• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מה לעשות עם המזומן?

danl

משתמש סולידי
דירוג
24
היי, מעלה כאן שאלה שאני מתחבט בה, כמובן לא מתוך מטרה לקבל ייעוץ אלא לשמוע את דעתכם ומה אתם הייתם עושים.
אני בן 23 ומשקיע מזה חצי שנה סכום של 65k בשלוש הקרנות של בלאקרוק (סנופי, אירופה ושווקים מתעוררים).
אני לא יודע מתי בדיוק, אבל ככל הנראה בעוד 7-12
שנים אני ובת הזוג שלי נרכוש דירה למגורים ונתחיל לשלם משכנתא.אנחנו נהיה בעיקר סטודנטים עד אז כך שלא נצבור עוד הרבה ועיקר ההון יגיע מההורים, והסכום שאנחנו נוכל להוסיף יהיה יחסית צנוע.
כרגע הסיטואציה היא שיש לנו סכום משותף של כ- 100k בעובר ושב, כאשר אני מאוד רוצה להכניס את חלקו הגדול לתיק שלי.ברובו לא יהיה לנו צורך לאורך הלימודים כי אנחנו מקבלים עזרה מההורים. מצד שני, נראה לי הגיוני להכריז על הסכום שכבר יש לי בפנים כתיק ארוך טווח שלא אגע בו גם כשתהיה משכנתא, ואת שאר הסכום לשמור במזומן בשביל עוד הון התחלתי ולא לתת לו לעמוד בפני הסיכון שבירידה משמעותית בבורסה ואז מכירה בהפסד בעוד עשור.
אשמח לשמוע מה אתם חושבים.
*פחות מעוניין באג"ח או פיקדונות שיניבו סכומים זעומים ולא בטוח ששווים את הטרחה (מה גם שבאג"ח יש סיכון לא קטן)

נערך לאחרונה ב:

Nool

משתמש ותיק
דירוג
231
יש לך מזומן
אתה אומר שאתה לא רוצה להשאיר אותו כמזומן, לא אג"ח ולא פקדונות. ואתה מפחד להשקיע אותו בתיק מניות.
לא נראה לי שיש עוד אופציות

אני הייתי משאיר קרן חירום + מה שאני צריך בטווח הקצר במזומן. ואת השאר משקיע בתיק לפי הקצאת נכסים

danl

משתמש סולידי
דירוג
24
יש לך מזומן
אתה אומר שאתה לא רוצה להשאיר אותו כמזומן, לא אג"ח ולא פקדונות. ואתה מפחד להשקיע אותו בתיק מניות.
לא נראה לי שיש עוד אופציות

אני הייתי משאיר קרן חירום + מה שאני צריך בטווח הקצר במזומן. ואת השאר משקיע בתיק לפי הקצאת נכסים
זה העניין, לא בדיוק החלטתי אם אני מפחד להכניס את זה למניות. אני בעיקר מנסה להבין אם זה מהלך 'הגיוני' להכניס סכום כזה למניות לטווח של כ-10 שנים או שזה טיפשי.

התלמיד

משתמש ותיק
דירוג
126
כרגע הסיטואציה היא שיש לנו סכום משותף של כ- 100k בעובר ושב, כאשר אני מאוד רוצה להכניס את חלקו הגדול לתיק שלי

1. אמרת שהכסף משותף. מה דעתה של בת הזוג בנושא? אם היא נגד להכניס אותו למניות, זה יכול לפתור לך את הדילמה.

2.חברה או נשואים? אולי זה קצת מיושן מצידי אבל אני מאמין בהפרדת כוחות בכל מה שקשור לעניינים הכפסיים עד שעניין הזוגיות ממוסד בדרך כזו או אחרת.

3. לשאלתך, לעניות דעתי, אם אופק ההשקעה הוא כ 10 שנים כפי שאמרת ולא צפויה לכם הכנסה בזמן הזה, תעשו חישוב של כמה כסף תצטרכו מתוך ה 100אלף עד שתתחילו לעבוד(תשלום על לימודים, שכר דירה, מחיה, טיולים ומה שבא לכם) את הכסף הזה תשמרו במזומן/פקמ ואת השאר הייתי מאחד עם התיק לפי ההקצאה שקבעת מראש.

כמובן לא המלצה לכלום

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,242
זאת לא המלצה, אבל אם הכסף מיועד לרכישת דירה, ואתה מפחד לעשות איתו כל דבר אחר עד אז, אולי אתה יכול להשתמש בו כבר עכשיו לרכישת דירה.
אין הרבה דירות ב-400 אלף, אבל אם אתם מתכוונים להיות סטודנטים לא באזור המרכז, לדעתי תוכלו למצוא.

כך תוכלו להתחיל לנצל את הכסף כבר עכשיו, עם מינוף, וגם לגדר את עצמכם מפני עליה במחירי הדירות.

זה לא יהיה פשוט לקבל משכנתא, תצטרכו לערב את ההורים כערבים ואולי אפילו כלווים נוספים, וזאת גם הרבה טרחה, במיוחד אם תרצו להשכיר את הדירה.

שוב, זאת לא המלצה.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
י החזר מס כשכיר - לא סגור מה לעשות. מיסים 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
A אני לא יודע לעשות קניות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
A מה לעשות...? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ק מה לעשות כדי להרוויח מהאינפלציה שוק ההון 8
M מה לעשות עם פאונדים בריטיים? שוק ההון 1
ה מה לעשות עם קופות גמל לא פעילות אחרי יציאה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H מתלבטת מה לעשות בשנים הבאות התפתחות אישית 17
P מה לעשות עם קופת גמל ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
1 שינוי מדיניות whatsapp - מה החלטתם לעשות? אוף טופיק 101
ב שירות נוראי - מה אפשר לעשות? צרכנות פיננסית 3
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
אקה הרבה כסף וקצת ידע, מה לעשות? שוק ההון 21
ע מה צריך לעשות כדי לקבל את מענק הקורונה של טראמפ? אוף טופיק 1
R לעשות סדר התפתחות אישית 5
ש האם חייבים לעשות עקירה של שן בינה אוף טופיק 3
י תיק ההשקעות שלי | פידבקים, ומה לעשות בעתיד? שוק ההון 13
R מה לעשות עם הכסף(: התפתחות אישית 78
C האם מישהו מכיר דרך לעשות אוטומציה לדוחות מס של ברוקר זר? שוק ההון 2
R פסיכומטרי נמוך מדי -לא יודע מה לעשות , אשמח להצעתכם התפתחות אישית 73
Liron2035 מה עשיתם/מתכננים לעשות כששווי חשבון IB מגיע ל-250K$? שוק ההון 5
T דיווח מס כחוק - הדרך הזולה לעשות את זה צרכנות פיננסית 9
Z איך מומלץ לעשות קניות מטח? צרכנות פיננסית 2
ש מה לעשות עם ערימה קטנה של אירו? שוק ההון 20
Yos מה לעשות עם כסף זר קטן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
עומר 1988 דמי ניהול בקרן הפנסיה וקרן השתלמות - מה לעשות? שוק ההון 5
י יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך נדל"ן 2
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
A היכן לעשות ביטוח נסיעות 'חינמי' צרכנות פיננסית 59
א מה לעשות עם פנסיות לא פעילות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
M מה לעשות עם 100,000 ש"ח? שוק ההון 13
N קופות גמל ישנות - מה לעשות? צרכנות פיננסית 31
R מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 3
כ מה לעשות כשחדר הכושר מרע את התנאים של המנוי ומסרב לפצות על כך? צרכנות פיננסית 12
H מה לעשות עם ידע בתכנות? - הכנסה נוספת התפתחות אישית 8
L מישהו יודע אם יש דרך לוותר על פוזיציה או לעשות מכירה רעיונית ב-IB? שוק ההון 9
N רפואת שיניים - לעשות ביטוח לא מהסיבה הרגילה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
flower להעזר במשכנתא כדי לעשות כסף נדל"ן 7
זאב לעשות כסף מזבל – היומן של זאב יומני מסע אישיים 125
K יש לי דולר בחשבון, מה לעשות איתו? שוק ההון 13
ג פליי קארד פרימיום, היכן לעשות? צרכנות פיננסית 6
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42

נושאים דומים

למעלה