• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.
אתה חושב שמה שקורה עכשיו מתבצע באיטיות ובזהירות? אם לא, למה המלצת על נשימה עמוקה?
אני חושב שההרגשה במחנה הימין היא שעל אף הנצחונות שלו, הוא מתקשה להוציא לפועל את המדיניות שהוא מעוניין לקדם. לעיתים בשל התערבות בג"צ ולעיתים בשל התערבות יועצים משפטיים.
מה לבג"צ ולענייני מאגרי הגז, לדוגמא?
ובכל זאת, התערב ועיכב. להזכירך, היו פה הפגנות מטורפות שדיברו על סוף הדמוקרטיה, מכירת חיסול של המדינה לאוליגרכים ומה לא. היסטריה. בסוף זה התברר כאחד המהלכים המוצלחים של המדינה, והמלחמה באירופה רק מדגישה זאת.
מה ליועץ המשפטי ולרצון הממשלה למכור את עודפי החיסונים לצ'כיה?
אם הממשלה החליטה ללכת בכיוון מסוים - שתלך. אם התוצאה תהיה גרועה - העם יעיף אותם.
(מרבית הכותבים כאן מביעים זלזול מופגן או מובלע בתבונה של האנשים).

אני ממליץ על נשימה עמוקה מתוך הכרות עם החברה שלנו. היא חופשית, דינמית, אנשים רבים משנים את דעתם.
ראה עד כמה תוצאות הבחירות שונות במהלך העשורים האחרונים.

ובכלל, נשימה עמוקה טובה יותר מהתלהמות.
התלהמות מרחיקה את ההתכנות של הסכמות רחבות, הנחוצות מאד לקיומה של חברה בריאה.

אני מאמין שאכפת גם לאופוזיציה מהכלכלה של מדינת ישראל, אז מצוין בבקשה תפסיקו לעודד עסקים לעזוב את הארץ.

כל בעל עסק שמודיע שהוא בכיוון לעזוב את ישראל, "הדואגים" לכלכלת ישראל, מסקרים באהדה.... ומפוצצים אותו בפידבקים חיוביים... קצת איזון חברה, הרי בסוף כולנו חיים כאן, וכל נזק כלכלי למדינה שלנו, זה נזק גם לקואליציה אבל גם לאופוזיציה.

אם המגמה הזאת תימשך, אני ממש לא אופתע אם נראה כבר בקרוב את הממשלה מרימה קשיים על משיכת כספים מישראל.

אני שומע את הטנטרום של השמאלנים ברדיו שמאיימים במלחמת אחים ושתהיה מלחמת אחים, ואני כבר מחכה ל14,000 מטורללים שמפגינים בתל אביב שיבואו להתחיל לירות על מישהו.
אני מאד מקווה שהליכוד לא יאכזב הפעם ויעביר את הרפורמה כמה שיותר מהר

מה לבג"צ ולענייני מאגרי הגז, לדוגמא?
ובכל זאת, התערב ועיכב. להזכירך, היו פה הפגנות מטורפות שדיברו על סוף הדמוקרטיה, מכירת חיסול של המדינה לאוליגרכים ומה לא. היסטריה. בסוף זה התברר כאחד המהלכים המוצלחים של המדינה, והמלחמה באירופה רק מדגישה זאת.
מה אתה חושב שקרה שם? עתרו לבג"צ בעניינים כמו מחיר, מיסוי, יצוא, הגבלים עסקיים ועוד, ובכל אלה בג"צ החליט שלא להתערב. בג"צ פסל רק דבר אחד, והוא לקבוע בחוק שלא יהיה אפשר לתקן אותו בחוק עתידי במשך עשור ("סעיף היציבות"). בג"צ קבע שזו פגיעה בעקרון הפרדת הרשויות.

משתמע מדבריך שאתה חושב שבג"צ החליט לעכב את הגז, ולא כך. לגבי המאבק הכלכלי - אין לי מושג אם הוא היה מוצדק.

מה ליועץ המשפטי ולרצון הממשלה למכור את עודפי החיסונים לצ'כיה?
"תנאי מקדמי להמשך העברת החיסונים למדינות הזרות הוא בדיקה מתאימה כי ההתקשרות עמדה בהוראות הדין ובתנאי החוזים עם חברות החיסונים לעניין העברת חיסונים למדינות זרות", קובע מנדלבליט.

זה בסך הכל מנהל תקין. מה נראה לך כל כך נורא שם? אם הממשלה התעלמה מחוזים או עברה על החוק, אז כן, זה בדיוק התחום שבו היועמ"ש צריך להתערב. זה לא משהו שצריך לתת לבוחר לשפוט אחרי שנתיים.

כל בעל עסק שמודיע שהוא בכיוון לעזוב את ישראל, "הדואגים" לכלכלת ישראל, מסקרים באהדה....
iu

״הסמל מתאר מצב בו אדם מסוים, היודע כי נעשה עוול בסביבתו, בוחר להעלים עין מן המתרחש ולא להתערב בנעשה.״

כמו שאהוד הסביר - רוב האנשים הפרטיים ובעלי העסקים מוציאים את הכסף בשקט. בלי רעש וצילצולים.

נערך לאחרונה ב:
מה אתה חושב שקרה שם? עתרו לבג"צ בעניינים כמו מחיר, מיסוי, יצוא, הגבלים עסקיים ועוד, ובכל אלה בג"צ החליט שלא להתערב. בג"צ פסל רק דבר אחד, והוא לקבוע בחוק שלא יהיה אפשר לתקן אותו בחוק עתידי במשך עשור ("סעיף היציבות"). בג"צ קבע שזו פגיעה בעקרון הפרדת הרשויות.

משתמע מדבריך שאתה חושב שבג"צ החליט לעכב את הגז, ולא כך. לגבי המאבק הכלכלי - אין לי מושג אם הוא היה מוצדק.

"תנאי מקדמי להמשך העברת החיסונים למדינות הזרות הוא בדיקה מתאימה כי ההתקשרות עמדה בהוראות הדין ובתנאי החוזים עם חברות החיסונים לעניין העברת חיסונים למדינות זרות", קובע מנדלבליט.

זה בסך הכל מנהל תקין. מה נראה לך כל כך נורא שם? אם הממשלה התעלמה מחוזים או עברה על החוק, אז כן, זה בדיוק התחום שבו היועמ"ש צריך להתערב. זה לא משהו שצריך לתת לבוחר לשפוט אחרי שנתיים.
אני לא חושב שבג"צ החליט לעכב את הוצאת הגז מהמאגרים (או אפילו להשאיר אותו במאגרים, כמו שהציעו רבים באותם ימים), אלא שבמחנה הימין סבורים שהתערבותו בתחומי הרשות המבצעת חורגת מתחומו.

כמו כן, הם סבורים שתפקידו של יועץ - לייעץ. לא לקבוע.

עמדתם היא שבעל התפקיד (שגם נושא באחריות בפני העם) הוא זה שצריך להחליט.

אם התוצאה גרועה להבנת העם - העם יחליף אותו.

נערך לאחרונה ב:
לא הייתי באיראן וברוסיה, ובכל זאת ההשוואה לא נראית לי הולמת בכלל.
אני ממש מתקשה להבין את הדימויים האלו.

החברה שלנו חופשית מאד, תוססת מאד. הממשלות עפות פה כל כמה חודשים.
קחו נשימה עמוקה.
אתה עדיין לא עונה על הנקודה העיקרית כאן...מה שנציגי הימין מנסים להעביר כרגע זוהי מהפכה שלטונית. לא משהו אחר.(לא ענית על מדוע לפי דעתך השינויים הנוכחיים הם לא הפיכה).

אנחנו מסכימים על זה שצריך לעשות שינויים כאלו בזהירות...ואפילו מסכימים על זה שיש צורך לעשות רפורמה במערכת המשפט, בחירת השופטים וכו...
זה לא מה שקורה כרגע בפועל...השינוי שמוצע הוא אינו שינוי ושיפור מערכת האיזונים ובלמים...הוא ביטול האיזונים והבלמים. וכן, המשמעות של זה היא להיות הרבה יותר דומים לאיראן, רוסיה וטורקיה.

בקשר לדמוקרטיה תוססת וממשלות שעפות כל שני וחמישי...אני לא חושב שזה מה שהולך לקרות כאן...החרדים זקוקים לשלטון על מנת לשרוד והם הבינו מה המשמעות של אופזיציה עבורם. ביבי והם לא יחזרו בשום צורה לאופזיציה ורואים בצורה דומה מאד את רוב הנושאים...יש רוב מוצק וארוך של 64 חברי כנסת. זה היה הסבב האחרון לפי דעתי להרבה מאד זמן.

הלוואי ואגלה שאני טועה...ואני לא חושב שיש פער גדול בין מה ששנינו(וכנראה אחוז לא קטן מהאוכלוסיה) היינו מסכימים עליו "כרפורמה" ברשות השופטת.
הפער בינינו כנראה נופל במה שאתה חושב שיגיע לסוף החקיקה לבין מה שמוצע בנקודה הנוכחית ומה שאני חושב שבהסתברות לא רעה יגיע לנקודת הסיום.
(אני כן חושב שאחוז לא קטן מהמצביעים לא הבינו(או מבינים) מה המשמעות של ההצעה הנוכחית.)

@Hipo , @אליהו , @paskar
שמפחדים מבן 75 שלא נושא בתפקיד ואמר את דעתו (האמת, עד שהעלו את הציוץ שלו לא הכרתי ולא ידעתי מיהוא) ומבקשים להפסיק להסית...
את ינון מגל ששידר ברדיו "אם אני הייתי ביבי הייתי יוצא עם תת מקלע ומרסס את העיתונאים"... כבר זימנו לחקירה על הסתה?

הפער בינינו כנראה נופל במה שאתה חושב שיגיע לסוף החקיקה לבין מה שמוצע בנקודה הנוכחית ומה שאני חושב שבהסתברות לא רעה יגיע לנקודת הסיום.
ומה שאתה קורא "נקודת הסיום" הוא רק סיום השלב הראשון לפי שר המשפטים.
השלבים הבאים טרם פורטו וכנראה חשוב להעביר אותם רק אחרי שיובטח ניטרול הבלמים הנוכחיים.

את ינון מגל ששידר ברדיו
כשאני רואה אותו אני מחליף ערוץ. החיוך המנשא שלו מעצבן אותי וגם לא נותן למרואיינים לגמור משפט ותמיד קוטע אותם...

@Eugene
יש לך קישור לדוח בבקשה

@Hipo , @אליהו , @paskar
שמפחדים מבן 75 שלא נושא בתפקיד ואמר את דעתו (האמת, עד שהעלו את הציוץ שלו לא הכרתי ולא ידעתי מיהוא) ומבקשים להפסיק להסית...
את ינון מגל ששידר ברדיו "אם אני הייתי ביבי הייתי יוצא עם תת מקלע ומרסס את העיתונאים"... כבר זימנו לחקירה על הסתה?
גלישה מיותרת לפסים אישיים.

מוטב לא לקרוא לרצח. זה נכון לכל הצדדים.

הרי בסוף כולנו חיים כאן
לא כולנו.

ובעלי עסקים בורחים לא כי ״מעודדים״ אותם כמו שאתה אומר, אלא כי לא בא להם להמשיך להשקיע את עתידם במדינה שהולכת בדרך של מדינה טיפוסית במזרח התיכון.

אתה עדיין לא עונה על הנקודה העיקרית כאן...מה שנציגי הימין מנסים להעביר כרגע זוהי מהפכה שלטונית. לא משהו אחר.(לא ענית על מדוע לפי דעתך השינויים הנוכחיים הם לא הפיכה).

אנחנו מסכימים על זה שצריך לעשות שינויים כאלו בזהירות...ואפילו מסכימים על זה שיש צורך לעשות רפורמה במערכת המשפט, בחירת השופטים וכו...
זה לא מה שקורה כרגע בפועל...השינוי שמוצע הוא אינו שינוי ושיפור מערכת האיזונים ובלמים...הוא ביטול האיזונים והבלמים. וכן, המשמעות של זה היא להיות הרבה יותר דומים לאיראן, רוסיה וטורקיה.

בקשר לדמוקרטיה תוססת וממשלות שעפות כל שני וחמישי...אני לא חושב שזה מה שהולך לקרות כאן...החרדים זקוקים לשלטון על מנת לשרוד והם הבינו מה המשמעות של אופזיציה עבורם. ביבי והם לא יחזרו בשום צורה לאופזיציה ורואים בצורה דומה מאד את רוב הנושאים...יש רוב מוצק וארוך של 64 חברי כנסת. זה היה הסבב האחרון לפי דעתי להרבה מאד זמן.

הלוואי ואגלה שאני טועה...ואני לא חושב שיש פער גדול בין מה ששנינו(וכנראה אחוז לא קטן מהאוכלוסיה) היינו מסכימים עליו "כרפורמה" ברשות השופטת.
(אני כן חושב שאחוז לא קטן מהמצביעים לא הבינו(או מבינים) מה המשמעות של ההצעה הנוכחית.)
כפי שהרפורמה מוצגת, אני לא רואה כאן מהפיכה.

בדמוקרטיה הריבון הוא העם.
מי מציע לשנות זאת?
מי יהיה הריבון אחרי העברת הרפורמה, במידה שהיא תעבור בשלמותה?

הרפורמה חותרת לשינוי הרכב הוועדה למינוי שופטים כך שהיא תכלול יותר נבחרי ציבור, להגבלת כוח היועצים ולהכניס אפשרות של פסקת התגברות.
שינויים אלו, להבנתי, מחזקים את כפיפות הרשות השופטת לריבון.
כרגע, השופטים בוחרים את עצמם ומכריעים מה סביר ומה לא סביר.

אני חושב שבסוף בסוף, מתחת למה שמוצג כדאגה לדמוקרטיה, מסתתר אי אמון בעם ודאגה מנתונים דמוגרפיים "לא טובים".
האמון בעם הוא באמת לא פשוט ולא מובן מאליו. לעיתים קרובות מתאכזבים מהכרעות שלו.
אבל, לבסוף, זאת היא הדמוקרטיה - שיטה שביסודה אמון בתבונת העם, או לפחות העדפת תבונתו של העם על פני תבונת שליט יחיד נאור / לא נאור.

סיומו הראוי של הסיפור הזה, לדעתי, הוא בהסכמה רחבה, אפילו רחבה מאד, על שינויים מסוימים ביחסי הרשויות.

ההתבטאויות התוקפניות מצד מובילי המחאה וגם כאן אינן מוסיפות.

נערך לאחרונה ב:
@Hipo , @אליהו , @paskar

אתה [נמחק - יוסיק] שאתה בכלל מזכיר את זה
אני במקרה האזנתי לזה בלייב, זה היה בהומור, זה היה ככ ברור שזה בהומור שהוא אשכרה צחק בזמן שהוא אמר את זה

בזמן שהמחנה [נמחק - יוסיק] שלכם אומר את זה בשיא הרצינות בלי למצמץ

אם זו הדוגמא שהבאת אתה מעיד בעיקר על עצמך

כשאני רואה אותו אני מחליף ערוץ. החיוך המנשא שלו מעצבן אותי וגם לא נותן למרואיינים לגמור משפט ותמיד קוטע אותם...
אה כי בן כספית שצריך פסיכיאטר ממש נותן למרואיינים לדבר

אה כי בן כספית שצריך פסיכיאטר ממש נותן למרואיינים לדבר

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה