• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שולחים לוטו?

izik_b

משתמש רגיל
דירוג
127
סולידיים וסולידיות,
האם אתם חוטאים ומידי פעם שולחים לוטו?
אני מודה שכן, אבל אני עושה זאת רק שהסכומים גבוהים במיוחד שזה פעם ברבעון.

בחיים לא שלחתי

שלחתי פעם אחת. באוניברסיטה, כשחברים שלי גילו שמעולם לא מילאתי, הם לקחו אותי למלא.
לא יכולה להגיד שזה השאיר עליי חותם, מעולם לא חזרתי על זה :)

פעם אחת בתור ילד. היה בעיקר תרגיל בפיתוח ציפיות וריסוקן.
אעשה את זה אולי לילדים שלי בגיל צעיר שילמדו לקח. כמו שעישנתי סיגריה פעם כשהייתי בן שש וזה השאיר בי טעם כזה רע שלא רציתי לגעת בזה כשהתבגרתי.

הכי קרוב שהגעתי לזה זה כשהייתי ילד ממש קטן להגיד לאבא שלי איזה מספרים למלא, פעם כשהלכתי איתו והוא קנה לוטו.
אני זוכר ששאלתי אותו אם זה אמיתי ויש סיכוי שנזכה, כי היה לי מוזר שהוא היה כלכך רגוע. הוא הסביר לי שהסיכויים הם אחד לכמה מיליונים (צורה מאוד אופטימית להציג את זה). אז שאלתי אותו אם ככה למה בעצם הוא בכלל עושה את זה.
עד היום לא הבנתי את ההיגיון.
עדיף להשתמש בכסף הזה כהסקה בחורף. ככה לפחות אני יודע שבוודאות תצא ממנו תועלת כלשהי.

אני מבין שיש אנשים שמקבלים מהטופס את היכולת לפנטז, וזה מבחינתם ערך הולם לתשלום. פשוט...למה לא לפנטז בלי לקנות כרטיס?

פעם בה.. כשאני קונה משהו במרכול שכונתי קטן אני לפעמם קונה לוטו רק כדי לתמוך בכלכלה השכונתית למרות שאני מודע לעובדה שזה מס נוסף.

לא לוטו (מודה כשהייתי ילדה לאמא היה מנהג שליחה ואני חושבת שכמה פעמים נתנה לי לבחור מספרים ושלחה בשמי )
כן יצא לי לגרד חיש גד, אולי 5-6 פעמים, בימים שהרגשתי את המזל לצידי באופן מיוחד. בדרך כלל הפסדתי 5 ש"ח.
כיום, מכיוון שאני רושמת כל הוצאה באקסל שלנו, ומסוגלת לדמיין את התגובה של בן זוגי, זה מספיק כדי לגרום לי לא לעשות את זה...

חחחח... rationalization hamster עובד פה קשה אצלכם בראש :)
פשוט תודו שאתם קונים כרטיס לוטו בשביל הסיכוי אולי בפרס - אין בזה בושה.
עזבו אתכם מההתפלפלות האינטלקטואלית של "זה משחק לאנשים טפשים שלא יודעים מתמטיקה" וכל זה... עובדה שבכל זאת לפעמים אנשים זוכים.

וכן, אני קניתי כבר כמה פעמים. בפעם הראשונה הצלחתי לנחש 4 מספרים וקיבלתי על זה 150 שקל בערך. בשאר הפעמים לא יצא כלום.
אני קונה רק פעם בשנה, כי חבל על הכסף. מי שמכיר את הקטע - לפי היהדות כל הכסף שאתה תכניס בשנה נקבע עבורך בשמיים בראש השנה (ונחתם ביום כיפור). אז ככה אני מצמצם את כל ה-odds לאותו כרטיס אחד - כדי שאם במקרה הוחלט בשבילי שאני אזכה במיליונים אז אני אתן את כל המכה עם כרטיס שנתי אחד ולא סתם אתפזר על כרטיסים "מיותרים". כמובן אם כבר הולכים על זה מהזוית הדתית אז מוטב לעשות את זה בחודש אדר (ולא באב!) או כסליו - בדגש מיוחד על ימי החנוכה.

היי... כל הת'רד הזה ממילא מדבר על נושא לא רציונלי :)
ממילא אם הגעת למצב שאתה ממלא כרטיס לוטו אז כנראה שיש בך איזושהי אמונה במזל, קארמה, בורא עולם או סתם תקווה קטנה.

1. כשהפרס מאוד גדול.
2. ממלאים 2 טורי דאבל + אקסטרא (17.6 ש״ח לטופס. בסיכויים נמוכים בסדר גודל כזה אין הבדל בין 2 טורים ל-20).
3. כשמזדמן (לא הולכים במיוחד).

שלושת התנאים האלה מתקיימים יחד בערך 5 פעמים בשנה ולעתים קרובות חלק מזה מכוסה ע״י זכיות עד 20 ש״ח.

פעם אחת בלבד בחיי. הצטבר לי מספר מועט של כוכבים בכרטיס אשראי שעמדתי לבטל והן הספיקו בשביל לקנות איתן כרטיס לוטו. לא זכיתי בגרוש.

@חתול לילה, לא נעלבתי
אני מסכים שזה משהו שנובע מסוג של פנטזיה, לזכות בסכום שיקצר את הזמן לפרישה מוקדמת ל-מיידי
אני כמובן גם מתעד את ההוצאה וגם מתעד זכייה של סכומים קטנים.

מעדיף לשחק פוקר. לפחות אם אני מפסיד אני מרגיש שהכסף הושקע בבילוי עם חברים.
לוטו / טוטו / ווינר / וכו' לא עושה לי את זה.

נושאים דומים

Back
למעלה