• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבטל את מנוי הפיס?

Will Smith

משתמש רגיל
דירוג
42
כבר כמה שנים מנוי ולא זכיתי בכלום. מצד אחד הסיכוי לזכות בהגרלת מנויי פיס נמוך מאוד(אבל הרבה פחות נמוך מלמלא טופס לוטו רגיל)

מצד שני, כל שבוע יש עשרות זוכים מאושרים בעשרות אלפי שקלים. אז אני באמת לא יודע.. סה"כ 60 שקל בחודש, זה לא כזה נורא..לא?

מצד שלישי, מי עוקב אחרי כל הזוכים לכאורה האלה כל שבוע? מי באמת מוודא ומפקח על מפעל הפיס שכל אותם זוכים הם אכן זוכים אמיתיים? ואם אכן זכו, שההגרלה הייתה הוגנת ושלא הייתה "הטיית מקורבים" כאן?

כן, רק ששוק ההון מסוכן. בטח לחובבנים כמוני.

כן, רק ששוק ההון מסוכן. בטח לחובבנים כמוני.
אתה מעדיף הפסד בטוח מסיכון? :)

אם הגעת לפורום סימון שאתה מעוניין ללמוד. אני מבטיח לך שזה לא מסובך מאוד ושאם טיפונת השקעה תוכל לדעת כל מה שאתה צריך בשביל להשקיע.

גם אני וגם עוד רבים כאן חובבנים!

חח טו-שה . נקודה בהחלט טובה.

כבר כמה שנים מנוי ולא זכיתי בכלום. מצד אחד הסיכוי לזכות בהגרלת מנויי פיס נמוך מאוד(אבל הרבה פחות נמוך מלמלא טופס לוטו רגיל)

מצד שני, כל שבוע יש עשרות זוכים מאושרים בעשרות אלפי שקלים. אז אני באמת לא יודע.. סה"כ 60 שקל בחודש, זה לא כזה נורא..לא?

מצד שלישי, מי עוקב אחרי כל הזוכים לכאורה האלה כל שבוע? מי באמת מוודא ומפקח על מפעל הפיס שכל אותם זוכים הם אכן זוכים אמיתיים? ואם אכן זכו, שההגרלה הייתה הוגנת ושלא הייתה "הטיית מקורבים" כאן?

אין הטיית מקורבים, ההגרלה הוגנת, אבל מה זה משנה כאשר מפעל הפייס הוא בהגדרתו המוצהרת והגלויה בעל תוחלת זכיה שלילית? כלומר, רוב הסכויים שבסיכום הכללי תפסיד כסף.
אם אני לא טועה, מפעל הפייס מחזיר חצי מההכנסות כזכיות, והחצי השני משמש לבניית בתי ספר ומרכזים קהילתיים. אם אתה מעוניין לתרום כסף לבניית בתי ספר, וגם להנות מזה, אז מפעל הפייס הוא הדרך :) , אבל תזכור שזו תרומה, ורוב הסיכויים שתקבל פחות מחצי מהסכום שהשקעת לאורך השנים בחזרה כזכיות.

אם הרווח הכספי מעניין אותך, בטל המנוי ותשקיע הכסף בתעודת סל על ת"א 125 או SP500 (קרא כאן בפורום עליהם), וכאן רוב הסכויים שתרויח כסף. עם זאת, זה יהיה הרבה יותר משעמם ...

קוו המחשבה לדעתי לא נכון.
סביר שהם לא מרמים,מדובר בגוף גדול ומפוקח וגם אין לו שום סיבה.....בתוחלת אחרי מס אאל"ט ההחזר הוא 25%,זאת אומרת שעל כול שקל שכלל המנויים משקיעים הם(אתה)מקבלים 25 אגורות חזרה.
בגלל זה לדעתי זה ממש לא משתלם להיות מנוי,דווקא ההגרלות הגדולות יותר הגיוניות,אתה מודע שהתוחלת שלילית אבל מוכן להשקיע כמה שקלים בשביל סיכוי(אפסי) לסכום מאוד גדול.

כן אבל יש כאן דילמה כי אם הסיכוי אפסי אז למה אנשים זוכים כל שבוע? תחשוב שאותו פלוני אלמוני שבדיוק זכה בחמישי האחרון ב250 אלף שקלים בהגרלה האחרונה, היה אומר לעצמו : " נמאס לי, אני לא זוכה - הסיכוי גם ככה אפסי - אני מבטל את המנוי". וזה החשש שלי.

ולגבי השקעה בשוק ההון? איפה מתחילים להכיר את התחום המסורבל הזה כאן בפורום? כמה כסף התחלתי אני צריך שיהייה לי? :)

תחשוב שאותו פלוני אלמוני שבדיוק זכה בחמישי האחרון ב250 אלף שקלים בהגרלה האחרונה, היה אומר לעצמו : " נמאס לי, אני לא זוכה - הסיכוי גם ככה אפסי - אני מבטל את המנוי". וזה החשש שלי.
מאוד פשוט -
אתה היום משלם 60 ש״ח בחודש על מנוי ולא זכית. אולי אם במקום מנוי אחד היית רוכש 2 מנויים ומשלם 120 ש״ח כן היית זוכה. זה מה שאתה מרגיש כרגע? שפספסת זכיה אפשרית כי לא רכשת 2 מנויים (או 20 מנויים לצורך העניין)?
כנראה שלא כי אחרת כבר היו לך 2 מנויים. אז אם לא ״פספסת״ זכיה כי לא רכשת 2 מנויים נראה לי שאפשר גם לותר על המנוי הבודד.

אם אתה רוצה אתה יכול לשלם לי את המנוי ואחזיר לך אותו במלואו כל חודש. כך ״תזכה״ כל חודש ב60 ש״ח ותרגיש ווינר! ;)

הגיוניות,אתה מודע שהתוחלת שלילית אבל מוכן להשקיע כמה שקלים בשביל סיכוי(אפסי) לסכום מאוד גדול.
לא מסתדר לי תוחלת שלילית והגיוני אבל כל אחד ומה שעושה לו טוב.
כן אבל יש כאן דילמה כי אם הסיכוי אפסי אז למה אנשים זוכים כל שבוע?
הסיכוי פחות משנה. כדי להחליט אם כדאי להמר משנה התוחלת.
תוחלת זה "סיכוי זכיה"*"סכום זכיה" פחות "סיכוי הפסד"*"סכום הפסד"(עלות מנוי).
במקרה הזה, היות וכפי שציינו רק 50% מהכסף חוזר לזוכים, הרי שהתוחלת בהכרח שלילית.

לא מסתדר לי תוחלת שלילית והגיוני אבל כל אחד ומה שעושה לו טוב.
...
.
דוגמא למשחק בו תוחלת הזכיה שלך חיובית: אתה משלם 10000 ש"ח להשתתפות, ובסיכוי של 1 ל 10,000,000,000 אתה זוכה ב-1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ש"ח.
מעוניין לשחק?

דוגמא למשחק בו תוחלת הזכיה שלך חיובית: אתה משלם 10000 ש"ח להשתתפות, ובסיכוי של 1 ל 10,000,000,000 אתה זוכה ב-1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ש"ח.
מעוניין לשחק?
לא, גם לא טענתי בשום מקום שכדאי לשחק בכל משחק עם תוחלת חיובית.

מה שבטוח בעיני זה שלא כדאי לשחק בשום משחק עם תוחלת שלילית.

סה"כ 60 שקל בחודש, זה לא כזה נורא..לא?

זה נכון, זה לא סכום מהותי אך אני מציע לך להסתכל על הדברים אחרת,
במקום לקוות לזכייה במזל (דרך אגב חלק מהזוכים מאבדים את כספם ומשפחתם לאחר הזכייה),
תשנה תפיסה להרחבת הידע כיצד לייצר הון, תמקד את האנרגיות שלך בכיוון זה,
אני מבטיח לך שכאשר תיצור את ההון בעצמך, רוב הסיכויים שתהנה ממנו, ולא תאבד אותו.:)

דרך אגב חלק מהזוכים מאבדים את כספם ומשפחתם לאחר הזכייה),
+1
לאחר זכיה גדולה החיים הופכים לגהנום. כל העולם ובני דודו מצלצלים לזוכה ולמשפחתו כדי לשנורר כספים.
גם השיכרון מהכסף 'שנפל מהשמיים' גורם לזוכים לבזבז כאילו אין מחר ורובם הם פושטי רגל היום.
אני מחשיב את הפייס כשליח המדינה הגובה מס עקיף ובעיקר מהעניים...

מה שבטוח בעיני זה שלא כדאי לשחק בשום משחק עם תוחלת שלילית.

אני לא ממלא פיס/טוטו/לוטו, אבל לא מקבל את הפסקנות של ההצהרה.
ראשית, לכל אחד יש פונקציית מטרה אחרת, שהיא לא הכרח לינארית בכמות הכסף, ויתכן שתוחלת שלילית של הכסף היא עדיין תוחלת חיובית של פונקציית המטרה.
ושנית, יתכן שאנשים נהנים מעצם המשחק. נניח, לרכוש משחק מחשב זו החלטה עם תוחלת שלילית (בטוח שמוציאים כסף ובטוח שלא זוכים), ועדיין, אולי ההנאה שווה את זה. אינדיבידואלי.

יתכן שאנשים נהנים מעצם המשחק. נניח, לרכוש משחק מחשב זו החלטה עם תוחלת שלילית (בטוח שמוציאים כסף ובטוח שלא זוכים), ועדיין, אולי ההנאה שווה את זה. אינדיבידואלי.
אני מסכימה עם זה. לשלם 60 ש"ח בחודש מאפשר לאדם רגעים מתוקים רבים של חלומות בהקיץ לגבי ההנאות הרבות שהוא יוכל לקנות כאשר יזכה.
אם האדם מבין שהוא מוציא כסף בשביל לפנטז (לא דבר רע) אז הכל טוב. אבל כאן הבחור נשמע ממורמר שהוא לא זוכה בפרס. בדוגמא שלך עם משחקי המחשב, אף אחד לא מצפה לזכות בפרס כספי ועדיין נהנים מעצם המשחק.

אני לא ממלא פיס/טוטו/לוטו, אבל לא מקבל את הפסקנות של ההצהרה.
ראשית, לכל אחד יש פונקציית מטרה אחרת, שהיא לא הכרח לינארית בכמות הכסף, ויתכן שתוחלת שלילית של הכסף היא עדיין תוחלת חיובית של פונקציית המטרה.
ושנית, יתכן שאנשים נהנים מעצם המשחק. נניח, לרכוש משחק מחשב זו החלטה עם תוחלת שלילית (בטוח שמוציאים כסף ובטוח שלא זוכים), ועדיין, אולי ההנאה שווה את זה. אינדיבידואלי.
נכון.
עם זאת, פות״ש כתב האם לא כדאי לו להמשיך את המנוי בשביל הסיכוי לזכות.

אני מסכימה עם זה. לשלם 60 ש"ח בחודש מאפשר לאדם רגעים מתוקים רבים של חלומות בהקיץ לגבי ההנאות הרבות שהוא יוכל לקנות כאשר יזכה.
אני יכול להשיג את אותם רגעים מתוקים דרך פנטזיות על קרוב משפחה מיליונר שלא הכרתיו ופתאום מת והוריש לי כמה מיליונים.
אגב, הסיכוי שזה יקרה כנראה לא נמוך מהסיכוי לזכות בפיס ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N האם כדאי לבטל בIB את האפשרות להוצאת כסף לצד שלישי ? צרכנות פיננסית 3
ג לבטל את כרטיס הפליי קארד של אלעל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ITS לבטל את תשתית+ספק האינטרנט בבית ולהסתמך על האינטרנט הסלולרי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
waskindalost האם לבטל את ביטוח המבנה לאחר סיום משכנתא ? צרכנות פיננסית 23
A האם ספק של קבלן יכול לבטל עסקה נדל"ן 25
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
ש ביטוח משכנתא מיותר - מותר לי לבטל חד צדדי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
R האם ניתן לבטל עסקה ולהזדכות? אוף טופיק 3
amit האם אפשרי לבטל דוח תנועה בבית דין ללא שימוש בעורך דין? אוף טופיק 41
Roi "יש לבטל הטבות מס לחוסכים לפנסיה ‑ הן פוגעות בשוויון" אוף טופיק 53
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 51
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה