• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות כשהבנקים לא מאפשרים לממש רווחים מקריפטו?

בסכומים קטנים (פחות מ 50 אש״ח ?) זה גם דרך בנק או שצריך לחפש שרות ביניים ?
בסכומים כאלו, אפשר למצוא ישירות אנשים שרוצים לקנות בקבוצות פייסבוק וכד' (לא ניסיתי)
ייתכן שגם בבנק סכום כזה יעבור מתחת לראדר.

בסכומים כאלו, אפשר למצוא ישירות אנשים שרוצים לקנות בקבוצות פייסבוק וכד' (לא ניסיתי)
ייתכן שגם בבנק סכום כזה יעבור מתחת לראדר.
התכוונתי למהלך חוקי שניתן לשלם עליו מס בלי בעיות חוקיות

למכור ביטקוין ולשלם מס על הרווחים בגינו זה חוקי לגמרי, (יש אפילו חוזר)
פשוט אם תרצה להכניס למערכת הבנקאית סכומים גדולים (ואולי גם קטנים) תיתקל בחסמים בירוקרטיים שהבנקים יעצרו לך את ההעברה.

@אנון נימוס הבנק עושה בעיות לא כי זה לא חוקי למכור ביטקוין, אלא כי אם איכשהו הלבנת הון דרך ביטקוין והוא הרשה לך להכניס את ההון הזה למערכת הבנקאית - הבנק חוטף בראש. בגלל זה הוא מעדיף לא להתעסק עם זה בכלל. הכל אבל חוקי, ואתה צריך לשלם על זה מס. אז האתגר העיקרי פה זה להתגבר על הקטנת הראש של המערכת הבנקאית.
בסכום קטן (פחות מ-50 אשח) אתה יכול למכור מול בן אדם, אתה יכול למכור בכספומט, אתה יכול אפילו לנסות להעביר ישירות מבורסה לבנק ואולי זה יעבור (תלוי בורסה, תלוי בנק). איך שלא תעביר, את המס אתה חייב לשלם על אירוע המכירה. אפילו אם אין לך דרך לקבל את הכסף אליך, את מס הכנסה זה לא מעניין - מכרת - שילמת (מס).

דרך אגב, באופן מוצהר הבנקים חוסמים העברות בעיקר מול בורסות זרות,
הבורסה הישראלית כן מאושרת על ידם, אז אפשר לבצע את המכירה בבורסה המקומית ואז להעביר לבנק.
ייתכן שבסכומים גבוהים עדיין יעשו צרות.

בנק במדינה חרטאבונה, מדווח לארץ על המשיכה ומשלם פה מס.

(מניסיון אישי)

העברת swift.
גם במדינות כושלות הבנקים הם חלק ממערכת swift ובחלקן העמלות אפילו יותר הגיוניות מאשר בארץ.
בסכומים גדולים הבנק יכול לדרוש הוכחה למקור הכסף. ואם אין לך שום הסבר משכנע אחר חוץ מ״מכרתי קריפטו״ הם יכולים באותה מידה להגיד לך שהם לא מוכנים לקבל את הכסף.
כמובן שסביר שהרבה יותר קל להעביר מחשבון בנק על שמך לחשבון בנק על שמך.

בסכומים גדולים הבנק יכול לדרוש הוכחה למקור הכסף
צודק מאוד, קרה לי מניסיון, זה לא אומר שלא תידרש להסברים על מקור הכסף, הבנק גם רשאי לסרב.

מובן שסביר שהרבה יותר קל להעביר מחשבון בנק על שמך לחשבון בנק על שמך.
גם פה קרה לי שהבנק מבקש הסברים על מקור הכסף, זה לא קל יותר, כמובן תלוי בסכום העברה.

מישהו מכיר בנקים קטנים שייתנו (אן לפחות לא יידעו לחסום בהתחלה) משיכה של מזומן מבורסות קריפטו אירופאיות, כדוגמאת קראקן?
מדובר על הכנסה לגיטימית לחלוטין, בשביל הצורך לשלם מס בארץ.

עדיפות לחשבון עסקי. אשמח לשוחח עם מישהו שעבר מצב דומה.

@imacryptorick

מישהו מכיר בנקים קטנים שייתנו (אן לפחות לא יידעו לחסום בהתחלה) משיכה של מזומן מבורסות קריפטו אירופאיות, כדוגמאת קראקן?
מדובר על הכנסה לגיטימית לחלוטין, בשביל הצורך לשלם מס בארץ.

עדיפות לחשבון עסקי. אשמח לשוחח עם מישהו שעבר מצב דומה.

@imacryptorick
תדבר עם איגוד הביטקוין הישראלי. הם יכולים לעזור לך או להפנות אותך למישהו שעבר תהליך דומה.

עד כמה שידוע לי המצב קשה ובלי מעורבות של בעל מקצוע מאוד קשה להכריח בנק לקבל את הכסף שלך.
זה בכלל לא משנה לבנקים אם אתה מתכוון לשלם מיסים או לא, הם לא רוצים שום קשר לקריפטו.

תדבר עם איגוד הביטקוין הישראלי. הם יכולים לעזור לך או להפנות אותך למישהו שעבר תהליך דומה.

עד כמה שידוע לי המצב קשה ובלי מעורבות של בעל מקצוע מאוד קשה להכריח בנק לקבל את הכסף שלך.
זה בכלל לא משנה לבנקים אם אתה מתכוון לשלם מיסים או לא, הם לא רוצים שום קשר לקריפטו.

כן אני מודע. בנקים לא נתנו לפתוח חשבון בתוספת של מכתב עו׳׳ד עם מידע על מקור הכספים וכ׳׳ו.
לכן מתעניין בדרך אחרת, כמו בנקים יותר קטנים בארץ, או אפילו בנקים אינטרנטיים דוגמאת transferwise ואחרים שיידעו לקבל העברה ב iban מאקסצינג׳ס. משם יותר קל להתקדם.

אני בטוח שחלק פה עברו משהו דומה.

כן אני מודע. בנקים לא נתנו לפתוח חשבון בתוספת של מכתב עו׳׳ד עם מידע על מקור הכספים וכ׳׳ו.
לכן מתעניין בדרך אחרת, כמו בנקים יותר קטנים בארץ, או אפילו בנקים אינטרנטיים דוגמאת transferwise ואחרים שיידעו לקבל העברה ב iban מאקסצינג׳ס. משם יותר קל להתקדם.

אני בטוח שחלק פה עברו משהו דומה.
אני עוקב אחרי הנושא בפורום כבר הרבה זמן ולא שמעתי על דרכים אחרות פרט לאלו שצויינו בשרשור שהן
1) למכור למישהו תמורת מזומן ואז להכניס את זה לבנק בהדרגה או לחלופין לבזבז את הכסף על שירותים שאתה צורך בכל מקרה (מכולת, דלק וכו').
2) להעסיק בעל מקצוע שינסה לכופף את הבנק.

רוב האנשים משתמשים באפשרות הראשונה כי היא יותר זולה ונוחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 74
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה