• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בין יועץ השקעות לניהול שלי

Oziris

משתמש רגיל
דירוג
58
שלום,
אני עוקב אחרי הפוסטים ואחרי הפורום כאן מזה זמן.
מתלבט כיצד להשקיע את הכסף .
יש לי סכום של כ-160,000.
נפגשתי עם יועץ השקעות. כמובן שלוקח עמלה על הטיפול, ואין גמישות באופן הניהול. קצת 'שגר ושכח'.
מצד שני, לא מרגיש בטוח לנהל בעצמי את הכסף.
יותר מהכל - הוא טען כי הוא נגד השקעה בקרנות מחקות מדד.
הייתם ממליצים ללכת, במצבי - ללא נסיון, עם יועץ או לבד?
תודה

תודה

ללא נסיון - כנראה תגרום לעצמך נזקים אם תתחיל להשקיע לבד בלי להבין.
מצד שני הייתי שוקל להחליף יועץ. אם השקעה במדדים היא מספיק טובה לוורן באפט אז היא מספיק טובה גם בשבילך.
האם היועץ לוקח עמלה על כל פעולה אקטיבית שהוא עושה בתיק?

נפגשתי עם יועץ השקעות. כמובן שלוקח עמלה על הטיפול, ואין גמישות באופן הניהול. קצת 'שגר ושכח'.
מצד שני, לא מרגיש בטוח לנהל בעצמי את הכסף.

אתה מציג את העניין כאילו זה האפשרויות היחידות שלך
יש עוד אפשרויות
למשל מנוהל מדדי או ללמוד להשקיע לפני שאתה מתחיל.

היי ותודה על המענה,
להבנתי הוא היה די הגון וטען כי במסגרת קרנות מחקות, נכנסים גם אלמנטים שלא רוצים ושקרנות מחקות אני יכול לקנות בעצמי, בלי לשלם לו דמי ניהול. הערך המוסף שלו, לטענתו, הוא שהוא יודע לנפות.
הוא דווקא מעדיף שהלקוח לא יתערב באופן פעיל (אבל כן יהיה מעודכן)

אתה מציג את העניין כאילו זה האפשרויות היחידות שלך
יש עוד אפשרויות
למשל מנוהל מדדי או ללמוד להשקיע לפני שאתה מתחיל.

תוכל להסביר ? הכוונה למישהו שמנהל / יועץ השקעות שמנהל קרנות מחקות ?

עוד שאלה לגבי עמלות.
אם אני משקיע 'לבד', אני עובד להבנתי דרך חשבון שמנוהל בעצמי - דרך הבנק. הבנק לוקח עמלות.
מצד שני, הסולידית מבקרת יועצי השקעות בין השאר - עקב דמי הניהול. האם הם לא דומים? לפחות בעקרון ?

האם הם לא דומים? לפחות בעקרון ?
לא.

דמי ניהול מנוכים מכלל הצבירה שלך באופן שוטף ללא קשר לביצועים של התיק.

עמלות קנייה אתה משלם פעם אחת כשאתה קונה מניות/קרנות וזהו.
ד.א. הבנק גם לוקח דמי ניהול מהצבירה (וקורא לזה דמי משמרת), ולכן בסכומים גדולים כדאי לעבור לבית השקעות שלוקח סכום חודשי קבוע (לרוב זה 20 ש"ח), או להתמקח עם הבנק ולהוריד את זה ל-0.

@Oziris
יש עוד אפשרויות כפי שצויין. יש מנהלי תיקים שישקיעו בקרנות מחקות. יש יועצי השקעות (לא מנהלי תיקים) שיעזרו לך להרכיב תיק פסיבי שמתאים לך תמורת תשלום חד פעמי ולא ע״ב אחוז מהצבירה כל שנה.
יש קופות גמל להשקעה (נזילות).
יש פוליסות פיננסיות (חסכון נזיל).
ויש כמובן את הבלוג והפורום של הסולידית עם מדריכים מסודרים למתחילים עבור השקעה פסיבית בעצמך.

מה עדיף עבורך תלוי בך. תבין את האפשרויות ותלך עם מה שיאפשר לך לישון יותר טוב בלילה.

רוב (אבל לא כל) המשקיעים בפורום הזה בחרו בשיטת השקעה עצמאית ללא תשלום למנהל ולרוב באופן פסיבי לחלוטין ע״י חיקוי מדדים ואיזון תקופתי במידת הצורך.

יש עוד אפשרויות כפי שצויין. יש מנהלי תיקים שישקיעו בקרנות מחקות. יש יועצי השקעות (לא מנהלי תיקים) שיעזרו לך להרכיב תיק פסיבי שמתאים לך תמורת תשלום חד פעמי ולא ע״ב אחוז מהצבירה כל שנה.
ויש ברוקרים כמו Vanguard וSchwab שעוזרים בכך ללא תשלום, עם תמיכה מתמשכת. (אבל נוטים לקדם את המוצרים שלהם)

ויש כמובן את הבלוג והפורום של הסולידית עם מדריכים מסודרים למתחילים עבור השקעה פסיבית בעצמך

@Oziris אסור להמליץ בפורום, אבל אופציה הזאת הכי טובה לדעתי ומתאימה לרוב האנשים שמגלים את אולם הההשקעות דרך הבלוג והפורום.
אף יועץ השקעות לא ימליץ לך לוותר על שירותיו ולא יגלה לך שלהשקיעה לבד (בצורה פסיבית) זה לא מסובך כל כך.

נערך לאחרונה ב:
1. בהנחה שוידאת שמדובר ביועץ השקעות בעל רישיון תקף, בקש ממנו להתחייב בכתב שהוא תמיד ישים את האינטרסים שלך כלקוח לפני הכל, ויגלה לך כל מידע בדבר שיתופי פעולה עסקיים שלו שעלולים לעלות כדי ניגוד עניינים. אם הוא מסרב, קח את הרגליים ועוף משם. אם הוא מסכים, עבור לשלב 2.
2. שאל אותו אם הוא חושב שהוא מסוגל להכות את השוק דרך ליקוט מניות סלקטיבי, תזמון השוק והימור על מנהלי קרנות אלה או אחרים. אם הוא משיב בשלילה, ודא שגישתו מתמקדת בהקצאת נכסים אסטרטגית, בפיזור בינלאומי ובהקטנת עלויות השקעה, ושקול לשכור את שירותיו.
3. אם, לעומת זאת, הוא משיב בחיוב, שאל אותו אם בעיניו זה נבון או אחראי מצידך להשקיע בצורה שונה ממה שוורן באפט מנחה לעשות בכספו אחרי מותו. תשובה גרועה תהיה: "לא". תשובה טובה תהיה: "כן, שלא כמו באפט, אני משקיע במגוון סוגי נכסים, בפיזור בינלאומי, ולא סבור שהקצאת נכסים של 90/10 מתאימה לך".

1. בהנחה שוידאת שמדובר ביועץ השקעות בעל רישיון תקף, בקש ממנו להתחייב בכתב שהוא תמיד ישים את האינטרסים שלך כלקוח לפני הכל, ויגלה לך כל מידע בדבר שיתופי פעולה עסקיים שלו שעלולים לעלות כדי ניגוד עניינים. אם הוא מסרב, קח את הרגליים ועוף משם. אם הוא מסכים, עבור לשלב 2.
2. שאל אותו אם הוא חושב שהוא מסוגל להכות את השוק דרך ליקוט מניות סלקטיבי, תזמון השוק והימור על מנהלי קרנות אלה או אחרים. אם הוא משיב בשלילה, ודא שגישתו מתמקדת בהקצאת נכסים אסטרטגית, בפיזור בינלאומי ובהקטנת עלויות השקעה, ושקול לשכור את שירותיו.
3. אם, לעומת זאת, הוא משיב בחיוב, שאל אותו אם בעיניו זה נבון או אחראי מצידך להשקיע בצורה שונה ממה שוורן באפט מנחה לעשות בכספו אחרי מותו. תשובה גרועה תהיה: "לא". תשובה טובה תהיה: "כן, שלא כמו באפט, אני משקיע במגוון סוגי נכסים, בפיזור בינלאומי, ולא סבור שהקצאת נכסים של 90/10 מתאימה לך".

אני מבין את רוח הדברים כאן בבלוג ובמענה לשאלות שלי והאמת שמשתכנע. ואז אני עובר למוד האופרטיבי, כלומר, מבקש לברר כיצד אני יכול להתחיל להשקיע לבדי - בין אם בבית השקעות כזה או אחר ובין אם בבנק. בשלב זה, אני אמור קודם כל לבצע את הצעדים הראשונים עליהם הסברת ועקב חוסר ההבנה בשלב זה - להצמד לאחת מהאסטרטגיות שהומלצו על ידייך, או ספציפית, בפוסט שפרסמת לגבי אסטר' שכיחות. כמובן בהתאם לרמת סיכון שאני יכול פסיכולוגית לעמוד בה.

השאלה היא, במידה ואני לא כ"כ מבין, אם אני הולך לבנק/לבית ההשקעות, אני אמור להגיד להם אילו מחקה ממדדים אני רוצה ? האם אני צריך כמה מהם ?
בקיצור, ואל תקחי את זה לא טוב, כמישהו שממש בהתחלה שלו בשוק ההון, לא ברור לי כמו שציינתי אופרטיבית - מה אני עושה בבנק, מה אני אומר וכד'.

כמו כן, מישהו למעלה ציין כי לא כדאי לי דווקא להתחיל להשקיע לבד. ש'אשרוף' את הכסף או משהו. יתכן, אבל זה שולל את כל מה שדיברת עליו. לכתוב שזה ממש פשוט לא מסתדר עם רמת המורכבות של הנושאים שעולים כאן בפורום. (בין השאר מבחינת מיסים וכד').

@Oziris
זה לוקח הרבה זמן ללמוד שהדבר הכי קשה לעשות זה כלום.
בכל אופן, אתה לא צריך להסתבך יותר מדי. כפי שציינתי יש אפשרויות קלות מאד להשקעה כמו דרך קופות גמל ופוליסות חסכון או עם יועץ אישי אובייקטיבי. ההשקעה הראשונה שלי הייתה דרך פוליסת חסכון (אם תחפש טוב טוב תמצא גם לא מעט חומר שכתבתי בנושא אז) וככל שלמדתי יותר הוצאתי את הכסף משם לניהול עצמי.
שלמות היא אוייב ה״טוב מספיק״.

@Oziris
זה לוקח הרבה זמן ללמוד שהדבר הכי קשה לעשות זה כלום.
בכל אופן, אתה לא צריך להסתבך יותר מדי. כפי שציינתי יש אפשרויות קלות מאד להשקעה כמו דרך קופות גמל ופוליסות חסכון או עם יועץ אישי אובייקטיבי. ההשקעה הראשונה שלי הייתה דרך פוליסת חסכון (אם תחפש טוב טוב תמצא גם לא מעט חומר שכתבתי בנושא אז) וככל שלמדתי יותר הוצאתי את הכסף משם לניהול עצמי.
שלמות היא אוייב ה״טוב מספיק״.

אדם תודה על המענה.
במקביל לבירור כאן, אני מברר לגבי פוליסות חסכון. (יש לי אחת קטנה לילד כנסיון).
אנסה להיות ברור יותר בשאלה:
במידה ואני רוצה לקנות קרנות מחקות (לא מכיר כ"כ את הטרמינולוגיה) ומסבירים פה שלהיות פאסיבי=דווקא לפשט את החיים
1. הולך לבנק כלשהו, פותח חשבון השקעות.
2. קונה (לאחר בירור כאן) כמה קרנות מחקות מדד+מניות (האם המדדים המחקים מתייחסים רק לאג"ח או גם למניות??)
3. לא נוגע בכסף ששמתי לא משנה מה, לאורך פרק זמן שאני קובע לעצמי.
4. במידת האפשר - שם הוראת קבע חודשית.

האם שכחתי משהו?

@Oziris לא בטוח מה השאלה, אבל כדאי שתקרא את המדריך למתחילים של הסולידית, הוא מאד מסודר ויענה לך על הרבה שאלות.

לגבי המדדים, יש מדדים לכל דבר, וקרנות לכל מדד. לרוב אנשים מדברים על המדדים העיקריים של מניות ואג"חים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
ש יועץ השקעות ממליץ על קרנות אקטיביות שוק ההון 29
I המלצות על יועץ השקעות דובר רוסית במרכז? שוק ההון 0
T יועץ השקעות נטול אינטרסים צרכנות פיננסית 28
B פנה אלי יועץ השקעות שוק ההון 63
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
שמוליק קיפוד סמולצית השקעה דרך יועץ השקעות בבנק שוק ההון 41
__doubleUnderscore__ המלצה על יועץ השקעות צרכנות פיננסית 3
משקיע מתחיל יועץ השקעות שוק ההון 17
H ויתור על יועץ השקעות של הבנק? שוק ההון 6
מ המלצה על יועץ השקעות - לא להילחץ שוק ההון 3
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 27
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
H לגבי יועץ משכנתא. נדל"ן 13
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
Z יועץ מס או יועץ פנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M יועץ קרן פנסיה ותיקה פוסטים מאיכות נמוכה 6
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א שימוש בחברות כמו Walty או Wifix (או בעצם כל יועץ אחר) נדל"ן 4
S מחפש יועץ משכתנא באיזור חיפה פוסטים מאיכות נמוכה 0
א מחפש יועץ מס/רואה חשבון מיסים 0
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I מחפש יועץ פנסיוני עם נסיון בפרישה מוקדמת עקב נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אשר יועץ משכנאות "סולידי" באיזור ירושלים נדל"ן 4
G חוות דעת על תפקיד של יועץ/משווק פנסיוני התפתחות אישית 0
נ סיוע באיתור יועץ/ מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 8
י איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף? נדל"ן 20
N האם להיעזר ביועץ משכנתאות, או יועץ אחר? צרכנות פיננסית 7
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
F מחפש יועץ מס \ רואה חשבון שמתמחה בהכנסה פאסיבית משכירות בחו"ל צרכנות פיננסית 1
י יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך נדל"ן 2
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
J המלצה על יועץ משכנתאות ו/או בעלי תפקידים לבנית בית נדל"ן 31
ק יועץ משכנתאות נדל"ן 1
נ חשבון יועץ משפחתי ב-IB צרכנות פיננסית 2
ה מחפשים המלצה מנסיון ליועץ ביטוח פנסיוני +יועץ לביטוח רפואי צרכנות פיננסית 5
F יועץ משכנתאות ובחירת מסלול מתאים להשקעה נדל"ן 11
א יועץ מס שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה