• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
אם אתם תומכים בתרבות אין בזה פגיעה מכוונת בכלכלה, אבל מי שתומך בעסקים שהודיעו שהם יוצאים ממדינת ישראל, קשה לי לנתק את זה מהתנועות הקיימות בעולם בעד החרמת מדינת ישראל, ואפילו עם האינטרסים שלהם מובנים, הם במובהק בעד להרוס את הכלכלה של מדינת ישראל, ואני רק מחכה לרגע שגם תנועת BDS תצטרף אליכם נגד הממשלה שהממשלה הורסת את הכלכלה...
ה BDS לא יצטרף כל כך מהר.
החלום הרטוב שלהם על ישראל לא דמוקרטית, בלי בית משפט שמבקר פעולות הממשלה בשטחים ושמחוקקת חוקים שפוגעים במיעוטים, מתגשם.

אבל בוא נניח שזה נכון שרוב בעלי העסקים מוציאים את הכסף מישראל האם לדעתך במצב כזה אזרח שאכפת לו הכלכלה של המדינה שלו, האם הוא צריך לעודד את מי שעוזב...
אנשים מוציאם כסף מישראל. זו עובדה. רואים את זה בשער הדולר שהפסיק לאזן את שוק ההון וכמובן באזהרת הבנקאים (שמאז הפסיקו לדווח). הרושם שלי היה, אולי בטעות, שגם אתה לא מתעלם מהאזהרות אלה מעביר כסף להשקעות דולריות ולחו״ל. אז למה אתה קורא להסתיר את האזהרות וליפות את המציאות? למה אתה רוצא להשאיר אחרים בבורות? למה אתה מתנגד שאחרים ינקטו בצעדי זהירות כמוך ?
-- להזהיר זה אלטרואיסטי. כל מי שנוקט עכשיו בצעדים מעשיים היה מעדיף ששער הדולר ירד, לא יעלה.
-- הבעיה היא אמיתית. להאשים את מי שמדווח עליה זה קל, אבל ממש לא לעניין.
ואם באמת אכפת לך המדינה, דבר אחרון שתעשה זה לייק כל כך מתלהב על הודעות מהסוג שהגבת עליהם)
זיהוי והצפת בעיות זה הדבר החשוב ביותר בדרך לפיתרונן. אם ההפיכה תעצר והכלכלה תינצל אז לא קרה כלום והשקל יתחזק בחזרה. אם ההפיכה לא תעצר אז הוצאת הכספים זה בדיוק הדבר הנכון לעשות.

נערך לאחרונה ב:
ובנוגע לפגיעה בזכויות - מתי בית המשפט הגן על החלשים בחברה שלנו?
העניים? הנכים? ניצולי השואה?
זאת בכלל לא האג'נדה שלו.
אני זוכר שליברמן ביקש לבטל תשלום למעונות למשפחות שלא 2 בני הזוג עובדים.
משום מה ולמה, זה נחשב פגיעה באברכים (כנראה בגלל ש-90% מהסכום הגיע אליהם).
ואז בדקה התשעים על השעון... ח''כים ממפלגות חרדיות פנו לבג''צ שייגן אליהם מהצורר הרשע.

פעם הבאה... לא בטוח שבג''צ יהיה שם.

הכוונה אינה לבטל את בג"צ, אלא להגדיל את מספר נציגי הריבון (=העם) בוועדה לבחירת שופטים.
לא מדוייק. הכוונה למנות שופטים שחייבים את מינויים וקידומם רק לקואליציה.
אגב, גם לשיטתך שהרכב הועדה צריך לשקף את הקבוצות בעם, לפי השיטה החדשה חצי מהעם לא יהיה מיוצג.
מעבר לכך, אם בג"צ היה פועל להגנת החלשים, הם היו מגיעים להפגנות. הם לא שם.

ההפגנות נראות יותר כמו פגישת מחזור של הפגנות "שוד הגז" או כנס הון שלטון.
מה הקשר להפגנות? יש קבוצות שלמות שרוב הזכויות שלהן מגיעות מפסיקה של בית המשפט ואינספור עתירות של אנשים בודדים שפגעו בזכויותיהם. אז כל מי שבית המשפט נתן לו סעד צריך להתייצב בהפגנה לדעתך?

טוב אני מבין שאתם מתעקשים להיתמם ולראות את תמיכה בחרם כלכלי על מדינת ישראל כשווה לתמיכה בתרבות יהודית,
ארון הספרים היהודי שלך מכיל משהו נוסף על ספרי תורה, תלמוד, משניות?
כי שלי מכיל עוד כמה.

• אהבתי
Reactions: HHH
ואז בדקה התשעים על השעון... ח''כים ממפלגות חרדיות פנו לבג''צ שייגן אליהם מהצורר הרשע.

