• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים עם מחירי השכירות הגבוהיים?

מטריושקה

משתמש רשום
דירוג
0
היי,

יש לי התלבטות קשה. אני גרה היום בבית פרטי ישן, הוא דיי גדול ויש לנו גם גינה. בסה"כ נהנים אבל יש כמה מינוסים שגורמים לנו לשקול אופציות אחרות:
- הבית ממש ישן, מתוחזק ברמה נמוכה ולא מבודד כמו שצריך, מה שגורר עלויות נוספות כגון מיזוג אקסטרה
- הרבה מקום = הרבה מקום לקנות ולשים דברים שלא באמת צריכים. היום אנחנו מנסים לעשות את הכיוון ההפוך
- גינה זה דבר נפלא אבל היא צורכת משאבים כמו כסף וזמן. אנחנו מאוד נהנים ממנה אבל אם רוצים לחתוך בהוצאות אז היא ממש מחוץ לתמונה
- רוצים להקטין הוצאות כאשר ברור שדיור מהווה % מאוד גבוה מהן

איפה מתחילה הבעיה? היינו רוצים לעבור לדירה משופצת בת 3 חדרים ושכירות של דבר כזה שווה או יותר גבוהה ממה שאנחנו משלמים היום על הבית. ממש אבל ממש לא הייתי רוצה לשלם יותר כסף על שכירות. דירה לא משופצת תעלה אולי 300-400 ש"ח פחות ממה שמשלמים היום ולא בטוח שזה שווה את המאמץ.

ישנה אופציה לגור בשכירות מאוד נמוכה בדירה של קרובי משפחה אבל אז צריך להתפשר ממש על מיקום - עיר אחרת ופחותה בכל הפרמטרים הנשקלים. הדירה שם ממש קטנה אבל ברמת תחזוקה טובה. אז אם רוצים חסכון, זאת האופציה ההגיונית אבל היא גוררת איתה המון פשרות באיכות החיים שלא בטוח שנהיה שלמים איתן.

אז לפי האופציות האלה, יוצאים קירחים מכל כיוון. מה עושים? :-/

כשאת מציגה את זה ככה ברור שלהמשיך להחזיק בבית יותר משתלם.

איפה העלויות האלטרנטיביות? שווי הבית שאת יכולה להשקיע ולשלם עם הרווחים את שכר הדירה.

איפה החיסכון בעלויות השוטפות של תחזוקת הבית?

את חייבת להציג (לא לנו, לעצמך, אבל נשמח כמובן לעזור) את כל העלויות, כדי לקבל החלטה נכונה מה משתלם יותר.

אני גרה היום בבית פרטי ישן, הוא דיי גדול ויש לנו גם גינה.
הבית שלך או שאת גרה בשכירות? זה לא ברור.
גם אני גרה בבית כזה (בשכירות) והבעיות דומות אבל כשאעבור, זה יהיה לבית קטן ולא לדירה. נראה לי ממש ירידה באיכות החיים לעבור לדירה.
גינה זה דבר נפלא אבל היא צורכת משאבים כמו כסף וזמן.
זה תלוי איזו גינה עושים. אנחנו הפכנו את פיסת הדשא לגינת ירקות חורפית, כאשר יש גשם, ובקיץ נותנים לה לנוח. לפני כן גרנו בבית עם המון עצי פרי אבל סיכמנו עם בעל הבית שחצי מעלות המים עליו והטיפול עלינו (גיזום, עישוב והשקייה).
אז לפי האופציות האלה, יוצאים קירחים מכל כיוון. מה עושים? :-/
לא הבנתי מה השיקול המרכזי שמנחה אתכם.
אם זה עלות המגורים אז האופציה אצל קרובי המשפחה עדיפה. אבל אז את מעלה שיקולים אחרים של מיקום וירידה באיכות החיים.
יהיה לך יותר קל לקבל החלטה כשתדרגי את סדר החשיבות לכל הפרמטרים שלך.

איפה העלויות האלטרנטיביות? שווי הבית שאת יכולה להשקיע ולשלם עם הרווחים את שכר הדירה.

איפה החיסכון בעלויות השוטפות של תחזוקת הבית?

סליחה, לא הייתי מספיק ברורה. הבית לא בבעלותי, אנחנו גרים בו בשכירות.
האם השאלות עדיין רלוונטיות במקרה הזה?
לצורך העניין, הבית עולה לנו 4000 ש"ח לחודש, ארנונה עוד 400 לחודש. יש לנו 4 חדרים, הבית כ100 מטר רבוע. כל מה שאנחנו בודקים בסביבה, נגיד, דירה בת 3 חדרים שהיא גם משופצת, המחירים מתחילים להתקרב ל4 אלף אם לא עוברים את ה4 (תלוי מיקום בעיר).

הבית שלך או שאת גרה בשכירות? זה לא ברור.
גם אני גרה בבית כזה (בשכירות) והבעיות דומות אבל כשאעבור, זה יהיה לבית קטן ולא לדירה. נראה לי ממש ירידה באיכות החיים לעבור לדירה.
מצטערת שלא הייתי ברורה, מדובר בשכירות. גם אנחנו מבינים שזאת תהיה ירידה באיכות חיים :( נראה לי שעלינו באיכות מהר מדיי. אולי בגיל 32 אני ובעלי היינו אמורים להישאר לגור בדירה וזהו.
זה תלוי איזו גינה עושים. אנחנו הפכנו את פיסת הדשא לגינת ירקות חורפית, כאשר יש גשם, ובקיץ נותנים לה לנוח. לפני כן גרנו בבית עם המון עצי פרי אבל סיכמנו עם בעל הבית שחצי מעלות המים עליו והטיפול עלינו (גיזום, עישוב והשקייה).
אנחנו ממש השקענו ועשינו גינת ירק גם קיץ וגם חורף. עכשיו כל זה דורש תחזוקה ואין לנו זמן וכוח.

לא הבנתי מה השיקול המרכזי שמנחה אתכם.
אם זה עלות המגורים אז האופציה אצל קרובי המשפחה עדיפה. אבל אז את מעלה שיקולים אחרים של מיקום וירידה באיכות החיים.
יהיה לך יותר קל לקבל החלטה כשתדרגי את סדר החשיבות לכל הפרמטרים שלך.
האמת היא שאחרי שפירסמתי את הפוסט הבנתי שהבעיה שלי זה סדר עדיפויות לא ברור - חסכון VS איכות חיים.
מצד אחד זה נחמד להתפנק אבל מצד שני, אם רוצים להגיע לעצמאות כלכלית, אני תוהה אם אנו אמורים לחיות חיים צנועים יותר.

עוד משהו שאני מנסה לחשוב עליו - האם כדאי להציע לבעלי הבית שנעשה שיפוץ בעצמנו. אני לא יודעת איך עושים את זה ככה שייצא פייר לשני הצדדים. נגיד ואת עלות השיפוץ נגלגל על שכר הדירה (כלומר לא נשלם שכר דירה ובמקום זה נתקן כמה דברים, נראה שככה מקובל לעשות את זה...). מה אם בעלי הבית יבקשו לעלות את שכר הדירה לאחר מכן? זה הגיוני? מישהו יודע בכלל איך עושים את הדילים האלה? האם כדאי להכנס לזה בכלל?

עוד משהו שאני מנסה לחשוב עליו - האם כדאי להציע לבעלי הבית שנעשה שיפוץ בעצמנו. אני לא יודעת איך עושים את זה ככה שייצא פייר לשני הצדדים. נגיד ואת עלות השיפוץ נגלגל על שכר הדירה (כלומר לא נשלם שכר דירה ובמקום זה נתקן כמה דברים, נראה שככה מקובל לעשות את זה...). מה אם בעלי הבית יבקשו לעלות את שכר הדירה לאחר מכן? זה הגיוני? מישהו יודע בכלל איך עושים את הדילים האלה? האם כדאי להכנס לזה בכלל?
מה בדיוק מפריע לך בבית הישן? אם הקירות מתקלפים, הצנרת דפוקה או יש עובש אז זה לגמרי תפקיד בעל הבית. אם את רוצה לחיות בבית חדש (או שייראה כזה), אולי לא מתאים לך לחיות בבית ישן. אם את רוצה לחסוך כסף אז בשביל מה השיפוץ?
האם בעל הבית יסכים להוריד לכם את עלות השיפוץ משכר הדירה? זה תלוי בכמה דברים. למשל, אם השיפוץ מקובל עליו והוא חושב שזה יעלה את ערכו בשוק ההשכרות. מאידך, אם הוא חושב שזה יחזיק רק שנה-שנתיים ויועיל בעיקר לכם אז הוא לא יסכים כנראה. אני מכירה מקרים ששוכרים עשו "שיפוץ" על דעת עצמם ובעיקר עיצבנו את בעל הבית אז זהירות עם זה (צביעת קיר באדום זה שיפוץ? כנראה יותר נזק מתועלת. החלפת דלתות ארון מטבח? יש מצב למיקוח).

האמת היא שאחרי שפירסמתי את הפוסט הבנתי שהבעיה שלי זה סדר עדיפויות לא ברור - חסכון VS איכות חיים.
מצד אחד זה נחמד להתפנק אבל מצד שני, אם רוצים להגיע לעצמאות כלכלית, אני תוהה אם אנו אמורים לחיות חיים צנועים יותר.

כן.

מה בדיוק מפריע לך בבית הישן? אם הקירות מתקלפים, הצנרת דפוקה או יש עובש אז זה לגמרי תפקיד בעל הבית. אם את רוצה לחיות בבית חדש (או שייראה כזה), אולי לא מתאים לך לחיות בבית ישן.
כמה דוגמאות ללמה אנחנו פחות אוהבים את הבית:
- דורש מיזוג\חימום מסיבי בקיץ וחורף. יש רק מזגן אחד שנמצא בסלון והוא ממש לא מספיק לשאר החדרים. אז גם אם מפעילים אותו, הוא ממזג רק איזור קטן וגם זה בשכבות (אם יושבים אז נעים, אם קמים אז חמים).
- הצנרת ישנה ומלאה בחלודה, מספיק יום אחד לא להיות בבית כדיי שפעם הבאה שפותחים את הברז, המים יוצאים בצבע אדום. חוץ מזה כל הזמן יש פיצוצים בצנרת ובעלי הבית באים לתקן מיד. אבל הם כנראה מתקנים בצורה לא יסודית כי היא שוב מתפוצצת זמן קצר אחרי. כמובן שחשבונות המים מטופלים על ידינו אחר כך - כל העירעורים מול גופי המים למיניהם.
- החלונות עשויים עץ והם ממש ישנים וקשים להזזה. ויש בהם תולעים. טיפלנו בתולעים פעם אחת שנה שעברה אחרי שבעל הבית הביא לנו חומר והשנה שומעים שהם חזרו (כי לא באמת אפשר לטפל בהם עם רעל נקודתי, צריך לעשות הרבה מעבר לזה וזה יקר).
- החלונות לא מבודדים בכלל ובחורף מרגישים זרם אוויר קר שחודר דרכם.
ויש עוד לא מעט דוגמאות.

אם את רוצה לחסוך כסף אז בשביל מה השיפוץ?
שאלה טובה, אצטרך קודם כל להחליט מה בא קודם, החיסכון או איכות חיים.
אם הייתי יכולה לשפץ את הבית ולא לעלות לעצמי את שכר הדירה, כנראה שהייתי בוחרת באופציה הזאת בלי לחשוב פעמיים.

האם בעל הבית יסכים להוריד לכם את עלות השיפוץ משכר הדירה? זה תלוי בכמה דברים. למשל, אם השיפוץ מקובל עליו והוא חושב שזה יעלה את ערכו בשוק ההשכרות. מאידך, אם הוא חושב שזה יחזיק רק שנה-שנתיים ויועיל בעיקר לכם אז הוא לא יסכים כנראה. אני מכירה מקרים ששוכרים עשו "שיפוץ" על דעת עצמם ובעיקר עיצבנו את בעל הבית אז זהירות עם זה (צביעת קיר באדום זה שיפוץ? כנראה יותר נזק מתועלת. החלפת דלתות ארון מטבח? יש מצב למיקוח).
לפי המצב שתיארתי בהתחלה, השיפוץ בטוח יעלה את ערך הבית. לדעתי המצב של הבית דיי מוזנח והוא יכול רק להיות יותר טוב. אבל יכול להיות שאני לא אובייקטיבית. כמובן ששיפוץ עושים בתיאום עם בעל הבית. אם הייתי הולכת על משהו כזה, הרי יש פה כמה צדדים שהיו רוצים פיצוי - אנחנו, השוכרים על השקעה בשיפוץ ומחייה בתוך בלאגן כל הזמן הזה; מצד שני יש את בעלי הבית שלא מקבלים זמן מה שכר דירה ובטח היו רוצים לראות תשואה על השקעתם. איך לדעתך אפשר לאזן דבר כזה? זה בכלל כדאיי? אולי לא כדאי להכנס לזה בכלל.

תודה על התשובה, כימאי :)
האם לדעתך עדיף ירידה באיכות חיים למען החסכון? כאשר רוב הסיכויים, שהירידה באיכות חיים תהיה משמעותית וקיום החסכון עצמו או נתון בספק או שיהיה לא גדול. הרי בימינו, דירה בת 3 חדרים עולה לא הרבה פחות מ4 אלף ש"ח.

האם לדעתך עדיף ירידה באיכות חיים למען החסכון? כאשר רוב הסיכויים, שהירידה באיכות חיים תהיה משמעותית וקיום החסכון עצמו או נתון בספק או שיהיה לא גדול.
איך שאת מציגה את זה, כנראה שלא.
אבל, גם זה רק למראית עין.

האם לדעתך עדיף ירידה באיכות חיים למען החסכון?
צריך להבדיל בין שתי מושגים:
1) רמת חיים - כמה כסף מוציאים
2) איכות חיים - תלוי באופי של כל בן אדם

אם את באמת רואה בזה ירידה באיכות החיים, הייתי שוקל לצמצם בדברים אחרים, לפני מעבר שכזה.

הרי בימינו, דירה בת 3 חדרים עולה לא הרבה פחות מ4 אלף ש"ח.
אני לא ממש הבנתי באיזה אזור את גרה.
בעקרון, בית פרטי שעולה 4000 ש"ח לחודש נמצא בדרך כלל בפריפריה ולכן שכ"ד של דירת 3 חדרים אמור להיות חצי מזה בערך. את טוענת ששכר הדירה על הבית זהה לשכר הדירה של 3 חדרים באזורך. איפה זה קיים? האפשרות היחידה שעולה על דעתי היא שהבית כל-כך ג'יפה ולכן הוא זול בהרבה לעומת בתים אחרים באותו גודל באזור שלך. אני צודקת?
*דוגמא מהאזור שלי- בית פרטי ישן באחד המושבים (תלוי גם במותגיות המושב וגודל הבית) הוא בסביבות 3000-4500 ש"ח. דירת 3 חדרים בערים השכנות מושכרת בסביבות 2000 ש"ח.

@מטריושקה הדברים שלך לא כל כך ברורים. באופן עקרוני עדיפה ירידה באיכות החיים (בעתיד הקרוב והבינוני) למען החסכון (שיאפשר עליה באיכות החיים בעתיד הרחוק יותר). אם קיום החסכון הוא בספק, אז קודם כל תבררי בדיוק את הנתונים ותעשי חישוב. אני גם לא חושב שאת צריכה להגביל את עצמך לדירה עם X חדרים מסוג Y באזור גאוגרפי Z. תהיי פתוחה לעשות פשרות עם X, Y, Z כולם או חלקם, כשזה מאפשר לך לחסוך יותר, שוב - למען עתיד נח יותר.

נראה לי שלא ערכת/ם תחשיב כללי.

כלומר היום שכר הדירה הוא כך וכך, עלויות חשמל ומים הן כך וכך, ארנונה כך וכך, ונסיעה לעבודה וחזרה ולסידורים וקניות של שני בני הזוג היא כך וכך.

בדירת שלושה חדרים משופצת עלות שכר הדירה תהיה? הארנונה, נמוכה או גבוהה מהיום? כנראה נמוכה יותר כי השטח קטן יותר. אבל צריך לבדוק.
הוצאות מים וחשמל? כנראה נמוכות יותר כי לא משלמים על השקיית גינה ולא על מזגן לא יעיל.
בטוח פחות הוצאות על שיפוצים ועל גינון שכולל שתילים וזבל ומערכת השקיה ומה לא.
ונסיעה לעבודה? תבדקו.

אחר כך תעשו את אותו תחשיב כולל עם הדירה של קרובי המשפחה. ותכללו את עלויות הנסיעה לעבודה וחזרה.

ורק אז תהיה לכם תמונה כוללת, לפחות מבחינה כספית.

קראתי כאן תגובות המתמקדות מטבע הדברים בצמצום וחסכון, אני רוצה להציג אופציה נוספת, התמקדות בהגדלת הכנסה.

האם לדעתך עדיף ירידה באיכות חיים למען החסכון? כאשר רוב הסיכויים, שהירידה באיכות חיים תהיה משמעותית וקיום החסכון עצמו או נתון בספק או שיהיה לא גדול. הרי בימינו, דירה בת 3 חדרים עולה לא הרבה פחות מ4 אלף ש"ח.
לדעתי את טועה כשאת מניחה שמעבר דירה יפגע באיכות חייכם.
אם תצליחו למצוא דירת 3 + מרפסת משופצת באותו המחיר כמו הבית, וועד הבית לא קורע, הרווחתם.
חשבונות החשמל יהיו נמוכים יותר, ארנונה נמוכה יותר, הדירה תהיה נעימה יותר, פחות חפצים, פחות ניקיונות..
בשביל עציצים תוכלו להנות מהמרפסת.
לא הייתי מתלבט.

התמקדות בהגדלת הכנסה
מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא יודעים במה הם עוסקים, האם יש להם כבר חסכון בשביל לרכוש נכס להשכרה וכו'.

מה דעתו של בעל הבית להשקיע קצת במושכר? אפילו תמורת העלאת השכ"ד לרמה שאתם מוצאים בדירות אחרות?

מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא יודעים במה הם עוסקים, האם יש להם כבר חסכון בשביל לרכוש נכס להשכרה וכו'.

אני בהחלט מבין, הבעיה בצמצום הוצאות בלבד, אנחנו חשופים לבלתמים, ולגידול בהוצאות מחיה..... ניתן לפעול במקביל, לצמצם הוצאות ולחשוב כיצד להגדיל הכנסות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה