• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה האינטרס של הבנק לתת לנו עמלות נמוכות?

• פותח הנושא AIML
  • פורסם בתאריך
אם כבר מדברים על בנקים לאומי לאחרונה חסמו העברות לביטקוין- לא יאומן איזה בדיחה, אומרים לך מה לעשות עם הכסף שלך
הם חשופים לתביעות בעולם כנגד הלבנת הון לכן אף בנק לא יתן לך להכניס כסף מביטקויין. (בשיעור קטן אולי כן כי לא יקפוץ להם בשיעור גדול אף בנק בארץ לא יתן לך )

לפת"ש.
הבנק לא נותן אטומטית הנחה בעמלות למי שמבקש.
ללקוח קיים הבנק מסתכל כמה הוא מרוויח מהלקוח בפועל אם זה לקוח לא מספיק רווחי אז אף אחד לא יתן לו הנחה בעמלות. אם זה לקוח רווחי מספיק אין בעיה לבנק לתת לו שרות נוסף ללא עמלות.
לגבי כ"א הבנק מרוויח סכום מסויים מהסליקה, מצד שני הבנק צריך להקצות חלק מההון שלו כנגד (הבנק חייב לקבל תשלם בכ"א בנקאי ולא חייב לכבד חוץ בנקאי) ולכן עושה את החישובים שלו (משלם חלק מהדמי כ"א לחברת אשראי אלא אם החברת אשראי שייכת לבנק. )

הבנק לא נותן אטומטית הנחה בעמלות למי שמבקש.
ללקוח קיים הבנק מסתכל כמה הוא מרוויח מהלקוח בפועל אם זה לקוח לא מספיק רווחי אז אף אחד לא יתן לו הנחה בעמלות. אם זה לקוח רווחי מספיק אין בעיה לבנק לתת לו שרות נוסף ללא עמלות.
הבנק מסתכל על עוד הרבה דברים אחרים מאשר כמה הוא מרוויח מלקוח ספציפי אחד. למשל יש מבצעים לקבוצות שונות (היטקזון, חבר, מועדון הוט), שבו הבנק לוקח בחשבון שהוא יפסיד על חלק מהלקוחות אבל מצד שני הוא מקבל כמות גדולה של לקוחות שחלקם יכניסו רווח (ובתקווה הוא ירוויח מהם מספיק כדי לכסות על ההפסדים משאר הלקוחות).

לי למשל יש 2 חשבונות בבנקים בארץ. בבנק אחד אני לא משלם עמלות בכלל, בבנק השני לא רק שאני לא משלם עמלות אלא הבנק משלם לי כדי שאני אחזיק אצלו חשבון.
בסופו של דבר הבנק הראשון כנראה לא מפסיד עלי כסף (אבל גם לא מרויח כמעט) והבנק השני בודאות מפסיד עלי כסף.
עד עכשיו אף אחד מהם לא פנה אלי כדי לשנות את העמלות או לסגור את החשבון...

בסופו של דבר הבנק הראשון כנראה לא מפסיד עלי כסף (אבל גם לא מרויח כמעט) והבנק השני בודאות מפסיד עלי כסף.
כמה הבנק משלם לך?

הבנקים לא משנים חוזה לאחר חתימה (זה לא דבר רווחי)...

אני מכיר קצת את המערכת הבנקאית ומעטים (מאוד) הלקוחות שלא רווחים לבנק. (אולי בקושי אבל עדיין)

כמה הבנק משלם לך?
כרגע הוא נותן לי הלואה של כ100 אש"ח ל3 שנים בחינם. חלקה כהלואת בלון (לא צמודה) והחלק השני כהלואה רגילה צמודת מדד(בלי ריבית)
תלוי איך אתה מחשב את זה, השווי של זה נע בין 100 ל2000 ש"ח בשנה.

אני מכיר קצת את המערכת הבנקאית ומעטים (מאוד) הלקוחות שלא רווחים לבנק. (אולי בקושי אבל עדיין)
אני בטוח ש"סתם לקוח" לרוב יהיה רווחי לבנק. אבל אם באים כחלק מקבוצה גדולה (למשל מועדוני לקוחות כמו חבר, הוט, היטקזון וכו'), הבנק מוכן להפסיד על חלק מהלקוחות האלו תמורת קבלת כמות גדולה של לקוחות, מתוך תקווה שהרווחים על חלק מהלקוחות יכסו על ההפסדים מהלקוחות האחרים.
למשל יש מבצע דרך אחד ממועדוני הלוקחות שהבנק נותן מעל 2000 ש"ח מתנה במזומן לפותחי חשבון (בנוסף לפטור מעמלות וכו'). מי שרוצה לנצל את זה יכול לפתוח שם חשבון ואחרי שנה לסגור, ולהרויח 2000 ש"ח מתנה. (בסגנון credit card churning שהאמריקאים אוהבים :)).

אשמח לפרטים.
חלק הבלון הוא פשוט "חשבון הפוך" רגיל של איגוד - אין תשלום על מינוס של עד 30 אש"ח ב3 שנים הראשונות (מוגבל לגובה המשכורת, אבל ההגדרה שלהם ל"משכורת" מאוד רחבה וכוללת בעצם כל העברה נכנסת לחשבון).
החלק השני בא ממבצע שלהם להיטקזון - הלוואה של עד 100 אש"ח ל3 שנים צמוד מדד בלי ריבית.
כמובן שאין מחוייבות להישאר בבנק הזה אחרי ה3 שנים

(מוגבל לגובה המשכורת, אבל ההגדרה שלהם ל"משכורת" מאוד רחבה וכוללת בעצם כל העברה נכנסת לחשבון).
זאת אומרת שבשביל לשמר את החשבון על מינוס של 30K ולהיות פטור עליו אתה צריך להכניס כל חודש לחשבון 30K וגם להוציא אותם, אחרת ההכנסה תקטין את המינוס...
זה קצת בעייתי כי יש להם סעיף מיוחד שאם תכניס ותוציא את כל הכסף יכולים לשלול לך את ההטבה, לא יודע עד כמה אוכפים אותו אבל הסעיף קיים.

זאת אומרת שבשביל לשמר את החשבון על מינוס של 30K ולהיות פטור עליו אתה צריך להכניס כל חודש לחשבון 30K וגם להוציא אותם, אחרת ההכנסה תקטין את המינוס...
זה קצת בעייתי כי יש להם סעיף מיוחד שאם תכניס ותוציא את כל הכסף יכולים לשלול לך את ההטבה, לא יודע עד כמה אוכפים אותו אבל הסעיף קיים.
אני לא מכניס ומוציא את כל הסכום (זה מנוגד לתקנון, כמו שציינת). אני פשוט מעביר חלק ממנו הלוך-חזור בין 2 חשבונות...

דרך אגב, שאלתי את הבנקאי בסניף על הסעיף הזה (כשפתחתי את החשבון).
אמרתי לו שאני לא מתכוון להשאיר סתם כסף שוכב בחשבון הבנק, ושברגע שאני משלם הוצאות כל שקל פנוי שיש לי בחשבון (כולל 30 אש"ח מסגרת) הולך לחשבון ההשקעות שלי. הוא טען שאין בעיה.

אם הם יתחילו לעשות בעיות תמיד אפשר פשוט לסגור את החשבון...

למשל יש מבצע דרך אחד ממועדוני הלוקחות שהבנק נותן מעל 2000 ש"ח מתנה במזומן לפותחי חשבון (בנוסף לפטור מעמלות וכו'). מי שרוצה לנצל את זה יכול לפתוח שם חשבון ואחרי שנה לסגור, ולהרויח 2000 ש"ח מתנה
אם אתה מדבר על המבצע של מועדון הוט, אם לא תעמוד בתנאי המבצע (משכורת 3 שנים + כרטיס אשראי) ותסגור את החשבון, יש סיכוי מצויין שייקחו ממך בחזרה את מתנת ההצטרפות.

אם אתה מדבר על המבצע של מועדון הוט, אם לא תעמוד בתנאי המבצע (משכורת 3 שנים + כרטיס אשראי) ותסגור את החשבון, יש סיכוי מצויין שייקחו ממך בחזרה את מתנת ההצטרפות.
מודה שלא קראתי את כל האותיו הקטנות של המבצע.
משום מה חשבתי שמספיק שאתה עומד בתנאים (משכורת+כ. אשראי) לשנה בשביל שלא יקחו ממך את המתנה, אבל אולי צריך 3 שנים.

אני יודע שבבנקים בארה"ב מחלקים לא פעם מתנות הצטרפות של 200-300$, כאשר הדרישות שם הרבה יותר מקלות (העברת נכנסת אחת או שתיים בסכום של 500$ ומעלה למשל), ושם לרוב אפשר לסגור את החשבון אחרי חצי שנה או שנה בלי שזה יפגע בזכאות למתנה.
החסרון היחיד שכדי לא לשלם עמלות אתה צריך להשאיר בחשבון כ1500$.

אני לא בעד ולא נגד בנקים.
הם עסק לכל דבר ואני הצרכן.

אבל מדוע זה כך? כספנו, כמו גופנו ונפשנו, לא אמור להיות מוגן?

בשאיפה, זאת לא אמורה להיות אחריותה של המדינה וזכות טבעית של כל אזרח? (ושלא יערבבו כאן קלישאות נוסח "להגן על הכסף מפני עצמך").

מדוע עלינו "לצרוך" את ההגנה הזאת? מקווה שבעתיד גם לא נצטרך "לצרוך" חמצן או את הזכות להלך חופשיים בעולם.

אבל מדוע זה כך? כספנו, כמו גופנו ונפשנו, לא אמור להיות מוגן?
אתה מוזמן להחזיק את כל כספך במזומן ולהשתמש רק בו.
הבנק נותן לך שירותים נוספים מעבר להחזקת הכסף.
עליהם אתה משלם.
כמו כן הבנקים מפוקחים ונתונים לרגולציה מאוד חזקה. ותמיד יש לך את האופציה לחשבון בבנק הדואר.

בשאיפה, זאת לא אמורה להיות אחריותה של המדינה וזכות טבעית של כל אזרח?
מדוע עלינו "לצרוך" את ההגנה הזאת? מקווה שבעתיד גם לא נצטרך "לצרוך" חמצן או את הזכות להלך חופשיים בעולם.
אתה באמת רוצה שהמדינה תממן לך בנקים (מכספי המיסים של כולנו)?
אולי המדינה צריכה גם לתת לך אוכל ודיור בחינם? מה זאת לא "זכות טבעית" של כל אדם להיות שבע ושתיהיה לו קורת גג?

החסרון היחיד שכדי לא לשלם עמלות אתה צריך להשאיר בחשבון כ1500$.
או לקבל העברה נכנסת של $500 כל חודש.
בשביל זה צריך שני חשבונות כאלו.

או לקבל העברה נכנסת של $500 כל חודש.
בשביל זה צריך שני חשבונות כאלו.
להבנתי לא כל העברה נכנסת מספיקה.
בגדול זה צריך להיות משכורת או משהו בסגנון. העברה מib או שואב בד"כ עובדת, אבל העברה רגילה מבנק בד"כ לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מהם המרכיבים של תמריץ איכותי ומהו האינטרס של המעסיק בעניין אוף טופיק 23
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
כנשר מה האינטרס של האתרים בזמן האחרון לרצות לדחוף לי "התראות" בדפדפן? אוף טופיק 6
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה