• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יועץ השקעות נטול אינטרסים

tomi30

משתמש רשום
דירוג
3
שלום, אנחנו זוג בשנות ה - 30 ללא ילדים.
מחפשים יועץ השקעות שיתכנן איתנו את הפיזור הנכון ל 3-4 שנים קדימה.- כל סיום תקופה נשמח לחזור ליועץ ולבצע "חישוב מסלול מחדש" בהתאם לשינויים שנעבור. (ילדים, קניית בית, משכורות, סיכונים וכו'..)
יש לנו הון עצמי שנשמח שלא יישב לנו בבנק, חלק אמור לשרת אותנו לקניית בית, כל השאר נשמח לבצע פיזור בנדל"ן בחו"ל ושוק ההון.
חשוב לנו שנצא עם דו"ח מפורט לגבי פיזור ההשקעות. דו"ח מפורט עם מספרים (הערכת תשואה פירותית והונית) ולא "מספרים בעל פה".

היכן ניתן למצוא יועץ השקעות כזה?
אשמח לדעת מי שכן לקח יועץ השקעות ולעלות יתרונות/חסרונות מהפגישה..

חשוב לנו שנצא עם דו"ח מפורט לגבי פיזור ההשקעות. דו"ח מפורט עם מספרים (הערכת תשואה פירותית והונית) ולא "מספרים בעל פה".
אני יכול להגיד לך שכל יועץ שיתן לך הערכת תשואה הוא חרטטן במקרה הטוב ונוכל במקרה הרע. חיזוי עתיד ובטח שחיזוי כלכלי/סיכונים זה תחום לא מפותח מדעית ומי שיתן לך טבאות יפות עם מספרים הוא היחיד שיעשה את הכסף בכל הסיפור הזה.
היעוץ הפיננסי הכי טוב שתקבל (בחינם.. עלי) - תקרא את הבלוג מההתחלה עד הסוף:
https://www.hasolidit.com/ארכיון

זה אומנם לא יתן לך מספרים, אבל יתן לך חוש כלכלי ותוכל לעשות את כל התכנון בעצמך (זה נורא נורא פשוט).

אגב, לא רק שהקהילה כאן לא בעד היעוצים האלה (תבדוק סטטיסטית כמה מראשי הבנקים וקרנות הגידור צודקים בהערכות ובתכנונים שלהם - פחות מ50%. מה אחוז הטעות של שמוליק מחדרה? מניח שיותר לכיוון ה- 95-97%), גם אסור לפרסם אנשים ספציפיים.

אני יכול להגיד לך שכל יועץ שיתן לך הערכת תשואה הוא חרטטן במקרה הטוב ונוכל במקרה הרע. חיזוי עתיד ובטח שחיזוי כלכלי/סיכונים זה תחום לא מפותח מדעית ומי שיתן לך טבאות יפות עם מספרים הוא היחיד שיעשה את הכסף בכל הסיפור הזה.
BS
אגב, לא רק שהקהילה כאן לא בעד היעוצים האלה
BS 2

אם מדובר על שוק ההון, נדמה לי שאף יועץ לא יתן לך הערכת תשואה ואם הוא כן יתן לך - תחשוד...
מה שיועץ השקעות (לא בבנק, כזה שאתה משלם לו) עושה זה לבדוק את מצבך המשפחתי, הגיל שלך,ההכנסות, הנכסים וכד' ולפי טבלה כלשהי להמליץ לך איך לפזר את ההשקעות בין מניות ואג"ח.
*גילוי נאות- שילמתי ליועץ כזה והחלטתי להתעלם מהמלצותיו :$

היועץ הכי טוב שלך הוא אתה.

• אהבתי
Reactions: HHH
יכול להגיד לך שכל יועץ שיתן לך הערכת תשואה הוא חרטטן במקרה הטוב ונוכל במקרה הרע

מדובר על שוק ההון, נדמה לי שאף יועץ לא יתן לך הערכת תשואה ואם הוא כן יתן לך - תחשוד...
על מה אתם מדברים? כל בית השקעות מוכר מפרסם את התחזיות שלו לתשואה מכשירים שונים ואפיקים שונים בכל שנה, ובאותה המידע גם יועצים.
זה כמובן לא מדוייק (או אפילו מאוד לא מדוייק) אבל זה נפוץ מאוד אצל אנשי מקצוע מכובדים.
מעבר לזה שיש השקעות שבהם ההערכות כנראה יהיו יותר מדוייקת כמו אג"חים והלוואות כאלה ואחרות.

ובסופו של דבר הערכות הן כלי חשוב לקבלת החלטות ולאסטרטגיה לטווח ארוך.

יש מחקרים שמראים שניתן לבצע חיזוי כלכלי בצורה מובהקת סטטיסטית ומדוייקת בשוק ההון או הנדל"ן?
לטווח ארוך? בוודאי, עושים זאת כל הזמן. לא מדויקת כמובן אבל ציפייה סבירה בהחלט כן.
גם לטווח קצר אפשר לפעמים, לדוגמא אם תפקיד בפק"מ ל1 שנה או מק"מ ל1 שנה אני יכול לומר לך על האגורה כמה יהיה לך עוד שנה.

זה כמובן לא מדוייק (או אפילו מאוד לא מדוייק) אבל זה נפוץ מאוד אצל אנשי מקצוע מכובדים.
בדיוק. מאד לא מדוייק. למרות מצג של מדע מדוייק שמלווה במספרים וגרפים. לצער האנשים שמקבלים את היעוץ, אין מאחורי זה שום מדע מבוסס... רק תיאוריות שלא מגובות בנתונים ומתגלות כשגויות אחת אחרי השניה.

לגבי המכובדים... זאת כבר שאלה של פרספקטיבה.

לא מדויקת כמובן אבל ציפייה סבירה בהחלט כן.
גם לטווח קצר אפשר לפעמים, לדוגמא אם תפקיד בפק"מ ל1 שנה או מק"מ ל1 שנה אני יכול לומר לך על האגורה כמה יהיה לך עוד שנה.
סבירה? מישהו מהם יכול לתת מרווח טעות לפחות? באיזו סבירות הניחוש שלהם יהיה במרווח הטעות? אף אחד לא יתן את הנתונים האלה כי לא ניתן לחזות את העתיד. מחקרים מראים שהאנשים האלה טועים ביותר מ50% אפילו בכיוון השוק הכללי. למעשה עדיף לעשות את ההפך ממה שהם אומרים.

לגבי חישוב פקמ לא צריך להיות יועץ פיננסי והם גם לא עושים את זה בפועל. הם אנשי מכירות. רובם המוחלט אפילו לא יודעים לעשות בקטסטינג בסיסי או סטטיסטיקה של קורס בשנה א (למרות שרובם למדו את זה פעם).

כל בית השקעות מוכר מפרסם את התחזיות שלו לתשואה מכשירים שונים ואפיקים שונים בכל שנה,
אז מה? מכיר אדם שרוצה לבנות תיק השקעות על סמך תחזיות של שנה קדימה? או אפילו 3 שנים? איך זה יעזור לו להחליט אם וכמה לשים על אג"ח? בשביל זה הוא צריך להבין מה נכון לו לפי עוד כמה פרמטרים שדוברו בפורום אין ספור. ואם הוא לא בטוח בעצמו, אז שישלם למישהו שיבנה לו תיק על סמך טבלאות מדידות של
מצבך המשפחתי, הגיל שלך,ההכנסות, הנכסים וכד'
ובאותה המידע גם יועצים.
מניחה שהתכוונת "באותה המידה". על איזה יועצים אתה מדבר? "יועץ" השקעות של הבנק/בית ההשקעות?

סבירה? מישהו מהם יכול לתת מרווח טעות לפחות? באיזו סבירות הניחוש שלהם יהיה במרווח הטעות? אף אחד לא יתן את הנתונים האלה כי לא ניתן לחזות את העתיד. מחקרים מראים שהאנשים האלה טועים ביותר מ50% אפילו בכיוון השוק הכללי. למעשה עדיף לעשות את ההפך ממה שהם אומרים.
אתה ממשיך פשוט לדבר דברי הבל מוחלטים.
אם אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד למה אתה משקיע בכלל?
לגבי חישוב פקמ לא צריך להיות יועץ פיננסי והם גם לא עושים את זה בפועל. הם אנשי מכירות.
אנשי מכירות לפי חוק הם אינם יועצים, הם משווקים. יועץ פיננסי בלתי תלוי לא ינסה למכור לך דבר כיוון שאינו מרוויח מזה.
רובם המוחלט אפילו לא יודעים לעשות בקטסטינג בסיסי
וגם אין בזה צורך כי אין לזה משמעות, מניח שבגלל זה הם לא עושים זאת.

אם אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד למה אתה משקיע בכלל?
אני לוקח סיכון על עצמי בלבד. לעולם לא אקרא לעצמי "יועץ" לגבי תחום שאני יודע שהוא לא ניתן לחיזוי.

אגב, חשוב להחריג כאן את יועצי המס/פרישה שהם באמת מכירים את חוקי המס/פרישה ויכולים לחסוך כסף. שוב, כל עוד הם לא מנסים לחזות את העתיד.

יועץ פיננסי בלתי תלוי לא ינסה למכור לך דבר כיוון שאינו מרוויח מזה.
הוא יקח ממך כסף תמורת עיצות שלא מבוססות על מדע בכלל. ללא שום הבטחה ששום דבר שהוא אומר נכון. הכסף יגיע אליו ב- 100%, זה הדבר היחיד שבטוח כאן.

וגם אין בזה צורך כי אין לזה משמעות, מניח שבגלל זה הם לא עושים זאת.
יש לך מושג על מה הם מתבססים? האם יש ידע כלשהו או נתונים מאחורי זה?

אגב, מחקר של ה- National Bureau of Economic Research מראה שלהתיעץ עם יועצים פיננסיים רק מזיק ומוביל להתנהגויות גרועות:
https://www.nber.org/papers/w17929.pdf
יש שם גם דוגמאות מהמבחנים שהיועצים הפיננסיים צריכים לעבור (ילד בן 12 יכול לעבור). בקיצור, זה סתם תחום שבו לוקחים ממך כסף במראה לכאורה רציני כשאין שום דבר מאחוריו. הייתי אומר נוכלות אבל אנשים פה יקפצו עלי...
יש עוד המון מחקרים דומים.

יש לך מושג על מה הם מתבססים? האם יש ידע כלשהו או נתונים מאחורי זה?
בוודאי, ידע רב, כדי להיות יועץ צריך לעבור הסמכה של הרשות לני"ע + סטאז'
אני לוקח סיכון על עצמי בלבד. לעולם לא אקרא לעצמי "יועץ" לגבי תחום שאני יודע שהוא לא ניתן לחיזוי.
אתה גם לא יכול לקרוא לעצמך יועץ, כלומר אתה יכול אבל זה יהיה עבירה פלילית.
יש שם גם דוגמאות מהמבחנים שהיועצים הפיננסיים צריכים לעבור (ילד בן 12 יכול לעבור).
באמת? בוא תנסה ככה בקטנה לעבור בחינות מקצועית א' של הרשות, הנה קח כמה לדוגמא:
http://www.isa.gov.il/גופים מפוקחים..._managers/Exams/MAGAR/2019/Pages/default.aspx
אתה מוזמן להבחן בזמנך החופשי גם בשאר.

ידע רב, כדי להיות יועץ צריך לעבור הסמכה של הרשות לני"ע + סטאז'
ידע רב במשהו שהוא לא מדע במסווה של מדע? שאף אחד לא הוכיח שעוזר במשהו? (למעשה הוכיחו שרק מזיק) יש פיקוח כלשהו על ההצלחה של אותם היועצים? האם מישהו בדק בארץ, כמו בארהב, האם התחום הזה גורם ליותר נזק מתועלת? למה בארהב היועצים ככ מתנגדים שתהיה שקיפות לגבי תשואת התיקים שהם בונים?
אולי כי אינדקס מנצח אותם?

אני אישית חושב שמישהו שלוקח ממך כסף על עיצות שהיה עדיף בלעדיהן הוא שרלטן.

אגב, איך משהו מהשאלות במבחנים האלה רלוונטי ללחזות תשואה? הכל שם זה שאלות שינון.

אולי אתה מכיר יועצים פיננסיים אחרים, אבל אלה שאני נתקלתי בהם בבנק הם דבילים שלא הכירו את VT ורק ניסו למכור לי קרנות ישראליות על ראסל בכל הכח. לא הבינו למה צריך גיוון אם ראסל יתן יותר. לא ידעו מה זה ira. אם הם עברו את המבחן אז כנראה שהרף לא גבוה במיוחד ואני מעדיף חקבל עיצה מנהג מונית.

פוסט בנושא:
הפוסט הזה עדיין רלוונטי גם אחרי 5 שנים.
מי שהולך ליועץ (אמיתי, לא איש מכירות בתחפושת), עושה את זה כי הוא לא מרגיש מספיק בטוח בעצמו לקבל החלטות לבד. ככה שטוב שיש את האפשרות הזאת להתייעץ.
ר נשמח לבצע פיזור בנדל"ן בחו"ל ושוק ההון.
יועץ השקעות לא מייעץ בענייני נדל"ן, לפחות ככל הידוע לי. הוא יכול לעזור לך בהחלטה איך לפזר בתוך שוק ההון.
אשמח לדעת מי שכן לקח יועץ השקעות ולעלות יתרונות/חסרונות מהפגישה.
היועץ היה אדם נחמד מאד ולא נפוח מחשיבות עצמית (זה לא מובן מאליו). הוא שלח לי שאלונים לגבי מצבנו ונתן לי רשימה מסודרת במה להשקיע. כשאמרתי לו שהוא התעלם מהצהרת הכוונות והרצונות שלנו, הוא אמר שזה לא כלול ב"טבלאות". הוא גם הציע לנהל לנו את התיק (לקנות ולמכור ני"ע עפ"י הבנתו והסכמתנו).
אז לסיכום: יתרון - רק אם אתה ממש חסר בטחון ומבוהל לגבי הנושא. חסרון - ממש לא מתאים למי שבוחר בדרך הפסיבית שהסולידית מציעה.
*הערה - היעוץ ניתן לנו לפני 5 שנים אז אולי היום יש יועצים שכבר כן מציעים להשקיע בדרך שונה אם כי אני די מסופקת.

תודה לכולם, אפרסם את תיק ההשקעות שלי בשוק ההון בקרוב ואשמח לדעתכם בנושא.

אז מה מה? אמרתם שאף יועץ (או אף יועץ "שמכבד את עצמו") לא נותן תחזיות אז כתבתי שזה לא נכון.

מכיר אדם שרוצה לבנות תיק השקעות על סמך תחזיות של שנה קדימה? או אפילו 3 שנים?
כן, הרבה
איך זה יעזור לו להחליט אם וכמה לשים על אג"ח?
את מוזמנת לשאול אותם ולא אותי. אני מניח שתחזיות שחורות לשוק ידרבנו תיק מוטה אג"ח ולהפך.

בשביל זה הוא צריך להבין מה נכון לו לפי עוד כמה פרמטרים שדוברו בפורום אין ספור. ואם הוא לא בטוח בעצמו, אז שישלם למישהו שיבנה לו תיק על סמך טבלאות מדידות
לא אמרתי שלא, זה לא קשור לתשובה שלי.

על איזה יועצים אתה מדבר? "יועץ" השקעות של הבנק/בית ההשקעות?
יועצי השקעות של הבנק, יועצי השקעות של בתי השקעות, יועצי השקעות פרטיים אובייקטיביים (עד כמה שניתן).

אה כן, וג'ון בוגל.
https://youtu.be/x5fX0CdESMk?t=100

יועצי השקעות של הבנק, יועצי השקעות של בתי השקעות
הם לא יועצים שלך אם האינטרס שלהם הוא טובת המעסיק.
אמרתם שאף יועץ (או אף יועץ "שמכבד את עצמו") לא נותן תחזיות אז כתבתי שזה לא נכון.
כל אחד אמר משהו אחר. אני אמרתי שיועץ לא יתן לו הערכת תשואה פירותית והונית ואדייק יותר: לא יתן לו אם הוא מתכנן השקעה פסיבית לאורך זמן (כלומר, ללא מכירה תכופה של ני"ע על מנת לקנות ני"ע אחר), לא יתן לו יותר מאשר השנה הקרובה, וגם על מה שכן יתן לו תחזית - היא לא יותר טובה מהתחזיות המהוללות של אתרי הכלכלה למיניהם.
מכיר הרבה? בפורום הזה או בעולם החיצון? בעולם החיצון גם הולכים להשקעות נדל"ן בחו"ל כי היזם הבטיח תשואה דו-ספרתית. אנחנו פה כדי להתריע :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
ש יועץ השקעות ממליץ על קרנות אקטיביות שוק ההון 29
I המלצות על יועץ השקעות דובר רוסית במרכז? שוק ההון 0
B פנה אלי יועץ השקעות שוק ההון 63
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
שמוליק קיפוד סמולצית השקעה דרך יועץ השקעות בבנק שוק ההון 41
Oziris בין יועץ השקעות לניהול שלי שוק ההון 18
__doubleUnderscore__ המלצה על יועץ השקעות צרכנות פיננסית 3
משקיע מתחיל יועץ השקעות שוק ההון 17
H ויתור על יועץ השקעות של הבנק? שוק ההון 6
מ המלצה על יועץ השקעות - לא להילחץ שוק ההון 3
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 27
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
H לגבי יועץ משכנתא. נדל"ן 13
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
Z יועץ מס או יועץ פנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M יועץ קרן פנסיה ותיקה פוסטים מאיכות נמוכה 6
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א שימוש בחברות כמו Walty או Wifix (או בעצם כל יועץ אחר) נדל"ן 4
S מחפש יועץ משכתנא באיזור חיפה פוסטים מאיכות נמוכה 0
א מחפש יועץ מס/רואה חשבון מיסים 0
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I מחפש יועץ פנסיוני עם נסיון בפרישה מוקדמת עקב נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אשר יועץ משכנאות "סולידי" באיזור ירושלים נדל"ן 4
G חוות דעת על תפקיד של יועץ/משווק פנסיוני התפתחות אישית 0
נ סיוע באיתור יועץ/ מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 8
י איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף? נדל"ן 20
N האם להיעזר ביועץ משכנתאות, או יועץ אחר? צרכנות פיננסית 7
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
F מחפש יועץ מס \ רואה חשבון שמתמחה בהכנסה פאסיבית משכירות בחו"ל צרכנות פיננסית 1
י יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך נדל"ן 2
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
J המלצה על יועץ משכנתאות ו/או בעלי תפקידים לבנית בית נדל"ן 31
ק יועץ משכנתאות נדל"ן 1
נ חשבון יועץ משפחתי ב-IB צרכנות פיננסית 2
ה מחפשים המלצה מנסיון ליועץ ביטוח פנסיוני +יועץ לביטוח רפואי צרכנות פיננסית 5
F יועץ משכנתאות ובחירת מסלול מתאים להשקעה נדל"ן 11
א יועץ מס שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה