• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה?

הקיזוז הוא מההכנסה, לא מהרווח.
כלומר 6000 מינוס 4000 = 2000 ועל זה תשלם מס שולי אבל גם יש לך פחת אז תשלם פחות.
תודה על התיקון! הנקודה שרוני העלה מאוד מעניינת. אבדוק את זה הלאה.

גם יש לך פחת אז תשלם פחות.
לפני כמה ימים עלתה פה הטענה שאם מישהו קיזז פחת בשנה מסויימת, הוא יחוייב במכירה רק על הפחת שעליו הזדכה.
אם נניח שכדי לקבל שכר דירה של 6000 ש"ח בחודש מדובר על דירה בכ 2.5 מיליון ש"ח, אז הפחת במכירה הוא כ 50000 ש"ח לכל שנה. אם ניקח את המקרה שבו הריבית היא חלק ניכר מהחזר המשכנתא בשנים הראשונות (נגיד 48000 בדוגמה), אז מתוך הכנסה של 72000 על שכר דירה יש קיזוז של 48000 על הריבית, ועוד 24000 ש"ח קיזוז על הפחת - יוצא מס הכנסה 0 על השכירות באותה שנה, והקטנת הפחת במכירה ל 24000 במקום 50000.

@רוני כלומר אם בתחילתה של המשכנתא אני משלם הרבה ריבית ולא נוגס הרבה בקרן, אז ייתכן ושווה לשלם לפי מס שולי?

למשל, אם השכירות היא 6000 שקל וההחזר החודשי הוא 8000 מתוכם 4000 ריבית (סתם זורק מספרים) אז במסלול של ה10% אני משלם 600 במס, אבל לא יכול לקזז ריבית, ואילו במסלול לפי מס שולי אקזז 4000 ריבית ואשאר עם הכנסה של 2000, שבגלל שהמס השולי שלי הוא 50% זה יוצא מיסוי של 1000, אבל יש פחת שאפשר לקזז.

היי
צריך לעשות סימולציה על נתוני אמת, זה מאפשר לדייק, ניתן לשחק עם גובה המינוף,
אם מבצעים שיפוץ והשבחה של הנכס אז ניתן לקזז פחת שיפוץ, ולבסוף גם פחת מבנה.

היי
צריך לעשות סימולציה על נתוני אמת, זה מאפשר לדייק, ניתן לשחק עם גובה המינוף,
אם מבצעים שיפוץ והשבחה של הנכס אז ניתן לקזז פחת שיפוץ, ולבסוף גם פחת מבנה.
האם כל מימון מוכר לצורך הקיזוז? למשל אני מחליט שמטעמי מס יותר משתלם לי לקחת הלוואה כדי לממן את ההון העצמי שדרוש כדי לקחת משכנתא, האם אפשר לקזז גם את הריבית עליו?

האם כל מימון מוכר לצורך הקיזוז? למשל אני מחליט שמטעמי מס יותר משתלם לי לקחת הלוואה כדי לממן את ההון העצמי שדרוש כדי לקחת משכנתא, האם אפשר לקזז גם את הריבית עליו?

הריבית של ההלוואה גם היא מוכרת לצורכי מס.

שאלה אולי קצת פשוטה, אבל נניח סיטואציה כזו:

בנאדם עם מיליון שקל בתיק מניות, ועוד כסף מסביב שהוא אינו מעוניין למשוך (פנסיה, קהש, גמל, RSU, וכדומה)

האם לקנות:
1. דירה כמה שיותר גדולה, באזור ה-3-3.5 מיליון, ולשים את כל תיק המניות (ואולי הלוואות כנגד קרן השתלמות וכו) בתור הון עצמי
2. לקנות דירה יותר זולה, נגיד באזור ה-2 מיליון, למכור פחות מניות ולקחת הלוואות כנגד קרן השתלמות ו-margin מתיק המניות (ב-interactive brokers)

אני לא מאוהב באף דירה. מבחינתי זו השקעה ואני מסתכל על המספרים בסופו של דבר.
כן מרגיש לי שדירות בתל אביב מתחמקות עם הזמן מהתקציב. כל דירה 3 חדרים עולה 3-3.5 מיליון ואחרי פינוי בינוי זה בכלל מגיע ל-5 מיליון, ויום אחד כן הייתי רוצה דירה בתל אביב, אז אני תוהה אם כן יש טעם לקנות דירה בתל אביב בשביל הלוקיישן ולנעול את עצמי בקורלציה חזקה לשוק שם.

