• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תופעה חדשה?

DERONDA

משתמש רגיל
דירוג
75
יכול להיות שהתחלתי לקבל פראנויה, אבל שמתי לב לאחרונה שהרבה אנשים סביבי משקרים במצח נחושה סביב נושאים עיסקיים כאילו הם מנהלים רומן עם בחורה תמימה מסקנדינביה, וממשיכים לתרץ ולשקר בלי להניד עפעף. דנתי על זה עם אנשים שמקורבים אלי, והם אומרים לי שיש תרבות חדשה של שקר ואנשים משקרים במצח נחושה בגלל שזה מה שהם רואים ברשתות החברתיות, פוליטיקאים בכירים עם תיעוד של הצהרות שמתרצים נוכלות בכל מיני תירוצים של "וויתרתי על ההתחייבות שלי כי.... בלה בלה בלה" . ואני מדבר על מנכלים ואנשי כספים! האחרונים שתצפה מהם לא לעמוד במילה שלהם, מה קורה פה?

פוליטיקאים בכירים עם תיעוד של הצהרות שמתרצים נוכלות בכל מיני תירוצים של "וויתרתי על ההתחייבות שלי כי.... בלה בלה בלה" .
טוב עד כאן אין הפתעות, מנהיגים פוליטיים נוהגים לשקר כבר אלפי שנים, לא?

לגבי כל שאר השקרים - אני לא יודע את מי פגשת ומה הם אמרו, וגם לא כ"כ ברור איך אתה יכול לדעת בוודאות שהמנכ"לים סביבך למעשה משקרים.
אבל, אני מאמין שהשנתיים האחרונות חוללו משבר אמון עמוק ברמת הפרט והכלל בכל העולם. פעם שקרים ותיאוריות קונספירציה (אפילו כאן בפורום) היו מתקשים להתפשט במהירות והיום... כמו כלום.
דוגמה פשוטה - פעם מישהו במשרד שלי שהתנגד לקבל חיסון נגד CoViD-19 התווכח עם מחוסנים וטען בכעס, "אני - לא - כבשה!" וענו לו, למה בדיוק אתה מצחצח שיניים? מה, אתה רואה במו עיניך את החיידקים? לא, אתה סומך על מה שההורים ורופא המשפחה אומרים לך, סומך על ספרות מדעית ששמעת עליה (לא הכי לעומק), ואולי גם מתחשב בסביבה שלך.
הפואנטה שלי - בחיים שלנו אין ברירה אלא לסמוך על מומחים בסיטואציות שונות. אנחנו פשוט לא מסוגלים לגלות לבד כל דבר, להוכיח אותו מאפס, ולהמציא את הגלגל בכל תחומי החיים ושדות הידע שנחוצים להישרדות שלנו. והיכולת הזו לבצע Leap of Faith עומדת למבחן רציני בשנים האחרונות מכ"כ הרבה סיבות, כמו:
א. דוגמאות שליליות מאוד בהנהגה העולמית - אין לי בעיה להגיד בפירוש שזה טראמפ.
ב. אובדן הבושה כשאתה נתפס משקר - אני אישית מאוד לא אוהב את הביטויים הפופוליסטיים "פייק ניוז" ו"פוסט אמת", הרי כבר יש לזה מילה עתיקה, "שקרים". צריך להחזיר את הבושה למי ששיקר, ולא להתייחס לזה כאל תופעה חדשה ותמוהה שאנחנו מתחילים לחקור.
ג. האופוריה שנובעת מהתחושה הכוזבת שעלית פה על איזה סוד מדינה עצום ומושתק, ושמנסים להשכיח אותו ממך. ברגע ששכנעת את עצמך שאתה מין עילוי שמצא פיסות מידע נדירות, הרבה יותר קשה לעצור ולהיזכר שהאינטרנט מיומו הראשון היה מלא בשטויות והבלים.

יש מצב שפרקתי אצלך בשרשור כמה מחשבות מהשנתיים האחרונות שלא בהכרח עוסקות בשקרים בסביבה העסקית, אבל אני מאמין שגם בסביבה עסקית וגם בסביבות אחרות יש השפעה משמעותית מתרבות השקר/אמת הגלובלית.

לא יודע, אמת אלטרנטיבית, נרטיבים ופוסט מודרניזם באופן כללי אלה דברים שקדומים מאוד לקורונה.
אם כבר, לאינטרנט, לweb 2.0 (כשעוד קראו לזה ככה) ולרשתות החברתיות יש השפעה גדולה יותר.
טראמפ לא נולד ונבחר מוואקום, אתה מבלבל בין סיבה לתוצאה. פייק ניוז היה קיים בתקופתו ולא נוצר ממנו, בטח לא המונח פוסט אמת.
למען האמת - שקרים היא באמת מילה עתיקה - כזאת שנכחדת. לכל אחד יש אמת משלו, ולכל אחד יש אג'נדה ודרך להציג את הדברים.
במקרה של גופי תקשורת - זה באמת נכון. על כל דבר אפשר לדווח בדרך שתוציא את האג'נדה שלך טוב. מוזמן להציץ בBBC לאחר פיגוע.
כשמדובר בגופי תקשורת אינטרנטיים, זה נכון שבעתיים.
וכשכל הדבר הזה מגיע לידי מחלה סינית שמדביקה אותך, או זריקה אמריקאית שאתה צריך לתת לילדיך, כמובן שזה יהיה הרבה יותר אמוציונאלי.
האינטרנט תמיד היה מלא בהבלים, אני חושב שהשתנתה התפוצה שלו, והדור שנחשף אליו. זה לא שינה הרבה כשהיה BBSים מלאי סיפורי פנטזיה, כשכל מי שגלש בהם היו מחוצ'קנים משקפופרים בני 17.

בנוגע לנושא של פות"ש, לא ממש הבנתי. יש פה משהו חדש? אני מפספס להבין למה הכוונה?
אנשים תמיד עיוותו מידע וגרמו לעצמם להרגיש טוב לגבי זה.

יכול להיות שהתחלתי לקבל פראנויה, אבל שמתי לב לאחרונה שהרבה אנשים סביבי משקרים במצח נחושה סביב נושאים עיסקיים כאילו הם מנהלים רומן עם בחורה תמימה מסקנדינביה, וממשיכים לתרץ ולשקר בלי להניד עפעף.

מה הכוונה? משקרים לגבי כמה כסף יש להם? משקרים לגבי הצלחה?

נושא מעניין, אבל הניסוח לא ברור.

יכול להיות שהתחלתי לקבל פראנויה, אבל שמתי לב לאחרונה שהרבה אנשים סביבי משקרים במצח נחושה סביב נושאים עיסקיים כאילו הם מנהלים רומן עם בחורה תמימה מסקנדינביה, וממשיכים לתרץ ולשקר בלי להניד עפעף. דנתי על זה עם אנשים שמקורבים אלי, והם אומרים לי שיש תרבות חדשה של שקר ואנשים משקרים במצח נחושה בגלל שזה מה שהם רואים ברשתות החברתיות, פוליטיקאים בכירים עם תיעוד של הצהרות שמתרצים נוכלות בכל מיני תירוצים של "וויתרתי על ההתחייבות שלי כי.... בלה בלה בלה" . ואני מדבר על מנכלים ואנשי כספים! האחרונים שתצפה מהם לא לעמוד במילה שלהם, מה קורה פה?
מה קורה פה? זה נמצא בכל מקום, התקשורת שלך מציגה לנו את זה יום וליל, הפוליטיקה מלוכלכת וכול אחד דואג לתחת של עצמו.
אנשים משקרים בלי בושה כי זו ההתנהלות במדינה הזו ואף אחד לא רוצה להיות טרף.

תבדוק את השקרים של תכנית למשתכן - התכנית הקודמת, מלא הצהירו על הפרדת רכוש בין בני הזוג כדי לקנות 2 דירות (וגם אם זה מיעוט זה עדיין קיים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הימים הבהירים של הבורסה: תופעה מפתיעה שוק ההון 28
yossik קופיקס - זו לא תופעה אופנתית חולפת, זה לצמיתות אוף טופיק 11
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 41
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ז דרישה חדשה של IB לאמת ssn שוק ההון 6
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
oz1987 קרן פנסיה מעבודה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
ז משרה חדשה התפתחות אישית 16
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
M 1183441 תעודה חדשה של אינווסקו שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
G קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
B התחלה חדשה יומני מסע אישיים 27
L מה הצעדים שיש לעשות בקניית דירה חדשה מקבלן? נדל"ן 8
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
ח שמאות על דירה חדשה+רישום בטאבו נדל"ן 16
מומו הברווז היצע גדול של דירות ושכונה חדשה ליד ישנה נדל"ן 2
G פנסיה חדשה צוברת נגמרת בגיל מסויים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3