וגם כשהנדל ביקש לאפשר (לא לחייב) לחרדים להשתמש בקווים לא כשרים, העסקונה החרדית שמתפרנסת מהקווים הכשרים רצה לבית המשפט, אשר משום מה עיכב את השינוי.
השופטים שיעברו במרכז הליכוד כדי להבחר יהיו פחות קשובים בפעם הבאה.

אנשים מוציאם כסף מישראל. זו עובדה. רואים את זה בשער הדולר שהפסיק לאזן את שוק ההון
בינתיים אני לא רואה מגמה שאפשר להצביע עליה. אולי עוד חודש או שניים יהיה אפשר להגיד משהו.

oMZRkxX.png

אם בג"צ היה פועל להגנת החלשים, הם היו מגיעים להפגנות. הם לא שם.
כמו שגרהם אמר, עסוקים בטרדות אחרות. ואני אוסיף, לדעתי גם פחות מודעים לאיך פועלת המערכת (פלוס, ברמה היומיומית לפחות מערכת המשפט לא הכי ידידותית למשתמש).

שמפחדים מבן 75 שלא נושא בתפקיד ואמר את דעתו (האמת, עד שהעלו את הציוץ שלו לא הכרתי ולא ידעתי מיהוא) ומבקשים להפסיק להסית...
על מה מדובר?

תגבור משמעותי בתקנים לשופטים (מניעת סחבת בתיקים ...
הנ״ל גרר את המשפט ע״י אי התיצבות לדיונים בבית משפט. מזכיר מישהו אחר ?
מזכיר שלכפות את הסמכות של בית המשפט זה באחריותה של הראשות המבצעת.
גרירת זמן היא גם באשמת מערכת המשפט. תקנות סדר הדין האזרחי מ-2021 שאפו לקצר זמנים.
מוקדם להגיד, אבל מרושם אנקדוטלי, לפחות חלק מהעו"דים והשופטים לא הפנימו.

לא מדוייק. הכוונה למנות שופטים שחייבים את מינויים וקידומם רק לקואליציה.
אגב, גם לשיטתך שהרכב הועדה צריך לשקף את הקבוצות בעם, לפי השיטה החדשה חצי מהעם לא יהיה מיוצג.

מה הקשר להפגנות? יש קבוצות שלמות שרוב הזכויות שלהן מגיעות מפסיקה של בית המשפט ואינספור עתירות של אנשים בודדים שפגעו בזכויותיהם. אז כל מי שבית המשפט נתן לו סעד צריך להתייצב בהפגנה לדעתך?
א. מינוי שופט לבית המשפט העליון הוא קבוע, ולכן הוא לא חייב כלום לאף אחד.
מעבר לכך, האם אתה חושב ששופטים ברמה הזאת הם חלשי אופי? שהם ישרתו את זה שבחר אותם נגד מצפונם ונגד החוק?
ואם כך אתה חושב - כרגע אותם שופטים חייבים את המינוי שלהם לשופטים אחרים. האם זה לא מדאיג אותך?
ונקודה נוספת - מכיוון שהקואליציות מתחלפות בתדירות גבוהה, אפילו אותו אדם שהשופט יהיה חייב לו כביכול, לא יהיה שם. תעקוב אחרי התחלופה במשרד המשפטים, למשל.

ב. מישהו צריך למנות את השופטים, האם סביר שהם ימנו את עצמם?
הדבר אינו סביר כשם שלא סביר שחברי פרלמנט יבחרו את עצמם.

ג. אני מסכים שמספר הנציגים של האופוזיציה צריך, ככלל, להיות תואם את כוחם בפרלמנט.
אלו הן הנקודות שחשוב לדון בהן, אבל כאשר נשמעות זעקות שבר על חיסול הג'ינג'ים - מי ישמע את הנקודה החשובה שלך?

ד. בנוגע להפגנות - אם אנשי השכבות החלשות היו מאמינים שבג"צ דואג להם, חלקם היו מגיעים להפגנות, חלקם היו משמיעים את קולם ברשתות החברתיות, ובכל מקרה הם לא היו מצביעים לגוש הימין, שהציב את עניין הרפורמה במרכז לקראת הבחירות.
כרגע אותם אנשים בכלל לא שם. זה מפגש מחזור של מפגיני שוד הגז. לא משונה בעיניך?
לא משונה בעיניך שאלו הפגנות של העשירון העליון?

למה לא בטוח?
האם הגדלת הנציגות של נבחרי העם בתהליך בחירת השופטים תוביל לבחירת שופטים גרועים?
שנסיון לפגוע בסקטור מסוים לא יעניין אותם?

אשמח לשמוע איפה גרת
גרתי באוסטרליה למשך כמעט שנה.
אני חושב שהקושי העיקרי זה שהיא בסוף העולם. ביקור לישראל ייקח לך 3-4 ימים.
המזג אוויר די דומה לישראל, ביטחון אישי גבוה (אין אצלם גדרות סביב הבתים הפרטיים), אין בעיות לאומיות רציניות, לא חסרה עבודה. יש פקקים כי הרוב גרים בבתים פרטיים, וחלק יגידו שאולי משעמם שם כי אין רדיפה אחר משהו כמו בארה"ב או לחץ כמו בישראל. האוסטרלים אוהבים להגיד "no worries", כאילו הכל באיזי, רגוע כי הם באמת לא צריכים לעבוד קשה. אוכלוסייה קטנה שיושבת על ארץ ענקית. הם לא צריכים להתאמץ בשביל פרנסה וצמיחה כלכלית. ההיפך המוחלט מישראל.
להייטקיסטים לא קשה להגר לשם אבל זה נכון נראה לי לכל מדינה מערבית. זה אחד היתרונות בתקופה הזו - שיעור הילודה נמוך גרם לכך שהמערב משווע לעובדים מיומנים, בעיקר בתחומי הטכנולוגיה כי אין הבדל במקצוע הזה בין מדינה אחת לאחרת.

נערך לאחרונה ב:
האם הגדלת הנציגות של נבחרי העם בתהליך בחירת השופטים תוביל לבחירת שופטים גרועים?
ברור.
אתה באמת חושב שבני המשפחה של דרעי הם האנשים המתאימים ביותר לתפקידים שהם קיבלו בהסתדרות ובקקל?
כשבחירת השופטים תהיה נתונה לחסדי הקואליציה, שמונהגת על ידי חמישה אנשים שאינם נקיים מכל רבב, בחירת השופטים תהיה צורה נוספת של מינוי מקורבים.
כשקריטריון הבחירה הוא שופטים נאמנים, השופטים הטובים, השופטים שמתנהלים ללא משוא פנים, שמתנגדים לכל שוחד מירמה והפרת אמונים, לא יתמנו.

נערך לאחרונה ב:
גרירת זמן היא גם באשמת מערכת המשפט. תקנות סדר הדין האזרחי מ-2021 שאפו לקצר זמנים.
מוקדם להגיד, אבל מרושם אנקדוטלי, לפחות חלק מהעו"דים והשופטים לא הפנימו.
לא ממש הבנתי איך השופטים אשמים בזה שנאשמים לא מתיצבים לדיון או בזה שיש אלף תיקים לשופט.

אני חושב שזה דמיונות שלכם, אבל בוא נניח שזה נכון שרוב בעלי העסקים מוציאים את הכסף מישראל האם לדעתך במצב כזה אזרח שאכפת לו הכלכלה של המדינה שלו, האם הוא צריך לעודד את מי שעוזב... האם בעסק שלך הפרטי, כשהמשקיע מסוים מחליט לעזוב, אתה קופץ מהתלהבות... המקסימום שהייתי עושה זה לתת לייק עצוב (אני כתבתי את ההודעה הקודמת בעיקר בגלל התגובות שלך ואחרים על ההודעה של אהוד, ואם באמת אכפת לך המדינה, דבר אחרון שתעשה זה לייק כל כך מתלהב על הודעות מהסוג שהגבת עליהם)
מצטער אבל מי שאכפת לו מהכלכלה של מדינת ישראל לא מתנהג כך.

אני חושב שאתה קצת מתבלבל כאן...אין לאף אחד אינטרס לראות את כלכלת ישראל קורסת או רצון לפגוע בישראל...אין כאן "דווקא" או נקמנות...(אולי אצל חלק יש לא יודע...)

יש כאן ניהול סיכונים ודאגה לעתיד כלכלי אישי. אתה חושב שיש למישהו אינטרס סתם להעביר כסף לחו"ל ולהתעסק עם זה? לא...

מצד שני, אני מנהל עסקים שנים, בתחומים סופר תחרותיים וקשים שמבוססים על ניהול סיכונים חד(מאות החברות בתחום שלי שמתו מראות על ההזדמנויות ועל הסיכונים...)...בניתי את עצמי בעשר אצבעות, בלי שום עזרה מיוחדת מהמדינה או מתקציבים ממשלתיים והצלחתי...
אני רוצה לדאוג להון שלי, למשפחה שלי ולעסקים שלי...
ומכוון שאני כבר "מחווט" לזהות סיכונים(בין אם הם יתממשו או לא) ואני מכיר כלכלה ועסקים... אני עושה חישוב קר של סיכון/סיכוי...ולא מוכן לקחת את הסיכון של המשך ההסתמכות על המערכת הבנקאית הישראלית ב 100%...אם תהיה כאן רשות אחת...אין חסם למה שיכול לקרות. אין איזונים ובלמים.האם מחר יחרימו לי את כל הנכסים? כנראה שלא...אבל האם הסיכוי לכך גדל? האם הסיכוי של בעיות אחרות גדל? כן...ואם זה המצב איזה אינטרס יש לי לקחת את הסיכון הזה כשיש לי אלטרנטיבות קלות שישמחו להגדיל את הפעילות שלי?
למה לקחת סיכון לא ידוע? שאני לא מתוגמל עליו?
יש גיאוגרפיות עם מסורת ארוכת שנים של הגנה על זכויות קניין, עם כבוד למערכת משפטית חזקה ועם עלויות סבירות לגמרי...מה אני צריך את הטירוף הישראלי? למה אחרים שיש להם את האפשרות צריכים אותו?
ככה בדיוק הון בשוק תחרותי מתנהל...אתה משחק עם המערכת...הוא עוזב. ומהר.

אם אתה דואג לכלכלה ומעוניין בהשקעות וכספים במערכת המקומית...אז ההתעסקות בכמה לייקים מקבלים אנשים שמשאירים כספים או מעבירים כספים זה לא העיקר...
מה שמשנה זה האם המערכת הכלכלית הקיימת מייצרת וודאות למשקיעים, האם המערכת הדמוקרטית חזקה, האם חוקי העבודה והמיסוי הם טובים ונוחים לעשיית עסקים, האם יש זכויות קיניין וכו....
רשות אחת היא סיכון בלתי מתקבל על הדעת לרוב אנשי העסקים. זה לזרוק קוביות...לא מנהלים ככה ביזנס נורמלי.
וכל מי שמעביר כספים מתחשב בזה...מי שעושה את זה עם רעש כמו חברות ההייטק שעשו זאת עד כה...עושים את הרעש בגלל סיבות פוליטיות כנראה וכנראה בשל חשש אמיתי ממה שקורה...לגיטימי או לא...פחות מעניין.

האם לגיטימי מבחינה עיסקית קרה להעביר כספים החוצה בהנתן מה שנמצא על השולחן היום? לפי דעתי חד משמעית עם סימן קריאה. כל אחד ואיך שהוא רואה את הדברים.

ברור.
אתה באמת חושב שבני המשפחה של דרעי הם האנשים המתאימים ביותר לתפקידים שהם קיבלו בהסתדרות ובלקקל?
כשבחירת השופטים תהיה נתונה לחסדי הקואליציה, שמונהגת על ידי חמישה אנשים שאינם נקיים מכל רבב, בחירת השופטים תהיה צורה נוספת של מינוי מקורבים.
כשקריטריון הבחירה הוא שופטים נאמנים, השופטים הטובים, השופטים שמתנהלים ללא משוא פנים, שמתנגדים לכל שוחד מירמה והפרת אמונים, לא יתמנו.
נציגי העם הם לא תמיד הדבר הטוב ביותר.
הם מאכזבים לעיתים קרובות.
הם בני אדם, ובני אדם נוטים למעוד: לטעות, לשקר, לראות את המציאות מבעד לאמונות שלהם, להעדיף מקורבים, ועוד ועוד.

זאת האכזבה שמלווה דמוקרטיות. כי דמוקרטיות מבוססות על בני אדם.
ובכל זאת, מה החלופה?

מי יבחר את השופטים?
האם הגיוני שהם יבחרו את עצמם?
גם הם בני אדם, דרך אגב, והם מועדים לכל החולשות שיתר האנשים לוקים בהן. אבל עם סטייל, כן, בטח.
האם הגיוני שלריבון לא תהיה אמירה בעניין?

אני שוב חוזר לנקודה שכבר העליתי - מאחורי ההתנגדות לרפורמה ישנה אי נחת מדמות העם.
צריך להחליף את העם, נכון, ברור, אבל במי?

תגידו, אחרי שכמה פנסיונרים יגידו שהם שבתו ביום שני, ויקבלו טפיחה על השכם
באיזה שלב תרגישו כבר ממש מגוחכים עם כל האיומים שלכם?

צריך להחליף את העם, נכון, ברור, אבל במי?
לא בהכרח...
השמאלנים פשוט יכולים להתפטר.
מוזר...
בוחרים רבים אמרו לי שלביבי יש את הנסיון, השטן שאני מכיר ולכן ממשיכים לבחור שוב ושוב באותו בררה.
הפעם אתה מודע לכך שכנראה הבוחרים החדשים יהיו בררה (ההסטוריה מראה שהם עבריינים מועדים) ובכל זאת אתה רוצה להחליף שטן ישן בשטן חדש.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה