• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי?

אני עובד בהייטק.
Outsourcing בהייטק זה דבר הרבה יותר נפוץ מכל מקצוע אחר, הכי קל לשלם למתכנת באוקראינה שעובד מרחוק חצי מהמחיר של ישראלי, זה המקצוע שהכי נפוץ בו הצפת עובדים זרים.
וכן אני עדיין אומר את זה למרות שזה קורה במקצוע שלי, הישראלים פשוט עובדים יותר איכותיים מהמקבילים הזולים שלהם(כמובן שאי אפשר להכליל את כולם) מדבר מנסיון.
אני מתמקד בלהיות טוב ולדרוש שכר בהתאם.
אני מעדיף שהמס שלי ילך לדברים החשובים באמת.
ביחד עם זאת אני לא תמים, אני חושב שאכן יש פה מניעים זדוניים כמו שגרהם ציין שחוסמים את התחרות החופשית.
אבל כרעיון, אני כן תומך בייבוא.
אני לא יודע מה אתה חושב על עובד הייטק ישראלי, אבל אשתי עובדת בזה וגם אני לומד את זה, ובכל מקרה ממש קשה לי להאמין שהישראלים הם נזר החכמה והמוצלחות של הייקום, ושווה לשלם לישראלי כפול כי הוא "עובד ישראלי". (ובנוסף אשתי עובדת בצוות שיש גם אוקראיני והיא טוענת שזה מוריד, ולא בגלל שהוא פחות חכם, אלא שזה קצת פחות זורם וממילא פחות יעיל)
ולגוף הדיון גם אם אתה עובד במקצוע שאין לכל העובדים תחליף כי כולם טובים יותר מעובדים במדינות שונות, עדיין תנסה לחשוב מה היה קורה אם היית עובד בעבודה שכן היו יכולים להחליף אותך, האם היית זורם? או שהיית זועק על העוול... ואז תחליט אם אתה תומך ביבוא או שלא.

אני לא יודע מה אתה חושב על עובד הייטק ישראלי, אבל אשתי עובדת בזה וגם אני לומד את זה, ובכל מקרה ממש קשה לי להאמין שהישראלים הם נזר החכמה והמוצלחות של הייקום, ושווה לשלם לישראלי כפול כי הוא "עובד ישראלי". (ובנוסף אשתי עובדת בצוות שיש גם אוקראיני והיא טוענת שזה מוריד, ולא בגלל שהוא פחות חכם, אלא שזה קצת פחות זורם וממילא פחות יעיל)
ולגוף הדיון גם אם אתה עובד במקצוע שאין לכל העובדים תחליף כי כולם טובים יותר מעובדים במדינות שונות, עדיין תנסה לחשוב מה היה קורה אם היית עובד בעבודה שכן היו יכולים להחליף אותך, האם היית זורם? או שהיית זועק על העוול... ואז תחליט אם אתה תומך ביבוא או שלא.
אני לא טוען שאי אפשר להחליף אותי, אני טוען שקשה למצוא צוות טוב בזול(לא רק בפן המקצועי, לדוגמא חברה ישראלית שנרכשה וחשוב לשמור על הדיאנאיי הישראלי).
ד״א המשכורת בצפון אמריקה גבוה יותר משלנו ב30 אחוז בערך, זה אומר שהם טובים יותר?

זה לא עניין של זורם, ככה העולם הקפיטליסטי עובד, אם יש נותן שירות שעושה עבודה שווה לנותן שירות אחר בזול, אז יקחו אותו. מה לעשות….

עדיין תנסה לחשוב מה היה קורה אם היית עובד בעבודה שכן היו יכולים להחליף אותך,
בכל עבודה יכולים להחליף אותך.
כמו שנאמר - בית הקברות מלא באנשים שאין להם תחליף.
אין עובד שאין לו תחליף.
בפרט - ההיטק הישראלי מתחרה בחברות ובהייטק מכל העולם. רגולציה ישראלית לא יכולה למנוע תחרות משאר העולם. ההיטק בישראל לא היה מצליח אם הוא לא היה מביא ערך אמיתי.
עובד שמקבל שכר גבוה נותן ערך גבוה. זה יכול להיות ידע, יעילות, יוזמה, איכות העבודה. ברוב המוחלט של המיקרים הערך המוסף, וגם הערך הבסיסי, מגיע מלימודים ומניסיון. במקרים מיוחדים - למשל במקרה של אותה מטפלת - הערך הנוסף נובע מהתאמה בין האופי למקצוע- היא מביאה למטופלים עיניין ושימחת חיים שהם מעבר לטיפול עצמו.
הערך הנוסף חייב כמובן לבא בנוסף לדרישות הבסיס המיקצועיות והאירגוניות (שהן כמו שאישתך אומרת - להשתלב ולזרום עם הצוות).

-- רופאים מבוקשים בכל העולם, והם במחסור עולמי. בחינות הסמכה ורגולציה הכרחיות ברפואה כי רפואה היא לא תחרות פופולריות וגם לא דרוג מוצרים באינטרנט. לאדם מהישוב אין את המומחיות לדעת עם הרופא טוב ברפואה או רק ביחסי ציבור. זה נכון גם בסוגי מומחיות אחרים כמו הנדסה ומשפטים.
בחינות הסמכה הן לא שמירה מפני תחרות אלא שמירה על רמת הרפואה בארץ. אין שום סכנה של הצפת ישראל ברופאים טובים מהעולם כי ברפואה סף הכניסה גבוה ומספר הרופאים קטן מהביקוש, והרופאים הזרים יעדיפו את אירופה, קנדה אוסטרליה או ניו-זילנד שם התנאים יותר טובים.
-- עובדות זרות מבוקשות גם הן באירופה בסיעוד, ושם (בחלק מהמדינות) יש להן אפשרות להתאזרח ולהביא את המשפחה אחרי כמה שנים, מה שגורם להן להעדיף את אירופה על פני ישראל. מאחר וחסמי הכניסה נמוכים אין מחסור בעובדות והן מגיעות גם לישראל.

נערך לאחרונה ב:
בכל עבודה יכולים להחליף אותך.
כמו שנאמר - בית הקברות מלא באנשים שאין להם תחליף.
אין עובד שאין לו תחליף.
בפרט - ההיטק הישראלי מתחרה בחברות ובהייטק מכל העולם. רגולציה ישראלית לא יכולה למנוע תחרות משאר העולם. ההיטק בישראל לא היה מצליח אם הוא לא היה מביא ערך אמיתי.
עובד שמקבל שכר גבוה נותן ערך גבוה. זה יכול להיות ידע, יעילות, יוזמה, איכות העבודה. ברוב המוחלט של המיקרים הערך המוסף, וגם הערך הבסיסי, מגיע מלימודים ומניסיון. במקרים מיוחדים - למשל במקרה של אותה מטפלת - הערך הנוסף נובע מהתאמה בין האופי למקצוע- היא מביאה למטופלים עיניין ושימחת חיים שהם מעבר לטיפול עצמו.
הערך הנוסף חייב כמובן לבא בנוסף לדרישות הבסיס המיקצועיות והאירגוניות (שהן כמו שאישתך אומרת - להשתלב ולזרום עם הצוות).

-- רופאים מבוקשים בכל העולם, והם במחסור עולמי. בחינות הסמכה ורגולציה הכרחיות ברפואה כי רפואה היא לא תחרות פופולריות וגם לא דרוג מוצרים באינטרנט. לאדם מהישוב אין את המומחיות לדעת עם הרופא טוב ברפואה או רק ביחסי ציבור. זה נכון גם בסוגי מומחיות אחרים כמו הנדסה ומשפטים.
בחינות הסמכה הן לא שמירה מפני תחרות אלא שמירה על רמת הרפואה בארץ. אין שום סכנה של הצפת ישראל ברופאים טובים מהעולם כי ברפואה סף הכניסה גבוה ומספר הרופאים קטן מהביקוש, והרופאים הזרים יעדיפו את אירופה, קנדה אוסטרליה או ניו-זילנד שם התנאים יותר טובים.
-- עובדות זרות מבוקשות גם הן באירופה בסיעוד, ושם (בחלק מהמדינות) יש להן אפשרות להתאזרח ולהביא את המשפחה אחרי כמה שנים, מה שגורם להן להעדיף את אירופה על פני ישראל. מאחר וחסמי הכניסה נמוכים אין מחסור בעובדות והן מגיעות גם לישראל.
יש מקצועות שאפשר לייבא עובדים זרים בקלות ויש מקצועות שקשה להביא עובדים זרים שיחליפו את המקומיים, בכל מקרה הטיעון שלי שבכל מקצוע ארגוני העובדים היו עומדים על הרגליים האחוריות העיקר שלא יכנסו עובדים זרים בכמויות גדולות למקצוע שלהם, וכאן כשמדובר על מקצוע של חסרי השכלה אין מי שיגן עליהם.

כל מקצוע צריך להביא ערך אמיתי, ואין על זה חולק, וזה בדיוק התפקיד של השוק החופשי להחליט מה זה ערך אמיתי ומה לא, וברגע שהמדינה תחליט להתערב רק במקצוע מסוים ותביא עובדים שרגילים לעבוד בשביל 10 שקל לשעה... ופתאום מביאים להם תנאים של מדינה מערבית, קשה להאמין שזה לא יוצר עיוות בשוק החופשי...

(ברפואה אני לא מבין, (ואם אני זוכר נכון אתה בתחום) אבל גיסי לומד להיות אח בבית חולים, והוא לומד כל היום למבחנים שבעיני פשוט עושים ממנו צחוק... שהוא יגיע לשטח לא נותנים לו שום סמכות אמיתית, וכרגע בוחנים אותו כאילו הוא הולך להחליט מה לתת לחולה...
עכשיו על כל דבר אפשר להתווכח, ואפשר לומר שברור שחייבים שהוא ילמד את כל הרשימה של התרופות בעל פה פלוס חישובים מתמטיים של מינונים בתרופות, אבל מהמבט שלי בחיים בעיקר שהייתי ליד סבתא שלי תקופה ארוכה, צריך להשקיע בדחיפות בהוספת אחים ואחיות לבתי חולים, אבל הידע הרפואי שלהם בעיני הרבה פחות נחוץ מעצם הצורך שחסר ידיים עובדות... הם גמורים כי חסר עובדים ונותנים להם משמרות בלי סוף, ובסוף בעיני התוצאה היא עגומה...
ועכשיו אם נניח שאני צודק האם נראה לך שהמדינה תוכל להפציץ בעובדים זרים את המקצוע? לי בכל אופן ברור שלא, כי רק את החלשים בחברה אפשר לרמוס פלוס לתרץ לעצמינו תירוצים משכנעים.)

גיסי לומד להיות אח בבית חולים, והוא לומד כל היום למבחנים שבעיני פשוט עושים ממנו צחוק... שהוא יגיע לשטח לא נותנים לו שום סמכות אמיתית, וכרגע בוחנים אותו כאילו הוא הולך להחליט מה לתת לחולה...
עכשיו על כל דבר אפשר להתווכח, ואפשר לומר שברור שחייבים שהוא ילמד את כל הרשימה של התרופות בעל פה פלוס חישובים מתמטיים של מינונים בתרופות, אבל מהמבט שלי בחיים בעיקר שהייתי ליד סבתא שלי תקופה ארוכה, צריך להשקיע בדחיפות בהוספת אחים ואחיות לבתי חולים, אבל הידע הרפואי שלהם בעיני הרבה פחות נחוץ מעצם הצורך שחסר ידיים עובדות... הם גמורים כי חסר עובדים ונותנים להם משמרות בלי סוף, ובסוף בעיני התוצאה היא עגומה...
אתה מבלבל בין אח לבין כח עזר או עובד סיעודי
אחות בהחלט חייבת להכיר את התרופות. היא זאת שמיעצת יעוץ ראשוני, היא זאת שמגיעה ראשונה לחולה ומסווגת את הבעייה, היא נותנת חיסונים ותרופות והיא צריכה למנוע טעויות והתנגשויות כך שכן, יש עליה הרבה אחריות, והסמכה של אחות היא לא בשביל ליצור מחסור בעובדים בבתי החולים. כמו רופאים, גם אחיות הן במחסור עולמי ולבעלות ההשכלה המתאימה יש ביקוש ותנאים טובים יותר בארצות אחרות.
אם היית ליד הסבתא אתה יודע שכשהסבתא לא הרגישה טוב ולא היה רופא זמין, מתקשרים לאחות ולא ל״ידיים עובדות״. אתה גם אמור לדעת שבבית החולים האחות היא זאת שתיגש לברר מה הבעיה של החולה שבמצוקה והיא זאת שתחליט אם צריך להחליף אינפוציה, להתחיל החייאה או שיש זמן לקרא לרופא.
עובד חסר השכלה לא יכול להחליף אחות.

כי רק את החלשים בחברה אפשר לרמוס פלוס לתרץ לעצמינו תירוצים משכנעים.)
מקצועות שסף הכניסה אליהם נמוך יהיו, בהגדרה, מוצפים באנשים. מקצועות שסף הכניסה אליהם גבוה בהם יהיו פחות עובדים - עד כדי מחסור בעובדים.
אדם אחראי על עצמו, וכל אחד צריך למצא את התכום שבו הוא מביא ערך מיוחד שאחרים מוכנים לשלם עליו, והדרך הנפוצה להפסיק להיות חלש ולהתחיל להיות נחוץ היא לימודים - בדיוק כמו שהגיס שלך עושה.
המתחרים שלך אינם בשליטתך. הם פשוט מציאות שצריך להבין איך מסתדרים איתה. להתבכיין שהממשלה מכניסה עובדים זרים - זה התקרבנות שלא מקדמת אף אחד.

המתחרים שלך אינם בשליטתך. הם פשוט מציאות שצריך להבין איך מסתדרים איתה. להתבכיין שהממשלה מכניסה עובדים זרים - זה התקרבנות שלא מקדמת אף אחד.
אין חולק שבשטח צריך לדאוג כל אדם לעצמו בתנאים הקיימים, ובין אם יש עושק של החלשים ובין אם לא, צריך לדאוג כל אדם לעצמו.
מקצועות שסף הכניסה אליהם נמוך יהיו, בהגדרה, מוצפים באנשים. מקצועות שסף הכניסה אליהם גבוה בהם יהיו פחות עובדים - עד כדי מחסור בעובדים.
זה לא מדויק בהקשר לדיון שלנו כי עבודות פיזיות קשות או מנטליות קשות סף הכניסה אליהם ממש לא נמוך, הם עבודות קשות מאוד, ולכן אנשים לא מעוניינים לעבוד בהם בשכר נמוך... ולכן מביאים עובדים מבחוץ בתחומים האלו... באופן טבעי עבודות קשות אנשים לא ממהרים להיכנס לתחום, אלא אם יש שכר בהתאם.
אתה מבלבל בין אח לבין כח עזר או עובד סיעודי
אחות בהחלט חייבת להכיר את התרופות. היא זאת שמיעצת יעוץ ראשוני, היא זאת שמגיעה ראשונה לחולה ומסווגת את הבעייה, היא נותנת חיסונים ותרופות והיא צריכה למנוע טעויות והתנגשויות כך שכן, יש עליה הרבה אחריות, והסמכה של אחות היא לא בשביל ליצור מחסור בעובדים בבתי החולים. כמו רופאים, גם אחיות הן במחסור עולמי ולבעלות ההשכלה המתאימה יש ביקוש ותנאים טובים יותר בארצות אחרות.
אם היית ליד הסבתא אתה יודע שכשהסבתא לא הרגישה טוב ולא היה רופא זמין, מתקשרים לאחות ולא ל״ידיים עובדות״. אתה גם אמור לדעת שבבית החולים האחות היא זאת שתיגש לברר מה הבעיה של החולה שבמצוקה והיא זאת שתחליט אם צריך להחליף אינפוציה, להתחיל החייאה או שיש זמן לקרא לרופא.
עובד חסר השכלה לא יכול להחליף אחות.
זה נושא שפחות קשור לדיון, אבל בכל מקרה לא התכוונתי להביא אנשים חסרי השכלה לגמרי אלא שהסתפקו בעשירית מהלימודים כרגע.
ואכן אולי אני טועה בזה, רק ההרגשה האישית שלי שבתנאים הקיימים בגלל התנאים הקשים שלהם, חסר את האנושיות ובעיני הערך של האנושיות גבוה בעשרות מונים.
(סבתא שלי הייתה חילונית שנולדה בארץ לפני קום המדינה, והיא הייתה בדור שאתה מאוד מעריך אותם, ובבית חולים השתדלו קצת להתייחס יפה, אבל בכל זאת הייחס ברמה האישית היה חוויה מאוד קשה)

זה נושא שפחות קשור לדיון, אבל בכל מקרה לא התכוונתי להביא אנשים חסרי השכלה לגמרי אלא שהסתפקו בעשירית מהלימודים כרגע.
זה קשור מאד למחאה.
12.5 מיליארד שח התווספו עכשיו לישיבות, לבתי ספר שלא מלמדים ליבה ול "ייעוץ והדרכה בטהרת המשפחה". זה בא כמובן על חשבון דברים אחרים כמו הכשרת והעסקת יותר אחיות, על מנת שהאחיות יוכלו למלא את תפקידן טוב יותר במקום לכרוע תחת הנטל.

מבחינתך הפתרון הוא פשוט להוריד את רמת השירות הרפואי. נכניס רופאים שלא עומדים בבחינות הסמכה, האחיות ילמדו עשירית מהחומר, והינה מלא רופאים ואחיות - כל עוד יש כסף למפלגות החרדיות הרמה המקצועית של מערכת הרפואה לא מעניינת, וכבונוס מיוחד נוכל להזרים עוד כסף כמשכורות לאנשים שלא למדו ליבה.

מבחינתי זה ממש ממש לא.

נערך לאחרונה ב:
זה קשור מאד למחאה.
12.5 מיליארד שח התווספו עכשיו לישיבות, לבתי ספר שלא מלמדים ליבה ול "ייעוץ והדרכה בטהרת המשפחה". זה בא כמובן על חשבון דברים אחרים כמו הכשרת והעסקת יותר אחיות, על מנת שהאחיות יוכלו למלא את תפקידן טוב יותר במקום לכרוע תחת הנטל.
אני לא חושב שאם מירב מיכאלי נהפכת היום לראש הממשלה המצב השתנה, אבל נזרום אם האופטימיות שלך.

הכתבה שציטטת היא מטעה בצורה מכוונת... 12.5 מיליארד זה לא סכום שהתווסף אלא הסכום הכולל, בכותרת הם כותבים סכום כולל, ובכתבה הם כותבים על סכומים ספציפיים שהם התווספו, וזה הטעיה מובהקת שמנסה ליצור רושם בציבור שלהם, ש12.5 מיליארד התווספו... (אני אף פעם לא מאמין לכתבות בסגנון הזה, וכל פעם אני בודק טוב, וקורא בכמה מקומות על הנושא, כי האתרי חדשות הם לא ישרים)
תקרא בכלכליסט בכתבה כאן
תראה את מה שכתבתי לך.
מבחינתך הפתרון הוא פשוט להוריד את רמת השירות הרפואי. נכניס רופאים שלא עומדים בבחינות הסמכה, האחיות ילמדו עשירית מהחומר, והינה מלא רופאים ואחיות - כל עוד יש כסף למפלגות החרדיות הרמה המקצועית של מערכת הרפואה לא מעניינת, וכבונוס מיוחד נוכל להזרים עוד כסף כמשכורות לאנשים שלא למדו ליבה.

מבחינתי זה ממש ממש לא.
נניח בצד את המטרה הזדונית שאתה מניח שיש לי, ונתמקד בגוף העניין.
אני לא בעד להוריד את רמת השירות הרפואי, "אני בעד להעלות בדחיפות את רמת האנושיות" בבתי החולים, ובמיוחד במחלקות שיש שם יותר אנשים מבוגרים (תנסה להיכנס לראש של אדם מבוגר שפתאום ביום בהיר מלבישים לו חיתול, האם הוא לא ראוי לקבל ייחס מכבד והדוק, רק כדי להראות לו שאנחנו רואים אותו... אני לא יודע איך אתה מסתכל על החיים, אבל בעיני זה נוראי)
ולכן לדעתי חייבים להשקיע בהעלאה של רמת האנושיות בבתי החולים, ויותר נראה לי ריאלי שזה יגיע על ידי הקלה בסטנדרטים של הלימודים של אחים ואחיות,
(ואני מדבר אך ורק עליהם, ולא על רופאים) ואם אתה רוצה לטעון שזה יוריד את רמת הרפואה, מצטער אבל קשה לי לקבל את זה, כי אני קצת ראיתי בחיי, ואני באמת מצטער אבל אני לא משתכנע מזה, וגם אם הייתי מסכים איתך שהם חייבים ללמוד את כל מה שהם לומדים, (בסטאז' אני כן מאמין בנחיצות, ברוב הלימודים המקיפים אני פחות מאמין) עדיין התועלת בעיני תעלה הרבה מעבר לנזק.

12.5 מיליארד זה לא סכום שהתווסף אלא הסכום הכולל
עלה ל 14 מיליארד.
כבר דובר שרוב הכספים לחרדים מתחבאים במקומות אחרים כמו מילגות לאברכים שניספרים כתקציב לחינוך, תשלומי איזון במשרד הפנים וגם קרן הארנונה לא נספרת בתיקצוב חרדים.
אני לא בעד להוריד את רמת השירות הרפואי, "אני בעד להעלות בדחיפות את רמת האנושיות"
כשבעל מקצוע לחוץ בגלל שיש עליו הרבה יותר מדי עבודה אי אפשר לצפות ממנו להתיחס בקשב ובסבלנות
אם יש חמש אחיות ושלוש קריאות בו זמנית האחות שניגשת לחולה יכולה להיות אנושית, לדבר עם החולה בסבלנות ולהבין מה בדיוק הבעיה ולהתיחס לנסיבות ולרגישויות הספציפיות לחולה הזה ולהסביר לו בצורה מותאמת לעולמו - כל זה באמת עוזר להצלחת הטיפול.
אבל אם יש אחות אחת שצריכה לטפל בשלוש קריאות בו זמנית היא לא יכולה להקדיש זמן לשיחה עם כל חולה כי בנתיים החולה השני עלול למות.
תנסה להיכנס לראש של אדם מבוגר שפתאום ביום בהיר מלבישים לו חיתול
אתה שוב מבלבל בין אחות לכח עזר. אחות לא מחליפה חיתול.
יגיע על ידי הקלה בסטנדרטים של הלימודים של אחים ואחיות
אתה מזכיר לי פודקסט בו ריאינו אחד שהציע, עוד לפני ההפיכה, שכל עיריה תתעדף ותחליט מה היא עושה בכספי הארנונה שלה. עיריה אחת תעדיף להשקיע יותר בישיבות ואחרת בבתי חולים. המראיין כמובן ״שכח״ לשאול על תשלומי איזון וגיוס לצבא, אבל באמת ניסה להבין -
אז אם תושב בני ברק הולך לביה״ח שיבא ישלחו אותו לבית החולים של בני ברק?
מה פתאום. הזדעק המרואיין. אנחנו לא נחסום רפואה מתקדמת מאף אחד.

--- זוהי תמצית דבריך. בני ברק תשקיע בישיבות ותוזיל את שירותי הרפואה על ידי ״הקלת הסטנדרטים״ על נותני השירותים המקצועיים אבל כשתושביה יצטרכו רפואה אמיתית הם ילכו לבית חולים עם סטנדרטים מערביים, שמשהו אחר ממן.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שהסוגיה הרבה יותר פשוטה מזה (פשוטה ברגע משתחררים מללכת אחרי העדר, וזה בכלל לא פשוט).
מדינה שקוראת לעצמה דמוקרטית צריכה בסופו של דבר להגיע למצב שהיא לא מכריחה אנשים ללכת לצבא. גם אם זה לא אפשרי כרגע (ואני בכלל לא משוכנע שזה המצב, בהתחשב באי יעילות המדהימה שהצבא מצליח להשיג), זאת צריכה להיות המטרה הברורה לטווח הארוך.
ואז, כמו בכל שוק חופשי, כל אחד יכול לקבוע את הסיכונים לעומת תשואה לעצמו: חלק אוהבים את הלחימה ואת ההרגשה שהם מצילים את המדינה וזה גובר מבחינתם על הסיכון בתפקידים קרביים (וכמובן שהם גם יקבלו משכורת).
חלק רואים בזה סיכון גבוהה מדי אבל ביחידות טכנולוגיות הם מוצאים את הבחירה הנכונה.
וחלק לא רוצים בכלל להיות חלק מזה, לא בהכרח מאיזה השקפה פוליטית מאד מסוימת, סתם לא רוצים, כמו שלא כולם רוצים ללכת לתנועת נוער או ללמוד תואר במתמטיקה.
ברגע שמבינים את זה כל שאלת "האם עברנו את הקו האדום" מבחינת סירוב הופכת להיות לא רלוונטית, כי נובע מזה שאותו קו הוא לא אוניברסלי, אלא משתנה מאדם לאדם בהתאם למטרות שלו ולסיכונים שהוא רוצה לקחת.

--- זוהי תמצית דבריך. בני ברק תשקיע בישיבות ותוזיל את שירותי הרפואה על ידי ״הקלת הסטנדרטים״ על נותני השירותים המקצועיים אבל כשתושביה יצטרכו רפואה אמיתית הם ילכו לבית חולים עם סטנדרטים מערביים, שמשהו אחר ממן.
נמאס כבר לענות לגבי כספים "לא צבועים" שמגיעים ל...
אם זה חצי מליארד קופה קטנה תחת משרד ראש הממשלה, או מליארד לתלושי מזון שרובם מגיעים לציבור החרדי לפי מבחני "הנחה בארנונה".
גם לא על הורדת רמת המטפלים שיזדקקו ל-8 חודש באולפנה במקום 3~4 שנות לימוד.

אבל תמיד הבקשה להתפלל להצלחת טיפול בילד זה או רב אחר בבית החולים...
קחו אותו לישיבה או בית כנסת, אולי שם יפתחו שערי שמיים, כל הרעש של המכשירים לא נותן לתפילות לעלות.

אם זה חצי מליארד קופה קטנה תחת משרד ראש הממשלה, או מליארד לתלושי מזון שרובם מגיעים לציבור החרדי לפי מבחני "הנחה בארנונה".
גם לא על הורדת רמת המטפלים שיזדקקו ל-8 חודש באולפנה במקום 3~4 שנות לימוד.
הבעיה היא ההסתרה. אנחנו יודעים כמה כסף מועבר ישירות לחרדים אבל זה רחוק מאד מהסכום האמיתי שרובו מועבר מתחת לשולחן, דרך סעיפים צינורות ועמותות מוסתרות.
תמיד הבקשה להתפלל להצלחת טיפול בילד זה או רב אחר בבית החולים...
הסיכוי להצלחת טיפולים היה גדל הרבה יותר אם הכספים הנ״ל היו מועברים לבתי החולים.
בדקה ה48 כאן יש השוואה בין תקציב בתי החולים לכספים הקואליציונים -- שהם רק תוספת לכל ההעברות והסכומים שנמועברים לחרדים כיום.

-- אגב ההרצאה מעניינת ומומלצת גם למי שכבר מכיר את הנתונים.
בפרט מומחש שמי שחושב שזה לא עניין דחוף טועה בענק. הבעיה גדלה בקצב אכפוננצילי והגענו לנקודה הקריטית.

נערך לאחרונה ב:
הבעיה היא ההסתרה. אנחנו יודעים כמה כסף מועבר ישירות לחרדים אבל זה רחוק מאד מה
בדקה ה48 כאן יש השוואה בין תקציב בתי החולים לכספים הקואליציונים -- שהם רק תוספת לכל ההעברות והסכומים שנמועברים לחרדים כיום.

אנשים מדברים פה על להפוך את צה"ל לצבא מקצועי.
ככה נראית משטרה מקצועית במדינה מתפרקת:
"המכללה הלאומית להכשרת שוטרים ביקשה תוספת תקציב של שלושה מיליון שקלים בשביל לתגבר את לימודי העברית, כי רבים מהמתגייסים לא היו מסוגלים לקרוא ולכתוב ברמה מספקת. מגיעים הרבה בני מיעוטים שמתקשים להחזיק עבודות אחרות בחוץ ולכן פונים אלינו, או לחלופין אנשים עם רמה אוריינית מאוד נמוכה, שבלי התגבורים לא יוכלו לבצע גם עבודות שיטור בסיסיות".

אנשים מדברים פה על להפוך את צה"ל לצבא מקצועי.
ככה נראית משטרה מקצועית במדינה מתפרקת:
"המכללה הלאומית להכשרת שוטרים ביקשה תוספת תקציב של שלושה מיליון שקלים בשביל לתגבר את לימודי העברית, כי רבים מהמתגייסים לא היו מסוגלים לקרוא ולכתוב ברמה מספקת. מגיעים הרבה בני מיעוטים שמתקשים להחזיק עבודות אחרות בחוץ ולכן פונים אלינו, או לחלופין אנשים עם רמה אוריינית מאוד נמוכה, שבלי התגבורים לא יוכלו לבצע גם עבודות שיטור בסיסיות".
ואלי כדאי שירחיבו את שירות החובה גם למשטרה, בתי חולים, שירותי רווחה ושאר מערכים שמתפוררים ועוסקים בחיי אדם.
אגב, גם ברשות המיסים שעוסקת רק בגביית כסף ולא בחיי אדם, משבר כוח האדם הכי עמוק שהיה בעשורים האחרונים, לפחות. המשמעות היא לא רק ירידה צפויה בגביה, אלא גם פגיעה קשה בשוויון כי יהיו נישומים שלא ייבדקו במשך שנים, וגם במקרים שייבדקו וייצאו שומות, לא יהיה כוח אדם לנהל את ההליכים וישולמו סכומים מגוחכים.

נערך לאחרונה ב:
ואלי כדאי שירחיבו את שירות החובה גם למשטרה
קיים גם עכשיו. פשוט במשטרה משרתי החובה הם מיעוט, בעוד שבצה"ל הם הרוב. אפשר לשחק רק עם כמות התקנים שהם מקבלים לעומת צה"ל וגופים ביטחוניים אחרים.
וזה גם אומר שאם גיוס החובה יבוטל, גם המשטרה תפגע עוד יותר.

קיים גם עכשיו. פשוט במשטרה משרתי החובה הם מיעוט, בעוד שבצה"ל הם הרוב. אפשר לשחק רק עם כמות התקנים שהם מקבלים לעומת צה"ל וגופים ביטחוניים אחרים.
וזה גם אומר שאם גיוס החובה יבוטל, גם המשטרה תפגע עוד יותר.
נדמה לי שלפי החוק היום לא ניתן לכפות שירות במשטרה על מי שמתגייס.
אני מניח שחלק לא מבוטל ממי שבוחר את האפשרות הזו, היה מסכים לעשות זאת בתמורה לשכר הולם.

עריכה: מאחר שאני מניח שרוב מי שמשתתף כאן בדיון שירת בצבא, מאד מוזרה בעיני ההנחה שניצול כוח האדם על ידי הצבא במציאות של שירות כפוי, הוא יעיל בהשוואה לחלופות.

מאד מוזרה בעיני ההנחה שניצול כוח האדם על ידי הצבא במציאות של שירות כפוי, הוא יעיל בהשוואה לחלופות.
הסללה במערכת החינוך לשרת כחייל ולתרום מעצמך בשמירה על המולדת.
הרוב יסיימו את שירותם הצבאי תוך 3 שנים וחלק ימשיכו לקבע - משטרה זה עד הפנסיה.

הסללה במערכת החינוך לשרת כחייל ולתרום מעצמך בשמירה על המולדת.
האם אלו שהפסיקו להתנדב בעקבות ניסיון ההפיכה ימשיכו לחנך את ילדיהם להתגייס? להתנדב לתפקידים מסוכנים?
אנשים לא רוצים להיות מורים / שוטרים / עובדי ציבור אחרים בהיקף שלא היה מאז שאני מכיר את שירות המדינה. האם הגיוס לצהל יישאר שמורת טבע בה כל החשבונות האחרים נעלמים כי טוב למות בעד ארצנו?
ימים יגידו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
The Thinker מה דעתכם על NFT? השקעות אלטרנטיביות 103
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5
T דעתכם על תיק השקעה + התייעצות שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה