• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנייה ישנה או חדשה?

auto_trader

משתמש רגיל
דירוג
53
הנה שאלה על התלבטות בין ישן לחדש, לא בטוח שהיא פופולרית: האם כדאי לקנות דירה בבניין ישן יחסית (עם מעלית, בלי ממ״ד אבל עם מקלט מדוגם ועומד בתקן רעידות אדמה כמובן)? הבניין מתוחזק ממש טוב ובמיקום מעולה ומאוד ייחודי (אין שם בניינים חדשים). תמיד יש את הקונפליקט בין דירות חדשות לישנות, אצל החדשות היתרונות ברורים אך גם אם ננטרל את המחיר הגבוה יותר, יש חסרונות משמעותיים של מרחב מצומצם בתוך הדירה ובד״כ מרפסות קטנות יחסית (גם בפנטהאוז). הדירות היו הרבה יותר גדולות פעם... (אותו הכלל נכון גם לבתים פרטיים: מגרשים גדולים 500 מ״ר וצפונה בדרך כלל עם בתים בני 30+, החדשים הם שליש או רבע דונם בקושי).

היות והקנייה היא למגורים ולטווח ארוך -- מהם הסיכונים בקניית דירה בבניין שהוא כבר בן +30 כשמסתכלים על טווח החזקה של 10-20 שנה? האם הסיכונים הם כאלה שכדאי להתפשר על דירה חדשה במחיר של חווית מגורים יותר צפופה ופחות נעימה ביומיום? האם הסיכונים האלה רלבנטיים גם לבית פרטי ישן או ששם הסיפור פשוט יותר? הכל כמובן בהינתן שיש את התקציב לשיפוץ הנדרש בנכס

מהם הסיכונים בקניית דירה בבניין שהוא כבר בן +30 כשמסתכלים על טווח החזקה של 10-20 שנה?
אם התחזוקה נאותה בבניין הוותיק, לא צריכה להיות בעיה לדעתי.
אני גרה בבית שהתחיל בגודל 40 מ"ר לפני כמאה שנה והוסיפו לו הרחבות במהלך השנים.
הבת שלי גרה בדירה קטנה בקיבוץ שנבנתה לפני יותר מחמישים שנה.
כשאתה מחפש דירה ותיקה, תתחיל בבדיקה מי גר שם (שוכרים או בעלי הדירות) וכמה אכפת להם מהחצר, הכניסה וחדר המדרגות.
הנה שאלה על התלבטות בין ישן לחדש
וכמובן שזה אקולוגי יותר לגור בדירה קיימת מאשר לבנות עוד בניין חדש, אבל מניחה שזה לא חשוב לרוב האנשים.

וכמובן שזה אקולוגי יותר לגור בדירה קיימת מאשר לבנות עוד בניין חדש, אבל מניחה שזה לא חשוב לרוב האנשים.

קצת חורג מנושא השרשור אבל לא תמיד זה נכון. נניח לצורך העניין שהבניין החדש מבודד הרבה יותר מהבניין הקודם. עם הזמן החיסכון בחשמל יגבר על השפעה השלילית של הליך הבנייה. אם נניח שהבניין החדש גם גבוה יותר ומייצר חשמל מאנרגיה סולרית ייקח פחות זמן בשביל להגיע לנקודה הזו.

בחזרה לשאלה אני גר בבניין בן 60 +- המקלט מתפורר והבידוד על הפנים אבל חוץ מזה אני מחבב את הדירה.

בניין ישן זה גם סטנדרטים שכבר היום לא מתאימים
בידוד חום\קור פחות טוב, בידוד רעש פחות טוב
אופציה לנזילות ורטיבות מצינורות ישנים שרצים בין הדירות
חשמל - אין תלת פאזי (תנסה להדליק כמה מכשירי חשמל ביחד..לא נעים)
בונוס (בדירות ממש ישנות) - קירות שלא מחזיקים מדף (תתקע מסמר והקיר מתפורר כמו חול)

אם התחזוקה נאותה בבניין הוותיק, לא צריכה להיות בעיה לדעתי.
אני גרה בבית שהתחיל בגודל 40 מ"ר לפני כמאה שנה והוסיפו לו הרחבות במהלך השנים.
הבת שלי גרה בדירה קטנה בקיבוץ שנבנתה לפני יותר מחמישים שנה.
כשאתה מחפש דירה ותיקה, תתחיל בבדיקה מי גר שם (שוכרים או בעלי הדירות) וכמה אכפת להם מהחצר, הכניסה וחדר המדרגות.

מסכים. נראה שבבתים פרטיים זה קל יותר, ברכוש משותף יותר קשה לאתר ולטפל בתקלות ככל הנראה...

בניין ישן זה גם סטנדרטים שכבר היום לא מתאימים
בידוד חום\קור פחות טוב, בידוד רעש פחות טוב
אופציה לנזילות ורטיבות מצינורות ישנים שרצים בין הדירות
חשמל - אין תלת פאזי (תנסה להדליק כמה מכשירי חשמל ביחד..לא נעים)
בונוס (בדירות ממש ישנות) - קירות שלא מחזיקים מדף (תתקע מסמר והקיר מתפורר כמו חול)
אכן. דווקא תלת פאזי דוגמה למשהו שאין בעיה להוסיף (מעולם לא גרתי בדירה בה זה לא היה אפשרי).
אתה יכול להצביע על שנים מסויימות שמהן הבידודים השתפרו משמעותית? תקנים חדשים?

אגב לגבי נזילות זה אמנם אנקדוטלי אבל אני מכיר כמה וכמה מקרים של דירות חדשות מקבלן עם בעיות רטיבות חמורות. בדירות העתיקות בהן גרתי (בנות 30-40) היו ממש מעט רטיבויות, בתקופה של יותר מעשור

אכן. דווקא תלת פאזי דוגמה למשהו שאין בעיה להוסיף (מעולם לא גרתי בדירה בה זה לא היה אפשרי).
אתה יכול להצביע על שנים מסויימות שמהן הבידודים השתפרו משמעותית? תקנים חדשים?

אגב לגבי נזילות זה אמנם אנקדוטלי אבל אני מכיר כמה וכמה מקרים של דירות חדשות מקבלן עם בעיות רטיבות חמורות. בדירות העתיקות בהן גרתי (בנות 30-40) היו ממש מעט רטיבויות, בתקופה של יותר מעשור
אפשר להוסיף, אבל תכין עוד 10K בערך..זה לא זול
לגבי בידוד, אני יודע שגרתי בדירה שנבנתה באיזור שנות ה 80, והבידוד היה נורא - קירות רותחים בקיץ ורעש של חדר המדרגות והשכנים בתוך הבית.
לגבי נזילות, זה נכון שגם בדירה חדשה זה יכול להיות אבל זה מקרים שהקבלן יכול לטפל ויש גם אחריות.
אני מדבר על מקרים שיש פיצוץ באחת הקומות וצריך לפתוח עכשיו קירות לאורך הבניין וכשזה ישן הסיכוי עולה. מה גם שהיום עושים פלסטיק ובעבר היה ברזל שמקבל קורוזיה ונסתם מאבנית.

ברכוש משותף יותר קשה לאתר ולטפל בתקלות ככל הנראה
נכון, בגלל זה הצעתי להסתכל על המרחב המשותף כדי להבין את רמת האכפתיות.
אפשר גם לנסות לדבר עם ועד הבית ולהבין אם יש בעיות תשתית וצנרת ומתי החליפו, אם בכלל.
לגבי הדירה עצמה, נדמה לי שאפשר להזמין מהנדס שיבדוק את מצב התשתיות והצנרת בתוכה עוד לפני הקניה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M בידוד אקוסטי נגד בנייה סמוכה נדל"ן 11
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
ב בנייה עצמית - קבלן מפתח או לפצל לקבלנים שונים נדל"ן 19
א בנייה בקיבוץ - אופטימזציה של המשכנתא נדל"ן 7
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
C בנייה בחלקה והלוואה לתושבי חוץ נדל"ן 5
I בניין ללא היתר בנייה נדל"ן 7
ס הצמדה למדד בנייה 350k נדל"ן 24
G העברת זכויות במגרש בנה ביתך לפני בנייה נדל"ן 6
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
O משכנתא / מדד תשומות בנייה נדל"ן 0
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
S מדד תשומות בנייה מגמה לעתיד נדל"ן 19
S מדד תשומות בנייה נדל"ן 11
G עזרה לגבי חישוב תשומות בנייה נדל"ן 13
ק רכישת דירה ללא היתר בנייה (סגירת מרפסת) נדל"ן 14
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
ל בנייה זולה אוף טופיק 19
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
S נזק לרכב כתוצאה מרשלנות של עובד - האם ישנה עילה לתביעה? אוף טופיק 13
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן השתלמות ישנה שנפתחה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
ברזילרו עזרה במיטוב קופ"ג ישנה שוק ההון 9
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
D דירת ישנה שלא גרו בה תקופה נדל"ן 11
ד גמל ישנה ונזילה בIRA - האם בפעולות מכירה ברווח משולם מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
פ קופת גמל ותיקה/ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
מומו הברווז היצע גדול של דירות ושכונה חדשה ליד ישנה נדל"ן 2
eeyore בסיס מס שבח לדירה ישנה נדל"ן 21
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M יש יתרון בשמירת כספים בקופ"ג ישנה נזילה? שוק ההון 10
P מה לעשות עם קופת גמל ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M פסגות - קופת גמל ישנה / נזילה שוק ההון 0
א קופת גמל ישנה לאזרחית אמריקאית שוק ההון 10
ד החלפת דירה ישנה בדירה חדשה מקבלן נדל"ן 1
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
סול האם ישנה דרך להגן על מזומן מאינפלציה לטווח קצר שוק ההון 23
A קופת גמל ישנה שוק ההון 27
L דמי ניהול גבוהים על קופג ישנה בפסגות צרכנות פיננסית 16

נושאים דומים

Back