האם אפשרי לבטל דוח תנועה בבית דין ללא שימוש בעורך דין?

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י amit, ‏4/6/19.

1. amit

amit משתמש בכיר

דוח על החזקת טלפון , 8 נקודות . המטרה - ביטול הנקודות ...

האם חובה להעזר בעורך דין ?

2. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

חדמ"ש.
    מניסיון.
    אין קשר לצדק אלא את מי העו"ד שלך מכיר לפני שזה מגיע לבית משפט.
    עורך דין, במיידי, כמה שיותר %$#@ת
    [ואם יש לך גיס/בן דוד/חבר מהצבא שמכיר מישהו שמכיר מישהו שהשופט ריחם עליו. תתעלם]

בעבר שוטר נתן לי דו"ח
    ורק אחרי שהעו"ד שלי קיבל אותו [יש תביעה ויש דו"ח שלהבנתי אתה לא מקבל את כולו בהתחלה]
    גיליתי שהוא ציין שקיללתי אותו ועוד כל מיני דברים ה-ז-ו-י-י-ם.שלא קרו מעולם.
    לצערי לא היה לי מצלמה מובנית או כל דרך להוכיח שאין לי אחות. זה היה ממש אבל ממש מזעזע.

3. mudale222

mudale222 משתמש ותיק

אפשר לבטל הכל - השאלה אם תצליח.. איזה קייס\טיעון יש לך?
    הייתי סה"כ פעמיים בבית משפט, בפעם השנייה - אשה שהגיעה למשפט על דריסה של רוכב (לא זוכר עם אופניים\אופנוע וכו) באשמתה (אור אדום) - פצעה אותו בינוני.
    השופט רצה לתת לה 11 חודש שלילה, הבחורה מתחילה לבכות לשופט שאין לה עבר והיא מצטערת ובלה בלה בלה, איכשהוא הם מתחילים להתמקח, זה נגמר בחודש שלילה שהיא כבר עשתה (מנהלי) ובהתנדבות בימי שישי חצי שנה (של"צ). הייתי די בשוק.

4. yossik

yossik מודרטור

יש מצב שאם:
    השוטר שנתן את הדוח לא יגיע למשפט ואם אין צילום אז תטען שזה היה ארטיק שקולד וגרד לך באוזן...
    אז אולי תצא זכאי. טוב, בצחוק.
    ללא הנחות לחברי הפורום - עברת על החוק אז תשלם.

Roi אוהב/ת את זה.
  5. roneng

roneng משתמש בכיר

סיכוי קלוש לדעתי.
    אין חובה להיעזר בעו"ד. יש לך זכות מלאה לייצג את עצמך.

6. c881

c881 משתמש בכיר

אם יש לך תיק נקי, אתה יכול לפנות במכתב לתביעה ולבקש להמיר לאזהרה.
    @amit
    מעבר לכך - אנחנו לא באמת טובים ב-מולטיטסקינג. בערך 12% מהאוכלוסיה מסוגלים לכך בלי שתהיה ירידה ביכולות בכל המשימות שאתה מבצע.
    אז הצעה ידידותית - תמנע מהפעילות בעתיד.

בת העמק אוהב/ת את זה.
  7. amit

amit משתמש בכיר

בדוח הוא כתב די הרבה , אתה חושב שיש מידע נוסף שהוא כתב שלא יופיע שם?

איך עורך דין יכול לעזור ללא משפט?

8. adamshalev

adamshalev מודרטור

קיבלתי דוח, עם 6 נק, ביקשתי משפט, זה היה לפני 6-7 שנים כבר, די בטוח שזה נפל על התיישנות.

Roi אוהב/ת את זה.
  9. YPV

YPV משתמש ותיק

אין חובה חוקית לקחת עורך דין. כמו שכבר ציינו, כל אדם יכול לייצג את עצמו בכל הליך משפטי.
    אלא שכל הליך משפטי יתחלק לשניים - דיון במצב עובדתי ודיון במצב משפטי.
    וגם אם תשלוט בכל העובדות, ותוכיח אותן באותות ובמופתים, אתה עדיין לא תדע ולא תשלוט מספיק בחלק המשפטי. במקרים רבים החלק המשפטי חשוב הרבה יותר מהעובדות, שלעתים לא רלוונטיות ולעתים דווקא יפגעו בטענה המשפטית. וכאן לעו"ד טוב אין תחליף. השאלה בסוף עלות מול תועלת.

10. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

הוא מכיר את התובע בניגוד אלינו.
    אולי למדו ביחד או מכירים מישהו שעשה התמחות ביחד.
    אוכלים ביחד צהריים לעיתים.
    מכירים מהתיק הקודם שהתובע ביקש ממנו ג'סטה בשביל לא להגיע למשפט ולהיפך.
    זה שוק כמו שרק מי שמסתובב פה באמת מבין שהבנק זה שוב ברמה הכי נמוכה שיש.

תהייה מופתע כמה המאבטחים של בתי המשפט יודעים באמת מי עו"ד שיודע ללהט ולסגור עניינים ומי סתם חלטוריסט.
    ככה קיבלתי המלצות כשהייתי צריך עזרה "מיידית".

ניצלתי משלילה של כמה שנים ונזיפה בגלל קללת עובד ציבור שלא קרתה משהו מזעזע, באמת.
    נסגר לפני המשפט בעונש מזערי.
    אבל עו"ד כריש.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  11. amit

amit משתמש בכיר

לא היה משפט ?

12. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא היה

13. HHH

HHH משתמש ותיק

adamshalev אוהב/ת את זה.
  14. Roi

Roi משתמש בכיר

לא, מנסיון אישי, בעיקר קראתי מספר פיסקי דין ומצאתי חוקים רלוונטי, בסוף השופט הסכים לשנות את הקנס לנהיגה ללא שתי ידיים על ההגה, קנס של 250 ובלי נקודות.
    בהצלחה.

15. Roi

Roi משתמש בכיר

זה לא מצחיק, במקרה שלי השוטרת לא הופיע בדיון, השופט קיבל את הטענות שלי.

yossik אוהב/ת את זה.
  16. דאניל

דאניל משתמש ותיק

אתה יכול לנסות לדבר עם התובע לפני תחילת המשפט, שיסכים שתתפשרו על בלי 2 ידיים על ההגה. כשיגיע תורך להכנס לשופט, תגידו לו שהתפשרתם ותסגרו את העניינים.

לא המלצה או ייעוץ

17. amit

amit משתמש בכיר

ממה שאני זוכר בבתי דין כאלה התובע יושב בפנים ולא יוצא , הנתבעים מתחלפים כמו סרט נע...

18. amit

amit משתמש בכיר

מה היו הטענות שלך ?

ואיך קובעים באיזה אזור בארץ ייערך המשפט

19. דאניל

דאניל משתמש ותיק

שמעתי כבר על כמה מקרים שדיברו עם התובע והתפשרו. לא ראיתי באופן אישי איך זה עובד.

20. Roi

Roi משתמש בכיר

טענתי שלא החזקתי את הטלפון ביד, אלא יד שמאל שלי הייתה על עדן החלון הפתוח תומכת בראש לי, כלומר לא נהגתי בשתי ידיים, לשם זרמתי, כמו כן הוצאתי פרוט שיחות של הנייד שמראה שלא יצאה שיחה או התקבלה שיחה בזמן הדו"ח, אבל היות והשוטרת לא הגיעה לעדות, אפילו לא התבקשתי להציג הוכחות, ישר עברנו לשלב המיקוח וביקשתי קנס מופחת וללא נקודות לפי הסעיף בחוק.
    תקנה 28 לתקנות התעבורה תשכ"א- 1961 קובעת כדלקמן:

א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנ

אחת מעבירות התנועה להן המשטרה נוטה ליחס חומרה יתירה היא עבירה של שימוש בטלפון בעת הנהיגה. לא אחת, בקשות להמרה באזהרה בגין עבירה זו, הן מצד הנהג והן מצד עורכי דין, נדחות על-ידי המשטרה בשל הקשחת המדיניות דווקא בעבירה זו.

לאור חומרת הקנס - 1,000 שקל ו-4 נקודות - נהגים רבים נוטים להתגונן בפני השוטר באמירה "כלל לא דיברתי במכשיר, רק החזקתי אותו". אלא שכאן מתחילה הטעות שלהם.

בעת רישום הדוח, השוטר מחויב לרשום את תגובת הנהג. כבר במעמד זה, כאשר הנהג מנסה להרחיק עצמו מביצוע העבירה, יש לברור מילים. טענות כגון: "לא דיברתי בטלפון, אתה יכול לבדוק שיחות יוצאות ונכנסות", או "רק החזקתי אותו כדי לראות מי התקשר", או "רק הוצאתי את הטלפון כדי להניח אותו על המושב", הן תגובות בעייתיות שממלכדות את הנהג, משום שלמעשה הוא מודה בביצוע עבירה. הגדרתה של העבירה היא לא עצם הדיבור ואפילו לא שימוש בטלפון; העבירה היא "האחיזה".

במילים אחרות: ברגע שהחזקת את הטלפון - להבדיל מאחיזת קופסת סיגריות, כריך, או כל פריט אחר - אחיזת הטלפון כשלעצמה מהווה עבירה. תגובת הנהג: "רק החזקתי" מחזקת את עדותו של השוטר לעניין ביצוע העבירה.

עד לאחרונה נהגה המשטרה לאכוף את העבירה גם בעת שהרכב עמד בפקק או בעת שעמד ברמזור אדום. אולם לאחרונה הוצאה הנחיה חדשה, לפיה אין לאכוף את העבירה של אחיזת טלפון בעת שהרכב נמצא בעצירה, ואין להגיש דוח נגד נהג ברכב שעומד ברמזור או בצד הכביש או בכל מקום אחר, מכל סיבה שהיא.

במילים אחרות: כל עוד הרכב נמצא במצב של עצירה מוחלטת - הנהג יכול להשתמש בטלפון הנייד לצורך שליחת SMS, לדבר, להזין נתונים ל-WAZE ולבצע כל פעולה אחרת. אולם, על הנהג להניח את הטלפון בצד בטרם יתחיל לנסוע, ואסור לו להחזיק אותו - אפילו אם מדובר בזחילה בפקק או בתנועה איטית ביותר.

שוטר המבחין בנהג המבצע עבירה של שימוש בטלפון נייד יגיש כנגדו כתב אישום מסוג ברירת משפט. נהג אשר יבחר להודות ישלם את ברירת המשפט, וייזקפו לחובתו 4 נקודות, אולם לנהג קיימת אפשרות לבקש להישפט.

Modric19, adamshalev, yossik ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.