לבטל את מנוי הפיס?

Will Smith

משתמש ותיק
דירוג
42
כבר כמה שנים מנוי ולא זכיתי בכלום. מצד אחד הסיכוי לזכות בהגרלת מנויי פיס נמוך מאוד(אבל הרבה פחות נמוך מלמלא טופס לוטו רגיל)

מצד שני, כל שבוע יש עשרות זוכים מאושרים בעשרות אלפי שקלים. אז אני באמת לא יודע.. סה"כ 60 שקל בחודש, זה לא כזה נורא..לא?

מצד שלישי, מי עוקב אחרי כל הזוכים לכאורה האלה כל שבוע? מי באמת מוודא ומפקח על מפעל הפיס שכל אותם זוכים הם אכן זוכים אמיתיים? ואם אכן זכו, שההגרלה הייתה הוגנת ושלא הייתה "הטיית מקורבים" כאן?

Will Smith

משתמש ותיק
דירוג
42
כן, רק ששוק ההון מסוכן. בטח לחובבנים כמוני.

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,934
כן, רק ששוק ההון מסוכן. בטח לחובבנים כמוני.
אתה מעדיף הפסד בטוח מסיכון? :)

אם הגעת לפורום סימון שאתה מעוניין ללמוד. אני מבטיח לך שזה לא מסובך מאוד ושאם טיפונת השקעה תוכל לדעת כל מה שאתה צריך בשביל להשקיע.

גם אני וגם עוד רבים כאן חובבנים!

Will Smith

משתמש ותיק
דירוג
42
חח טו-שה . נקודה בהחלט טובה.

איש(3718)

משתמש בכיר
דירוג
4,101
כבר כמה שנים מנוי ולא זכיתי בכלום. מצד אחד הסיכוי לזכות בהגרלת מנויי פיס נמוך מאוד(אבל הרבה פחות נמוך מלמלא טופס לוטו רגיל)

מצד שני, כל שבוע יש עשרות זוכים מאושרים בעשרות אלפי שקלים. אז אני באמת לא יודע.. סה"כ 60 שקל בחודש, זה לא כזה נורא..לא?

מצד שלישי, מי עוקב אחרי כל הזוכים לכאורה האלה כל שבוע? מי באמת מוודא ומפקח על מפעל הפיס שכל אותם זוכים הם אכן זוכים אמיתיים? ואם אכן זכו, שההגרלה הייתה הוגנת ושלא הייתה "הטיית מקורבים" כאן?

אין הטיית מקורבים, ההגרלה הוגנת, אבל מה זה משנה כאשר מפעל הפייס הוא בהגדרתו המוצהרת והגלויה בעל תוחלת זכיה שלילית? כלומר, רוב הסכויים שבסיכום הכללי תפסיד כסף.
אם אני לא טועה, מפעל הפייס מחזיר חצי מההכנסות כזכיות, והחצי השני משמש לבניית בתי ספר ומרכזים קהילתיים. אם אתה מעוניין לתרום כסף לבניית בתי ספר, וגם להנות מזה, אז מפעל הפייס הוא הדרך :) , אבל תזכור שזו תרומה, ורוב הסיכויים שתקבל פחות מחצי מהסכום שהשקעת לאורך השנים בחזרה כזכיות.

אם הרווח הכספי מעניין אותך, בטל המנוי ותשקיע הכסף בתעודת סל על ת"א 125 או SP500 (קרא כאן בפורום עליהם), וכאן רוב הסכויים שתרויח כסף. עם זאת, זה יהיה הרבה יותר משעמם ...

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
4,059

קוו המחשבה לדעתי לא נכון.
סביר שהם לא מרמים,מדובר בגוף גדול ומפוקח וגם אין לו שום סיבה.....בתוחלת אחרי מס אאל"ט ההחזר הוא 25%,זאת אומרת שעל כול שקל שכלל המנויים משקיעים הם(אתה)מקבלים 25 אגורות חזרה.
בגלל זה לדעתי זה ממש לא משתלם להיות מנוי,דווקא ההגרלות הגדולות יותר הגיוניות,אתה מודע שהתוחלת שלילית אבל מוכן להשקיע כמה שקלים בשביל סיכוי(אפסי) לסכום מאוד גדול.

Will Smith

משתמש ותיק
דירוג
42
כן אבל יש כאן דילמה כי אם הסיכוי אפסי אז למה אנשים זוכים כל שבוע? תחשוב שאותו פלוני אלמוני שבדיוק זכה בחמישי האחרון ב250 אלף שקלים בהגרלה האחרונה, היה אומר לעצמו : " נמאס לי, אני לא זוכה - הסיכוי גם ככה אפסי - אני מבטל את המנוי". וזה החשש שלי.

ולגבי השקעה בשוק ההון? איפה מתחילים להכיר את התחום המסורבל הזה כאן בפורום? כמה כסף התחלתי אני צריך שיהייה לי? :)

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,934
תחשוב שאותו פלוני אלמוני שבדיוק זכה בחמישי האחרון ב250 אלף שקלים בהגרלה האחרונה, היה אומר לעצמו : " נמאס לי, אני לא זוכה - הסיכוי גם ככה אפסי - אני מבטל את המנוי". וזה החשש שלי.
מאוד פשוט -
אתה היום משלם 60 ש״ח בחודש על מנוי ולא זכית. אולי אם במקום מנוי אחד היית רוכש 2 מנויים ומשלם 120 ש״ח כן היית זוכה. זה מה שאתה מרגיש כרגע? שפספסת זכיה אפשרית כי לא רכשת 2 מנויים (או 20 מנויים לצורך העניין)?
כנראה שלא כי אחרת כבר היו לך 2 מנויים. אז אם לא ״פספסת״ זכיה כי לא רכשת 2 מנויים נראה לי שאפשר גם לותר על המנוי הבודד.

אם אתה רוצה אתה יכול לשלם לי את המנוי ואחזיר לך אותו במלואו כל חודש. כך ״תזכה״ כל חודש ב60 ש״ח ותרגיש ווינר! ;)

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
3,132
הגיוניות,אתה מודע שהתוחלת שלילית אבל מוכן להשקיע כמה שקלים בשביל סיכוי(אפסי) לסכום מאוד גדול.
לא מסתדר לי תוחלת שלילית והגיוני אבל כל אחד ומה שעושה לו טוב.
כן אבל יש כאן דילמה כי אם הסיכוי אפסי אז למה אנשים זוכים כל שבוע?
הסיכוי פחות משנה. כדי להחליט אם כדאי להמר משנה התוחלת.
תוחלת זה "סיכוי זכיה"*"סכום זכיה" פחות "סיכוי הפסד"*"סכום הפסד"(עלות מנוי).
במקרה הזה, היות וכפי שציינו רק 50% מהכסף חוזר לזוכים, הרי שהתוחלת בהכרח שלילית.

bigbang

משתמש ותיק
דירוג
404
לא מסתדר לי תוחלת שלילית והגיוני אבל כל אחד ומה שעושה לו טוב.
...
.
דוגמא למשחק בו תוחלת הזכיה שלך חיובית: אתה משלם 10000 ש"ח להשתתפות, ובסיכוי של 1 ל 10,000,000,000 אתה זוכה ב-1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ש"ח.
מעוניין לשחק?

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
3,132
דוגמא למשחק בו תוחלת הזכיה שלך חיובית: אתה משלם 10000 ש"ח להשתתפות, ובסיכוי של 1 ל 10,000,000,000 אתה זוכה ב-1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ש"ח.
מעוניין לשחק?
לא, גם לא טענתי בשום מקום שכדאי לשחק בכל משחק עם תוחלת חיובית.

מה שבטוח בעיני זה שלא כדאי לשחק בשום משחק עם תוחלת שלילית.

yossik

מודרטור
דירוג
13,366

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,355
סה"כ 60 שקל בחודש, זה לא כזה נורא..לא?

זה נכון, זה לא סכום מהותי אך אני מציע לך להסתכל על הדברים אחרת,
במקום לקוות לזכייה במזל (דרך אגב חלק מהזוכים מאבדים את כספם ומשפחתם לאחר הזכייה),
תשנה תפיסה להרחבת הידע כיצד לייצר הון, תמקד את האנרגיות שלך בכיוון זה,
אני מבטיח לך שכאשר תיצור את ההון בעצמך, רוב הסיכויים שתהנה ממנו, ולא תאבד אותו.:)

yossik

מודרטור
דירוג
13,366
דרך אגב חלק מהזוכים מאבדים את כספם ומשפחתם לאחר הזכייה),
+1
לאחר זכיה גדולה החיים הופכים לגהנום. כל העולם ובני דודו מצלצלים לזוכה ולמשפחתו כדי לשנורר כספים.
גם השיכרון מהכסף 'שנפל מהשמיים' גורם לזוכים לבזבז כאילו אין מחר ורובם הם פושטי רגל היום.
אני מחשיב את הפייס כשליח המדינה הגובה מס עקיף ובעיקר מהעניים...

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,688
מה שבטוח בעיני זה שלא כדאי לשחק בשום משחק עם תוחלת שלילית.

אני לא ממלא פיס/טוטו/לוטו, אבל לא מקבל את הפסקנות של ההצהרה.
ראשית, לכל אחד יש פונקציית מטרה אחרת, שהיא לא הכרח לינארית בכמות הכסף, ויתכן שתוחלת שלילית של הכסף היא עדיין תוחלת חיובית של פונקציית המטרה.
ושנית, יתכן שאנשים נהנים מעצם המשחק. נניח, לרכוש משחק מחשב זו החלטה עם תוחלת שלילית (בטוח שמוציאים כסף ובטוח שלא זוכים), ועדיין, אולי ההנאה שווה את זה. אינדיבידואלי.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,048
יתכן שאנשים נהנים מעצם המשחק. נניח, לרכוש משחק מחשב זו החלטה עם תוחלת שלילית (בטוח שמוציאים כסף ובטוח שלא זוכים), ועדיין, אולי ההנאה שווה את זה. אינדיבידואלי.
אני מסכימה עם זה. לשלם 60 ש"ח בחודש מאפשר לאדם רגעים מתוקים רבים של חלומות בהקיץ לגבי ההנאות הרבות שהוא יוכל לקנות כאשר יזכה.
אם האדם מבין שהוא מוציא כסף בשביל לפנטז (לא דבר רע) אז הכל טוב. אבל כאן הבחור נשמע ממורמר שהוא לא זוכה בפרס. בדוגמא שלך עם משחקי המחשב, אף אחד לא מצפה לזכות בפרס כספי ועדיין נהנים מעצם המשחק.

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,934
אני לא ממלא פיס/טוטו/לוטו, אבל לא מקבל את הפסקנות של ההצהרה.
ראשית, לכל אחד יש פונקציית מטרה אחרת, שהיא לא הכרח לינארית בכמות הכסף, ויתכן שתוחלת שלילית של הכסף היא עדיין תוחלת חיובית של פונקציית המטרה.
ושנית, יתכן שאנשים נהנים מעצם המשחק. נניח, לרכוש משחק מחשב זו החלטה עם תוחלת שלילית (בטוח שמוציאים כסף ובטוח שלא זוכים), ועדיין, אולי ההנאה שווה את זה. אינדיבידואלי.
נכון.
עם זאת, פות״ש כתב האם לא כדאי לו להמשיך את המנוי בשביל הסיכוי לזכות.

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,934
אני מסכימה עם זה. לשלם 60 ש"ח בחודש מאפשר לאדם רגעים מתוקים רבים של חלומות בהקיץ לגבי ההנאות הרבות שהוא יוכל לקנות כאשר יזכה.
אני יכול להשיג את אותם רגעים מתוקים דרך פנטזיות על קרוב משפחה מיליונר שלא הכרתיו ופתאום מת והוריש לי כמה מיליונים.
אגב, הסיכוי שזה יקרה כנראה לא נמוך מהסיכוי לזכות בפיס ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N האם כדאי לבטל בIB את האפשרות להוצאת כסף לצד שלישי ? צרכנות פיננסית 3
ג לבטל את כרטיס הפליי קארד של אלעל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ITS לבטל את תשתית+ספק האינטרנט בבית ולהסתמך על האינטרנט הסלולרי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
waskindalost האם לבטל את ביטוח המבנה לאחר סיום משכנתא ? צרכנות פיננסית 23
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
ש ביטוח משכנתא מיותר - מותר לי לבטל חד צדדי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
R האם ניתן לבטל עסקה ולהזדכות? אוף טופיק 3
amit האם אפשרי לבטל דוח תנועה בבית דין ללא שימוש בעורך דין? אוף טופיק 41
Roi "יש לבטל הטבות מס לחוסכים לפנסיה ‑ הן פוגעות בשוויון" אוף טופיק 53
M קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
P איך ניכוי בהפקדה פנסיונית מקטין את הבסיס לזיכוי? מיסים 6
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
K נותן את הקול שלי בבחירות לחברי וחברות הפורום היקרים אוף טופיק 8
A האם לא עדיף לקנות מניות ערך של מדד מסוים מאשר את המדד עצמו? שוק ההון 43
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
ג לנצל את המומנטום של מחסור בגז העתידי שוק ההון 7
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
L לא מבין איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 400
ק הקבלן מסרב להראות את החוזה הסופי נדל"ן 23
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
F איך הצלחתם לעבור דירה בלי לרושש את הכיס? אוף טופיק 16
ג איך הופכים את WinWithoutLottery ל true? נדל"ן 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M לפדות קרן השתלמות ולהשקיע את הסכום בשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y IRA - מי נותן היום את השירות\מחיר הכי טוב היום? שוק ההון 37
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
Level איך מחשבים בדיוק את המדד באגח ממשלתי צמוד/קונצרני ? שוק ההון 28
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
A האם לטווח ארוך, שערי קרנות הריט משקפים את פוסטים מאיכות נמוכה 1
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
J איך קונים את הגרסה הדולרית של הנייר 1159250 שוק ההון 3

נושאים דומים

למעלה