• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים ?

• פותח הנושא Ehud
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Ehud

משתמש בכיר
דירוג
4,176
[נערך וננעל. פוסט נטול ערך, נטול כותרת, שמתמצה בקישור סתמי לפרופיל הטוויטר שלך, כשהמטרה היחידה להסיט טראפיק מהפורום שלי כדי לייצר לך עוקבים. הרחקה לצמיתות בהתאם לכללי הפורום (איסור קידום עצמי). דורין]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אלה פשוט החמאסניקים שלנו.
החמאסניקים לפחות מוכנים להקריב וגם למות בשביל האמונות שלהם.
אילו רק משתמשים בדת כקרדום לחפור בו. הדת עבורם היא כלי להצדיקת השחיתות והסיאוב שלהם בפני עצמם.

הינה עוד קדוש שמקריב את עצמו כשהוא מתיצב בכולל בארבע. כלומר בארבע אחרי הצהריים. ועוד דורשים שהוא לא יאחר !

נערך לאחרונה ב:
אלה פשוט החמאסניקים שלנו.
נראה לי ש"קצת" נסחפת.
א. אתה משווה אותם לחמאס, אתה בעצם אומר, בשני הצדדים יש קיצונים והכל שווה.
ב. האם הנערים האלו אי פעם רצחו, אנסו, טבחו?

כוונתי מבחינת הפנאטיות, אם לא הייתי ברור.

אגב, מוסרית הם די קרובים כאשר הם שולחים אחרים למות במקומם... אבל ברור לי שהם לא תופשים את זה כך.

אגב, מוסרית הם די קרובים כאשר הם שולחים אחרים למות במקומם... אבל ברור לי שהם לא תופשים את זה כך.
תשמע, אני אפילו לא יודע איך להגיב לך. אני מופתע שמשפט כזה הגיע ממך.
המרחק כל כך עצום...

מה הבעיה? תחתוך להם את כל המימון וזהו. בטוח שזה יניע לא מעט מהם לצבא. ואם לא, לפחות תממן עוד הרבה אנשי קבע.
כוונתי מבחינת הפנאטיות, אם לא הייתי ברור.
מישהו פה לא חושב שחברה כאלה יסקלו למוות הומו או "כופרים" אחרים אם הייתה פה מדינת הלכה?

מה הבעיה? תחתוך להם את כל המימון וזהו. בטוח שזה יניע לא מעט מהם לצבא. ואם לא, לפחות תממן עוד הרבה אנשי קבע.
משום מה זו הצעה שאני שומע הרבה לאחרונה, אבל היא בעייתית.

מה אם החילוני יאמר שהוא לא הולך לצבא ושיקצצו לו את כל המימון?
למעשה אני לא זוכר שאי פעם קיבלתי כסף מהמדינה, אז יש כאן מסלול בטוח לפטור משרות צבאי. וישראל בלי צבא... זה לא ייגמר טוב.

או שאתה אומר שזה מסלול שרק החרדי יכול לבחור... גם לא שוויוני במיוחד.

מה אם החילוני יאמר שהוא לא הולך לצבא ושיקצצו לו את כל המימון?
למעשה אני לא זוכר שאי פעם קיבלתי כסף מהמדינה, אז יש כאן מסלול בטוח לפטור משרות צבאי. וישראל בלי צבא... זה לא ייגמר טוב.

או שאתה אומר שזה מסלול שרק החרדי יכול לבחור... גם לא שוויוני במיוחד.
צודק.

נראה לי ש"קצת" נסחפת.
א. אתה משווה אותם לחמאס, אתה בעצם אומר, בשני הצדדים יש קיצונים והכל שווה.
לא הולך להכניס מילים לפה ל @חתול לילה. לדעתי אין הרבה הבדל, בשני צדדים יש אנשים שמאמינים בחבר דמיוני ומוכנים למות על "קדושת שמו". אלימות קבוצתית או "רועה" היא עניין דיי בנאלי. לא צריך להיות "מפלצת" כדי לעשות דברים נוראים ורוב האנשים שעושים דברים איומים הם אנשים רגילים לגמרי. פשוט קל יותר לעשות דברים כאלה כאשר אתה חלק מעדר חסר חשיבה ביקורתית ומאמין שיש מאחורייך אמת מוחלטת. בהינתן התנאים הנכונים אני לא חושב של"פנאטיים" "שלנו" הייתה בעיה לנרמל אלימות שיש באיסלם.

אני לא חושב שהמדינה צריכה לקצץ להם או למישהו אחר את המימון כתלות בגיוס או אי גיוס. המדינה צריכה לקצץ להם את המימון כי אורך החיים שלהם הוא משקולת כלכלית(בין היתר) ומדינה חפצת חיים במצב של ישראל צריכה לשאוף לצמצם את אורך החיים הזה.

מה עושים ?

למה לעשות משהוא ?

איך אמר גולדקנופף , ״למי רע פה? 64 חברי כנסת, יש משרדי ממשלה. הכל עובד״

.
לא נראה לי שיש בן אדם שפוי שתופס את זה כך.
אני גם לא חושב שהחרדים שקולים לחמאס בשום צורה.
עם זאת, מאוד מסקרן בעיני איך כחילוני שהיה עכשיו במילואים מספר חודשים (תקן אותי אם אני טועה לגבי החילוני) מה ש"עושה לך טריגרינג" וגורם לך להגיב בשרשור הזה זה לא הנערים בכתבה והאמירות המקוממות שלהם אלא דווקא מה שהחילוני השני אומר עליהם.
פסיכולוגיה זה דבר מעניין...

נ.ב
כאמור, אני לא משווה לחמאס אבל אני כן חושב שהחרדיות במתכונתה הנוכחית היא איום קיומי על ישראל בטווח הבינוני-ארוך, אתה מוזמן לקרוא לי לא שפוי.

החרדים לא משתתפים בנטל. קרי: הם פסיביים, הם לא עושים שום פעולה יצרנית, לא עושים כלום.

ומשום כך אתה גם לא יכול להאשים אותם בביצוע פעולה אקטיבית כלשהי (כמו לשלוח אנשים למות)

אחרת על בסיס אותו היגיון אני יכול לומר שגם החתול שלך שולח אנשים למות כי הוא גם לא הולך להילחם בעזה.

אתה עושה פה אחלה טריק רטורי, פופולרי למדי בקרב פוליטיקאים סוג ז', אבל זה לא עומד בכללי הלוגיקה.

החרדים לא משתתפים בנטל. קרי: הם פסיביים, הם לא עושים שום פעולה יצרנית, לא עושים כלום.
טכנית הם אנטי-יצרנים. הם צורכים שירותים ומקבלים כספים על חשבון אחרים.
ומשום כך אתה גם לא יכול להאשים אותם בביצוע פעולה אקטיבית כלשהי (כמו לשלוח אנשים למות)
נבחרי הציבור שלהם תומכים בקואליציה אשר נטען ששולחת אנשים למות (לא משנה אם מסיבה מוצדקת או לא, לצורך הנקודה הספציפית הזו)
אחרת על בסיס אותו היגיון אני יכול לומר שגם החתול שלך שולח אנשים למות כי הוא גם לא הולך להילחם בעזה.
אם החתול שלו היה מצביע לבן גביר, אז אתה צודק.
אתה עושה פה אחלה טריק רטורי, פופולרי למדי בקרב פוליטיקאים סוג ז', אבל זה לא עומד בכללי הלוגיקה.
בלי להיכנס לשאלה עד כמה אני מסכים עם ההשוואה שנעשתה בין החרדים לחמאס, הלוגיקה שאתה מציג היא שגויה.

לא כל כך נכון. חתול לא יכול להילחם בעזה, אם חתול היה יכול להילחם או לתרום למלחמה בעזה היו מגייסים חלק מהחתולים. בדיוק כמו שעושים לכלבים ביחידת עוקץ או סוסים למשטרה. חרדים לעומת חתולים כן יכולים לתרום והם באופן מאוד אקטיבי מסרבים לעשות את זה.

החרדים משתתפים במשחק הדמוקרטי בהתאם לזכותם על פי חוק ובמסגרתו העדיפות העליונה שלהם והתנאי הראשון לתמיכה בכלל ממשלה הוא שאחרים יסתכנו במקומם. אין יותר אקטיבי מזה במסגרת כללי המשחק הדמוקרטי. וזה עוד לפני שדיברנו על המצב הנוכחי בו הנציג הבכיר שלהם יושב בקבינט המלחמה ואחד אחר יושב על הברז התקציבי ומאזן בין צרכי המלחמה לדרישות הכספיות של המצביעים שלו.

אני מניח שפספסת את ההשתתפות של גולדנקופף בכנס ההתיישבות.
יש לחלקם דעות מאוד ימניות ומיליטנטיות, הם פשוט מאמינים שזה התפקיד של מישהו אחר לממש את הדעות הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:
ראיתי את הכתבה המלאה וזה לא מאוד מזעזע אותי.
בסוף יש להם טענה שהם מאמינים בה באמת - התפילות שלהם מחזקות את העם. אם כולם ישמרו שבת אז המשיח יבוא, וכו׳
כשהם היו מיעוט קטן זה לא היה כל כך משנה. אני מניח שבכל מדינה יש מיעוטים שנחשבים קיצוניים.
אנחנו יכולים להזעזע ולרצות לשנות אותם, אבל זה כנראה לא יקרה. עבדתי בבחירות האחרונות באיזור של חרדים, הם פשוט עבדו בצורה מושלמת. תמיד היו משקיפים, ראו שהם באו חדורי מטרה, כולם ידעו במי הם צריכים לבחור ולא במי הם רוצים.
אם נמשיך בקצב הזה, הם ישתלטו גם על ערים חילוניות. אם אנחנו רוצים לשמור על אורח החיים שלנו אנחנו צריכים להלחם על הערכים שלנו גם בתוך הערים.
מביך אותי להסתכל על אחוזי ההצבעה בערים מעורבות/חילוניות לעומת ערים חרדיות.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
GeraltOfHaifa רוצים חיים כפריים. אני דרומי - היא צפונית. שנינו משפחתיים מאוד - מה עושים? התפתחות אישית 22
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה