• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
@Hipo , @אליהו , @paskar
שמפחדים מבן 75 שלא נושא בתפקיד ואמר את דעתו (האמת, עד שהעלו את הציוץ שלו לא הכרתי ולא ידעתי מיהוא) ומבקשים להפסיק להסית...
את ינון מגל ששידר ברדיו "אם אני הייתי ביבי הייתי יוצא עם תת מקלע ומרסס את העיתונאים"... כבר זימנו לחקירה על הסתה?
קראתי שהוא אמר את זה בהקשר שאם הוא היה ביבי והיה סופג את כל החיצים מהעיתונאים הוא היה מרסס אותם, ובאותה תוכנית הוא גם דאג לומר שזה לא ברצינות.

למרות שהוא התנצל אני מסכים איתך שזה מגונה לדבר כך לחלק מהציבור, אפילו עם זה עיתונאים מסיתים.

אני מקווה שגם אתה תעזור אומץ ותתחיל לגנות את הקיצוניים שלכם.
iu

״הסמל מתאר מצב בו אדם מסוים, היודע כי נעשה עוול בסביבתו, בוחר להעלים עין מן המתרחש ולא להתערב בנעשה.״

כמו שאהוד הסביר - רוב האנשים הפרטיים ובעלי העסקים מוציאים את הכסף בשקט. בלי רעש וצילצולים.
אני חושב שזה דמיונות שלכם, אבל בוא נניח שזה נכון שרוב בעלי העסקים מוציאים את הכסף מישראל האם לדעתך במצב כזה אזרח שאכפת לו הכלכלה של המדינה שלו, האם הוא צריך לעודד את מי שעוזב... האם בעסק שלך הפרטי, כשהמשקיע מסוים מחליט לעזוב, אתה קופץ מהתלהבות... המקסימום שהייתי עושה זה לתת לייק עצוב (אני כתבתי את ההודעה הקודמת בעיקר בגלל התגובות שלך ואחרים על ההודעה של אהוד, ואם באמת אכפת לך המדינה, דבר אחרון שתעשה זה לייק כל כך מתלהב על הודעות מהסוג שהגבת עליהם)
מצטער אבל מי שאכפת לו מהכלכלה של מדינת ישראל לא מתנהג כך.
לא כולנו.

ובעלי עסקים בורחים לא כי ״מעודדים״ אותם כמו שאתה אומר, אלא כי לא בא להם להמשיך להשקיע את עתידם במדינה שהולכת בדרך של מדינה טיפוסית במזרח התיכון.
יכול להיות הרבה סיבות למה חברה מסוימת מחליטה לעזוב את מדינת ישראל, אבל מי שמעודד את זה, ומתלהב מכל מי שעוזב, או שמסקר בצורה קיצונית ומעוותת אמירות נגד הכלכלה הישראלית, אני לא מאמין שאכפת לו מהעתיד הכלכלי של מדינת ישראל.

סיומו הראוי של הסיפור הזה, לדעתי, הוא בהסכמה רחבה, אפילו רחבה מאד, על שינויים מסוימים ביחסי הרשויות.
האופוזיציה מופקרת וחלולה, הקמפיינרים אמרו להם לתקוף את הממשלה בכל מחיר ולא לדבר.
לכן לא יהיו שום הסכמות רחבות כי הם גם לא יציעו שום אלטרנטיבה.. במקרה כזה, צריך להעביר הכל as is ושיבואו אל עצמם בטענות

הלכנו לקלפי בדיוק בשביל זה

כול להיות הרבה סיבות למה חברה מסוימת מחליטה לעזוב את מדינת ישראל, אבל מי שמעודד את זה, ומתלהב מכל מי שעוזב, או שמסקר בצורה קיצונית ומעוותת אמירות נגד הכלכלה הישראלית, אני לא מאמין שאכפת לו מהעתיד הכלכלי של מדינת ישראל.
זה בדיוק סיפור הילד ושלמה המלך

רואים מי אוהב את המדינה ומי משתולל ונטרף בגלל שהוא איבד את השלטון

בדמוקרטיה הריבון הוא העם.
מי מציע לשנות זאת?
מי יהיה הריבון אחרי העברת הרפורמה, במידה שהיא תעבור בשלמותה?
יש עוד כמה מרכיבים בדמוקרטיה כמו איזונים ובלמים, שמירה על זכויות הפרט ועוד.
כמי שנראה שאוהד את המהפיכה, אתה מוכן להודות שהיא פוגעת בהם? (גם אם לדעתך היום זכויות האדם כל כך מבוססות שלא נורא אם נוותר על מקצתן).

ולכן מותר לו להרוג את כל הג'ינג'ים אם זה מה שמתחשק לרוב?
לא.
בדמוקרטיה על בית המשפט להתערב במקרים בהם הממשל פועל בקיצוניות.
וזכות זו, כוח זה, חייב להשאר מוגן.

דווקא מסיבה זו חייבים להגיע להסכמה רחבה, להוריד את הלהבות.

בדמוקרטיה על בית המשפט להתערב במקרים בהם הממשל פועל בקיצוניות.
כיוונתי לתשובתו של @גרהם לגבי זכויות מיעוט, שוויון זכויות וחובות והפרדת רשויות.
נראה שלפחות חלק מהדברים האלה בסכנה.

כמי שנראה שאוהד את המהפיכה, אתה מוכן להודות שהיא פוגעת בהם? (גם אם לדעתך היום זכויות האדם כל כך מבוססות שלא נורא אם נוותר על מקצתן).

אני מבין שאתה ופנסיונרים אשכנזים מתל אביב מאד חרדים לזכויות הפרט של המיעוטים
כי אותם מיעוטים לא ממש מפגינים אתכם

ואם כבר בזכויות הפרט עסקינן, בישראל יש הכי הרבה האזנות סתר ביחס לגודל האוכלוסיה בעולם המערבי

אז קדימה, לנסות טיעון אחר
זכויות הפרט עלק.

קראתי שהוא אמר את זה בהקשר שאם הוא היה ביבי והיה סופג את כל החיצים מהעיתונאים הוא היה מרסס אותם, ובאותה תוכנית הוא גם דאג לומר שזה לא ברצינות.

למרות שהוא התנצל אני מסכים איתך שזה מגונה לדבר כך לחלק מהציבור, אפילו עם זה עיתונאים מסיתים.

אני מקווה שגם אתה תעזור אומץ ותתחיל לגנות את הקיצוניים שלכם.

אני חושב שזה דמיונות שלכם, אבל בוא נניח שזה נכון שרוב בעלי העסקים מוציאים את הכסף מישראל האם לדעתך במצב כזה אזרח שאכפת לו הכלכלה של המדינה שלו, האם הוא צריך לעודד את מי שעוזב... האם בעסק שלך הפרטי, כשהמשקיע מסוים מחליט לעזוב, אתה קופץ מהתלהבות... המקסימום שהייתי עושה זה לתת לייק עצוב (אני כתבתי את ההודעה הקודמת בעיקר בגלל התגובות שלך ואחרים על ההודעה של אהוד, ואם באמת אכפת לך המדינה, דבר אחרון שתעשה זה לייק כל כך מתלהב על הודעות מהסוג שהגבת עליהם)

יכול להיות הרבה סיבות למה חברה מסוימת מחליטה לעזוב את מדינת ישראל, אבל מי שמעודד את זה, ומתלהב מכל מי שעוזב, או שמסקר בצורה קיצונית ומעוותת אמירות נגד הכלכלה הישראלית, אני לא מאמין שאכפת לו מהעתיד הכלכלי של מדינת ישראל.
אני חושב שמעטים שמחים לראות עסקים וכסף שיוצאים מישראל בגלל פגיעה בדמוקרטיה.
ההבלטה של המקרים האלו נובעת מהתפישה שלמובילי המהפיכה לא אכפת מהפגיעה במיעוטים, מהגירה שלילית או כל נזק אחר. כן מעניין אותם מצב הכלכלה ולכן זה הנשק ההסברתי היחיד נגדם.
אני חושב שביבי בעצמו מעדיף כאוס משפטי וחברתי. זה מקל על ההסתה ומכשיר את הקרקע לאי כיבוד תוצאות משפטו.
מהשקעות וכלכלה לעומת זאת מאד אכפת לו.

אני לא אוהד או לא אוהד את הרפורמה.

אני חושב ששני הצדדים מציגים טענות חשובות, וכדאי להקשיב ולהגיע להסכמה רחבה.

ובנוגע לפגיעה בזכויות - מתי בית המשפט הגן על החלשים בחברה שלנו?
העניים? הנכים? ניצולי השואה?
זאת בכלל לא האג'נדה שלו.

בית המשפט צריך להוביל, להיות חלוץ של קשב, חמלה ופתיחות, ובה בעת להיות קשוב לציבור שאותו הוא משרת.

לך אכפת מהכלכלה של מדינת ישראל נכון?
אז למה אתה תומך באנשים שלומדים בכולל במקום לעבוד?
לפעמים, אפילו אצל חילונים, אידיאולוגיה חזקה מכלכלה.

ובנוגע לפגיעה בזכויות - מתי בית המשפט הגן על החלשים בחברה שלנו?
העניים? הנכים? ניצולי השואה?
זאת בכלל לא האג'נדה שלו.
כל הזמן. זו אג'נדה מרכזית שלו ועתירות של חברי הקבוצות האלו ואחרות נדונות כל הזמן בבתי המשפט (לא רק בג"צ).
במקביל יש מיעוטים וקבוצות אוכלוסייה שהמדינה מטעמיה העדיפה שלא לעגן בחקיקה את זכותם לשוויון ועל כן הן נאלצו בעתירות חוזרות ונשנות (וכמובן השקעת סכומי עתק) לקבל זכויות בסיסיות. אתה מוזמן לבדוק פסקי דין של בגצ ובעתירות מינהליות.
כשהשלטון פוגע בזכויות אדם, אין מי שיגן על הנפגע מלבד בית המשפט. צריך הרבה תמימות כדי להניח שהמהפיכה הקיימת לא תפגע בהגנה הזו.

נערך לאחרונה ב:
אני מבין שאתה ופנסיונרים אשכנזים מתל אביב מאד חרדים לזכויות הפרט של המיעוטים
כי אותם מיעוטים לא ממש מפגינים אתכם

ואם כבר בזכויות הפרט עסקינן, בישראל יש הכי הרבה האזנות סתר ביחס לגודל האוכלוסיה בעולם המערבי

אז קדימה, לנסות טיעון אחר
זכויות הפרט עלק.
לא יודע למה אתה דוחף אשכנזים בכל הודעה שניה, בלי שום הקשר. נשמע די אובססיבי.
אתה מוזמן לבדוק למי פונים עניים, חרדים, להטבים, נשים, ניצולי שואה, אנשים עם מוגבלות, ידועים בציבור ועוד כשהשלטון פוגע בזכויותיהם.
במקביל אתה יכול לבדוק במישור הזכויות - חופש הביטוי, שוויון וכו'.
אגב, אשמח עם תתן קישור לדוח של HSBC שסיפרת שקראת.

• אהבתי
Reactions: HHH
אני חושב שמעטים שמחים לראות עסקים וכסף שיוצאים מישראל בגלל פגיעה בדמוקרטיה.
ההבלטה של המקרים האלו נובעת מהתפישה שלמובילי המהפיכה לא אכפת מהפגיעה במיעוטים, מהגירה שלילית או כל נזק אחר. כן מעניין אותם מצב הכלכלה ולכן זה הנשק ההסברתי היחיד נגדם.
אני חושב שביבי בעצמו מעדיף כאוס משפטי וחברתי. זה מקל על ההסתה ומכשיר את הקרקע לאי כיבוד תוצאות משפטו.
מהשקעות וכלכלה לעומת זאת מאד אכפת לו.
לך אכפת מהכלכלה של מדינת ישראל נכון?
אז למה אתה תומך באנשים שלומדים בכולל במקום לעבוד?
לפעמים, אפילו אצל חילונים, אידיאולוגיה חזקה מכלכלה.
אם אתם תומכים בתרבות אין בזה פגיעה מכוונת בכלכלה, אבל מי שתומך בעסקים שהודיעו שהם יוצאים ממדינת ישראל, קשה לי לנתק את זה מהתנועות הקיימות בעולם בעד החרמת מדינת ישראל, ואפילו עם האינטרסים שלהם מובנים, הם במובהק בעד להרוס את הכלכלה של מדינת ישראל, ואני רק מחכה לרגע שגם תנועת BDS תצטרף אליכם נגד הממשלה שהממשלה הורסת את הכלכלה...

אם אתם תומכים בתרבות אין בזה פגיעה מכוונת בכלכלה
אתה מבין שלתמוך בכך שמאות אלפי אנשים שמסוגלים לעבוד לא יעבדו זו גם פגיעה בכלכלה שנעשית במודעות מלאה נכון?
אתה עושה זאת כי אתה מאמין שזה הדבר הנכון לעשות.
מאידך גיסא, משה (החילוני) מאמין שיש איום משמעותי על המשטר הדמוקרטי בישראל והוא שמח על כך שחברות הייטק מפעילות סוג של "מנוף" כלכלי על הממשלה על מנת שתיסוג, די דומה לראייתי.

עריכה:
למען הסר ספק, אני אישית לא בעד פגיעה כלכלית משום סוג בישראל.

נערך לאחרונה ב:
כל הזמן. זו אג'נדה מרכזית שלו ועתירות של חברי הקבוצות האלו ואחרות נדונות כל הזמן בבתי המשפט (לא רק בג"צ).
במקביל יש מיעוטים וקבוצות אוכלוסייה שהמדינה מטעמיה העדיפה שלא לעגן בחקיקה את זכותם לשוויון ועל כן הן נאלצו בעתירות חוזרות ונשנות (וכמובן השקעת סכומי עתק) לקבל זכויות בסיסיות. אתה מוזמן לבדוק פסקי דין של בגצ ובעתירות מינהליות.
כשהשלטון פוגע בזכויות אדם, אין מי שיגן על הנפגע מלבד בית המשפט. צריך הרבה תמימות כדי להניח שהמהפיכה הקיימת לא תפגע בהגנה הזו.
הכוונה אינה לבטל את בג"צ, אלא להגדיל את מספר נציגי הריבון (=העם) בוועדה לבחירת שופטים.

מעבר לכך, אם בג"צ היה פועל להגנת החלשים, הם היו מגיעים להפגנות. הם לא שם.

ההפגנות נראות יותר כמו פגישת מחזור של הפגנות "שוד הגז" או כנס הון שלטון.

ומי שממנה עבריינים לממשלה, ומתעקש להנהיג תרבות של קצבאות ומקדם הפרדה מגדרית, כן איכפת לו?
אתה מבין שלתמוך בכך שמאות אלפי אנשים שמסוגלים לעבוד לא יעבדו זו גם פגיעה בכלכלה שנעשית במודעות מלאה נכון?
אתה עושה זאת כי אתה מאמין שזה הדבר הנכון לעשות ואני מקבל את זה.
מאידך גיסא, משה (החילוני) מאמין שיש איום משמעותי על המשטר הדמוקרטי בישראל והוא שמח על כך שחברות הייטק מפעילות סוג של "מנוף" כלכלי על הממשלה על מנת שתיסוג, די דומה לראייתי.
טוב אני מבין שאתם מתעקשים להיתמם ולראות את תמיכה בחרם כלכלי על מדינת ישראל כשווה לתמיכה בתרבות יהודית, אז אין לי הרבה מה לעזור בעניין, העיקר שאתם מקדמים חרם על מדינת ישראל בשם הדאגה למדינת ישראל... אני מקווה שתשימו לעצמכם באיזה שהוא שלב גבול, כי באיזה שהוא שלב מרוב החיבוק שלכם המדינה יכולה להיחנק בטעות...

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה