• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם

• פותח הנושא rayzi
  • פורסם בתאריך

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
18
פתחתי כאן שאלה מלפני כמה ימים ומפה לשם התיק שלי 100% על VOO.
עכשיו אם להיות כנה, לא מרגיש הכי בנוח עם ההשקעה על הסנופי לטווח ארוך. קשה לי לראות אותו נותן את אותם ביצועים כמו שהוא נתן עד עכשיו, אז חשבתי להקדיש אחוז גדול מהתיק ל-IJR (קרן סל של Small Caps).
אם נסתכל על ממוצע מכפיל הרווח העתידי של S&P 500 ו S&P 600 של הקטנות, אפשר לראות שהפוטנציאל של IJR גדול יותר.
אין ספק שהייתי מעדיף את הSPY כמו שכבר אמרתי, אבל הוא ממש יקר. כלכך הרבה חברות עם מכפילים כלכך גבוהים. אין ספק שכל החברות במדד הן איכותיות, אבל השווי לא מצדיק את זה. תסתכלו למשל על חברות"הערך" שנסחרות במכפילי רווח של 30+ עם צמיחה של אחוז לשנה, זה לא סביר פשוט.
בעיניי ה-BIG BOYS כאן, אתם באמת רואים את המדד נותן בממוצע 10%+- במשך 30-40 שנה מעכשיו עם איך שהוא עכשיו?

לכן חשבתי להקדיש אולי 60% ל-IJR ו40% ל-VOO. מה אתם חושבים על זה?

נערך לאחרונה ב:

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,722
אני מציע לך לעשות את התרגיל הבא.

תבחר נקודה שרירותית בעבר. על סמך הנתונים שהיו אז (גרפים, מכפילים, מה שבא לך) תחזה איזה משני מדדים יהיה מוצלח יותר. תבדוק מה באמת קרה ואם השיטה שלך עבדה.

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
18
אני מציע לך לעשות את התרגיל הבא.

תבחר נקודה שרירותית בעבר. על סמך הנתונים שהיו אז (גרפים, מכפילים, מה שבא לך) תחזה איזה משני מדדים יהיה מוצלח יותר. תבדוק מה באמת קרה ואם השיטה שלך עבדה.
מאד קשה לבחור נקודה ספציפית כי יש קורלציה כמעט מוחלטת, אבל במקרה של היום אפשר לראות שאין קורלציה בין הסנופי 500 לבין הסנופי 600.
בדיעבד, אם נסתכל על נתונים היסטוריים של שניהם נראה כי,
S&P 500:
הסנופי ב-25 שנה האחרונות: An investment of 1000$, since March 1997, now would be worth 8617.06$, with a total return of 761.71% (9.00% annualized).
הסנופי מאז 1972: An investment of 1000$, since January 1972, now would be worth 160530.50$, with a total return of 15953.05% (10.65% annualized).

S&P 600:
ב-25 שנה האחרונות: An investment of 1000$, since March 1997, now would be worth 11099.24$, with a total return of 1009.92% (10.11% annualized).
מאז 1972: An investment of 1000$, since January 1972, now would be worth 299677.66$, with a total return of 29867.77% (12.04% annualized).

וכמו שכבר אמרתי, אם נסתכל על נתונים סטטיטיים, נראה כי לסנופי 600 יש יותר פוטנציאל, אבל זה רק בעיניי. בגלל זה אני שואל פה כדי לשמוע אחרים כי איו ספק שרוב החברה כאן יודעים הרבה יותר ומנוסים יותר.
באמת שוקל בכובד ראש אם להשקיע את הרוב על ה-S&P 600 מאשר על S&P 500, קשה להחליט אבל.

נערך לאחרונה ב:

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,722
נראה כי לסנופי 600 יש יותר פוטנציאל, אבל זה רק בעיניי
לא ביקשתי לראות תשואות היסטוריות. ביקשתי הדגמה שהשיטה שלך עם מכפילים עובדת.

כי יש קורלציה כמעט מוחלטת
נכון מאוד.

קשה להחליט אבל.
ולכן יהיה בסדר גמור לחלק חצי-חצי אם זה מה שמשמח אותך.

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
1,047
מניות קטנות ובמיוחד מניות ערך קטנות הניבו תשואה עודפת בעבר. גם ללא תשואה עודפת זה הגיוני לפזר על מנת להקטין תנודתיות של התיק.
זה מה שאני עושה באופן אישי.
לא ייעוץ.

Aslan

משתמש ותיק
דירוג
81
עכשיו אם להיות כנה, לא מרגיש הכי בנוח עם ההשקעה על הסנופי לטווח ארוך. קשה לי לראות אותו נותן את אותם ביצועים כמו שהוא נתן עד עכשיו, אז חשבתי להקדיש אחוז גדול מהתיק ל-IJR (קרן סל של Small Caps).
אם נסתכל על ממוצע מכפיל הרווח העתידי של S&P 500 ו S&P 600 של הקטנות, אפשר לראות שהפוטנציאל של IJR גדול יותר.
אין ספק שהייתי מעדיף את הSPY כמו שכבר אמרתי, אבל הוא ממש יקר. כלכך הרבה חברות עם מכפילים כלכך גבוהים. אין ספק שכל החברות במדד הן איכותיות, אבל השווי לא מצדיק את זה. תסתכלו למשל על חברות"הערך" שנסחרות במכפילי רווח של 30+ עם צמיחה של אחוז לשנה, זה לא סביר פשוט.
בעיניי ה-BIG BOYS כאן, אתם באמת רואים את המדד נותן בממוצע 10%+- במשך 30-40 שנה מעכשיו עם איך שהוא עכשיו?

חבל על כאבי הראש שלך, small cap תנודתיים יותר גם אם ההשערה שלך נכונה אתה תתחיל לאכול סרטים לצד השני ברגע שתראה את הראסל יורד משמעותית יותר מהסנופי במשך תקופה והמוח יתחיל לשדר לך שאולי טעית בהחלטה (ושאלות כמו "אתם באמת רואים את המדד נותן בממוצע 10%+- במשך 30-40 שנה מעכשיו עם איך שהוא עכשיו?" רק מוכיחות את טענתי, כאילו שיש פה מישהו שיכול לענות על זה)
נשמע לי שפסיכולוגית אתה תהיה רגוע יותר לדעת שיש לך גם סמול קאפ בתעודה ולא 100 אחוז mid ו large , ולזה הפתרון פשוט - VTI (גם אם זה רק 10 אחוז סמול קאפ)

נערך לאחרונה ב:

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,210
כמו שכתבו פה מדוע לא לקנות את שני המדדים ראסל 2000 וסנופי 500.
ולמה הניתוח עם מכפילים וכדומה יכול לחזות את העתיד?

Ehud

משתמש ותיק
דירוג
1,908

אני חושב שאתה עושה overthinking על הנושא, אתה מנסה לעשות אופטימיזציה ללא יותר מידי ידע ומשגע את עצמך סתם. אתה רוצה להבין יותר? הפער בין להשקיע, בהצלחה, בין השקעה בתעודת סל על הסנופי לבין כל פורמט אחר(לפחות בהשקעה בעולם הציבורי ותוך כדי יחס סיכון/סיכוי טוב) הוא ע נ ק. דורש יכולות, טמפרמנט, ידע, ניסיון ועוד ...וכמובן לא מובטח. ואתה מצפה לתשובה מהירה וחותכת על הנושא(הבסת האינדקס) שבהגדרה יש מעט מאד אנשים שיודעים לעשות אותו...ומנסה לעשות את זה בכוח על ידי כמה סטטיסטיקות והנחות.

אתה מנסה לקשור ביחד כמה נושאים מהר בלי באמת להבין אותם ...קפצת בין לקנות ראנדומלית כמה מניות large cap לבין השקעה במדדי small cap? חבל שתשגע את עצמך ותעשה טעויות. אפשר לענות לך כאן על הבדלים במכפילים, על תשואה עתידית צפויה, הרכבי המדד, הסיכונים/סיכויים וכו...אבל זה רק תחילת המסע...מעניין אותך? תתחיל ללמוד...אבל אין כאן שום פתרון קל או מהיר או תשובה שתקבל שתעשה X ותביס את הסנופי.

יש כאן מספיק threadים של אנשים שהשמידו לעצמם את התיק על ידי השקעות לא נכונות, תלמד מטעויות של אחרים ...אין צורך לשלם את הקנס בעצמך...לקנות את "השוק" ולהיות "רק ממוצע" זה להיות מעל(בהרבה) הממוצע של רוב המוחלט של המשקיעים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K מיסוי נומינלי על קרן זרה - האם יתכן תשלום מס בהפסד שנובע משער המטבע? שוק ההון 7
ה קרן מחקה למדד הבנקים שוק ההון 9
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F מכירת קרן סל לא נזילה שוק ההון 8
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 5
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
F האם אפשר לקנות fractional shares של קרן נאמנות? שוק ההון 11
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
T קרן השתלמות מנוהלת VS פיזור גדול יותר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M לפדות קרן השתלמות ולהשקיע את הסכום בשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
ר קרן מחקה פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבע פדיון קרן באג"ח שוק ההון 5
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
א קרן מחקה אגח מדינה מדורג שוק ההון 3
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
Y השקעה בפרוייקט נדלן מניב - קרן פרטית נדל"ן 5
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
stamEhad הטבות מס ו"קומבינות אפשריות" בפתיחת קרן השתלמות לעצמאים שהוא גם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
א איך פערים כל כך קטנים בין קרן צוברת ללא צוברת שוק ההון 7
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת קרן כספית דולרית שוק ההון 7
ה דמי ניהול - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
aminadav האם יש באקסלנס קרן עוקבת, מחקה, או צמודה לביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 19
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 1
A אזרח ארה"ב - PFIC בהקשר קרן השתלמות מיסים 9
D קרן מחקה פסיבית מול קרן סל שוק ההון 16
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G קרן התשלמות כחייל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
C אין קרן השתלמות Ira במעמד עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
C קרן השתלמות מעמד עצמאי לחברי קיבוצים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1 קרן פנסיה S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav לא מצאתי קרן מחקה ביטקוין שוק ההון 30
N קרן מחלקת יורו שוק ההון 0
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
J מחיר קרן סל לעומת המדד שאחריו היא עוקבת שוק ההון 14
קרן אמרלד / לוטוס אירלנד השקעות אלטרנטיביות 4

נושאים דומים

למעלה