• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות.

Shay36

משתמש רשום
דירוג
6
אהלן,
אני חדש כאן וחשבתי שלפתוח יומן מסע יהיה מעניין (:
קצת על עצמי - בן 23, עובד בתור it זוטר בחברה בינונית - חובב טניס, כדורסל, ספרים של אילן היטנר שוק ההון ומוזיקה בעיקר ראפ ורוק.

זה יומן מסע שאשתדל לעדכן כמה שניתן על ההתעסקות שלי בעולם של שוק ההון - למרות שלא תמיד יש.
פרטים יבשים:

הכנסות:
משכורת - 7 אלף שח בחודש נטו.
קופת גמל של 3 אלף שח שכל חודש מופקד לשם 100 שח.
פנסיה של 15 אלף שח וכמובן היא ממשיכה.
חשבון השקעות: על סך 160 אלף שח
עוש: 50 אלף שח

הוצאות:
אין לי ממש הוצאות - אני גר עם אבא שלי שלא מחסיר שום דבר בבית.
אני רק משלם על רב קו - בערך כ200 שח בחודש ויציאות (בעיקר אוכל)
מידי פעם יש הבלחה של הוצאה גדולה אבל זה כמעט לא קורה.
ההוצאות מסתכמות בערך גג עד 1500 שח בחודש אבל זה משתנה.

תוכניות ברמה הכספית:
למדתי במשך שנה להשקיע + לסחור יום + לסחור סווינג.
המטרה היא לפתוח חשבון למסחר יום + סווינג (לכל המטיפים על מסחר יום תחסכו ממני) על סך 5 אלף שח שאקח מהעו״ש
עוד 40 אלף לשים בצד ולחכות שהבורסה תיפול - פעמיים השקעתי בשיא של כל המניות שלי ויצא שאני דורך במקום.
בחמש אלף הנותרים לפתוח עוד קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p500 + nasdaq
והמשכורת שאני אקבל לעשות הוראת קבע של 500 שח לקופת גמל של השקעת מדדים.
ולהמשיך לחסוך להשקעה עתידית.

תוכניות ברמה האישית:
אין לי רצון ללמוד באוניברסיטה/מכללה כרגע - כי אני לא אלך ללמוד משהו שאני לא רוצה (למרות שאבא שלי לוחץ על זה)
הרצון שלי הוא לחיות מהשקעות + מסווינגים + ממסחר יום כדי שיהיה לי אפשרות לטייל בעולם בלי להיות תקוע בארץ.
את כל התכנונים האלו אני רוצה להספיק עד גיל 25 ואז להתחיל את המסע מסביב לעולם (:
תוך כדי שאני סוחר,משקיע בבורסה.
אין לי רצון להתחתן או לקנות דירה בכלל - אלא רק לטייל ולעשות כסף עד שאני אמות, זהו.
עוד דברים שהייתי רוצה לעסוק בעתיד ואני לא יודע אם אגע בהכל: הדרכה, פתיחת חנות, עיצוב גראפי ולמידה של ux\ui, למידה של ניהול קמפיינים וקידום אתרים וזה רק חלק.

תיק ההשקעות שלי מורכב מ: arkk \ prnt \ lit \ izrl \ מניות הבנקים בישראל (יש עוד דברים שהם יותר סולידים אם מישהו אפרט בהרחבה) - אבל זה בגדול התיק.
אם מישהו מבין שאני מאוד מאמין בטכנולוגיה בעיקר בגלל arkk,prnt,lit
lit - עוסקת בכל תחום הליתיום - שמאוד מקושר לרכבים חשמליים.
ark - עוסקת בטכנולגיה בכללי - ללא משהו ספציפי - פשוט המון חברות טכנולוגיה.
prnt - עוסקת בכל תחום של הדפסה תלת מימד.

מקווה שאהבתם - אם יש לכם משהו לדון ולתת טיפים - בכיף (:
ועוד שאלה קטנה שאני אשמח אם תענו - אתם חושבים שאני נמצא בעמדה טובה בחיים בכללי? אם כן למה? ביחס לגיל 23 כמובן.

מאחל לנו יום טוב ודיון פורה.

תודה על השיתוף.
אשמח לשמוע עדכונים.
לאיזה סכום כסף אתה רוצה להגיע עד גיל 25?

עוד 40 אלף לשים בצד ולחכות שהבורסה תיפול - פעמיים השקעתי בשיא של כל המניות שלי ויצא שאני דורך במקום.
לא נראה שאתה סוחר סווינג מוכשר במיוחד.
הייתי מסביר לך למה הסיכויים שלך נמוכים אבל
לכל המטיפים על מסחר יום תחסכו ממני

אין לי רצון ללמוד באוניברסיטה/מכללה כרגע
חבל, כי זו הדרך היעילה והבטוחה ביותר לצבור ממון.

הרצון שלי הוא לחיות מהשקעות + מסווינגים + ממסחר יום כדי שיהיה לי אפשרות לטייל בעולם בלי להיות תקוע בארץ.
לא יקרה.

אין לי רצון ללמוד באוניברסיטה/מכללה כרגע - כי אני לא אלך ללמוד משהו שאני לא רוצה (למרות שאבא שלי לוחץ על זה)
אין לי רצון להתחתן או לקנות דירה בכלל - אלא רק לטייל ולעשות כסף עד שאני אמות, זהו.
האתגר העיקרי, צוואר הבקבוק בתוכנית שלך, זה לא ללמוד מסחר יומי בבורסה, אלא לדעת איך לנדוד מסביב לעולם להתמודד עם מצבים שתקלע אליהם בטיוליך בתקציב זעום עד אפסי.

אני לא מכיר אותך, לכן אינני יודע למה אתה החלטת ללכת בדרך חיים הזו של נדידה בעולם בלי השכלה ובלי עבודה מסודרת.
אבל פגשתי בחיי כמה כאלה שניסו, חלקם הצליחו וחלקם לא, והדפוס הוא לדעתי מאוד ברור:
מי שנכשלים ובסוף חוזרים ארצה למלצר כדי לסגור חובות מהטיול, הם אלו שחשבו שהם יכולים לברוח מאחראיות ולעשות "טיול אחרי צבא" של 20 שנה ולחיות את חייהם על הנאות רגעיות ובלי שום מחויבויות או שאיפות לעתיד.
מי שמצליחים הם אלו שלא חיו בסרט שהמסעות שלהם בעולם יהיו 24/7 של ים ומסיבות ואטרקציות וכיף. הם ידעו שהם הולכים לחוות הרבה חוויות קשות במיוחד שינסו לשבור אותם, והרצון להתמודד עימן הוא מה שמשך אותם לצאת למסע הזה מלכתחילה.

בסופו של דבר, מי שיש לו בשביל מה לחיות יוכל לעמוד בפני כל "איך" (משפט של ניטשה)
בקיצור, בגיל 25 תגלה לאיזו קבוצה אתה שייך :)
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
קופת גמל של 3 אלף שח שכל חודש מופקד לשם 100 שח.
מה המטרה שלך באפיק הזה? מהפקדה שנתית של 1200 ש"ח אתה לא תראה יותר מדי תמורה, גם אם תשקיע במשך כמה עשורים.
הוצאות:
אין לי ממש הוצאות - אני גר עם אבא שלי שלא מחסיר שום דבר בבית.
כלומר אתה חי כרגע על חשבונו. באיזשהו שלב הוא עשוי לרמוז לך בעדינות (או פחות בעדינות) שהגיע הזמן למצוא מקום משלך ולממן את עצמך.
תוכניות ברמה הכספית:
המטרה היא לפתוח חשבון למסחר יום + סווינג (לכל המטיפים על מסחר יום תחסכו ממני) על סך 5 אלף שח שאקח מהעו״ש
כמה אתה חושב שתצליח להרוויח בשנה ממסחר יום עם סכום התחלתי של 45 אלף ש"ח?
בחמש אלף הנותרים לפתוח עוד קופת גמל להשקעה מחקה מדד s&p500 + nasdaq
למה דווקא קופת גמל להשקעה ולא מסחר עצמאי, שלא לוקח ממך דמי ניהול של 0.6% וצפונה?
תוכניות ברמה האישית:
ואחת הסיבות שיש לאביך אפשרות ללחוץ היא כי אתה כרגע חי בביתו על חשבונו...
רצון זה נחמד. תנסה להפוך את הרצון לתכנית מסודרת, עם חישוב של הכנסות והוצאות ותשואה שאתה צופה. חו"ל זה מקום גדול ולכל מדינה יש את עלויות המחייה שלה, ובנוסף עלות הטיסות ממקום למקום. חישבת כמה כסף אתה צריך בשביל זה?ומה קורה אם מסחר היום לא יהיה רווחי כמו שאתה חושב, ואולי אפילו תפסיד בו חלק גדול מהשקעתך?
אתה כרגע בן 23 וחושב כמו בן 18. יתכן שבשלב מסויים תחליט שאתה רוצה להשתקע במקום מסויים ולמקם בו את מרכז חייך. ואולי אפילו תמצא את אהבת חייך ופתאום תרצה להתחתן.
עוד דברים שהייתי רוצה לעסוק בעתיד ואני לא יודע אם אגע בהכל: הדרכה, פתיחת חנות, עיצוב גראפי ולמידה של ux\ui, למידה של ניהול קמפיינים וקידום אתרים וזה רק חלק.
למה דווקא תחומים אלו? ואיך אתה מתכוון ללמוד אותם? והאם זה לא מתנגש עם הרצון לטייל כל הזמן בלי להשתקע במקום אחד?
אתם חושבים שאני נמצא בעמדה טובה בחיים בכללי? אם כן למה? ביחס לגיל 23 כמובן.
לא חושב שאתה בעמדה טובה כרגע. אתה יודע מה אתה לא רוצה לעשות אבל לא כל כך יודע מה אתה כן רוצה לעשות.
נשמע שאתה מחפש לא לעבוד אלא רק לצבור הכנסה פסיבית, ומוכן לפעול בשיטות מסחר עם סיכון גבוה כדי להגיע למטרה, שבסבירות גבוהה יביאו בעיקר הפסד לטווח הרחוק (ואולי קודם).
הדרך הכי טובה לאדם עם הון נמוך יחסית להגדיל אותו, היא באמצעות הגדלת ההכנסה מעבודה והגדלת שיעור החיסכון - הייתי מתחיל במציאת דרכים להגדלת ההכנסה מעבודה (פסלת לימודים באוניברסיטה אבל לא הבאת אלטרנטיבה להגדלת ההכנסה).
התכנית שלך מדברת על טיול מסביב לעולם ומניחה שתטייל כל חייך. יותר סביר שעוד עשור יימאס לך (אם הכסף לא ייגמר לפני) ואז תתחיל את חייך כבוגר בגיל 33 ללא השכלה או כסף, ואולי גם עם משפחה לפרנס. וגם אין לתכנית שלך שום התחשבות בסיכונים כך שמספיק בלת"ם קטן כדי להפיל אותה.

אין לתכנית שלך שום התחשבות בסיכונים כך שמספיק בלת"ם קטן כדי להפיל אותה
אהבתי את הפרגון, אבל לדעתי גם הבלת"מ מיותר, גם אם הכל יהיה "כרגיל" זו לא תכנית שתעבוד.

אשמח להתעדכן עוד שנתיים ולראות מה קורה מבחינת מימוש התכנית (טיול מסביב לעולם) ומבחינת ההכנסה הפאסיבית והגדלת ההון.

נערך לאחרונה ב:
*אני לא יודע איך לתייג את האנשים שרשמו פה - מצטער, אבל הנה דברים שיש לי לענות לכם על מה שרשמתם.

אני שמח לראות שיש אנשים שחושבים אחרת ונותנים את דעתם, כיף לראות עוד דעות ועצות של אחרים.
אז קודם כל תודה - רשמתי התובנות שלך ואסיק עוד מסקנות בהמשך.

כמו כן אני לא אצא למסע הזה אם לא ארגיש בטוח כלכלית - אמנם זה חלום אך לא בכל מחיר כמובן.
בנתיים אני לא נח - אני ממשיך בעבודה שלי - ואם בנתיים אוכל להשתדרג שם מבחינה פיננסית זה לא יזיק.
* לגבי הקופת גמל עם ההפקדה של 100₪ אני לא מפקיד לשם - זה מתנה מסבתא שלי כל חודש (לא ביקשתי היא התעקשה - אין לי שום רצון לקחת ממנה כסף.) ובגלל זה אני מעוניין לפתוח אחת משל עצמי.

* מי שחיפש קופת גמל מחקה מדדים (עוד לא בדקתי אותה לעומק - אני מחכה לנציג שלהם שיחזור אליי) :

מנורה מבטחים חיסכון טופ פאסיבי-מדדי מניות​

למרות שחשבתי לפתוח השקעה פשוט על המדדים הגדולים וזהו - כפי שאחד האנשים כאן אמר, אך אני עדיין מתלבט.

* אם התוכנית לא תקרה וזה בסדר - לא הכל אנחנו מקבלים בחיים, יש לי תוכנית ללמוד - ואוכל להשתמש בכספי הפיקדון שיגיעו אליי בשביל זה.
מישהו שאל למה UI/UX כי אני מאוד אוהב לאפיין ולהנגיש דברים - ראיתי מישהי עוסקת בזה וזה נורא משך לי את העין. כמו כן את הUI/UX אני לא מרגיש שיש צורך ללמוד במכללה או אוניברסיטה - קורס בעל דגש טוב על הנושא נראה לי יהיה יותר אפיקטבי.

* לגבי העניין של ההשכלה לא לשכוח שאני איש IT נכון אמנם זה לא מפוצץ - אך עדיין יש לי מקצוע, ואני עובד בו כבר שנתיים וחצי רצוף - לא כולל ההתמחות בצבא.
ואני גם אף פעם לא מפסיק ללמוד את התחום.
כמו כן אני בין המובילים אצלי במשרד ועושה המון המון עבודה - ככה שאני חושב שבזמן הנכון אני אבקש העלאה.

* לגבי המסחר יום/סווינג אני מתחיל שם עם 5 אלף ₪ ואעדכן את ההתפחות שם.

* את כל מה שאני חוסך בזמן שאין לי משהו קרטי שאני צריך לשלם אמשיך לשים בהשקעות / קופת גמל שאפתח (ניתן להפקיד בקופה אחת עד 70 אלף ₪ בשנה - ככה שאני לא אחרוג הכל מקרה)

* כמו כן עוד תובנה שעלתה לי במשך היומיים האחרונים, האם כדאי לחפש עוד עבודה לסופי השבוע?
בסוף שבוע אני מוצא את עצמי - עם הרבה שעות של חוסר מעש.
מישהו ניסה לשלב 2 עבודות? אם כן הלך בסדר? איך זה מבחינת מס?

* אני אדם שלא פוסל שינויים דרסטיים במקרה הצורך אם תוכנית כזו או כזו תיהרס, אני חושב שלאדם הכי חשוב לחשוב ולהסתגל למצב שבו הוא מצוי.

מקווה שעניתי על הכל - ואם לא אני מצטער שפיספסתי.
שיהיה לכולם סופש נעים ושבוע חדש ומעולה.

אני אדם שלא פוסל שינויים דרסטיים במקרה הצורך אם תוכנית כזו או כזו תיהרס, אני חושב שלאדם הכי חשוב לחשוב ולהסתגל למצב שבו הוא מצוי.
קל להגיד את זה בגיל שלך ובלי מחוייבויות. אל תצפה שזה ישאר ככה לנצח.

קל להגיד את זה בגיל שלך ובלי מחוייבויות. אל תצפה שזה ישאר ככה לנצח.
כמו שציינת זה הגיל להגיד את זה.
זה הגיל לעצב את עצמך, למצוא כיוון, לשנות אותו ולהחליף חזרה.
זה הגיל לבדוק מה, איפה, איך, למה וכמה.
אם אני לא אעשה את זה עכשיו - לא יהיה זמן אחר כך.
תודה על התגובה - שיהיה לך המשך סופש נעים ושבוע מוצלח (:

* כמו כן אני חייב להגיד שאני נורא אוהב את העובד שכולם משתפים מהצד שלהם ונותנים טיפים.

כמה תמימות אלוהים...
זה לא רק שאתה לא מבין כמה אתה רחוק מהחלומות שלך,
אלא גם אתה לא מבין כמה אתה, שי בן ה23, מתנהג ביהירות כלפי שי של עוד, נגיד, 7 שנים, זה בן ה30.
למה נראה לך שאתה, שי בן ה23, יודע היום מה נכון לשי של עוד 7 שנים? לטייל בלי סוף? לא רוצה להתחתן? בורסה to the moon?
אגלה לך סוד? שי בן ה30 לא הולך לשים קצוץ על מה ששי בן ה23 אמר/חשב/תכנן, וטוב שכך.

למה 7 שנים, קח את הסיטואציה הבאה:
שי, בן 25, אחרי שנה בדרום אמריקה, מרגיש קצת מיצוי מלטייל.
הוא ראה עולם, חווה חוויות, אכל אוכל נהדר, אבל עכשיו הוא מרגיש שהוא רוצה לחזור לארץ.
גם שני, חברה שלו שהכיר בטיול, מתכוונת לחזור לארץ ולהתחיל לימודים בקרוב.
קצת מתגעגע למשפחה, לנוחות של הבית, וגם קצת מסתכל מה קורה אצל החברים מהתיכון/צבא, רואה איך הם "מתקדמים".
כסף? מתחיל להיגמר, מהבורסה הוא החליט לקחת הפסקה, אחרי שבשיא היה מופסד ב 5000, אבל "הצליח" לצאת בהפסד של רק 2500.

נשמע מופרך?

אני אדם שלא פוסל שינויים דרסטיים במקרה הצורך אם תוכנית כזו או כזו תיהרס.
רוצה עוד סוד?
רוב התוכניות לא נהרסות, כי הן פשוט לא יוצאות לפועל.
הן נשארות להן במגירה, מעלות אבק. אפילו לא... לרוב הן לא מגיעות לבוקר שלמחרת.

קצת צניעות... אתה, כנראה, לא מבין כמה שאתה לא מבין.

בהצלחה

נ.ב.
כאנקדוטה, אחרי שאני אומר משפט כזה, למישהו זר לחלוטין מהאינטרנט,
אולי דווקא לי יש איזה דבר או שניים ללמוד על צניעות :lol:

אם אני לא אעשה את זה עכשיו - לא יהיה זמן אחר כך.
תמיד יהיה זמן אחר כך.
גם בגיל 50 אנשים עדיין עושים הסבות מקצוע.
אני לא חושב שהתהליך של העיצוב העצמי ומציאת כיוון נגמר אי פעם.
תמיד יש מה לשפר.

* לגבי העניין של ההשכלה לא לשכוח שאני איש IT נכון אמנם זה לא מפוצץ - אך עדיין יש לי מקצוע, ואני עובד בו כבר שנתיים וחצי רצוף - לא כולל ההתמחות בצבא.
ואני גם אף פעם לא מפסיק ללמוד את התחום.
כמו כן אני בין המובילים אצלי במשרד ועושה המון המון עבודה - ככה שאני חושב שבזמן הנכון אני אבקש העלאה.

* כמו כן עוד תובנה שעלתה לי במשך היומיים האחרונים, האם כדאי לחפש עוד עבודה לסופי השבוע?
בסוף שבוע אני מוצא את עצמי - עם הרבה שעות של חוסר מעש.
מישהו ניסה לשלב 2 עבודות? אם כן הלך בסדר? איך זה מבחינת מס?
אתה עם שנתיים ניסיון ומרוויח 7 אלף, אתה *לא* במצב טוב. הייתי מתרכז בלנסות להעלות את ההכנסה החודשית עי פיתוח יכולת שתורמת לאחרים במקום להעמיס עוד שעות. כרגע אתה במרחק של 15 שנות עבןדה מ"חופש כלכלי" בתקווה שלא תפסיד את הכל בבורסה.

אתה צעיר, אז עכשיו הזמן לצאת להרפתקאות ספקולטיביות??
להיפך, עכשיו זה הזמן לרכוש כלים להגדלת הכנסה (שהקונבניציאונלי שבהם הוא תואר) ולהתחיל לערום כסף כל עוד ההוצאות יכולות להיות נמוכות ולריבית דריבית של השקעה במדד מניות רחב יש יותר זמן להצטבר. אני יכול להבטיח לך שבמקרה הכי גרוע, במקרה הממוצע ואפילו בp90, האסטרטגיה הזאת תביא לך הרבה יותר כסף ממסחר יומי, סווינג או פליפ-פלופ.
אף אחד לא יודע שום דבר בגיל שלך, על כלום. אתה לא יודע אם תרצה ילדים, וכנראה שעוד תשנה את דעתך כמה פעמים לגבי זה. אתה יודע מעט מאוד על זוגיות, אתה לא יודע כלום על לגור לבד ולנהל הוצאות של משק בית, אתה לא יודע כלום על לטייל ולגור בחו״ל. אתה מגיע עם הרבה ביטחון לגבי המשרה שלך, אבל תדמיין את עצמך אחרי עוד 7 שנים בתחום רק בשביל להבין כמה מעט אתה יודע עכשיו ואיזו דרך ארוכה עוד יש לך לעבור כדי להיות באמת כזה תותח כמו שחשבת שאתה כבר עכשיו. ולגבי השקעות, אתה אפילו לא בתחילת הדרך, אתה עדיין מחכה לשריקת הפתיחה.
אני מקווה שהדברים שלי לא מעוררים אצלך אנגוניזם, אני לא מזלזל בך - אתה צעיר ויש לך את הזמן לעשות דברים נכון. בבקשה קח שני צעדים אחורה, ותקבל את הביקורת שקיבלת כאן, היא זהב. אנחנו לא סתם חבורה של זקנים מקובעים שמנסים להחזיר אותך למסגרות מיושנות, יש פה הרבה נסיון וידע שמנסים להעביר לך. ואם בכל זאת אתה מחליט ללכת בדרך לא דרך - לפחות תבטיח שתיכשל מהר. אל תימרח ותתמסמס, הזמן הוא המשאב הכי יקר שלך.

אתם חושבים שאני נמצא בעמדה טובה בחיים בכללי? אם כן למה? ביחס לגיל 23 כמובן.
נראה לי שאתה אדם שמעריך כנות ולכן אענה לך בכנות-לא, אתה לא במצב טוב ביחס לגילך, וזה ממש לא קשור לכמות הכסף, בגיל 23 כמות הכסף היא לחלוטין לא חשובה.

כשביתי שקטנה ממך ביותר מעשר שנים פרטה את תכניותיה לעתיד שדומות באופן מחשיד לתכניות שלך ("כשיהיה לי כמה כסף שאני רוצה בלי לעבוד ובלי ללמוד כדי שאני אוכל כל הזמן לטייל בעולם כמה שאני רוצה") הושבתי אותה לידי והסברתי לה לאט ובעדינות שהעולם לא עובד ככה. זה בסדר בגילה.

אבל בן 23 עם תפישת עולם של בת 12? לא עמדה טובה בחיים.

ורק בשביל להבהיר-זה בסדר שאתה לא רוצה לימודים אקדמיים, בסדר שאתה לא מעוניין במשפחה, בסדר שאתה רוצה לטייל בעולם ונהדר שאתה גר עם אביך. אתה רק צריך להבין שצבירת הון בעולמנו היא פעולה שמצריכה מיומנות, ואת המיומנות ניתן לרכוש או בלימודים, או בהשקעת הרבה מאוד זמן או בצבירת הרבה מאוד ניסיון, ובד"כ רק עם שלושתם בו זמנית. המחשבה שבלי רכישת מיומנויות יוצאות דופן תצליח בזמן קצר מאוד להרוויח הון רב היא, מה לעשות, ילדותית.

נערך לאחרונה ב:
ועוד שאלה קטנה שאני אשמח אם תענו - אתם חושבים שאני נמצא בעמדה טובה בחיים בכללי? אם כן למה? ביחס לגיל 23 כמובן.
זה נשמע קצת נדוש, אבל זה דיי נכון : אל תמדוד את עצמך אל מול הערך של אחרים, תמדוד את הערך שלך עצמך היום אל מול הערך של עצמך אתמול.
תמיד יהיה מישהו שירווח יותר בזמן שעובד פחות, מישהו עם יותר כסף בעו"ש ופחות מחוייבויות.
זה מדרון שלא נגמר ועדיף שלא תתגלש בו מלכתחילה.
אתה משקיע את רוב הזמן שלך בעבודה, לדעתי תנצל את הסופש"ים בשביל ללמוד עוד כישורים שיגידלו את ההכנסה שלך.
אני גדול ממך בשנתיים ואתה מזכיר לי את עצמי בגיל 23, גם אני עבדתי בIT והרווחתי סכום דומה, ועכשיו אני מרוויח כפול מזה.
זה תחום שבו יש ערך גדול ללמידה עצמית, ודווקא פה תוכל להסתדר מצויין גם ללא תואר.

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
כמו כן את הUI/UX אני לא מרגיש שיש צורך ללמוד במכללה או אוניברסיטה - קורס בעל דגש טוב על הנושא נראה לי יהיה יותר אפיקטבי.
תחום מעניין, כן לרוב צריך תואר ראשון בהנדסה לזה (יש כאלה שבאים לזה מכיוון התואר בעיצוב אבל זה לרוב פחות קצת (לא באנשים או באיכות כמובן אלה בשכר בקצה) - אם אתה רוצה לעבוד במקום רציני
בעיקר בגלל שזה משהו שהרבה חברות לא מחזיקות מישהו במשרה מלאה אלה לוקחות את זה כשירות
כלומר גם אם תיהיה תותח בתחום תצטרך כל פעם לשכנע מחדש למה כדאי לקחת אותם בלי שום הכשרה פורמלית ולא מישהו שעשה תואר ואת כל המסלול המסודר
מעבר לזה שזה מקצוע שצריך להבין אותו לעומק
לתכנן ממשק שיתאים להרבה אנשים זה לא משהו פשוט זה אפילו מסובך מאוד בגלל שהרבה אנשים לא חושבים כמוך
במיוחד אם הקהל יעד הוא לא ישראלי
אני הייתי בהרבה סיבובים על דברים כאלה ונפלה לי הלסת ממה שסקרי משתמשים הראו בסוף
אי אפשר באמת לצפות הכל מראש
אבל כן יש הרבה מדע מאחורי זה ששווה ללמוד
*ולא לא בטוח שזה מקצוע מאוד מתגמל, כן אולי מבחינת שכר שעה, אבל מאוד קשהלמצוע בזה עבודה בארץ ולרוב מזלזלים בזה ורוב הסטארטפים מדלגים על זה

לגבי כל מה שכתבת, אמרו הרבה לפני אז לא אחזור
בכל מקרה כל הכבוד על הביטחון והדעה הנחרץ בגיל צעיר
כנראה שעוד הרבה מים יזרמו ודעות והתובנות שלך ישתנה
אבל אין יותר טוב מאשר ללמוד בעצמך על בשרך
תהנה מהדרך!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 53
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35