• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכונית בדרך לעצמאות כלכלית

לפי הסולידית היא חסכה 75% מההכנסה נטו
הוציאה כ 4000 ש"ח והגיעה לפרישה מוקדמת ללא דירה אחרי 10 שנים
וזה בזכות שכר נטו.של 16000 אשח שזה (בארץ) שקול ל שכר של כ 30000 שח.

אני אשמח להבין איך במשכורת קבע שתארת מגיעים לפרישה מוקדמת בגיל 35
רשמתי קודם את המשכורות. 0 הוצאות, לא 75%.
21- 10 נטו - חיסכון 110 שנתי
22- 11500 נטו- 130 אלף חיסכון
23- 11500- 130 חיסכון
24-25 - 220 חיסכון
26-27 300 חיסכון
27-30 500 חיסכון
סביב 1.4 מיליון. עם ריבית נניח 150 אלף. יגיע בגיל 30 ל 1.55 מיליון לא כולל ק.השתלמות של 110000 בערך ופנסיה בגיל 30.
בגיל 35 כבר יגיע לסביב ה 3 מיליון אם נשאר רווק

תבינו, אין הוצאות בכלל לאיש קבע בשטח כשהוא רווק. אפס, גורנישט, אני הייתי כזה 4 וחצי שנים, הוצאתי בכל התקופה הזאת 800 בחודש, שזההיה רק על מסעדות ובילויים...

נערך לאחרונה ב:
לפי הסולידית היא חסכה 75% מההכנסה נטו
הוציאה כ 4000 ש"ח והגיעה לפרישה מוקדמת ללא דירה אחרי 10 שנים
וזה בזכות שכר נטו.של 16000 אשח שזה (בארץ) שקול ל שכר של כ 30000 שח.

אני אשמח להבין איך במשכורת קבע שתארת מגיעים לפרישה מוקדמת בגיל 35
23- 11500- 130 חיסכון
24-25 - 220 חיסכון
26-27 300 חיסכון
28-30 500 חיסכון(שכר סביב 18000 נטו)
סביב 1.4 מיליון. עם ריבית נניח 150 אלף. יגיע בגיל 30 ל 1.55 מיליון לא כולל ק.השתלמות של 110000 בערך ופנסיה בגיל 30.
בגיל 35 כבר יגיע לסביב ה 3 מיליון אם נשאר רווק.

1.55 מיליון האם מספיק?נניח 4 אחוז ריבית נטו, סביב 60000 בשנה, 5000 לחודש, כרווק זה בטוח מספיק... בקלות... ובפזרנות...
אפשר גם ב2500 .. הכל תלוי איזור מגורים וכו..
ומשפחה בכיף יכולה להתנהל מ 10000 בחודש... (ההורים שלי כששלושה אחים שלי גרים בבית חיים מ6500, אבל אין שכר דירה ואין משכנתא- 1500 רכב(מהוון הכל לעלות חודשית), כלכלה 2500, חשבונות 1000, אירועים, חול ובילויים יחד- 1000(היוון לחודשי), בגדים, ריהוט וכו- 500(מהוון לחודשי..) כך ש10,000 זה עם ילדים קטנים יותר, לחוגים, צהרונים, שיעורים פרטיים וכו...

נערך לאחרונה ב:
23- 11500- 130 חיסכון
24-25 - 220 חיסכון
26-27 300 חיסכון
27-30 500 חיסכון
בגיל 35 כבר יגיע לסביב ה 3 מיליון אם נשאר רווק
אני לא מפקפק שקיים איש קבע רווק בן 30 הוציא 0 במהלך 10 השנים, כי הוא גר אצל הוריו או בצבא וחי באזרחות על חשבון הוריו כולל בילויים.

אני אישית לא נתקלתי בחיה כזו, יתר על כן נדמה לי שאין מספיק משרות פנויות בקבע עבור האזרח הישראלי הממוצע גם אם היה מעוניין.

לגבי "פנסיה בגיל 30" למיטב הבנתי אתה מתבלבל מאחר והפרישה מצהל מתבצעת בגיל 45 +
אולי אתה מתכוון לצבירה שאותה אי אפשא לפדות ללא מיסוי. עד גיל 60-67

גם התרחיד שלך וגם של הסולידית אינו מתאים לך ללא רווקים.
הסולידית "התכלבה" כדי לחסוך 75% מהנטו העשיר שלה
בתרחיש שלך איד הקבע נשאר ילד למשך 30 שנה שממן את חייו בעזרת הוריו או על ידי כליאה עצמית בקסרקטין על מנת לא להוציא עוד 4000 שח , הוצאת האפס מייצרת תרחיש דומה לסולידית
ומה לעשות רוב האנשים אפילו כאן לא אימצו את החזון/חלום הנל

אני לא מפקפק שקיים איש קבע רווק בן 30 הוציא 0 במהלך 10 השנים, כי הוא גר אצל הוריו או בצבא וחי באזרחות על חשבון הוריו כולל בילויים.

אני אישית לא נתקלתי בחיה כזו, יתר על כן נדמה לי שאין מספיק משרות פנויות בקבע עבור האזרח הישראלי הממוצע גם אם היה מעוניין.

לגבי "פנסיה בגיל 30" למיטב הבנתי אתה מתבלבל מאחר והפרישה מצהל מתבצעת בגיל 45 +
אולי אתה מתכוון לצבירה שאותה אי אפשא לפדות ללא מיסוי. עד גיל 60-67

גם התרחיד שלך וגם של הסולידית אינו מתאים לך ללא רווקים.
הסולידית "התכלבה" כדי לחסוך 75% מהנטו העשיר שלה
בתרחיש שלך איד הקבע נשאר ילד למשך 30 שנה שממן את חייו בעזרת הוריו או על ידי כליאה עצמית בקסרקטין על מנת לא להוציא עוד 4000 שח , הוצאת האפס מייצרת תרחיש דומה לסולידית
ומה לעשות רוב האנשים אפילו כאן לא אימצו את החזון/חלום הנל
לא לא.. תבין, איש קבע לא גר אצל הוריו, הוא גר בצבא, הוריו כמעט ולא רואים אותו.. אתה לא חיית את זה אז אתה לא מכיר את זה.
הוא לא חי על חשבון הוריו, הוא אוכל וישן בצבא, לא עושה כמעט כלום חוץ מהעיסוק הצבאי שלו 24-7 .
כשיוצא 2 סופשים בחודש הבייתה, אוכל כמעט ורק בחוץ ויוצא לבלות. כמה לדעתך עולה סופש ? 3 פעמים נניח אוכל בחוץ, ועוד 2 פעמים פאב נניח... 400 לסופש, ישן בבית או אצל בת הזוג. הוא לא חי על חשבון הוריו ולא גר אצלהם.. הוא גר בצבא ופעם בשבועיים בא הביתה מחמישי בלילה עד ראשון לפנות בוקר.. אני חייתי את זה 7.5 שנים... תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר, לפעמים גם לא יצאתי חודש וחצי הביתה.
איך אתה מצייר את זה כחי על חשבון הוריו תגיד לי? כששירתתי ליד אילת לרוב לא היה לי טעם לחזור הביתה כי זה היה שורף לי את כל החופש, אז רוב הסופשים הייתי באילת...
ואין הוצאות כי הבגדים זה מדים, המיטה והאוכל בבסיס ופעם ב... יוצאים לבלות וחוזרים.. בחצי מהסופשים.
אתה יכול להמשיך לעבוד עד גיל 45 ולצאת לפנסיה צבאית ולהיות עשיר ואתה יכול לפרוש בגיל 30 עם מיליון וחצי ולחיות בסולידיות.
וברור שאתה לא לוקח כסף מההורים.. אתה פשוט רק בצבא... נראה לך שמישהו שגר בצבא וחי שם ולא יוצא אף פעם ומרוויח 15000 נטו נניח הולך לאבא שלו ומבקש כסף???מוציא 1000 בחודש כי לא צריך יותר כשאתה איש צבא..
אני לא לקחתי שקל מהורי, הוצאתי סביב 600 בחודש ממוצע במשך ארבע וחצי שנים.. והיה לי קצת כסף שחסכתי לפני צבא..
אז חסכתי המון..

נערך לאחרונה ב:
לא לא.. תבין, איש קבע לא גר אצל הוריו, הוא גר בצבא, הוריו כמעט ולא רואים אותו.. אתה לא חיית את זה אז אתה לא מכיר את זה.
הוא לא חי על חשבון הוריו, הוא אוכל וישן בצבא, לא עושה כמעט כלום חוץ מהעיסוק הצבאי שלו 24-7 .
כשיוצא 2 סופשים בחודש הבייתה, אוכל כמעט ורק בחוץ ויוצא לבלות. כמה לדעתך עולה סופש ? 3 פעמים נניח אוכל בחוץ, ועוד 2 פעמים פאב נניח... 400 לסופש, ישן בבית או אצל בת הזוג. הוא לא חי על חשבון הוריו ולא גר אצלהם.. הוא גר בצבא ופעם בשבועיים בא הביתה מחמישי בלילה עד ראשון לפנות בוקר.. אני חייתי את זה 7.5 שנים... תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר, לפעמים גם לא יצאתי חודש וחצי הביתה.
איך אתה מצייר את זה כחי על חשבון הוריו תגיד לי? כששירתתי ליד אילת לרוב לא היה לי טעם לחזור הביתה כי זה היה שורף לי את כל החופש, אז רוב הסופשים הייתי באילת...
ואין הוצאות כי הבגדים זה מדים, המיטה והאוכל בבסיס ופעם ב... יוצאים לבלות וחוזרים.. בחצי מהסופשים.
אתה יכול להמשיך לעבוד עד גיל 45 ולצאת לפנסיה צבאית ולהיות עשיר ואתה יכול לפרוש בגיל 30 עם מיליון וחצי ולחיות בסולידיות.
וברור שאתה לא לוקח כסף מההורים.. אתה פשוט רק בצבא... נראה לך שמישהו שגר בצבא וחי שם ולא יוצא אף פעם ומרוויח 15000 נטו נניח הולך לאבא שלו ומבקש כסף???מוציא 1000 בחודש כי לא צריך יותר כשאתה איש צבא..
אני לא לקחתי שקל מהורי, הוצאתי סביב 600 בחודש ממוצע במשך ארבע וחצי שנים.. והיה לי קצת כסף שחסכתי לפני צבא..
אז חסכתי המון..
אני מכיר משפחתית ומשכנים כ 30 אנשי קבע
שאף אחד מהם לא התחתן עד גיל 30
אף אחד מהם לא ניהל את אורך חייך עד גיל 30, אף אחד מהם לא נשאר על 'אפס" הוצאות
אז נכון שיש דוגמאות יוצאות דופן כמוך או באזרחות כמו הסולידית
זה אפשרי לאנשים מסויימים והם במיעוט אפילו כאן, אין כאן "שיטה"
יש כאן דוגמא לחיים בקסרקטין במשך 13 שנה (סדיר + קבע) ללא רכב, בילויים.משמעותיים
(בירה פעם בשבוע במנקייס לא נחשב) בלי רכב ובלי דירה.
מעניין כמה מחובבי הסולידיות והפרישה המוקדמת היו חותמים על חיים כאלה,
אני זוכר שהסולידית בעצמה דיברה נגד הקבע כסביבנ שהיא לא היתה מסוגלת לשרוד בה.

אז כמו.שכתבתי אין כאן "בשורה" ואפילו אין באמת "היצע" משרות רחב, וחמור מכך גם בקרב אלו שמתאימים לאותן משרות קבע אין באמת המונים ששרתו כמוך.
ולפי נסיון מכרים ומקורות זרים לתפקידי "מפ" בשרות ובמוסד מתקבלים בדכ בעלי תואר ראשון ואף אחד לא יתן לצוער או לבוגר לחיות במטה למשך 10 שנים.

אני מכיר משפחתית ומשכנים כ 30 אנשי קבע
שאף אחד מהם לא התחתן עד גיל 30
אף אחד מהם לא ניהל את אורך חייך עד גיל 30, אף אחד מהם לא נשאר על 'אפס" הוצאות
אז נכון שיש דוגמאות יוצאות דופן כמוך או באזרחות כמו הסולידית
זה אפשרי לאנשים מסויימים והם במיעוט אפילו כאן, אין כאן "שיטה"
יש כאן דוגמא לחיים בקסרקטין במשך 13 שנה (סדיר + קבע) ללא רכב, בילויים.משמעותיים
(בירה פעם בשבוע במנקייס לא נחשב) בלי רכב ובלי דירה.
מעניין כמה מחובבי הסולידיות והפרישה המוקדמת היו חותמים על חיים כאלה,
אני זוכר שהסולידית בעצמה דיברה נגד הקבע כסביבנ שהיא לא היתה מסוגלת לשרוד בה.

אז כמו.שכתבתי אין כאן "בשורה" ואפילו אין באמת "היצע" משרות רחב, וחמור מכך גם בקרב אלו שמתאימים לאותן משרות קבע אין באמת המונים ששרתו כמוך.
ולפי נסיון מכרים ומקורות זרים לתפקידי "מפ" בשרות ובמוסד מתקבלים בדכ בעלי תואר ראשון ואף אחד לא יתן לצוער או לבוגר לחיות במטה למשך 10 שנים.
לא אמרתי על לחיות במטה 10 שנים.. נתתי דוגמא לפורש אחרי תפקיד סמגד בגיל 30.
ואפשר להתקבל לשבכ בלי תואר ראשון עם בגרות ופסיכומטרי סבירים.
יש הרבה כמוני... האמן לי, אני היום איש קבע, אני בין היחידים מהמחזור שלי שלא קנה דירה, הרוב עם דירה בגיל 27... ולא מההורים..
בהקשר של לא הרבה רוצים את החיים האלה... אתה כנראה צודק, לכל דבר היתרונות וחסרונות. אני אישית בתפיסה של תעבוד חזק עד שיש לך ילדים, על מנת שאחרכך תוכל לעבור לחצי משרה או למשהו סבבה... אישית זה גם מה שאני עשיתי.
גדודים עד שנולד לי ילד ראשון ואז עברתי לתפקיד מטה, יומיות...
הסוגיה עכשיו שאישתי רוצה 4 ילדים ואני 2...עם 2 התוכנית שלי גם הייתה מסתדרת יפה... אבל לא בזה עסקינן...

נערך לאחרונה ב:
לא אמרתי על לחיות במטה 10 שנים.. נתתי דוגמא לפורש אחרי תפקיד סמגד בגיל 30.
ואפשר להתקבל לשבכ בלי תואר ראשון עם בגרות ופסיכומטרי סבירים.

1. לשבכ לתפקידי אבטחה, דברים קצת יותר רציניים לא
2. למוסד - על פי מקורות זרים תואר ראשון מלבד אולי ביחידות חיסול על פי מקורות זרים
3. בא ניקח סטטיסטיקה, 40% מהשנתון של בני 18 מתגייסים מתוכם בעלי קבא 52 (קצונה ) לדעתי באחוז זה פחות מ 10% אז המסלול שטתה מתאר.רלבנטי לפחות מ 4% מהאוכלוסיה ואני מניח שכדי להיות סמג"ד או רס"ן בגיל 30 צריך קצת.יותר מנכונות לא לצאת מהבסיס במשך 10 שנים ולכן לא כל אותם 4 אחוז מהאוכלוסיה יגיעו ליעד הנכסף
אלא לכל היותר 1%

אז אתה מתאר איזה "low hanging fruit' שאינו באמת בנמצא

זנ כמו שאני אתאר מסלול של ממ"סניק שהתחיל ללמוד כלכלה ואחכ עבד שנתיים בחברת ניהול אשראי, עשה כמה קורסים של השקעת ערך ופתח קרן גידור ומאז הוא מליונר וזה תוך פחות מ 10 שנים מהשחרור,
הינה, כל אחד יכול , והדוגמא מבוססת על משהוא מהפורום (לא יודע אם הוא באמת מליונר אבל נניח) אבל גם אם יש דוגמא כזו זו עדיין לא "שיטה" - לא השיטה שלך ולא של הסולידית.

נערך לאחרונה ב:
1. לשבכ לתפקידי אבטחה, דברים קצת יותר רציניים לא
2. למוסד - על פי מקורות זרים תואר ראשון מלבד אולי ביחידות חיסול על פי מקורות זרים
3. בא ניקח סטטיסטיקה, 40% מהשנתון של בני 18 מתגייסים מתוכם בעלי קבא 52 (קצונה ) לדעתי באחוז זה פחות מ 10% אז המסלול שטתה מתאר.רלבנטי לפחות מ 4% מהאוכלוסיה ואני מניח שכדי להיות סמג"ד או רס"ן בגיל 30 צריך קצת.יותר מנכונות לא לצאת מהבסיס במשך 10 שנים ולכן לא כל אותם 4 אחוז מהאוכלוסיה יגיעו ליעד הנכסף
אלא לכל היותר 1%

אז אתה מתאר איזה "low hanging fruit' שאינו באמת בנמצא

זנ כמו שאני אתאר מסלול של ממ"סניק שהתחיל ללמוד כלכלה ואחכ עבד שנתיים בחברת ניהול אשראי, עשה כמה קורסים של השקעת ערך ופתח קרן גידור ומאז הוא מליונר וזה תוך פחות מ 10 שנים מהשחרור,
הינה, כל אחד יכול , והדוגמא מבוססת על משהוא מהפורום (לא יודע אם הוא באמת מליונר אבל נניח) אבל גם אם יש דוגמא כזו זו עדיין לא "שיטה" - לא השיטה שלך ולא של הסולידית.
רכז שטח, לוחם מבצעים וחוקר- 2 שנים הכשרה שבתוכה עושים תואר ראשון, מסלול מיונים קפדני שמאוד קשה לעבור, מחפשים בעיקר כאלה שהיו קצינים בצבא או יוצאי סיירות. תנאי שכר דומים למפ לוחם. קשה להתקבל.
סמגד וכו, גם קשה להגיע לזה, אבל גם להיות מתכנת טוב זה דבר שבהישג ידם של פלח קטן באוכלוסיה...
בגדול, כל עבודה רווחית היא בהישג ידם של פלח קטן באוכלוסיה ולא של האדם הממוצע... וזה לא רק נכונות להשקיע או להתאמץ...

כעיקרון אם אדם מתחיל לחסוך ולעבוד בגיל 15 נניח, ואז גם בצבא וישר בגיל 21 מתחיל לעבוד במשהו רווחי (סוכן ביטוח נגיד, הכשרה קצרה, שכר גבוהה או מתכנת web שזה קורס קצר ושכר טוב על ההתחלה, או מאבטח אישים או עבודות בחול ועוד...) ואז במקביל נניח לומד תואר בלימודי ערב... אז בגיל 30, בעקבות הריבית דריבית, הוא כבר די מבוסס...
עזוב הלכתי על דוגמאות מוזרות..
קח משהו מהעולם שלכם.. אחת שגרה לידי, השתחררה מהצבא מ8200, מתכנתת, בלי תואר, בלי כלום, נכנסה לעבודה ראשונה בגיל 22 בערך בשכר של 22000 בחודש ברוטו... עוד 10 שנים תהיה מבוססת...
הכל עניין של להתחיל להרוויח הרבה בשלב מוקדם, לפני שיש הוצאות רציניות... ואז הרבית דריבית עובדת חזק...

נערך לאחרונה ב:
בגדול, כל עבודה רווחית היא בהישג ידם של פלח קטן באוכלוסיה ולא של האדם הממוצע... וזה לא רק נכונות להשקיע או להתאמץ...

התחלת בטענה שאפשר בקלות לצאת לעצמאות דרך הצבא, עכשיו אתה אומר שזה מתאים לפלח קטן מהאוכלוסיה

אני בהחלט מסכים עמך (ואפילו קטן יותר כי השבכ כנראה לא מגייס רכזי שטח מוסלמים)

אם נחזור לאמירה הנל
אנשי צבא לוחמים נניח או שבכ, או בכלל אנשים בשירותי הביטחון בשטח- ברובם כרווקים נמצאים בעצמאות כלכלית בגיל 30.
אז
א. אתה מתכוון ל פחות מ 5% מהמתגייסים שהם פוטנציאל לסיים כרס"ן או רכזח שטח
ב. אותם פחות מ 5% אינם רוב אנשי מערכת הבטחון כמו שלהיות סולידית להרוויח 30000 שח לחודש ברוטו ולהוציא 4000 שח אינו רק עניין של בחירה אלא מיומנות שרק בחלקה נרכשת.

התחלת בטענה שאפשר בקלות לצאת לעצמאות דרך הצבא, עכשיו אתה אומר שזה מתאים לפלח קטן מהאוכלוסיה

אני בהחלט מסכים עמך (ואפילו קטן יותר כי השבכ כנראה לא מגייס רכזי שטח מוסלמים)

אם נחזור לאמירה הנל

אז
א. אתה מתכוון ל פחות מ 5% מהמתגייסים שהם פוטנציאל לסיים כרס"ן או רכזח שטח
ב. אותם פחות מ 5% אינם רוב אנשי מערכת הבטחון כמו שלהיות סולידית להרוויח 30000 שח לחודש ברוטו ולהוציא 4000 שח אינו רק עניין של בחירה אלא מיומנות שרק בחלקה נרכשת.
1. אמרתי שאפשר בקלות דרך הצבא, או שבכ, לא אמרתי שכל אחד יכול...זה נכון לגבי כל מקצוע...
2. נכון, מדובר על פלח קטן במערכת הביטחון.
3. נתתי דוגמאות לאפשרויות מגוונות להרוויח בגיל צעיר הרבה כסף... כך שזאת לגמרי אופציה ריאלית להגיע לעצמאות כלכלית בגיל 30, כרווק,
ביטוח, מתכנת web - שאלה קורסים של חצי שנה. או מאבטח אישים, עבודה בחול(15000-25000 ).
לדעתי, זה לא בושה לגור אצל ההורים עד שמתייצבים כלכלית... תלוי איזה גודל בית יש להורים ומה מצבם הכלכלי.. בהרבה מקרים זה סבבה..
כל פעם אני רואה כאן "חי על חשבון ההורים"...
ברוב המקרים זאת שטות מוחלטת... איזה עלויות יש להם על כך שגרים אצלהם? קצת מים, חשמל ואוכל? בכמה זה מסתכם ?אם אני יגיד 800 בחודש זאת תהיה הגזמה...ואם משתתפים בנניח 1000 בחודש זה פותר את הסוגייה בעיניכם? בחצי מהמקרים, ההורים מסודרים וזה לא רלוונטי בכלל

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי מה נידון פה, שיש מעטים שיכולים להרויח הרבה?
זה לא חדש (ביל גייטס, צוקרברג ועוד..)
שהצבא הוא מתכון לרווחה כלכלית? אולי זה נכון ברמה מסויימת, רבים לא ירצו לחיות חיי סולידים כך שהצבא לא באמת הופך אותך לעשיר.
ובכלל אני לא רואה רבים שעומדים בתור לשרת בתנאי לוחם בקבע.
ואם הדוגמא הפיננסית צויינה כהעברת ביקורת, כפי שאוהבים מעת לעת להלין על אנשי קבע, אצטט חבר,קצין בכיר, בשיחה בעקבות קרב קשה בו השתתף לפני שנים מועטות "קשה בגיל 38 להיות תחת אש תופת עם 3 בנות בבית.." ועוד...

לא הבנתי מה נידון פה, שיש מעטים שיכולים להרויח הרבה?
זה לא חדש (ביל גייטס, צוקרברג ועוד..)
שהצבא הוא מתכון לרווחה כלכלית? אולי זה נכון ברמה מסויימת, רבים לא ירצו לחיות חיי סולידים כך שהצבא לא באמת הופך אותך לעשיר.
ובכלל אני לא רואה רבים שעומדים בתור לשרת בתנאי לוחם בקבע.
ואם הדוגמא הפיננסית צויינה כהעברת ביקורת, כפי שאוהבים מעת לעת להלין על אנשי קבע, אצטט חבר,קצין בכיר, בשיחה בעקבות קרב קשה בו השתתף לפני שנים מועטות "קשה בגיל 38 להיות תחת אש תופת עם 3 בנות בבית.." ועוד...
אצטט חבר,קצין בכיר, בשיחה בעקבות קרב קשה בו השתתף לפני שנים מועטות "קשה בגיל 38 להיות תחת אש תופת עם 3 בנות בבית.." ועוד...
המשפט הזה הוא הדמגוגיה הקבועה של אנשי הקבע ונציגי הועד שלהם בממשלה.
אני מניח שכל אזרחי ישראל שאין להם איש קבע במשפחה היו מסכימים לדיל לפיו לכל קציני הקבע שהשתתפו בקרב בגיל 38 תוכפל המשכורת פי 3 וכל שאר הקצינים ישרתו בתנאים של עובדי מדינה (המצ'ופרים - רשות ניירות ערך וכד').
המצב היום לפיו כלכלנים וקציני כוח אדם מקבלים פנסיה קרוב ל-50 שנה (בתוחלת) הוא בלתי נסבל.

המצב היום לפיו כלכלנים וקציני כוח אדם מקבלים פנסיה קרוב ל-50 שנה (בתוחלת) הוא בלתי נסבל.

מסכים עם מה שאמרת. אך יש לציין שזה כבר לא המצב, אנשי קבע כבר לא זכאים לפנסיות תקציביות, הפרישה בתפקידים עורפיים היא בגיל 56+ ובכלל יש תהליך הצערה צבא.

בקצב שאייזנקוט מטפל בסוגיות הללו, הצבא לא ישאר עם יתרון לזמן רב.
זה תהליך שלוקח שנים, אבל הלחץ על הצבא גדול מידי מכדי למנוע אותו.

מסכים עם מה שאמרת. אך יש לציין שזה כבר לא המצב, אנשי קבע כבר לא זכאים לפנסיות תקציביות, הפרישה בתפקידים עורפיים היא בגיל 56+ ובכלל יש תהליך הצערה צבא.

בקצב שאייזנקוט מטפל בסוגיות הללו, הצבא לא ישאר עם יתרון לזמן רב.
זה תהליך שלוקח שנים, אבל הלחץ על הצבא גדול מידי מכדי למנוע אותו.
בעלי הפנסיה הצוברמ מקבליפ פנסיית גישור. בשורה התחתונה הם עדיין פורשים עשרות שנים לפני כולם עם פנסיה מהיום הראשון.

ברוב המקרים זאת שטות מוחלטת... איזה עלויות יש להם על כך שגרים אצלהם? קצת מים, חשמל ואוכל? בכמה זה מסתכם ?אם אני יגיד 800 בחודש זאת תהיה הגזמה...ואם משתתפים בנניח 1000 בחודש זה פותר את הסוגייה בעיניכם? בחצי מהמקרים, ההורים מסודרים וזה לא רלוונטי בכלל
זה לא בושה לגור אצל ההורים עד שמתייצבים כלכלית... תלוי איזה גודל בית יש להורים ומה מצבם הכלכלי.. בהרבה מקרים זה סבבה..
כל פעם אני רואה כאן "חי על חשבון ההורים"...

זה לא בושה ולא כבוד גדול, באותה מידה אתה יכול להיות אינסטלטור שגר אצל ההורים עד גיל 30, זה לא יחודי לשרות בקבע, היו כבר פוסטים כאלה כאן.
בקבע זה נראה לכאורה טוב יותר כי זה נתפס כ הקרבה ושרות למען הכלל ולא נצלנות או חוסר בגרות.
אבל השיטה שלך מסתמכת על תמיכת צד ג׳ לשם עצמאות כלכלית, אז תוסיף את 2000-4000 ש״ח שאתה חוסך על חשבון ההורים לחישוב ותשאל את עצמך לכמה אנשים זה מתאים מבחינה ראלית (הורים תומכים מסודרים ל אחוז העליון של המתגייסים לצה״ל שאינם מערבים מוסלמים או חרדים (רווק נטול ילדים עד גיל 30) ) בלי כשר להעדפות האישיות שלהם (לא רוצים לחיות 10 שניםבמסגרת צבאית)

ה״שיטה״ של הסולידית ״פורמאלית״ אינה מניחה עזרה מהבית שהיא שוות כסף בניגוד לגישה שלך.
מה שמשותף לשניכם זה הסתמכות על יכולות אישיות שהינן ב 1% העליון של האוכלוסיה (מנטלית/ שיכלית/בריאותית/כושר)

היי, מעדכנת בחלוף שנה וחצי :) עדיין ממשיכה במסע שלי לעבר עצמאות כלכלית.
1. אז לא פרשתי מקריירת המשפטים, אבל כן פרשתי ממשרד עורכי הדין הזדוני בו עבדתי. הגעתי למסקנה שהבונוס וההעלאות הנדיבות פשוט לא שווים את התסכול והתחושות הקשות שהרגשתי מדי יום. היום אני עובדת בחברה גדולה שמשלמת לי די אותו דבר אבל שעות העבודה ירדו משמעותית וסביבת העבודה נעימה יותר. הם לא חזקים בהעלאות ובונוסים ולכן יש כאן ירידה בשכר לטווח הארוך, אבל החלופה היא שפשוט לא הייתי מצליחה לשרוד את המשך המסע שלי.
2.אני ממשיכה לחסוך ככל יכולתי והשווי הנקי שלי הכפיל את עצמו בתקופה הזו. בשנת 2018 ההכנסות שלי גדלו ב-42% לעומת 2017, וההוצאות גדלו רק ב-13%. מדהים לאן הגעתי בתקופה של שלוש שנים בלבד.
3. לפני כמה חודשים התחתנתי עם בן זוגי (המהמם :)). תכנון החתונה לא היה פשוט נפשית וכלכלית בשל רצונות המשפחות (מבחינה דתית, כלכלית, גודל האירוע ועוד). ניסינו להישאר נאמנים לעצמנו ולערכים הכלכליים והליברליים שלנו. לא עברנו ברבנות ושמרנו על הוצאות נמוכות ככל שיכולנו.
4. עדיין גרים בשכירות, עדיין ללא רכב. מנסים לדמיין ולתכנן את המשך חיינו, חושבים מתי נרצה להביא את הילד הראשון, איפה נרצה לגור, האם בעלי ינסה להשיג משרת רילוקיישן ונצא להרפתקה של כמה שנים?
5. ממשיכה להתאמן בפילאטיס מכשירים. זו הוצאה חודשית ממש לא קטנה ומעת לעת אני שוקלת האם היא מצדיקה את עצמה. אני מקבלת ערך אדיר מהאימון, מאוד נהנית מהשיעורים ומתמידה בהם. במכשירים יש המון תנועתיות וריכוז כי כל הזמן מושכים רצועות, מתנגדים לקפיצים, נעים לכל מיני כיוונים.. זה תרפיוטי ומנקה לי את הראש, אפילו קצת מדידטיבי. בשל התרומה לבריאות הפיזית והנפשית שלי, אני כרגע לא מוותרת.
6. ממשיכה לקרוא באדיקות בבלוג ובפורום הסולידית :) תודה על קיומך ועל תרומתך לחיי.

מזל טוב!

1. אז לא פרשתי מקריירת המשפטים, אבל כן פרשתי ממשרד עורכי הדין הזדוני בו עבדתי. הגעתי למסקנה שהבונוס וההעלאות הנדיבות פשוט לא שווים את התסכול והתחושות הקשות שהרגשתי מדי יום. היום אני עובדת בחברה גדולה שמשלמת לי די אותו דבר אבל שעות העבודה ירדו משמעותית וסביבת העבודה נעימה יותר. הם לא חזקים בהעלאות ובונוסים ולכן יש כאן ירידה בשכר לטווח הארוך, אבל החלופה היא שפשוט לא הייתי מצליחה לשרוד את המשך המסע שלי.
2.אני ממשיכה לחסוך ככל יכולתי והשווי הנקי שלי הכפיל את עצמו בתקופה הזו. בשנת 2018 ההכנסות שלי גדלו ב-42% לעומת 2017, וההוצאות גדלו רק ב-13%. מדהים לאן הגעתי בתקופה של שלוש שנים בלבד.
3. לפני כמה חודשים התחתנתי עם בן זוגי (המהמם :)). תכנון החתונה לא היה פשוט נפשית וכלכלית בשל רצונות המשפחות (מבחינה דתית, כלכלית, גודל האירוע ועוד). ניסינו להישאר נאמנים לעצמנו ולערכים הכלכליים והליברליים שלנו. לא עברנו ברבנות ושמרנו על הוצאות נמוכות ככל שיכולנו.
4. עדיין גרים בשכירות, עדיין ללא רכב. מנסים לדמיין ולתכנן את המשך חיינו, חושבים מתי נרצה להביא את הילד הראשון, איפה נרצה לגור, האם בעלי ינסה להשיג משרת רילוקיישן ונצא להרפתקה של כמה שנים?
5. ממשיכה להתאמן בפילאטיס מכשירים. זו הוצאה חודשית ממש לא קטנה ומעת לעת אני שוקלת האם היא מצדיקה את עצמה. אני מקבלת ערך אדיר מהאימון, מאוד נהנית מהשיעורים ומתמידה בהם. במכשירים יש המון תנועתיות וריכוז כי כל הזמן מושכים רצועות, מתנגדים לקפיצים, נעים לכל מיני כיוונים.. זה תרפיוטי ומנקה לי את הראש, אפילו קצת מדידטיבי. בשל התרומה לבריאות הפיזית והנפשית שלי, אני כרגע לא מוותרת.
6. ממשיכה לקרוא באדיקות בבלוג ובפורום הסולידית :) תודה על קיומך ועל תרומתך לחיי.

מברוק ! ב ה צ ל ח ה

יפה מאוד. לא ממליץ לוותר על הפילאטיס, זו לא הוצאה אלא השקעה בגוף ובנפש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
A הדרך הכי חסכונית לשלם באירופה(צ'כיה)? צרכנות פיננסית 3
Y אם נכנסים לפוזיציה בנפט, מה הדרך הכי חסכונית מבחינת עמלות לקניה ? שוק ההון 1
T נהיגה חסכונית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
P בדרך ליעד? השאלה מה היעד יומני מסע אישיים 46
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
J האם אני בדרך לכלא? מיסים 17
NightStyle פריצת דרך בהיתוך גרעיני מבוקר, בדרך למקור אנרגיה אינסופי וירוק אוף טופיק 12
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
א רכב למשפחה בדרך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
N היומן שלי בדרך לדירה יומני מסע אישיים 17
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ת רכישת קריפטו והעמלות בדרך - מכסף פיאט ועד לארנק הקר השקעות אלטרנטיביות 19
O אינפלציה בדרך - איך מתמודדים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
א חלומות קטנים. הרבה תפילות בדרך. יומני מסע אישיים 67
rootcause בחורה חרדתית בדרך לבהירות כלכלית (?) יומני מסע אישיים 34
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
T האם ישראל בדרך לאבדון? אוף טופיק 404
T בדרך למגורים - כמה דירות להשקעה מול שוק ההון נדל"ן 61
M מס רווחי הון - בדרך למטה ? שוק ההון 39
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
I הקרבות בדרך לעצמאות כלכלית אוף טופיק 4
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
ט אומנם לא פרישה מוקדמת - אבל ממש בדרך לשם! פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
N זוג+1 בדרך לחיים טובים יותר יומני מסע אישיים 39
tpr חוזרים לארץ, בדרך לפנסיה מוקדמת יומני מסע אישיים 53
נ פרוד טרי, בדרך לגירושין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
ayeletavr מכשולים בדרך לעצמאות כלכלית - הרהורים פילוסופיים לקראת שבת יומני מסע אישיים 178
א פריצת דרך קטנה בדרך לפישוט חפצים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ש זוג+3 ילדים בדרך אל החופש?! יומני מסע אישיים 17
Roi האם אנחנו בדרך לפאשיזם חדש ? אוף טופיק 63
H אולי פשוט נבחר בדרך הפשוטה ... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
מתכנת עדכון אישי: שלב שני בדרך המובילה לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 34
Jane Doe עידכון בג"ץ IRA - בדרך לניצחון, ותודה להראל פרימק שהביאנו עד הלום צרכנות פיננסית 26
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
yossik Windows 10 - השידרוג החינמי בדרך אבל יש גם חסרונות אוף טופיק 57
c881 רוכב על אופניים? רוצה לבלות במורזין? להרוויח קצת כסף בדרך? אוף טופיק 0
O עיכוב בדרך אל החופש יומני מסע אישיים 15
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
י התלבטות ביישום תיק ההשקעות שלי לעצמאות כלכלית שוק ההון 21
צ יציאה לעצמאות התפתחות אישית 2