• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה למדתם לעשות בעצמכם לאחרונה?

למדתי לפתח אפליקציות לאנדרואיד.
טוב, בעצם לא כל כך לאחרונה. הראשונה היתה לפני 3 שנים אבל לא באמת בשפת תכנות נורמאלית.
השתיים האחרות כבר היו בג'אוה עם Android Studio. את האחרונה סיימתי אתמול. :)

להחליף את העדשות במשקפי השמש ולהחליף מסך בטלפון.
קונים את החלפים בזול באיביי. מחכים עד שיגיע ואז מחפשים ביוטיוב איך מחליפים. בתכל'ס מהיר, קל וזול (מאוד).
בקרוב - מחליף סוללה פנימית ללפטופ ככה.

-לגלגל קסיסות
-לטייל בעולם באפקטיביות עם מזוודה אחת קטנה
-לקלוט שפות חדשות מהר
-להכין אוכל לבד

• אהבתי
Reactions: Leo
זומם להזמין באיביי את הפלסטיקה של המראות צד של הרכב ולהחליף. רכב חולף העיף לנו את הפלסטיק ומאז נעלמו עקבותיו.
חושש לפספס במק"ט ואז סתם לקנות חלף לא מתאים.

רציני? הוא לא פשוט יפנה אותי למוסך המורשה הקרוב?!
מה פתאום.
גש למחסן חלפים.
פעם אפילו שלחתי להם בקשות למק"טים בפקס והיו מחזירים לי ואז הייתי מזמין מחו"ל בשליש מחיר.

למדתי בעצמי פוטושופ ,עדיין לומדת.. למדתי לבנות תיאטרון בובות, יש לי גם בובות .

מחפשת שותפה לתחביב וסיפורים ל"הצגות" לבני שנתיים וחצי.

למדתי להכין חמאת בוטנים.

הערה: צריך בלנדר עוצמתי במיוחד כמו ויטמיקס.

שלב 1 - קולים את הבוטנים
קונים בוטנים טבעיים (לא קלויים).
מחממים תנור ל140 מעלות עם מאוורר מופעל.
משטחים את הבוטנים בתבנית (שכבה אחת)
כשהתנור חם, מכניסים את התבנית ל 35 דקות (עם טיימר). כשהטיימר נפסק והתנור נכבה אני נותנת להם עוד קצת זמן לשבת בתנור אבל לא חובה.
מוציאים את התבנית ומחכים שיתקרר.
מקלפים את הבוטנים (הקליפה הוורודה הדקה). אני יושבת עם שתי קערות עם ספר שמע או סדרת טלויזיה ומקלפת.
אפשר להקפיא את הבוטנים בשלב זה ולהמשיך לשלב הבא מתי שתרצו.

שלב 2 - טוחנים את הבוטנים
מכניסים ליטר בוטנים שקליתם בשלב הקודם לבלנדר עוצמתי כמו ויטמיקס. מעלים למהירות הכי גבוהה ומשתמשים במוט של הבלנדר כדי להוריד את הבוטנים למטה. נותנים לבלנדר הפסקות כי הוא עלול להתחמם. כשהמרקם חלק, חמאת הבוטנים מוכנה. מוזגים לקופסה עם מכסה ושמים במקרר.

הערות
  1. אפשר לקלות את הבוטנים פחות זמן או יותר זמן. זה עניין של טעם.
  2. אם שמים כמה תבניות בו-זמנית בתנור, יתכן שתצטרכו להחליף את הסדר שלהם באמצע הזמן כדי לקבל קלייה אחידה יחסית. לי יש רק תבנית אחת אז אני לא עושה את זה.

עוד דבר שלמדתי זה להשתמש בתחבורה ציבורית ולהבין את הרב קו. מה שעוד לא למדתי זה להתיעל בבחירת מסלולי נסיעה. Moovit עוזר אבל הרבה פעמים הוא לא אופטימלי. כמו שאבא שלי אומר, יועץ רועץ.

למדתי להכין חמאת בוטנים.

הערה: צריך בלנדר עוצמתי במיוחד כמו ויטמיקס.

שלב 1 - קולים את הבוטנים
קונים בוטנים טבעיים (לא קלויים).
מחממים תנור ל140 מעלות עם מאוורר מופעל.
משטחים את הבוטנים בתבנית (שכבה אחת)
כשהתנור חם, מכניסים את התבנית ל 35 דקות (עם טיימר). כשהטיימר נפסק והתנור נכבה אני נותנת להם עוד קצת זמן לשבת בתנור אבל לא חובה.
מוציאים את התבנית ומחכים שיתקרר.
מקלפים את הבוטנים (הקליפה הוורודה הדקה). אני יושבת עם שתי קערות עם ספר שמע או סדרת טלויזיה ומקלפת.
אפשר להקפיא את הבוטנים בשלב זה ולהמשיך לשלב הבא מתי שתרצו.

שלב 2 - טוחנים את הבוטנים
מכניסים ליטר בוטנים שקליתם בשלב הקודם לבלנדר עוצמתי כמו ויטמיקס. מעלים למהירות הכי גבוהה ומשתמשים במוט של הבלנדר כדי להוריד את הבוטנים למטה. נותנים לבלנדר הפסקות כי הוא עלול להתחמם. כשהמרקם חלק, חמאת הבוטנים מוכנה. מוזגים לקופסה עם מכסה ושמים במקרר.

הערות
  1. אפשר לקלות את הבוטנים פחות זמן או יותר זמן. זה עניין של טעם.
  2. אם שמים כמה תבניות בו-זמנית בתנור, יתכן שתצטרכו להחליף את הסדר שלהם באמצע הזמן כדי לקבל קלייה אחידה יחסית. לי יש רק תבנית אחת אז אני לא עושה את זה.
נשמע כמו לא מעט עבודה. התוצאה הסופית עדיפה במשהו על חמאת בוטנים מהסופר? (אני קונה את הטבעיות ללא סוכר, 100% בוטנים)
אם כבר הייתי מנסה ממרחי אגוזי לוז (חיקוי נוטלה...מממ), קשיו, פקאן וכו'

נשמע כמו לא מעט עבודה. התוצאה הסופית עדיפה במשהו על חמאת בוטנים מהסופר? (אני קונה את הטבעיות ללא סוכר, 100% בוטנים)
אם כבר הייתי מנסה ממרחי אגוזי לוז (חיקוי נוטלה...מממ), קשיו, פקאן וכו'
זה הרבה עבודה אבל אני נהנית להכין. זה יוצא יותר טעים מהאלה הטבעיים בסופר. אח שלי ושני הילדים שלו מכורים לחמאת הבוטנים שאני מכינה. הם גומרים קילו וחצי תוך כמה שבועות, ואבוי לי אם לא אחדש להם את המלאי :>

ניסיתי פעם אחת אגוזי לוז. קליתי אותם יותר מדיי זמן. הם צריכים פחות זמן בתנור מבוטנים. אז זה יצא קצת טעם שרוף וגם יצא מאד נוזלי, גם לאחר קירור. אבל בהחלט אפשר לנסות ולהוסיף קקאו. אני משתדלת כמה שפחות להכין דברים שהם לא בריאים כי אז אני אוכל אותם לפיכך אני לא רוצה להכין משהו עם סוכר.

אבל בהחלט כפי שאמרת, לומדים לקלות בוטנים ולהכין ממרח ואז פתאום מבינים שאפשר להכין כל מני ממרחים מכל מני דברים ועם כל מני תוספות.

מה שעוד לא למדתי זה להתיעל בבחירת מסלולי נסיעה. Moovit עוזר אבל הרבה פעמים הוא לא אופטימלי. כמו שאבא שלי אומר, יועץ רועץ.
צריך להבין את המגבלות שלו, אם נדרשת החלפת אוטובוס קשה לו מאוד להגיע לרמת דיוק טובה.
אם מדובר מסלול חדש שאינני מכיר אני משתמש בו בשביל לקבל השראה על הנתיבים האפשריים ואז מנסה לבחור בעצמי מסלול אופטימלי, משקלל לפי הסדר:
*באיזה צירים התדירות גבוהה מספיק כדי שלא אמתין יותר מדי בתחנת מעבר או אם פספסתי.
*זמן הליכה רגלית.
*זמן נסיעה.

צריך להבין את המגבלות שלו
אני משחקת עם זמן הגעה וזמן יציאה, מזיזה קדימה ואחורה בכמה דקות, ופתאום הוא נותן לי אופציות אחרות לחלוטין. לפעמים היתה איזו אופציה שאני רוצה לחזור אליה ולא מצליחה להביא אותו להגיד לי אותה שוב. או לפעמים הוא אומר לי לקחת אוטובוס A ואז B, וכשאני מגיעה לחתנה בשביל לקחת אוטובוס B ואני עושה חיפוש מחדש של איך להגיע, הוא אומר לי לקחת אוטובוס C ואז D. הוא שכח שיש את אוטובוס B. מלא פעמים הוא נותן לי מסלולים של שתי החלפות (3 אוטובוסים). או אומר לי שיש הליכה של 500 מ' אבל הוא עושה את ההליכה בסיבוב גדול וזו הליכה של שתי דקות.
אני מניחה שכשאסע שוב ושוב לאותם המקומות אני אשתפר. בינתיים אני מנסה כל מני יעדים אז אני עוד לא שם.

למדתי לבצע עבודות חשמל פשוטות בבית (לחווט תקעים ושקעים); אינסטלציה פשוטה (כיור סתום, ניאגרה דולפת) ותחזוקה פשוטה לאוטו (נוזל קירור, נוזל שמשות, שמן מנוע, פנסים ובעקרון גם פלאגים ופילטרים למרות שמעדיף להמנע). בנוסף למדתי הרבה לאחרונה על משכנתא

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lemonade איך אתם למדתם על השקעות? התפתחות אישית 21
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25

נושאים דומים

Back
למעלה