציגים גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה. השופטים בה אינם הרוב והם בטח שלא בוחרים את עצמם.
ובכל זאת, מה החלופה?
איזונים ובלמים. זה הדבר היחיד שמונע מממשל להפוך לדיקטטורה.
מי יבחר את השופטים?
ועדה מאוזנת שמגיעה להסכמות בין הקואליציה, האופוזיציה ואנשי המקצוע, כפי שתיקן סער בדיוק למטרה הזו, שאכן הוסגה. אם ימשיכו בדרך הזו הגיוון ילך ויגדל עם הזמן, בלי למהר לבצע הפיכות דיקטטוריות.

זאת האכזבה שמלווה דמוקרטיות. כי דמוקרטיות מבוססות על בני אדם.
ובכל זאת, מה החלופה?
יש לך שיטה שלא מבוססת על בני אדם?
אתה מעדיף דיקטטורה שזאת שיטה שמבוססת על אדם אחד?

אם כבר אני אישית חושב שבינה מלאכותית צריכה להחליף את השלטון הקיים. היא יכולה לקבל קלט מהעם כל יום מספר פעמים ולא פעם ב4 שנים. זאת דמוקרטיה במיטבה . תוכל לקדם את הנושאים שבאמת חשובים לציבור מתוך הסקה והבנה הסטורית מה עובד וכמובן תיישם את החוק בצורה האופטימלית.
יתכן וכבר הטכנולוגיה כיום בשלה, שמעתי שכבר יש מדינות שהשופטים נעזרים בבינה מלאכותית בפסקי הדין, ואם לא מסכימים עם הפסק דין של המחשב הם מחוייבים לנמק מדוע.

• אהבתי
Reactions: HHH
אני חושב שאתה קצת מתבלבל כאן...אין לאף אחד אינטרס לראות את כלכלת ישראל קורסת או רצון לפגוע בישראל...אין כאן "דווקא" או נקמנות...(אולי אצל חלק יש לא יודע...)

יש כאן ניהול סיכונים ודאגה לעתיד כלכלי אישי. אתה חושב שיש למישהו אינטרס סתם להעביר כסף לחו"ל ולהתעסק עם זה? לא...

מצד שני, אני מנהל עסקים שנים, בתחומים סופר תחרותיים וקשים שמבוססים על ניהול סיכונים חד(מאות החברות בתחום שלי שמתו מראות על ההזדמנויות ועל הסיכונים...)...בניתי את עצמי בעשר אצבעות, בלי שום עזרה מיוחדת מהמדינה או מתקציבים ממשלתיים והצלחתי...
אני רוצה לדאוג להון שלי, למשפחה שלי ולעסקים שלי...
ומכוון שאני כבר "מחווט" לזהות סיכונים(בין אם הם יתממשו או לא) ואני מכיר כלכלה ועסקים... אני עושה חישוב קר של סיכון/סיכוי...ולא מוכן לקחת את הסיכון של המשך ההסתמכות על המערכת הבנקאית הישראלית ב 100%...אם תהיה כאן רשות אחת...אין חסם למה שיכול לקרות. אין איזונים ובלמים.האם מחר יחרימו לי את כל הנכסים? כנראה שלא...אבל האם הסיכוי לכך גדל? האם הסיכוי של בעיות אחרות גדל? כן...ואם זה המצב איזה אינטרס יש לי לקחת את הסיכון הזה כשיש לי אלטרנטיבות קלות שישמחו להגדיל את הפעילות שלי?
למה לקחת סיכון לא ידוע? שאני לא מתוגמל עליו?
יש גיאוגרפיות עם מסורת ארוכת שנים של הגנה על זכויות קניין, עם כבוד למערכת משפטית חזקה ועם עלויות סבירות לגמרי...מה אני צריך את הטירוף הישראלי? למה אחרים שיש להם את האפשרות צריכים אותו?
ככה בדיוק הון בשוק תחרותי מתנהל...אתה משחק עם המערכת...הוא עוזב. ומהר.

אם אתה דואג לכלכלה ומעוניין בהשקעות וכספים במערכת המקומית...אז ההתעסקות בכמה לייקים מקבלים אנשים שמשאירים כספים או מעבירים כספים זה לא העיקר...
מה שמשנה זה האם המערכת הכלכלית הקיימת מייצרת וודאות למשקיעים, האם המערכת הדמוקרטית חזקה, האם חוקי העבודה והמיסוי הם טובים ונוחים לעשיית עסקים, האם יש זכויות קיניין וכו....
רשות אחת היא סיכון בלתי מתקבל על הדעת לרוב אנשי העסקים. זה לזרוק קוביות...לא מנהלים ככה ביזנס נורמלי.
וכל מי שמעביר כספים מתחשב בזה...מי שעושה את זה עם רעש כמו חברות ההייטק שעשו זאת עד כה...עושים את הרעש בגלל סיבות פוליטיות כנראה וכנראה בשל חשש אמיתי ממה שקורה...לגיטימי או לא...פחות מעניין.

האם לגיטימי מבחינה עיסקית קרה להעביר כספים החוצה בהנתן מה שנמצא על השולחן היום? לפי דעתי חד משמעית עם סימן קריאה. כל אחד ואיך שהוא רואה את הדברים.
לדעתי אין כאן באמת סיכונים אמיתיים וזה אך ורק התססה של התקשורת הספציפית שמשויכת לאופוזיציה, בכל מקרה אם אתה אישית מאמין שזה מסוכן, תעשה מה שאתה חושב, אבל ברור שאני לא יעודד אף גוף עסקי שמצליח כאן לעזוב, ואם מישהו יעזוב זה מצער אותי, ולא משמח, וכל מי שחוגג כל אמירה של איש עסקים לעזוב את הארץ, בעיני זה חבל מאוד שהגענו לשם, ואני מקווה שלא נגיע לאמירות בסגנון שאם הרפורמה תעבור, להפר פקודה, או להדליף סודות מדינה.

ראש מחלקת לב באיכילוב מסוגל לפסול החלטות ממשלה?
אם החלטת הממשלה אומרת לרופא שהוא יכול להחליט אם לטפל בנזקק לפי "שיקולי מוסר" שלו...
מנהל המחלקה יכול לפטר את הרופא המדובר, אם לא יחזור לחדר הניתוח.
או שאולי יוכל להחליט שהוא לא מטפל ב-ח"כ/ שר שהעביר החלטות שנוגדות את צו מצפונו הוא.
אז בחלקת אלוהים הקטנה שלו? כן.

וכדאי שיהיה לשופטים שפוסלים החלטות ממשלה (להכניס עבריין מועד לתפקיד שר) סיבות טובות עם סיבות.
ולא רק כי "העם בחר".

רוצה להוציא משאל עם "האם להוציא להורג אנס לפני פסק דין?"
יכול להיות - קצב לא יסכים אם ההחלטה.
ומה עושים אם 10 שנים אחרי המשפט מוצאים אדם אחר שמסתבר שהוא הפושע האמיתי?
איך זה עוזר לנאשם המקורי שכבר לא איתנו?

אני מרגיש שחוזרים שוב ושוב..,. כל פעם ימני אחר חוזר ל"משילות".
דמוקרטיה בנויה על "הפרדת רשויות".
יש נבחרי ציבור ויש אנשי מקצוע שפוסקים על בסיס חוקים שנקבעו על ידי נבחרי הציבור..

השר יכול להחליט שהוא רוצה ששוטרים יפעילו כח לא מידתי נגד מתנגדים לו והשוטרים יאלצו לשמוע לחוק פן יעמדו מול שופט.
זה אולי כיף לדרוש את זה ולשמוח לאיד כשאתה שולח את השוטר.
עד שזה מופעל כלפי מישהו מבני המשפחה שלך.

נ.ב.
תשתדל לא להיות אחד ממפגיני הימין שטענו ש"מעדיף להיות אח שכול מאח של שמאלני".

מעניין אותי כמה מתומכי הרפורמה המשפטית מודעים בכלל שבג"ץ זה המגן האחרון על הזכויות שלהם.
היום אתם: "64 מנדטים", "ימין על מלא מלא", "הרוב" או ה"ריבון".
בעוד עשור אתם תיהיו עוכרי ישראל כי תתקבל החלטה X בממשלה שתפגע ישירות בכם או במשפחה שלכם, ואז תגלו שאין בג"ץ ואין מי שיגן עליכם אם אתם לא מקרובים לחבר ממשלה כזה או אחר.
D:D:D:D:

עוד עשור אתם תיהיו עוכרי ישראל כי תתקבל החלטה X בממשלה שתפגע ישירות בכם או במשפחה שלכם, ואז תגלו שאין בג"ץ ואין מי שיגן עליכם אם אתם לא מקרובים לחבר ממשלה כזה או אחר.
נאמר את זה אחרת, מרגע שביבי לא יצטרך את השותפים הטבעיים שלו יותר הוא יזרוק אותם לכלבים.
ככה בדיוק עושים שליטים יחידים.

באמת שכל פעם שאני קורא תגובות שלך יש בי תקווה קטנה שאחד המודרטורים יתעצבן כמוני וישים לך איזה באן
הוא לא שווה יחס...הדיו הוירטואלי יותר יקר.

נאמר את זה אחרת, מרגע שביבי לא יצטרך את השותפים הטבעיים שלו יותר הוא יזרוק אותם לכלבים.
ככה בדיוק עושים שליטים יחידים.
אוקי, יש רפורמה, מתבטל המשפט.
איך מפה הוא מגיע להיות שליט יחיד? צריך זמן להשתלט עם הצבא, משטרה, מוסד ושב"כ.
כל עוד אתה לא שולט בגופים האלה הם פשוט יכולים להתהפך עלייך.

ככה זה יהיה:
- השתלטות על מע' המשפט
- העברת חוקים שיעדדו שחיתות ויגנו על חברי הקואליציה
- מינוי מקורבים לתפקידי מפתח בצבא, משטרה (חוק בן גביר), שבכ ומוסד.
- ביטול הבחירות או הצגה שלהן כ"דמוקרטיות"

הנקודה השלישית מעניינת, לא בטוח איך האנשים שהם לא ביביסטם ב100% יגיבו כי בסוף הם אלו שמסכנים את החיים שלהם בחזית יום יום...ודיקטטורה אומרת שיש כלכלה חלשה יותר, יחסים רעועים עם המערב (דבר שיפגע במודיעין ונשק) וכמובן בריחת מוחת אשר תוריד את היתרון היחסי שלנו בטנכלוגיה ומדע לעומת האויב.
נוסיף לזה גידול מעריכי של אוכלוסיות אשר ממעטות להשתתף בתמיכה בכלכלה המקומית ( עבודה במינימום\שחור\קבלת הטבות מהמדינה) וכמובן שהן לא משתתפות בנטל הצבאי והבטחוני.
חברים, ישראל תחדל מלהתקיים.
יש עוד מדינה לא דמוקרטית אשר מוקפת במדינות אשר לא חפצות בקיומה? לדעתי ישראל תיהיה המקרה הראשון.

נערך לאחרונה ב:
הוא לא שווה יחס...הדיו הוירטואלי יותר יקר.

אוקי, יש רפורמה, מתבטל המשפט.
איך מפה הוא מגיע להיות שליט יחיד? צריך זמן להשתלט עם הצבא, משטרה, מוסד ושב"כ.
כל עוד אתה לא שולט בגופים האלה הם פשוט יכולים להתהפך עלייך.

ככה זה יהיה:
- השתלטות על מע' המשפט
- העברת חוקים שיעדדו שחיתות ויגנו על חברי הקואליציה
- מינוי מקורבים לתפקידי מפתח בצבא, משטרה (חוק בן גביר), שבכ ומוסד.
- ביטול הבחירות או הצגה שלהן כ"דמוקרטיות"

הנקודה השלישית מעניינת, לא בטוח איך האנשים שהם לא ביביסטם ב100% יגיבו כי בסוף הם אלו שמסכנים את החיים שלהם בחזית יום יום...ודיקטטורה אומרת שיש כלכלה חלשה יותר, יחסים רעועים עם המערב (דבר שיפגע במודיעין ונשק) וכמובן בריחת מוחת אשר תוריד את היתרון היחסי שלנו בטנכלוגיה ומדע לעומת האויב.
שכחת השתלטות על ערוצי השידור.

וכאשר יפמפמו לך כל היום וכל הלילה כמה המצב מזהיר וכמה אירן והשמלאנים והאנרכיסטים שרק רוצים למוטט את המדינה זה הסכנה האמיתית ורק איש אחד עומד בדד בינהם לבין האסון שתכף יפול עליך. גם כל אלה שהם לא 100% הופכים ל 100% מאמינים.

וכמובן קצת הדפסת כסף כדי לשלם לעבודת דחק כדי שכולם יהיו מועסקים, וחיים סולידים ביותר בוא נקרא לזה כך. החינוך כמובן מוטה והמשק הוא של עולם שלישי. והכל תוך כדי תעמולה שרק האיש הזה מסוגל להגן עלייך ולדאוג לך כי כולם נגדנו.

מאוד פשוט לעשות את זה. תשאל את ההונגרים, לקח להם שמה 10 שנים. יש הרבה מאמרים על השיטה.

נערך לאחרונה ב:
לא בטוח איך האנשים שהם לא ביביסטם ב100% יגיבו כי בסוף הם אלו שמסכנים את החיים שלהם בחזית יום יום..
"בְּגֶרְמַנְיָה לָקְחוּ הַנָּאצִים תְּחִלָּה אֶת הַקּוֹמוּנִיסְטִים, וַאֲנִי לֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי, כִּי לֹא הָיִיתִי קוֹמוּנִיסְט; וְאָז הֵם לָקְחוּ אֶת הַיְּהוּדִים, וַאֲנִי לֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי, כִּי לֹא הָיִיתִי יְהוּדִי; וְאָז הֵם לָקְחוּ אֶת חַבְרֵי הָאִגּוּדִים הַמִּקְצוֹעִיִּים, וַאֲנִי לֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי, כִּי לֹא הָיִיתִי חָבֵר אִגוּד מִקְצוֹעִי; וְאָז הֵם לָקְחוּ אֶת הַקָּתוֹלִים, וַאֲנִי לֹא הֵרַמְתִּי אֶת קוֹלִי, כִּי הָיִיתִי פְּרוֹטֶסְטַנְטִי; וְאָז הֵם לָקְחוּ אוֹתִי, אַךְ בְּאוֹתָהּ עֵת כְּבָר לֹא נוֹתַר אַף אֶחָד שֶׁיָרִים אֶת קוֹלוֹ לְמַעַנִי."

אוי, שיט... כתוב בשיר "נאצית".
נו טוב... גרסה אחת של השיר.
מפה - https://he.wikiquote.org/wiki/מרטין_נימלר

איך יודעים באיזה נושא הממשלה מתכוונת לעבוד?

במשרד שלא מחלקים...
המשפטים.

איך יודעים באיזה נושא הממשלה מתכוונת לעבוד?

במשרד שלא מחלקים...
המשפטים.
לא יודע אם זה יחדש לך אבל הם נראים חברה שלחלוטין באו לעבוד גם במשרד שחולק ל 10

חילקו. הלכה התיאוריה.
לא חילקו, הוא נשאר ליכוד ומתוחזק ע"י הליכוד.
ביבי הוא אלוהים בפני כל איש ליכוד וכל איש במפלגה יעשה כל דבר שאלוהים יבקש.
טכנית זה די דומה לש"ס ויהדות התורה אשר עושות מה שהרייבה אומר, מתחיל להבין למה החיבור של המפלגות בקואלציה כול כך טבעי.

אולי מספיק עם הסיפור הזה? הם שליש מהועדה.
החלופה היום כופה פשרה בין פוליטיקאים, מקבלי השירות והשופטים.
שליש. אפילו לא חצי.
מתוך 9 חברים בוועדה 3 שופטים ו2 עורכי דין. כלומר לאנשים בעלי אינטרס אישי יש יותר ייצוג בוועדה מאשר לציבור. כי אל תטעה - השופטים קרובים יותר ללשכה מאשר לציבור. ראינו את זה בפרשת אפי נווה. הלשכה מושחתת והשופטים מנותקים. רק היום שופט אמר שאין תשתית ראייתית לרצח של ליטל יעל מלניק, שנקברה בעודה בחיים. אני גם לא שומע שופטים שמעבירים ביקורת על העונשים הקלים שעבריינים מקבלים אבל אם מישהו חס וחלילה מעביר ביקורת על מערכת המשפט - הם ישר קופצים בזעם.
לנציב תלונות הציבור על שופטים אין שום כוח בידיים. הדוח שלו זה בקושי המלצה.
ושלא נדבר על אהרון ברק ושיגעון הגדלות שלו.
כל ההילה הזו שהצמידו לשופטים -כאילו הם קדושים שאלוהים שלח לנו ויש להם עליונות מוסרית מעל כל האחרים - היא לא רק מטופשת אלא גם מסוכנת לדמוקרטיה, כי אתה בעצם אומר שהם תמיד צודקים, אסור לבקר אותם, אין צורך לפקח עליהם והופ קיבלת כר פורה לשחיתות.
אז אני מעדיף שלנציגי הציבור יהיה יותר ייצוג בוועדה מאשר אליהם.

המחאה הזו לא באמת נגד הרפורמה. הרי אף אחד עוד לא יודע מה באמת יהיו ההשלכות שלה (זה גם שבגיי פי מורגן אמרו אבל זה לא הפריע לתקשורת לספר שהבנק "יוצא" נגדה). כמו שכבר כתבו פה אתה לא שומע אותם שמאלנים מסבירים איזה סעיף הם לא אהבו ולמה ואיך ניתן לשנות אותו למשהו רך יותר, אלא רק צעקות ריקות מתוכן על דיקטטורה וחיסול טוטלי של מערכת המשפט (כאילו יום אחרי כבר לא יהיו יותר שופטים ועורכי דין בישראל).
זו פשוט מחאה נגד ביבי, כמו כל מחאה פה בשנים האחרונות. השמאל עוטף את מערכת המשפט מסיבה אחת ויחידה - היא הסיכוי הכי טוב שלהם להיפטר מנתניהו. הם הבינו שבבחירות זה לא הולך אז הם מנסים דרכים פחות דמוקרטיות. וזה גם מסוכן, גם לא דמוקרטי, וגם גישה של לוזרים.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה