• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הקצאת נכסים מניות/אגחים אופטימלית מבחינת תשואה הסטורית

Koby Paris

משתמש רגיל
דירוג
1,614
בהתעלמות מקריטריונים של גיל המשקיע , פרופיל הסיכון האישי שלו, המטרות שלו ועוד ... אם מתרכזים במרכיב התשואה בלבד , האם בניתוח הסטורי יש חלוקה אופטימלית בין מניות לאגחים ? קראתי בבלוג צרפתי שבהשוואה הסטורית על פני עשרות שנים תיק 70% מניות ו30% אגחים משיג אותה תשואה בערך כמו תיק של 100% מניות, ולכן אין טעם להשקיע פסיבית ב 100 % מניות. ניסיתי למצוא לזה עוד סימוכין ולא מצאתי.
ברשימת התיקים העצלים יש תיקים שונים 50%-50% , 75%-25% וכו ...האם כולם מכוונים לאותה תשואה ?

אז אולי בעצם באופן כללי , גם אם פרופיל הסיכון מאפשר זאת, לא שווה להשקיע בתיק פסיבי תנודתי עם 100% מניות לעומת תיק עם מרכיב מסוים של אגח פחות תנודתי מכיוון ששניהם יתנו את אותה תשואה לטווח ארוך.
ניסיתי כל מיני סימולציות אבל הלכתי לאיבוד , עם אינפלציה בלי אינפלציה , עם איזון בלי איזון , עם או בלי דיוידנטים איזה מדינות להשוות וכו ..

נערך לאחרונה ב:
שום סיכוי, ככל שהתיק מכיל יותר אחוז מניות ככה תוחלת התשואה שלו עולה, מטרת הוספת נכסים נוספים הינה הקטנת הסיכון ולא הגדלת התשואה.

תלוי בתקופה (כמובן) ובנכסים, אפילו אם מתעלמים מפקטור הסיכון, למרות שנהוג לדבר על תשואה מתואמת סיכון ולא תשואה בלבד (קרי יחס שארפ או סורטינו או פרמטר אחר מדיד).
בכל אופן אחת הדרכים המקובלות לעשות ניתוח כזה היא עם mean variance optimization.
Portfoliovisualizer תומך בזה לכל הרכב תיק ותקופה שתבחר.

שום סיכוי, ככל שהתיק מכיל יותר אחוז מניות ככה תוחלת התשואה שלו עולה, מטרת הוספת נכסים נוספים הינה הקטנת הסיכון ולא הגדלת התשואה.

צריך לשים לב שהמונח "תוחלת התשואה" הוא מטעה, כי הוא מניח שלשואל יש מאות מחזורי חיים ובסוף ממצעים על כולם.
אבל אני חושב שכאשר השואל מדבר על תשואה, הוא מתכוון ל-"מה יהיה לי בתיק" בעוד 20 שנה.

ועוד הערה, שאולי מקומה בדיון נפרד. האמירות:
1. המניות תמיד עולות, ומהר יותר מכל אפשרות השקעה אחרת.
2. השוק הוא יעיל ומתמחר נכון את כל המידע.

נמצאות בסתירה, שהרי אם המניות תמיד עולות כדאי לקנות אותן עכשיו בכל מחיר.
לכן אפשר לדבר על העבר ולהגיד שתיק מוטה מניות התברר כרווחי ביותר (גם כן, תלוי באיזה שנים) אבל לא הייתי מציג את זה כאקסיומה לגבי העתיד.

התגובה שלך נכונה רק אם לא מתבצע איזון.
קראתי בבלוג צרפתי שבהשוואה הסטורית על פני עשרות שנים תיק 70% מניות ו30% אגחים משיג אותה תשואה בערך כמו תיק של 100% מניות, ולכן אין טעם להשקיע פסיבית ב 100 % מניות. ניסיתי למצוא לזה עוד סימוכין ולא מצאתי.
30% נשמע לי גבוה. אתה יכול לכתוב אילו ניירות הם השוו ובאיזו תקופה?
בארבעים השנים האחרונות בשוק האמריקאי, עם אג"ח ארוכות, נקודת שיווי המשקל היתה בערך ב20%.
גם אם פרופיל הסיכון מאפשר זאת, לא שווה להשקיע בתיק פסיבי תנודתי עם 100% מניות לעומת תיק עם מרכיב מסוים של אגח פחות תנודתי מכיוון ששניהם יתנו את אותה תשואה לטווח ארוך.
אני מאמין שאתה צודק. לדעתי כל תיק מנייתי פסיבי לטווח הארוך יכול להרוויח מאיזון עם אחוז בודד של זהב/אג"ח/מזומן.

אצטט משרשור אחר תגובה של @TunaGolem שרלוונטית לכאן
אתה מניח שחשיפה גבוהה יותר למניות תגרור תוחלת תשואה גבוהה יותר, אבל טענה זו לא נכונה בהכרח.
אני בוחר את הקצאת הנכסים שאינם מנייתים בתיק באופן שלא יפגע בתשואתו (להערכתי), אבל יביא להפחתת התנודתיות והמיסים.

@TunaGolem
אגב, השוואת התיקים שציינת מניחה איזון פעם בשנה, נדמה לי שאתה בדרך כלל מדבר על אסטרטגיית איזון אחרת - חריגה מגבולות אאל"ט

נדמה לי שאתה בדרך כלל מדבר על אסטרטגיית איזון אחרת - חריגה מגבולות אאל"ט
בקשר ליעילות האיזון, אני בד"כ מדבר על איזון תקופתי, אבל רוב הטענות שלי הן כלליות ואינן תלויות בתזמון האיזון.

אישית, אני בד"כ מאזן את התיק עם הPFIC הישראליים פעם בחודש, עם הכנסה של כסף חדש. ניירות אמריקאיים מקבלים כסף חדש רק בסוף הרבעון מדיבידנדים ובסוף השנה ממכירת הPFIC. בנוסף, אני מוכר כל נייר שעלה ב5% מהתיק. מכיוון שרוב הניירות הם במשקל 5%-10%, מדובר בעליה חריגה של הנייר ב50%-100%.
כל זה נכון לתיק הראשי שלי. את התיק השני, אני מאזן כל פעם שנדרשת מכירה של יחידה שלימה (ללא עמלות ק/מ, עם מודעות למרווח ק/מ), ופעם בשנה עם כסף חדש (הגבלה חוקית). מכיוון שמדובר בתיק קטן, לא מדובר בפעילות יומית.

בקשר ליעילות האיזון, אני בד"כ מדבר על איזון תקופתי, אבל רוב הטענות שלי הן כלליות ואינן תלויות בתזמון האיזון.
נדמה לי שלפי הפוסט של @הסולידית יצא שמבחינת התשואה איזון לפי גבולות יותר טוב, זה נכון?

נערך לאחרונה ב:
אני מאמין שאתה צודק. לדעתי כל תיק מנייתי פסיבי לטווח הארוך יכול להרוויח מאיזון עם אחוז בודד של זהב/אג"ח/מזומן.
אם תביא בחשבון גם מיסים ועמלות אני חושב שתגיע למסקנה אחרת (מבחינת תשואה בלבד, לא ס"ת).

הכתבה דיברה על שוק המניות האמריקאי האירופי והיפני מ 1945 עד 2015 ועם אגחים אמריקאיים. כתבה קצת כללית ואין הרבה פרטים על המדדים איתם נערכו ההשוואות ולא דיברו על איזונים.
מסקנת כותב המאמר היתה שניתן להפחית את תנודתיות התיק עם עד 30% אגחים ועדיין לקבל כמעט אותה תשואה שהיה מניב תיק תנודתיעם 100% מניות מ1945 עד 2015.

שוב ,הם דיברו על תשואה נומינלית בלבד בהתעלמות ממסים , אינפלציה , פרופיל סיכון ,גיל המשקיע וכו .

לאור כל מה שקראתי בבלוג ובלוגים אחרים מסקנה זאת נראתה לי לא הגיונית לכן העליתי את הנושא.

מצד שני TunaGolem@ טוען שזה אפשרי עם חשיפה ל 20% אגחים .

מבחינת תשואה בלבד
אני טוען שהתשואה ברוטו (לפני עמלות) תהיה דומה, ושסטיית התקן יכולה להיות קטנה בהרבה (עם EDV, לדוגמא).
לדעתי לא נכון לפסול אסטרטגיות השקעה פשוטות בגלל עמלות. ראשית צריך לבדוק אם האסטרטגיה מתאימה למשקיע, ואז לחפש כלים מתאימים.
אם הייתי חושב שאסטרטגיית מומנטום יומי הינה מוצלחת בברוטו, הייתי מחפש כלי עם עמלות ק/מ זולות, ובודק אם האסטרטגיה עדיין משתלמת.
הכתבה דיברה על שוק המניות האמריקאי האירופי והיפני מ 1945 עד 2015 ועם אגחים אמריקאיים. כתבה קצת כללית ואין הרבה פרטים על המדדים איתם נערכו ההשוואות ולא דיברו על איזונים.
הכתבה דיברה על שוק המניות האמריקאי האירופי והיפני מ 1945 עד 2015 ועם אגחים אמריקאיים.
אין לי נתונים מ1945, אבל מאז 1972 הטענה נכונה עם איזון שנתי (בדקתי עם 25% אג"ח מתוך עצלות).
ללא איזון, המצב מתחיל להיות פחות טוב.

אני טוען שהתשואה ברוטו (לפני עמלות) תהיה דומה,
יש לך לינק מportfoliovisualizer? הBENCHMARK מבחינתי הוא הסנופי ולא שום דבר אחר.
לדעתי לא נכון לפסול אסטרטגיות השקעה פשוטות בגלל עמלות
בגלל עמלות לא, מס זה בהחלט כן משהו שצריך להביא בחשבון.

יש לך לינק מportfoliovisualizer? הBENCHMARK מבחינתי הוא הסנופי ולא שום דבר אחר.
לצערי, אין מידע על אג"ח ארוכות חסרות קופון מלפני 2008, לכן אני נאלץ להסתפק בהשוואה עם המח"ם הארוך ביותר שקיים אצלהם.
מס זה בהחלט כן משהו שצריך להביא בחשבון.
אתה צודק. לא לקחתי בחשבון. בשביל זה צריך סימולציה.
הטענה עדיין נכונה בכלליותה, וניתן לישמה בחשבונות פטורים.

אני לא כל כך מבין את הדיון הזה. מניות עשו לאורך השנים (50 שנה, 100 שנה, ...) האחרונות תשואה גבוהה מאג״חים. זאת עובדה.
לכן, 100% מניות תמיד יתן הסטורית תשואה יותר גבוהה מכל תיק אחר שיש בו פחות מ-100% מניות. זאת מתמטיקה של כיתה ג׳ לדעתי.

לכן, 100% מניות תמיד יתן הסטורית תשואה יותר גבוהה מכל תיק אחר שיש בו פחות מ-100% מניות.
כאשר אתה מקצה חלק מסוים לאג"ח ויש נפילה במניות אתה יכול למכור אג"ח ולקנות מניות במחירים נמוכים מאוד. זהו יתרון גדול שאין במקרה של 100% מניות.
למרות זאת אני חושב שכל המחקרים שנעשו בנושא אינם תקפים בתקופה כמו היום שהתשואה על אג"ח נמוכה כל כך.

כאשר אתה מקצה חלק מסוים לאג"ח ויש נפילה במניות אתה יכול למכור אג"ח ולקנות מניות במחירים נמוכים מאוד. זהו יתרון גדול שאין במקרה של 100% מניות.
מה לא ברור??? אם מניות נתנו תשואה גבוהה יותר מאג״חים, השקעה 100% מניות תתן תשואה גבוהה יותר. חשבתי שזה חשבון של כיתה ג׳.
כנראה שזה לא מובן.
אין מחקר. אין תשואה. אין אג״ח.
זה מתמטיקה. 2+2=4 גם ביקום מקביל לשלנו.

מה לא ברור??? אם מניות נתנו תשואה גבוהה יותר מאג״חים, השקעה 100% מניות תתן תשואה גבוהה יותר. חשבתי שזה חשבון של כיתה ג׳.
כנראה שזה לא מובן.
דוגמה סותרת:

נניח בשנה X מניות הרוויחו 10% ואג"ח לא זז.

תיק של 100 שח השקיע 50/50 ותיק מקביל של 100 שח השקיע רק במניות.

תיק 100% מניות השיג תשואה של 10% במהלך השנה כמו התשואה של המניות ולכן שוויו בסוף התקופה הוא 110.

תיק 50/50 מסבך טיפה:
בהמשך לסתירה ע"י דוגמה אני מניח שהמניות התרסקו ב-60% ביוני ואג"חים נשארו יציבים.
ביוני למשקיע יש 50 שקל באג"ח ו-20 שקל במניות.
המשקיע מוכר 15 שקל אג"ח ורוכש 15 שקל מניות - נמצא כעת עם תיק של 35 שקל אג"ח ו-35 שקל מניות.
המניות מתקנות את הירידה של ה-60% ועולות בחזרה ל-110 (הרי בסוף השנה הן השיגו תשואה של 10%) - כלומר הן עלו ב-275% מיוני ועד דצמבר.
למשקיע חצי/חצי יש תיק של 96.25 שקל במניות ו-35 שקל באג"ח.
הוא מוכר 30.625 שקל מניות ורוכש באמצעותם אג"ח ומקבל תיק שבו יש 65.625 שקל במניות ו-65.625 שקל באג"ח - סך שווי התיק 131.25 שח.

משקיע 100% מניות הרוויח 10 שח - משקיע חצי/חצי שאיזן הרוויח 31.25 שח - פי 3.

כמובן שתפרתי את הדוגמה בשביל להקצין את התועלת מהאיזון אבל זה רק בשביל להמחיש שהעובדה שמניות הניבו תשואת יתר אינו אומרת שתיק שמאזן שני מוצרים שונים לא יכול להשיג תשואה יותר טובה רק בשל האיזון.

בדוגמה התעלמתי מעלויות ומיסוי.

כנראה שזה לא מובן.
להתלהם לא תורם לדיון. תמיד צא מנק׳ הנחה שאתה טועה ותקשיב מה יש לאחרים לומר.

נניח שמניות עושות 10% בשנה בממוצע.
יש לי תיק 50% מניות ו50% מזומן שעושה אפס תשואה.
בשנה הראשונה המניות נפלו ב-50%. בסוף השנה איזנתי בין מניות לאגח חזרה ליחס חצי חצי.
בשנה השניה המניות עלו חזרה לנק׳ ההתחלה והוסיפו לה עוד כ20% כך שממוצע התשואה השנתי של המניות הוא בדיוק 10%.
כמה עשה התיק שמאזן 50/50 מניות מזומן לעומת התיק שהוא 100% מניות בסוף השנתיים?

דעת הקדים אותי :)

נניח שמניות עושות 10% בשנה בממוצע.
יש לי תיק 50% מניות ו50% מזומן שעושה אפס תשואה.
למה אתה מעתיק את הדוגמאות שלי?
אם רק היית לוחץ על הכפתור כמה שניות קודם...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
C הקצאת נכסים - VT וטכנולוגיה שוק ההון 3
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
Scrat הקצאת נכסים ללא IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
D הקצאת נכסים ותשואה זהה שוק ההון 25
ל הקצאת נכסים - התחשבות בקופת הגמל הפנסיונית שוק ההון 6
D הקצאת נכסים למתחילים שוק ההון 2
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
ח הקצאת נכסים עם מט"ח שוק ההון 14
deussex הקצאת נכסים עם סכום צבור בעו"ש + קרן השתלמות, מנהלים ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O הקצאת נכסים בחשבונות פטורים שוק ההון 1
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
S הקצאת נכסים כאשר יש כמה אפיקי השקעה. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
M שיקולי הקצאת נכסים שוק ההון 1
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
Liron2035 ג'ק בוגל על הקצאת נכסים ב-2019 שוק ההון 6
F הקצאת נכסים + האם כדאי IRA? שוק ההון 5
ש הקצאת נכסים בטווחי השקעה שונים שוק ההון 11
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8
J הקצאת נכסים לצעירים בני 20-25 בהשקעה ל20 שנה שוק ההון 96
מ הקצאת נכסים במסלולי השקעה בקרן פנסיה - איפה אפשר לראות? שוק ההון 1
K הקצאת נכסים, הגרת טווח ההשקעה ו- Backtesting שוק ההון 11
M הקצאת נכסים גלובאלית שוק ההון 0
ק הקצאת נכסים, מה דעתכם? שוק ההון 17
A הקצאת שטח לדייר ע"י היזם נדל"ן 9
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
A שאלות לגבי הקצאת תיק השקעות שוק ההון 4
E הטעם שבהחזקה לא-פיזית של זהב + הקצאת פלח הזהב בתיק שוק ההון 4
D הקצאת החלק האגח"י בתיק. 2.5 שוק ההון 30
stass הקצאת נתח מתיק ההשקעות לנדלן (לדוג VNQ) שוק ההון 30
always.smile הקצאת השקעה למטרה מסויימת - איך אפשר טכנית? שוק ההון 11
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
Y גודל התיק - איך משפיע על הקצאת הנכסים? שוק ההון 146
adamshalev איך בחרתם את הקצאת המניות שלכם? שוק ההון 168
ר שינוי הקצאת הנכסים במצב של ירידות בשוק שוק ההון 25
G אתר/אפליקציה לריכוז נכסים צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
P הצהרת 2 נכסים בקניה דירה מפוצלת נדל"ן 17
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
אגוז_קוקוס מעבר למסלול פנסיה עם יתרת נכסים נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18

נושאים דומים

Back
למעלה