• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על הגירה בעקבות המצב

מצב
הנושא נעול.

de dud

משתמש רגיל
דירוג
629
שלומות וברכות,

לאחרונה עם האוירה השלילית שרק הולכת ומחריפה,
אני ואשתי שתחייה לא מרגישים שישראל תהיה מקום טוב לילדים שלנו בהמשך חייהם (4 בלי עין הרע טפו טפו),

חושבים שאולי צריך להגר/רילוקיישן.
אני עובד בהייטק מאמין שאוכל למצוא משהו בתחום בחו״ל וכמו כן יש לנו השקעות נדלן,

זה יותר דיון מאשר שאלה. אשמח לשמוע דעתכם,

* האם המצב באמת שלילי כמו שנראה?
* האם באמת ישראל תהפוך למקום לא דמוקרטי כמו שהיתה?
* האם זה צעד נכון להגר למדינה אחרת בשביל לתת לילדים הזדמנות טובה יותר להתפתח בחיים?
* לאילו מקומות הייתם מהגרים, יוון? ספרד? פורטוגל? איסלנד?

תודה!!

קצת מצחיקים אותי האנשים עם האובר דרמה שלהם.
הממשלה הזאת לא נצחית.
יכול להיות שעוד חצי שנה היא כבר תתפרק.
יכול להיות שרוב השינויים שהם רוצים לא יקרו.
גם אם השינויים יקרו זה לא אומר בהכרח שהמצב יהיה יותר רע.
בקיצור, פחות רדיו ועיתונים, פחות לחשוב קדימה מה יהיה ולהתרכז במה שעכשיו.
כשהעכשיו יהפוך למה שיהיה (וזה כמעט אף פעם לא קורה), אז אולי יש מקום להתחיל לחשוב בכיוונים כאלה.

דיונים קשורים, אולי להמשיך בראשון מהם?

mudale222:
אני לא חושב שכוונת הפות"ש היא לממשלה הנוכחית, אלא בכלל לשנים קדימה. נראה לי גם רומז לרושם בינתיים מחלק מהממשלה עכשיו + אקסטרפולציה לעתיד.

קצב הריבוי של המחנה הימני
זה לא עניין של ימין.

לא
לא
* האם זה צעד נכון להגר למדינה אחרת בשביל לתת לילדים הזדמנות טובה יותר להתפתח בחיים?
לא יודע, אולי
לא יודע

דיסקליימר - כל האמור לעיל דעתי האישית בלבד. כמו כן, אני בדעה שאף אחד לא יכול לענות על השאלות האלה בצורה וודאית.
שאלות 3-4 כ"כ פרטניות שאף אחד לא יכול לענות עליהן בשבילך.

המלצה שלי, להפסיק לראות חדשות. המטרה היחידה שלהם היא רייטינג, לכן הם ינפחו כל דבר כסוף הדמוקרטיה והלכה המדינה.
באמת, בלי פוזיציה פוליטית, יש מספיק מלומדים משפטיים שלא נחשבים ימנים שתומכים ברפורמות במערכת המשפט.
וגם אם יקרה הגרוע מכל והממשלה הזאת תגרום נזקים, הציבור מספיק חכם להחליף, הוא הרי החליף את הקודמת ואת קודמתה.
באמת לא לראות חדשות המלצה שלי

מישהו יכול להסביר על איזה מצב מדובר שכולם כל כך דרמטיים?
כן.

"פסקת ההתגברות" היא למעשה ביטול הרשות השופטת במדינת ישראל.
הכנסת/ממשלה תוכל להעביר איזה חוק שמתחשק לה, וכאשר בג"צ יגיד שזה לא חוקי/שוויוני/סביר פשוט יעבירו "התגברות".

זה אומר למשל שהכנסת תוכל לדחות את הבחירות הבאות לנצח, לחוקק שאתה ובניך צריכים לשרת בצבא וחברי הקואליציה לא, שעבריינים ופושעים יכולים להיות בתפקידי שר, ושאת ראשי האופוזיציה יש להכניס לכלא.

אני לא רוצה לחיות במדינה כזו ומכאן הדרמטיות.

חפש את הסרטונים האחרונים של מוטי קידר.

בנוגע לעתיד המדינה:
אני חושב שמדינת ישראל תשנה את פניה בצורה משמעותית בעשורים הקרובים, לטוב או לרע זה סובייקטיבי.
בסופו של דבר, דמוגרפית, חלקה של האוכלוסיה הדתית/חרדית הולך לגדול בצורה משמעותית ומכיוון שמדובר באוכלוסיות בעלות סט ערכים שונה מאוד מזה שהוא ה"נורמה" כרגע הדבר יגרום בסבירות גבוהה לשינוי.
אם השינוי הזה יהיה חיובי או שלילי, כמה הוא יהיה קיצוני וכמה הוא ישפיע על אזרח ממוצע במדינת ישראל הן שאלות שהתשובה עליהן משתנה בהתאם למי אתה שואל.
אישית - אני חושב שמדינת ישראל לא תהפוך למדינת הלכה דיקטטורית, אבל אני כן חושב שהסטטוס קוו בנוגע ללהט"בים, פתיחת בתי עסק ותחב"צ בשבת ישתנה ויהפוך ליותר בהתאם לכללי ההלכה.
אני גם חושב שכלכלית, היחס בין המיסים לאיכות השירותים הציבוריים (חינוך, רפואה, תחבורה) יורע לאור הירידה הממוצעת בפיריון.

בנוגע לרילוקיישן:
אני חושב שרילוקיישן זו חוויה מעולה גם בלי קשר להגירה. מאפשר לראות עולם, תרבויות, ילדים קטנים לומדים שפות וכו'.
רילוקיישן גם מאפשר לך ולכם כשמשפחה לראות דברים מזווית אחרת, גורם לכם להעריך דברים מסויימים ולהבין שיש דברים שאתם רגילים (או לא) אבל לא באמת אוהבים.
כך גם יותר קל לקבל החלטה בנוגע להגירה מלאה.

שלומות וברכות,

לאחרונה עם האוירה השלילית שרק הולכת ומחריפה,
אני ואשתי שתחייה לא מרגישים שישראל תהיה מקום טוב לילדים שלנו בהמשך חייהם (4 בלי עין הרע טפו טפו),

חושבים שאולי צריך להגר/רילוקיישן.
אני עובד בהייטק מאמין שאוכל למצוא משהו בתחום בחו״ל וכמו כן יש לנו השקעות נדלן,

זה יותר דיון מאשר שאלה. אשמח לשמוע דעתכם,

תודה!!

אני גר בשוויץ ואם תפתח כאן חדשות, אתה גם תראה ליפעמים לא מעט שליליות. הנושאים השנויים במחלוקת קיימים בכל מקום. (קורונה/חיסונים/מיסים/פליטים וכו׳)
השאלה היא מה קורה בפועל.

מהצד ומרחוק זה נראה כרגע שבישראל לא מעט פוליטיקאים ותקשורת מלהיטים את האווירה לשני הצדדים.
מזכיר שהרכב ממשלה לא מאוד שונה מזו היה כאן כמעט יותר מעשור וסך הכל לא היה מאוד רע בישראל עד 2019.
אני גם מחזיק בדעה שהציבור יודע לתת צ׳אנס לדברים חדשים אבל גם להחליף ממשלות גרועות.

אבל לשאלתך, לנהל סיכונים תמיד טוב ולכן בלי קשר תמיד אפשר לחפש מידע בנוגע להגירה.

אני גר בשוויץ ואם תפתח כאן חדשות, אתה גם תראה ליפעמים לא מעט שליליות. הנושאים השנויים במחלוקת קיימים בכל מקום. (קורונה/חיסונים/מיסים/פליטים וכו׳)
השאלה היא מה קורה בפועל.

מהצד ומרחוק זה נראה כרגע שבישראל לא מעט פוליטיקאים ותקשורת מלהיטים את האווירה לשני הצדדים.
מזכיר שהרכב ממשלה לא מאוד שונה מזו היה כאן כמעט יותר מעשור וסך הכל לא היה מאוד רע בישראל עד 2019.
אני גם מחזיק בדעה שהציבור יודע לתת צ׳אנס לדברים חדשים אבל גם להחליף ממשלות גרועות.

אבל לשאלתך, לנהל סיכונים תמיד טוב ולכן בלי קשר תמיד אפשר לחפש מידע בנוגע להגירה.
וואי אני חייב להגיד שהייתי בשוויץ ומלבד שהמדינה מדהימה, נראה לי החיים משעממים מאוד. משהו בחוסר דאגה כלכלית שיש שם הופך את החיים לחסרי משמעות, זה הרושם שקיבלתי שם שכולם עשירים

וואי אני חייב להגיד שהייתי בשוויץ ומלבד שהמדינה מדהימה, נראה לי החיים משעממים מאוד. משהו בחוסר דאגה כלכלית שיש שם הופך את החיים לחסרי משמעות, זה הרושם שקיבלתי שם שכולם עשירים

״החוסר דאגה כלכלית״ מאפשר שני דברים:

כפרט - לחיות הרבה יותר בהווה (חופשות/איזון של משפחה ועבודה/פיתוח אישי)
ככלל - מאפשר להקצות יותר מקום לחשיבה על העתיד (קיימות/התחממות גלובלית/פליטים וכו׳).

מי שלא מוצא משמעות או מטרות יתכן והוא באמת בבעיה.

אני חושב שהכיוון שהמדינה הולכת הוא לאו דווקא רדיפה של של מי שלא תומך בממשלה אבל אין ספק שהשירותים שיסופקו לתושבים חילונים (וליברלים) ילכו ויצטמצמו וידרדרו עם השנים. אני לא אהיה מופתע אם תוך כמה שנים יהיה חוק נגד פתיחה של כל עסק/מוסד בשבת (כולל בתל אביב) ולהרבה ערים בארץ לא יהיה ניתן להיכנס עם אוטו בשבת (כמו בבני ברק למשל). כמו כן אני לא אהיה מופתע אם תוך כמה שנים בבתי ספר ממלכתיים יתחילו להעביר הרבה הרבה יותר תכנים על יהדות, מסורת וכדומה. הציבור החילוני האמיד בתגובה יתחיל לשלוח את הילדים לבתי ספר פרטיים יקריים שיהיו הרבה יותר פופלריים ככל שהחינות הממלכתי ציבורי ידרדר.
בנוסף, אני מאמין שהולכים לעלות מיסים משמעותית למי שמרוויח (למשל) פי שניים מעל השכר הממוצע במשק, להעלות מס רווח הון וכדומה (כי נהיה חייבים לממן את כל התחייבויות הנוספות שהולכות ומתרבות).
הרוב המכריע של החרדים והערבים חיים ברמה חיים נמוכה משמעותית לעומת הציבור החילוני (בטח שבמרכז) אין הdownside שלהם הוא נמוך משמעותית מהציבור החילוני שהתרגל לחיים די נוחים בישראל.
הרוב המכריע של מי שאומר שיהגר לא יעשה את זה בטווח זמן הקצר (3-5 שנים הקרוב), ומרד מיסים אי אפשר לעשות כמובן, אז מה שיהיה הוא שהציבור האמיד יותר במדינה פשוט ימשיך לשאת הרבה יותר בנטל. הסכנה היא שישראל תחטוף בראש מהעולם ברמה כזו שתגרום למיתון בארץ והציבור האמיד ייפגע קשה, האבטלה תגדל ואז נתחיל לראות הגירה החוצה של מי שיכול (בטווח של 7-10 שנים). ואז או שיהיה פיבוט משמעותי כי קובעי המדיניות בעוד עשור יבינו שככה אי אפשר להמשיך או שישראל תלך אחורה ונתחיל להיות יותר ויותר דומים ללבנון.
אני גר בארה"ב כרגע עם אשתי והילד ובעוד שבהחלט נחזור לארץ אם זה יסתדר מבחינת משרה של אשתי אבל הפידבק שאנחנו מקבלים מהמשפחות הוא שעדיף להישאר בארה"ב או לעבור לאירופה. אני עם אזרחות אירופאית אז זה אפשרי בתיאוריה.
אני כן רוצה להגיד שזה די פתטי איך היהודי הנודד שוב מרים את ראשו (ואני כולל את המשפחה שלי פה).

נערך לאחרונה ב:
"פסקת ההתגברות" היא למעשה ביטול הרשות השופטת במדינת ישראל.
הכנסת/ממשלה תוכל להעביר איזה חוק שמתחשק לה, וכאשר בג"צ יגיד שזה לא חוקי/שוויוני/סביר פשוט יעבירו "התגברות".

זה אומר למשל שהכנסת תוכל לדחות את הבחירות הבאות לנצח, לחוקק שאתה ובניך צריכים לשרת בצבא וחברי הקואליציה לא, שעבריינים ופושעים יכולים להיות בתפקידי שר, ושאת ראשי האופוזיציה יש להכניס לכלא.

אני לא רוצה לחיות במדינה כזו ומכאן הדרמטיות.
ברגע ש61 חברי כנסת יכולים להעביר איזה חוק שרק ירצו - זו כבר לא דמוקרטיה

מישהו יכול להסביר על איזה מצב מדובר שכולם כל כך דרמטיים?
יש פה אנשים שחושבים שדווקא האגף שמאמין בדמוקרטיה בפוליטיקה הישראלית, יהפוך את היוצרות. אז הם נכנסים לפאניקה.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה