• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם כספי פנסיה

vanglic

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, חדשה בפורום...
לאור הפרסומים בכלכליסט של הכלכלן הראשי באקסלנס נשואה ראו לינק מצורף http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3697991,00.html
אני שוקלת להוציא את כספי הפנסיה ולהשקיעם בקניית דירה (באירופה), לא מבינה בשוק ההון . (ו"סומכת" על אחרים שינהלו את כספי)
1. בסוף שנות ה 40 לחיי, בעלת דירה ללא משכנתא
2. אינני עובדת כבר למעלה משנתיים, ומתקשה לראות עצמי משתלבת בגיל זה בעבודה.
3. אינני מפקידה כספים לפנסיה כלל ובעצם הכסף שוכב כאבן שאין לה הופכין באלטשולר שחם.
חוששת שלא יהיה מה למשוך בהגיעי לגיל פרישה..
אנא תגובת המומחים בפורום ☺

שלום, חדשה בפורום...
לאור הפרסומים בכלכליסט של הכלכלן הראשי באקסלנס נשואה ראו לינק מצורף http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3697991,00.html
אני שוקלת להוציא את כספי הפנסיה ולהשקיעם בקניית דירה (באירופה), לא מבינה בשוק ההון . (ו"סומכת" על אחרים שינהלו את כספי)
3. אינני מפקידה כספים לפנסיה כלל ובעצם הכסף שוכב כאבן שאין לה הופכין באלטשולר שחם.
ממש לא "מומחה" אבל אופציה אחת שלא תעלה לך ב-35% מהסכום הצבור הוא העברה לקופת גמל מחקה מדד מניות. שימי לב שאת מוותרת על הביטוחים הזולים של קרן הפנסיה ואם הם חשובים לך תצטרכי לרכוש אותם בדרך אחרת.
אבל אם החלטת שבאמת לא יהיה לך שם משהו בגיל 67, אז באמת הייתי מוציא הכל ומשקיע במה שאני מבין.
אני פשוט לא חושב שרואי השחורות צודקים.

מה לדעתך היתרונות במשיכת הכסף, ומה היתרונות בהשארתו (ואולי שינוי המסלול)?

ממש לא "מומחה" אבל אופציה אחת שלא תעלה לך ב-35% מהסכום הצבור הוא העברה לקופת גמל מחקה מדד מניות. שימי לב שאת מוותרת על הביטוחים הזולים של קרן הפנסיה ואם הם חשובים לך תצטרכי לרכוש אותם בדרך אחרת.
אבל אם החלטת שבאמת לא יהיה לך שם משהו בגיל 67, אז באמת הייתי מוציא הכל ומשקיע במה שאני מבין.
אני פשוט לא חושב שרואי השחורות צודקים.
קרא שוב את הודעתה, היא אינה מפקידה יותר ומכאן שאין לה ביטוחים.
הרעיון לפדות כספים מקרן פנסיה לצורך רכישת דירה באירופה , ללא כל ידע וניסיון בנדל"ן , נראה לי הזוי.

שלום, חדשה בפורום...

תוכניות מדאיגות, נצלי את הזמן ללמוד יותר על הפנסיה קופות גמל השקעות נדל"ן בארץ ובחול ואל תעשי טעויות בילתי הפיכות בגלל פחדים או משהוא שפורסם בעיתון.

כמו שאמרו בצבא : צפה - תכנן - פעל

כרגע את נשמעת כחולמת (חלומות בלהות) מתכננת לפי תרחישים וורודים ותפעלי בחוסר הצלחה.
עולם ההשקעות לא מתגמל על טעויות, ולא נראה לי שאת בשלה לשכר לימוד בגודל 50% ממה שתמשכי אחרי שינכו לך 35% על המשיכה.

את משוכנעת שאם תוציאי, תשלמי קנס 35% ותשקיעי בעצמך תגיעי לגיל פרישה עם צבירה גבוהה יותר? (וחייבת במס)
אני כמעט משוכנע שההפך.
אופציה אחת שלא תעלה לך ב-35% מהסכום הצבור הוא העברה לקופת גמל מחקה מדד מניות.
+1

שלום, חדשה בפורום...
ההמלצה של אותו "מומחה" אגב הייתה שכדאי להתחיל להפקיד לפנסיה מוקדם יותר, ובכל מקרה מה שצברתם יהיה לכם.

@yossik כדאי אולי להעביר את ההודעות האלה לשרשור שכותרתו היא אותו מאמר של אותו "מומחה"...

שלום, חדשה בפורום...

אני מבין את החששות שלך, כאחד שמשקיע בנכסים מניבים בחו"ל החל משנת 99 יש לי עצה קטנה עבורך, את לא יכולה להתבסס על אחרים שיבצעו וינהלו את הנכס עבורך, מדובר בהשקעה לטווח ארוך שאת מסתמכת עליהה, אסור לך להיות בידיים של משהוא אחר מלבד עצמך, במידה ולא תהיה מרוצה בעתיד מניהול ההשקעה שלך את תכנסי ללחץ ותמכרי את הנכס ותחזירי את הכסף לארץ, ואת עצמך תחזרי לנקודה בה את נמצאת היום, רק מעט מבוגרת יותר. אני מציע לך ללמוד כיצד עושים זאת ומנהלים את ההשקעה מרחוק גם תוך כדי ההשקעה עצמה, דברים משתנים במהלך השנים, את יכולה לסמוך אך ורק על הידע והיכולת שלך. דבר נוסף שאת צריכה להביא בחשבון הוא, שאת לא יכולה להסתמך על נכס מניב אחד, יתכנו בעתיד מצבים ששוכר מסוים לא משלם, שוכר שצריך לפנות אותו, תיקונים בנכס, תשלום של חודש שכירות למנהל הנכס
עבור מציאת שוכר חדש, כיצד להיערך לקראת בלתמים ....... לכן חייבים מספר נכסים כדי להיות בטוחים. את לא צריכה לפחד אך חשוב ללמוד ולהבין כדי להימנע מטעויות.

נערך לאחרונה ב:
. 1. בסוף שנות ה 40 לחיי, בעלת דירה ללא משכנתא

ממה את מתפרנסת כעת? וממה את מתכננת להתפרנס עד גיל 88 (תוחלת החיים לנשים בארץ)?

עד גיל 88 (תוחלת החיים לנשים בארץ)?
לא שידוע לי. מוזמן להביא תימוכין לגיל הזה.
מהמשפט הזה אני מבינה שבשוק הנדל"ן באירופה את כן מבינה, נכון? אז רק שאלה אלייך: קניית הדירה באירופה נועדה לצורך השכרה? ואם כן- שכר הדירה יספיק לך?
בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה. אם את לא בטוחה בענייני הנדל"ן, יש כאן כמה שאולי יוכלו לעזור לך בפנייה פרטית כמו @רוני , @אורי או @סנופי

נכנסתי למקור בכתבה. הסתכלתי על הגיל שלי, 54. צפויים לי עוד קצת פחות מ-30 שנה לפי הטבלה.
אבל אצלי במשפחה חיים יותר מדי, לצערי. דורש ממני תכנון פיננסי של 40 שנה לפחות...

נכנסתי למקור בכתבה. הסתכלתי על הגיל שלי, 54. צפויים לי עוד קצת פחות מ-30 שנה לפי הטבלה.
מדובר על תחזית לגבי החציון עם גבולות לכל מין שנעים בין 5%-95% אולי התברכת שאת נמצאת באחוזון ה 99% של בני גילך

אם נוסיף את השפורים הצפויים בשנים הקרובות אז 88 לאישה בריאה\לא-מעשנת זו הערכה סבירה
(יש הערכה דומה לגבר בגיל 65 בטבלה בתחתית העמוד ב Pensuni).

זה המון זמן, לא ברור לי איך אדם בגיל 49 יכול לפרוש ללא תוכנית פרנסה ברורה.

אני מציעה להסתכל שוב על הנחות היסוד שלך, ואולי לשנות את אלו שניתנות לשינוי:
א. את לא רואה את עצמך משתלבת בגילך בעבודה - אולי כדאי לחשוב על דברים שיכולים לספק לך הכנסה, גם אם מינימלית.
בין אם עבודה בתחום עיסוקך, בין אם עבודה שדורשת הכשרה (אבל ממה תממני זאת?), ובין אם עבודה שלא דורשת שום הכשרה (מטפלת לילדים, שיעורים פרטיים וכיוצ"ב).
המצב שבו בסוף שנות ה-40 לחייך את ללא מקור הכנסה שוטף, ואת עדיין לא מתקיימת מכספי הפנסיה שלך - נראה לי מצב לא פשוט, ובוודאי שבמצב כזה לא הייתי לוקחת סיכונים פיננסיים.
ב. את לא מפרישה לפנסיה (או לצורך העניין לכל חסכון ארוך טווח אחר) - האם זה בגלל שאין לך ממה להפריש? בכתבה שלינקקת אליה עולה במפורש (מה שכבר ידוע....) שחשוב להתחיל להפריש בגיל צעיר. הפסקת ההפרשות פוגעת בך, וחבל.

מעבר לכך, מסכימה עם הכותבים הקודמים שהוצאת הכספים מהפנסיה כרוכה ב'קנס' של 35% מס על רווחי ההון. את צריכה לעשות חישוב כלכלי קר ונקי האם הרווח הריאלי הצפוי לך מהשקעה אחרת מצדיק זאת.
אני לא משוכנעת שבנתונים שנתת הדבר הנכון הוא העברה למסלול של מחקה מדדי מניות, כי יתכן שרצוי 'לרפד' עם אג"ח ממשלתי. את הריפוד הזה של אג"ח מיועדות בריבית גבוהה יחסית, תפסידי אם תמשכי את כספי הפנסיה.

יש הרבה דרכים לגדר סיכון אריכות חיים. מזון עתיר שומן טראנס, זה דרך מעולה ;)

ג.נ. הכותב אינו דיאטן או אקטואר

יש הרבה דרכים לגדר סיכון אריכות חיים. מזון עתיר שומן טראנס, זה דרך מעולה
אני מגדרת עם סיגריות :)
אבל בהיסטוריה המשפחתית זה לא ממש עזר. אבי עישן עד התקף הלב הראשון, בגיל 65, וחי עד מעל 90. אמי הפסיקה לעשן בגיל קרוב ל-80 וחיה עד 88.

אני מגדרת עם סיגריות :)
אבל בהיסטוריה המשפחתית זה לא ממש עזר. אבי עישן עד התקף הלב הראשון, בגיל 65, וחי עד מעל 90. אמי הפסיקה לעשן בגיל קרוב ל-80 וחיה עד 88.
צרות של עשירים (בזמן) :)
תנסי טיפוס צוקים

לפי הבנתי את יכולה למשוך את כספי הפנסיה (לא בטוח שאת כולם) ללא מס של 35% במידה וההכנסה שלך נמוכה (או מתחת למינימום)
יש טופס 159א שניתן למלא
שווה לבדוק

לפי הבנתי את יכולה למשוך את כספי הפנסיה (לא בטוח שאת כולם) ללא מס של 35% במידה וההכנסה שלך נמוכה (או מתחת למינימום)
יש טופס 159א שניתן למלא
שווה לבדוק
ניתן למשוך עד להשלמה לשכר המינימום למשך 3 חודשים. כל 3 חודשים ניתן לבצע זאת שוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה