• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב?

Silan

משתמש רשום
דירוג
0
מתלבט אם להמשיך לתואר שני מקצועי בארכיטקטורה, תחת נושא התמחות עיצוב וייצור ממוחשב, או לסיים בעוד כמה חודשים עם תואר ראשון במדעי הארכיטקטורה (תואר לא מקצועי) ולעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב.

מבחינת זמן ומאמץ זה פחות או יותר אותו הדבר. על הנייר, ההבדל הוא שללא תואר שני מקצועי בארכיטקטורה לא אוכל לחתום על בניינים, כלומר אהיה תלוי באדריכל רשוי במידה וארצה להיות עצמאי (ככל הנראה זה לא הכיוון). ללא תואר במדעי המחשב, אני חושש שתהיה לי תקרת זכוכית בתחומים שאליהם אני רוצה להתפתח, תחומים טכנולוגיים יותר, או גרוע יותר, תקרת יכולת כאשר ארצה לעסוק בתחומים מורכבים יותר שלא רכשתי את הידע הבסיסי אליהם. בסופו של דבר, אני לא רואה את עצמי כמתכנת ולא ארכיטקט, לפחות לא במובן הקלאסי של המושגים. אני רוצה להיות בקדמת העולם הטכנולוגי. ליצור דברים. לפתח רעיונות גדולים יותר. כיום, אני חלק מקבוצה, מחוץ ללימודים שעוסקים בפיתוח מוצרים בשיטות טכנולוגיות מתקדמות והתחום מהנה ומאתגר, משלב את הידע האדריכלי שלי וגם את תחומי הייצור ועיצוב הנשלט באמצעות מחשב. יכול להיות שזה הכיוון שאמשיך אליו במהלך הקריירה ואני יכול לעשות זאת עם תואר שני בארכיטקטורה וגם בלי. אבל בהמשך הדרך, האם לא אצטרך את הידע המתמטי ויכולת הלוגית שמתלווה לתואר במדמח? מה גם שאלה תחומים שמאוד מעניינים אותי, דבר שגיליתי רק בתקופת התואר.

מבחינת ידע\יכולת, יש לי ידע וניסיון עם קוד ותוכנה אבל לא המון. אני יודע שהתחום הזה מרתק אותי ומהניסיון שלי עד כה - בא לי די בקלות, כמובן שביחד עם השקעה והעמקה בחומר. יודע ללמוד בצורה עצמאית וחזק בתחום המתמטי.

האם יש פה יזמים, הייטקיסטים, אדריכלים, או אנשים שנמצאים שתחום הטכנולוגי שיוכלו לתת את דעתם? רלוונטי במיוחד עבור אנשים מתחום הייצור. יודע שזו לא שאלה סטנדרטית, מנסה את חוכמת ההמונים.

ברוך הבא!
האם יש פה יזמים, הייטקיסטים, אדריכלים, או אנשים שנמצאים שתחום הטכנולוגי שיוכלו לתת את דעתם?
אני לא אף אחת מאלה, יותר מחוכמת ההמונים.
אם אתה שואף ליצור בתחום שמשלב ידע אדריכלי ומיחשוב, ואם יש לך תואר ראשון בידע אחד - ההגיון שלי אומר להשלים תואר ראשון בידע השני.
תמיד תוכל להשלים תארים שניים אם יתחשק לך.

לדעתי עדיף שתתחיל לעשות משהו בעולם האמיתי לפני שאתה שש לעשות עוד תואר יקר מאוד במונחי זמן, עלות, ועלות אלטרנטיבית.

לדעתי עדיף שתתחיל לעשות משהו בעולם האמיתי לפני שאתה שש לעשות עוד תואר יקר מאוד במונחי זמן, עלות, ועלות אלטרנטיבית.

תודה הורדוס, אני אכן כבר עובד בתחום האדריכלות מעל לשנתיים (אמנם במשרת סטודנט) כך שיש לי קצת מושג על הפרקטיקה. אבל בתחום היזמי טכנולוגי הנסיון שלי הרבה פחות משמעותי. אולוי זה הפער שאני מקווה לכסות עליו דרך הפורום.

מה היעד הסופי?
אתה רוצה לבנות מגדלים או שאתה רוצה להשתלב בתעשיית הטק?
אם אתה רוצה להשתלב בעולמות ההייטק - לך על מדמ״ח, אין לך צורך בזכות חתימה.
המון אדריכלים מנסים לעבור עכשיו לטק, וחווים קושי בגלל חוסר ידע טכנולוגי. לך לא תהיה בעייה כזו אם תעשה תואר רלוונטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה? התפתחות אישית 6
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
L להמשיך להחזיק באגח ממשלתי צמוד 5-10? שוק ההון 5
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
M כלכלה וחשבונאות או להמשיך בלימודי הנדסת תעשיה וניהול? התפתחות אישית 1
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
R להמשיך במסלול התואר או לרדוף אחרי החלום העצמאי? התפתחות אישית 6
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
מ כסף לדירה - להמשיך בתיק מנוהל או קרן כספית? שוק ההון 4
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
ה להמשיך לרכוש S&P500 בדולרים? שוק ההון 1
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
I איך להמשיך הלאה שוק ההון 6
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
Y מתלבט אם עדיף לרכוש דירה זולה , או להמשיך ולהשקיע בקופת גמל ולהשכיר דירה שוק ההון 20
H חבר שואל להגיד שיש לו עבודה או להמשיך לחתום אבטלה? אוף טופיק 11
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
N האם ניתן להמשיך להפקיד בקרן השתלמות לאחר שהיא נפתחת? צרכנות פיננסית 8
R זוג בתחילת הדרך האם להמשיך את הסיבוב של הגלגל? יומני מסע אישיים 3
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
גיא הראשון השלמת תזה לתואר שני במימון התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
ה התלבטות קשה בנוגע לתואר ראשון התפתחות אישית 12
R מחשב נייד לתואר במדמח אוף טופיק 27
V לקבל מימון לתואר שני מהמעסיק אוף טופיק 0
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
Et1 הכנה לתואר ראשון התפתחות אישית 20

נושאים דומים

Back
למעלה