מצד שני, מאחר ומדובר בתשואה, איפה שהתשואה יותר טובה באחוזים זו השקעה יותר טובה, לא? כך גם תיק המניות יעבוד וגם הדירה. יכול להיות שתל אביב יותר סולידי והתשואה באחוזים יותר נמוכה.

בשורה התחתונה, אני מתקשה לסמלץ את התיק השקעות (דירה ומניות) בשני המקרים תחת מצבים שונים של תשואות (כגון פינוי בינוי, סתם סימולציות של עליות ערך, איך השכירות משפיעה על המשוואה) ולהבין איך מה יהיה מצב התיק בעוד נגיד 10 שנים.

אשמח מאוד לעזרה בנושא.
נתחיל מרכישת דירה ראשונה "כמה שיותר גדולה" בעייני זה מהלך מצויין בעיקר באיזורי "פריפריה של המרכז" דוגמת יד אליהו, התקווה כפר שלם וכו'...
למה זה כל כך נכון? מכמה סיבות:
1. שימוש מקסימלי בפטורים, בעיקר בפטור של מס שבח(ברכישה ובשכירות, תועלת המיקסום היא עד גובה הפטורים)
2. דרום תל אביב, יכולה למקסם את עליית הערך באחוזים יוצאי דופן, בשילוב הפטור ממס שבח זה יתרון עצום בסכומים גבוהים(עד 4.5 מליון).
מרכז וצפון תל אביב העלייה מתונה והתשואה נמוכה מאוד.
3. במצב הרגולציה הנוכחי, לדירה שניה קיימים יתרונות בהתאם לעיסקה עצמה ולא כיתרון מובנה כמו בדירה ראשונה.

2. דרום תל אביב, יכולה למקסם את עליית הערך באחוזים יוצאי דופן, בשילוב הפטור ממס שבח זה יתרון עצום בסכומים גבוהים(עד 4.5 מליון).

היי, אפשר הסבר לסעיף?
הפטור ממס הוא על דירה עד משהו כמה 1.7M לא?

מה הכוונה ב״סכומים גבוהים״?

היי, אפשר הסבר לסעיף?

עבור דירה יחידה, מדרגות המס בסכומים מעל מה שציינת נמוכים יותר. נניח דירה שעולה 2 מיליון אז על ה300 אלף האחרונים משלמים 3.5% מס ואילו על אם הייתה זו דירה שנייה היית משלם 5% או 6% אם אני לא טועה. בדירה שנייה המדרגה הזו מתחילה מסכום של 1.1 מיליון אם אני לא טועה, הכל כתוב בגוגל

היי, אפשר הסבר לסעיף?

קיימים 3 פטורים במסגרת דירה ראשונה/יחידה
1. מס רכישה עד 1.74 מליון
2. מס שבח עד 4.5 מליון
3. מס על שכירות עד גובה של כ- 5100 ש"ח

נניח שאתה רוצה להגדיל את ההון העצמי, כל שנה וחצי ניתן למכור דירה ולקנות דירה אחרת במקומה ללא תשלום מס לחלוטין (לא מומלץ לעשות זאת בתדירות גבוהה לא מבחינה מסויית ולא מבחינת מיצוי עליית הערך). כן כדאי לשקול מהלך כזה כל מספר שנים.

בפריפריות דוגמת ב"ש, חיפה, קריית שמונה וכו'... עליית הערך קיימת אך איטית כ 2-3% בממוצע. במידה ואחריי שנתיים שלוש תרצה להעלות ערך ללא מס, סביר שתשאר עם עשרות אלפיי שקלים בודדים.
לעומת זאת, באיזור דרום תל אביב מדובר על מאות אלפיי שקלים כי הקונטקסט הוא של קצב עליית מחירים גבוה מאוד,
במיוחד כשמדובר בנכסים בפיצנטה עם פוטנציאל השבחה. במקרה כזה הפטורים ממס יש להם כח עצום ברמה הנומינלית.
זה נכון גם במס רכישה וגם במס על השכירות זו הקלה נחמדה, אבל הדובדבן הוא ברמת מס שבח, שבמידה וקנית נכס ב- 1.3 מליון והוא עלה אחרי 2.5 שנים ל 1.6, כל ה 300K ילכו לכיס שלך ולא רק 225K ו 75K למס שבח.

לכל זה אם נצרף את המינוף הנדיב של 75% שהרגולטור מאפשר לנו (במידה ויש לנו תזרים חזק וקופת חירום לזמנים קשים), נוצר פה בקבוק מולטוב של ערך.

נערך לאחרונה ב:
בהשראת השאלות הסופר החשובות שהועלו כאן, כתבתי מאמר:)

**האם כדאי לקנות דירה ראשונה להשקעה, כמה שיותר יקרה ו...במרכז?**

כדי לענות על השאלה החשובה הזו שלא רבים נותנים עליה את הדעת, אתחיל מקצת מידע,

קיימים 3 פטורים+ תנאי מינוף נוחים, במסגרת דירה ראשונה/יחידה

• מס רכישה עד 1.74 מליון
  • מס שבח עד 4.5 מליון
  • מס על שכירות עד גובה של כ- 5100 ₪
  • הרוכש נדרש להביא מהבית רק 25% ממחיר הדירה הנרכשת, לפי קריטריונים של רמת שכר.
מטרתו של המשקיע המתחיל לרוב, היא ה גדלת ההון העצמי.

דירה להשקעה היא המכשיר האידאלי לצורך השגת המטרה הזו, ובמידה והמשקיע הצליח להמנע מהפיתוי שנקרא דירת מגורים, כדאי שיתרכז עוד קצת ויכוון את מאמציו באופן שימקסם לו את הרווח.

בנוסף לכל היתרונות של הפטורים והמינוף (הדורש תזרים חזק וקופת חירום), דירה ראשונה/יחידה בישראל מגיעה עם בונוס יוצא דופן בעולם הפיננסי, כל שנה וחצי ניתן למכור ולקנות ללא תשלום מס. אמנם, לא מומלץ לעשות מהלך "פליפי" כזה בתדירות גבוהה לא מבחינה מסויית ולא מבחינת מיצוי עליית הערך, אבל בהחלט כן כדאי לשקול מהלך כזה כל מספר שנים.

למה לדעתי כדאי לקנות דירה ראשונה/יחידה להשקעה, יקרה עד כמה שניתן?

לפני הכל כל דירה להשקעה צריכה לעמוד בקריטריונים של תשואה מינימלית (3-4%) ופוטנציאל גבוה לעליית ערך, הדרישה למיקסום התקציב שלנו מתווספת מן הסתם על כדאיות ההשקעה הבסיסית של הנכס. את תשואות הגבוהות שנכסיי הפריפריה/ חו"ל מציעים, נוכל לשמור לדירות הבאות, שלא במסגרת הפטור.

דירה ראשונה/יחידה מקנה לנו כאמור שלושה פטורים חשובים, כשהחשוב מבינהם הוא מס שבח. ככל שהדירה יקרה יותר והשבח הפוטנציאלי גבוה יותר (בו נכלל גם המינוף), כך נוכל להגדיל בסופו של דבר את ההון העצמי שלנו. בדיוק כפי שאם גובה התקרה שלנו לקה"ש 18,480₪ שנתי, נשתדל למצות את הסכום במידה ויש לנו את ההון ולא לשים רק 5000₪. במילים אחרות, כל דירה שנקנה בהמשך, תמוסה ותמומן באופן שהוא פחות אטרקטיבי כאשר מס רכישה עולה ל- 8%, תנאי המינוף של דירה קיימת הוחמרו וגזרות נוספות בדרך ולכן כדאי לנו לנצל עד תום את היתרונות שהרגולטור כן מספק לנו.

למה לדעתי כדאי לקנות דירה ראשונה/יחידה באזורי "הפריפריה של המרכז"?
בפריפריות דוגמת ב"ש, חיפה, דימונה, קריית שמונה וכו'... עליית הערך קיימת אך היא מינורית, כ 2-3% בממוצע לשנה. במידה ואחריי שנתיים שלוש נרצה להשתמש באסטרטגיה של מכירה וקניה לצורך ה גדלת ההון העצמי (take profit), סביר שנשאר עם עשרות אלפיי שקלים בודדים.

לעומת זאת באזורים המתפתחים של המרכז באזור דרום תל אביב, בת ים, יפו, וכו'.. מדובר לעיתים קרובות על שבח בשווי של מאות אלפיי שקלים, כתוצאה מעליית ערך בקצב מהיר יחסית, במיוחד כשמדובר על בחירת נכסים בפיצנטה עם פוטנציאל השבחה גבוה. כשהלוקיישן והנכסים ממוקסמים הצירוף שלהם יחד עם הפטורים ממס והמינוף יוצרים יחד בקבוק מולוטוב☺, כשהדובדבן הוא הפטור ממס שבח. לדוגמה, דירה שנרכשה ב 1.3 מליון וכתוצאה מהשבחה ועליית מחירים של האזור ערכה עלה לאחר שנתיים וחצי והיא שווה עכשיו 1.6 מליון , במידה והרוכש יהיה מעוניין למכור, כל ה 300K ילכו לכיס שלו ולא רק 225 K ו 75K למס שבח.

לסיכום, הפוזיציה של דירה ראשונה/יחידה ייחודית מבחינת הפריבילגיות אותן מעניק הרגולטור. לכן כמשקיעים כדאי לנו למקסם את מכשיר ההשקעה הזה, אם ע"י בחירת שוק המאופיין בקצב גבוה של עליית ערך ואם ע"י מקסום הסכום, כך שהפטורים והמינוף ינוצלו במקסימום.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
בהשראת השאלות הסופר החשובות שהועלו כאן, כתבתי מאמר:)

**האם כדאי לקנות דירה ראשונה להשקעה, כמה שיותר יקרה ו...במרכז?**

כדי לענות על השאלה החשובה הזו שלא רבים נותנים עליה את הדעת, אתחיל מקצת מידע,

קיימים 3 פטורים+ תנאי מינוף נוחים, במסגרת דירה ראשונה/יחידה

• מס רכישה עד 1.74 מליון
  • מס שבח עד 4.5 מליון
  • מס על שכירות עד גובה של כ- 5100 ₪
  • הרוכש נדרש להביא מהבית רק 25% ממחיר הדירה הנרכשת, לפי קריטריונים של רמת שכר.
מטרתו של המשקיע המתחיל לרוב, היא ***** ההון העצמי.

דירה להשקעה היא המכשיר האידאלי לצורך השגת המטרה הזו, ובמידה והמשקיע הצליח להמנע מהפיתוי שנקרא דירת מגורים, כדאי שיתרכז עוד קצת ויכוון את מאמציו באופן שימקסם לו את הרווח.

בנוסף לכל היתרונות של הפטורים והמינוף (הדורש תזרים חזק וקופת חירום), דירה ראשונה/יחידה בישראל מגיעה עם בונוס יוצא דופן בעולם הפיננסי, כל שנה וחצי ניתן למכור ולקנות ללא תשלום מס. אמנם, לא מומלץ לעשות מהלך "פליפי" כזה בתדירות גבוהה לא מבחינה מסויית ולא מבחינת מיצוי עליית הערך, אבל בהחלט כן כדאי לשקול מהלך כזה כל מספר שנים.

למה לדעתי כדאי לקנות דירה ראשונה/יחידה להשקעה, יקרה עד כמה שניתן?

לפני הכל כל דירה להשקעה צריכה לעמוד בקריטריונים של תשואה מינימלית (3-4%) ופוטנציאל גבוה לעליית ערך, הדרישה למיקסום התקציב שלנו מתווספת מן הסתם על כדאיות ההשקעה הבסיסית של הנכס. את תשואות הגבוהות שנכסיי הפריפריה/ חו"ל מציעים, נוכל לשמור לדירות הבאות, שלא במסגרת הפטור.

דירה ראשונה/יחידה מקנה לנו כאמור שלושה פטורים חשובים, כשהחשוב מבינהם הוא מס שבח. ככל שהדירה יקרה יותר והשבח הפוטנציאלי גבוה יותר (בו נכלל גם המינוף), כך נוכל להגדיל בסופו של דבר את ההון העצמי שלנו. בדיוק כפי שאם גובה התקרה שלנו לקה"ש 18,480₪ שנתי, נשתדל למצות את הסכום במידה ויש לנו את ההון ולא לשים רק 5000₪. במילים אחרות, כל דירה שנקנה בהמשך, תמוסה ותמומן באופן שהוא פחות אטרקטיבי כאשר מס רכישה עולה ל- 8%, תנאי המינוף של דירה קיימת הוחמרו וגזרות נוספות בדרך ולכן כדאי לנו לנצל עד תום את היתרונות שהרגולטור כן מספק לנו.

למה לדעתי כדאי לקנות דירה ראשונה/יחידה באזורי "הפריפריה של המרכז"?
בפריפריות דוגמת ב"ש, חיפה, דימונה, קריית שמונה וכו'... עליית הערך קיימת אך היא מינורית, כ 2-3% בממוצע לשנה. במידה ואחריי שנתיים שלוש נרצה להשתמש באסטרטגיה של מכירה וקניה לצורך ***** ההון העצמי (take profit), סביר שנשאר עם עשרות אלפיי שקלים בודדים.

לעומת זאת באזורים המתפתחים של המרכז באזור דרום תל אביב, בת ים, יפו, וכו'.. מדובר לעיתים קרובות על שבח בשווי של מאות אלפיי שקלים, כתוצאה מעליית ערך בקצב מהיר יחסית, במיוחד כשמדובר על בחירת נכסים בפיצנטה עם פוטנציאל השבחה גבוה. כשהלוקיישן והנכסים ממוקסמים הצירוף שלהם יחד עם הפטורים ממס והמינוף יוצרים יחד בקבוק מולוטוב☺, כשהדובדבן הוא הפטור ממס שבח. לדוגמה, דירה שנרכשה ב 1.3 מליון וכתוצאה מהשבחה ועליית מחירים של האזור ערכה עלה לאחר שנתיים וחצי והיא שווה עכשיו 1.6 מליון , במידה והרוכש יהיה מעוניין למכור, כל ה 300K ילכו לכיס שלו ולא רק 225 K ו 75K למס שבח.

לסיכום, הפוזיציה של דירה ראשונה/יחידה ייחודית מבחינת הפריבילגיות אותן מעניק הרגולטור. לכן כמשקיעים כדאי לנו למקסם את מכשיר ההשקעה הזה, אם ע"י בחירת שוק המאופיין בקצב גבוה של עליית ערך ואם ע"י מקסום הסכום, כך שהפטורים והמינוף ינוצלו במקסימום.
עריכה: איכשהו פספסתי את הפסקה האחרונה...

תודה אבל לא ענית לעצמך על השאלה. מבחינת מס כיסית את הנושא טוב וגם אולי מבחינת בחירת מיקום. אישית, לא ביררתי לעומק איזה אזורים הכי אטרקטיביים להשקעה, אני בחרתי כדי לקבל קורלציה מסוימת לשוק שבו הייתי רוצה לגור יום אחד.

במונחים של מס, ההטבות טובות יותר עבור דירות זולות אבל הדובדבן הוא התשואה והפטור ממס שבח. אם אני מתכנן להחזיק דירה 10 שנים כנראה שהפטור ממס שבח הוא המנגנון שיביא הכי הרבה כסף לכיסי.

לכן, נשאלת השאלה: האם לנסות למקסם את גודל המשכנתא, או לנסות להסתפק בדירה קטנה יותר שיותר קל לעמוד בה.

נערך לאחרונה ב:
מצטרף לדעתך ומוסיף:
1. דירה בישראל נותנת לנו גידור ולו חלקי לעליית מחירי הדיור והשכ"ד, כיוון ששירותי דיור זה שירות שכולנו צורכים זהו גידור חיובי לכולם (אא"כ צופים ירידה במחירי הדיור).
2. אפשר גם לרכוש מספר דירות בשיטה הזו ולהנות מאחד או יותר מהטבות המס עם תכנון נכון, כמו:
א. רכישת 2 דירות ע"י 2 בני זוג לפני הנשואים.
ב. רכישת 2 דירות ע"י בני זוג עם הסכם ממון והפרדה רכושית.
ג. קנייה של מגרש ובנייה.
ד. קנייה על שם קרוב משפחה מחוסר דירה.
ה. קנייה על שמנו ובהמשך מתן מתנה לאחד מילדינו בעסקה ללא תמורה.
ו. קניית דירה על שם חברה בע"מ שאינה איגוד מקרקעין.

לכן, נשאלת השאלה: האם לנסות למקסם את גודל המשכנתא, או לנסות להסתפק בדירה קטנה יותר שיותר קל לעמוד בה.
אם אתה בונה על רווח הון אז כנראה למקסם משכנתא, אם מעניין אותך יותר תזרים ותשואה שוטפת כנראה שלא.

2. אפשר גם לרכוש מספר דירות בשיטה הזו ולהנות מאחד או יותר מהטבות המס עם תכנון נכון, כמו:
ג. קנייה של מגרש ובנייה.
הרעיון של רישום על שם אדם אחר כדי להקטין מיסוי הוא רעיון טוב, אבל צריך גם לקחת בחשבון את ההשלכות שלו במקרה שייווצר נתק עם אותו אדם או שהוא ימות - כולל האפשרות של אובדן הנכס.

עריכה: איכשהו פספסתי את הפסקה האחרונה...

תודה אבל לא ענית לעצמך על השאלה. מבחינת מס כיסית את הנושא טוב וגם אולי מבחינת בחירת מיקום. אישית, לא ביררתי לעומק איזה אזורים הכי אטרקטיביים להשקעה, אני בחרתי כדי לקבל קורלציה מסוימת לשוק שבו הייתי רוצה לגור יום אחד.

במונחים של מס, ההטבות טובות יותר עבור דירות זולות אבל הדובדבן הוא התשואה והפטור ממס שבח. אם אני מתכנן להחזיק דירה 10 שנים כנראה שהפטור ממס שבח הוא המנגנון שיביא הכי הרבה כסף לכיסי.

חד משמעית לנצל מינוף, במידה ויש לך קופת חירום ותזרים חזק.
ההטבות מצויינות עבור דירות יקרות יותר בגלל מס השבח שהוא הכסף הגדול. מס רכישה אגב ממשיך להיות אטרקטיבי לעומת ה-8% בדירה שניה מהשקל הראשון, כשהוא עולה במדרגות:
  • על חלק השווי שעד 1,747,865 ₪: 0%
  • על חלק השווי שבין 1,747,865 ₪ – 2,073,190 ₪ – 3.5%
  • על חלק השווי שבין 2,073,190 ₪ – 5,348,565 ₪– 5%
  • על חלק השווי שבין 5,348,565 ₪ – 17,828,555 ₪ – 8% לגביי תעתועיי התשואה זו טעות גדולה מאוד שמבלבלת הרבה מאוד רוכשים. התשואות בכל העולם נמוכות, תשואה גבוהה בימינו של נכס נדל"ן היא באיזור ה- 5% ועליה משלמים לרוב במיקום ועליית ערך בקצב נמוך. עכשיו תחבר את התשואת השנתיות לעליית הערך נניח בדרום תל אביב לעומת חדרה ותראה במצטבר לאן תגיע. 3-4% תשואה ניתן למצוא גם באיזור ביקוש.

מצטרף לדעתך ומוסיף:
1. דירה בישראל נותנת לנו גידור ולו חלקי לעליית מחירי הדיור והשכ"ד, כיוון ששירותי דיור זה שירות שכולנו צורכים זהו גידור חיובי לכולם (אא"כ צופים ירידה במחירי הדיור).
ג. קנייה של מגרש ובנייה.
ו. קניית דירה על שם חברה בע"מ שאינה איגוד מקרקעין.

אם אתה בונה על רווח הון אז כנראה למקסם משכנתא, אם מעניין אותך יותר תזרים ותשואה שוטפת כנראה שלא.
לגביי ירידת מחירי הנדל"ן...נו לא הייתי עוצרת את נשימתי:)
לגביי הטריקים עבור אנשים מסויימים זה בהחלט מתאים, אני פחות בעניין הזה למרות שמודעת לאפשרויות, לצערי זוגות נפרדים ,ילדים סורחים וכו'...אבל יותר מזה כשנכס לא רשום על שם המשקיע הנכס הוא מחוץ להון שלו לצורכיי מימון.

נערך לאחרונה ב:
תוכלי להתייחס איפה באזור המרכז יש תשואה מינמלית כזו ?
אלו הנכסים שאני מעורבת בהם בדרום תל אביב בעיקר ברמה היומיומית, אם ברמת התיק האישי ואם במסגרת העיסוק שלי. אבל בהחלט ניתן למצוא גם בבת ים, יפו, פתח תקווה. זה דורש מאמץ, אבל זה אפשרי.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
א האם מכרתי ברווח או בהפסד? (מבחינת מס ובכלל) מיסים 5
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
O יעילות מבחינת אגרות באיזון תיק באמצעות הפקדת כספים חדשים שוק ההון 4
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
S מהרהר על ההתפתחות קרירה כמפתח תוכנה מבחינת Domain התפתחות אישית 4
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
S פיזור גם מבחינת מכשירי השקעה? שוק ההון 3
S גר בשפלה ומחפש גבולות צפוניים לחיפוש עבודה מבחינת זמן נסיעה אוף טופיק 9
E איך להתייחס לחלוקת אופציות מבחינת מיסוי מיסים 0
1337justme אמצעי התשלום הבטוח ביותר מבחינת הוכחת תשלום צרכנות פיננסית 8
G מה לדעתכם עדיף מבחינת מיסוי מיסים 2
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
ח מהו אחוז מימון אידיאלי מבחינת ריביות נדל"ן 6
amidar מה קורה בקופת גמל להשקעה במקרה מוות מבחינת מיסוי? מיסים 3
Koby Paris הקצאת נכסים מניות/אגחים אופטימלית מבחינת תשואה הסטורית שוק ההון 85
Y אם נכנסים לפוזיציה בנפט, מה הדרך הכי חסכונית מבחינת עמלות לקניה ? שוק ההון 1
R תהיות לגבי אחזקה ישירה של אג״ח מבחינת מיסוי מיסים 29
H ידועים בציבור מבחינת מס הכנסה צרכנות פיננסית 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה